18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dzień weterana.

Pan_Generał • 2013-05-29, 14:39
Dzisiaj obchodzimy Dzień Weterana. Myślę że to jest odpowiedni dzień, aby podziękować naszym wojakom za służbę dla naszej Ojczyzny

Początki polskiego zaangażowania w misje poza granicami kraju sięgają roku 1953. Od tego czasu dziesiątki tysięcy naszych żołnierzy wzięły udział w operacjach wojskowych od Bałkanów przez Haiti, aż po Irak i Afganistan. Dzisiaj obchodzimy ich święto. Centralne obchody odbywają się na rynku we Wrocławiu pod hasłem "SZACUNEK I WSPARCIE".

Cytat:

Ustawa o weteranach działań poza granicami państwa, która weszła w życie 1 kwietnia 2012 roku, ustanowiła ogólnopolskie święto weteranów - Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa. To święto wszystkich żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych oraz osób cywilnych, którzy z polecenia Rzeczypospolitej, wypełniali swoje obowiązki służbowe poza jej granicami.




Pan_Generał

2013-05-29, 23:07
k***a, jak służyłem w latach 90, to nikt tak po wojakach nie jechał. Ale wyrosło pokolenie idiotów i mamy. Nie miałem okazji pojechać na misje, ale może to dobrze że tak się stało. Bo by mnie jeszcze zwyzywali od najemników i morderców.

Rottensparrow

2013-05-29, 23:18
co to za faszystowskie ścierwo

wubepe

2013-05-29, 23:39
założę się, że wielu się w grobach przewraca przez to co się z naszym krajem teraz wyprawia.

tranzystor

2013-05-30, 00:13
Prawdziwi "weterani", to ludzie, którzy ponieśli śmierć lub odnieśli rany w obronie Ojczyzny! A to są zwykli najemnicy, którzy doskonale wiedzieli gdzie jadą i po co jadą. Mieli świadomość niebezpieczeństw, jakie niesie ta praca i byli adekwatnie do poziomu niebezpieczeństwa sowicie wynagradzani. Trzeba było się dodatkowo ubezpieczyć, ale teraz zamknąć mordy, bo nie mam zamiaru fundować renty kolejnemu, któremu w życiu nie wyszło. Ich praca nie ma nic wspólnego z patriotyzmem i obroną Ojczyzny.

MortPL

2013-05-30, 00:53
bziktheblue napisał/a:

W dupach się poprzewracało! Weterani k***a! Prawdziwi weterani, to Ci, którzy walczyli w 2 wojnie światowej, a nie ci najemnicy, którzy wyjeżdżają za kasą i mają nadzieję, że wrócą cali. Chcą jechać - droga wolna, ale niech potem nie kwiczą, że im się jakieś odszkodowanie należy. Wara od naszych pieniędzy.

Idąc tą drogą, może pozwę MPiPS, za to, że nie mam pracy i jestem biedny. Albo MF za to, że nie będę miał godziwej emerytury.

k***a, co za debilizm!


Trochę ostro, ale prawdy trochę w tym jest. No bo co, mam uwierzyć że chłopaki jadą tam z poczucia patriotyzmu? Żeby się jeszcze jakiś arabus u nas wysadził. Gdzie tam, żołd x2 i to jest główna motywacja zapewne. Jest taka piękna scena która pokazuje taki "żołniersko-ekonomiczny" tok myślenia: w "Demonach Wojny".

Loaloa

2013-05-30, 02:49
Najemnikom się płaci kiedy wykonują swoją robotę. Najemników martwych albo uszkodzonych wymienia się na nowych sprawnych. Niech najemnicy zrozumieją te prawdę ZANIM wyruszą do Afganistanu, żeby postrzelać sobie do dzieci. Nie bronię ciapatych, szczerze mówiąc wali mnie ich los. Jednak wk***ia mnie szlochanie chłopaków, którzy postanowili się pobawić w Rambo, a jak im nóżkę na minie upie**oliło, to wypłakują się w rękaw pismakom. Tam jest wojna, a na wojnie można dostać kulkę, do k***y nędzy.

dorian7171

2013-05-30, 06:21
jacy k***a weterani-czy ja o czymś nie wiem , a nasz kraj jest w stanie wojny z afganistanem czy irakiem . niech najemnikom odszkodowania płaci hamurgerland-to ich wojny i ich profity.

Macary

2013-05-30, 07:56
Prawda jest taka, że walczymy nie o swoje cele i nie na swoich wojnach. Często żołnierze nie mają wyboru, bo albo pojadą, albo nie dostaną awansu. Oficjalnie takich rzeczy się nie mówi, ale wojsko to jeden wielki syf.
Niestety nasi popie**oleni politycy wj***li nas w wojnę, która jest dla nas balastem finansowym i nie przynosi nam żadnych korzyści.
Pomaganie USA to żadne misje stabilizacyjne, tylko zwykła wojna. Niestety u nas się je traktuje głównie jako misje stabilizacyjne i żołnierz może strzelać dopiero w ostateczności.
Dla mnie to, że politycy nas wj***li w niepotrzebne dla nas wojny, tworząc z przyjaznych nam kiedyś krajów wrogów to czyste sk***ysyństwo.
Miało być z tego 25 mld offsetu, a są stare F-16, których USA pozbywa się jako złomu. W ogóle wchodzimy dupę Amerykanom bez wazeliny, a oni mają na nas wyj***ne. Nie rozumiem polityki tych sk***iałych matołów z rządu.
Ciekawy jestem ile jeszcze będzie trwało to włażenie Hamburgerlandii w dupę i przejrzymy na oczy, że oni mają nas całkowicie w dupie. Łudzimy się, że nam pomogą podczas potencjalnej wojny. Pomoc była by taka sama jak Anglii za czasów II wojny światowej, czyli żadna.

Stefansuchar

2013-05-30, 08:41
Raczej powinni się domagać lepszego ubezpieczenia, a nie wyższych odszkodowań po wypadkach w miejscu pracy.

bz...........ue

2013-05-30, 08:53
Może pozwijmy jeszcze nasz kraj za to, że nasze dzieci rodzą się z wadami genetycznymi, albo za to, że ludzie umierają na raka w młodym wieku. Zasypmy państwo pozwami o odszkodowania za wszystko. Za to, że chleb niesmaczny, za to, że ch*jowa pogoda itp.

Jeżeli, k***a, facet jedzie na wojnę i liczy na to, ze się dorobi i wróci cały to chyba coś tu jest nie halo. Z tymi najemnikami to może lekka przesada. Szacunek co niektórym się należy, ale nie k***a odszkodowania od Państwa. Żądając pieniędzy od państwa, żądasz ich od samego siebie bo państwo to my i są to nasze pieniądze. Odniosłeś rany na wojnie to możesz liczyć na jakiś zasiłek, rentę albo coś w tym rodzaju, ale nie k***a milionowe odszkodowania.

Wsiądź naj***ny za kierownicę, rozpie**ol się o drzewo i żądaj odszkodowania.

k***a! Ludzie, co z Wami ?

ellsworth

2013-05-30, 11:17
Stryjek napisał/a:

od Bałkanów przez Haiti, aż po Irak i Afganistan.


Jakoś w tym "od" dziwnie pominąłeś Czechosłowację, która to jest najbardziej trafnym kandydatem do "od".

Sycylijczyk

2013-05-30, 13:53


Tyle w temacie.

Cain69

2013-05-30, 14:48
Wie ktoś jak nazywa się ten kawałek (trzeci filmik) w głównym poście ? :-)

Pan_Generał

2013-05-30, 14:52
Cain69 napisał/a:

Wie ktoś jak nazywa się ten kawałek (trzeci filmik) w głównym poście ? :-)



Jongmen i Potar - Wstawaj i Walcz

-------
A co do zespołu akurat. Niema to jak śpiewanie sympatyka komunistów.