18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dzień flagi PL vs.USA

qyk • 2013-05-03, 07:03
Na jednej ze stron trafiłem na takie oto foto

Pierwsza myśl jaka się nasuwa: Jaki kraj takie obchody.
Ale wydaje mi się że każdy świętuje na swój sposób, ja wywiesiłem flage za oknem i bedzie :ok:

darnok99

2013-05-03, 13:50
Flaga z godłem może być wywieszana przez:

przedstawicielstwa dyplomatyczne, urzędy konsularne oraz inne oficjalne przedstawicielstwa i misje za granicą na budynkach lub przed budynkami ich siedzib urzędowych, a także kierownicy tych przedstawicielstw, urzędów i misji na swych rezydencjach i środkach komunikacji – w wypadkach przewidzianych w prawie i zwyczajach międzynarodowych,
cywilne lotniska i lądowiska,
cywilne samoloty komunikacyjne podczas lotów za granicą,
kapitanaty (bosmanaty) portów – na budynkach lub przed budynkami stanowiącymi ich siedziby urzędowe,
polskie statki morskie jako banderę, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami szczególnymi; ponadto do bandery stosuje się prawo i zwyczaje międzynarodowe.

Więc ci z listopada nie wiem dlaczego właśnie z takimi chodzili:P
Co do różowych balonów itp - to była przecież akcja orzeł może a nie świętowanie święta flagi, ale spina musi być.

OrangeKing

2013-05-03, 14:06
No to teraz taka mała informacja dla wszystkich gadających o pedalozie itp. :) Otóż tak akcja z tymi różowymi balonikami została zorganizowana przez Program Trzeci Polskiego Radia ("Trójka"), akcja nazywa się"Orzeł może" i służy promowaniu patriotyzmu i polskości, właśnie przy okazji Święta Flagi. Tak więc zanim zaczniecie się wypowiadać w kwestii "pedalstwa" albo "bezczeszczenia symboli narodowych" sprawdźcie najpierw do czego się dopierdzielacie, bo wychodzicie na bandę ograniczonych mentalnych gimbusów :)

Ch...........on

2013-05-03, 14:24
Nie ma co porównywać polski do usa... Tam mają dużo większe fundusze, więc mogą sobie pozwolić na dużo większą imprezę. Tam sprzątaczka ma 7000 na rękę, a u nas wicedyrektor średniej wielkości firmy zarabia 5000 :ks_homer:

dodii

2013-05-03, 14:38
Charmeur napisał/a:

No to teraz taka mała informacja dla wszystkich gadających o pedalozie itp. :) Otóż tak akcja z tymi różowymi balonikami została zorganizowana przez Program Trzeci Polskiego Radia ("Trójka"), akcja nazywa się"Orzeł może" i służy promowaniu patriotyzmu i polskości, właśnie przy okazji Święta Flagi. Tak więc zanim zaczniecie się wypowiadać w kwestii "pedalstwa" albo "bezczeszczenia symboli narodowych" sprawdźcie najpierw do czego się dopierdzielacie, bo wychodzicie na bandę ograniczonych mentalnych gimbusów :)



Zanim zaczniesz krytykować nas, zacznij może od siebie, a dokładnie od analizy tego co dajesz jako argument. Radio trójka owszem zrobiło taką akcję, ale zauważ, że cały pochód był w kolorze różowym bo tak chciała trójka, były reklamy a przede wszystkim KOLOR stacji radiowej, żeby się wszystkim kojarzył co nie? Trójka, jedynka dwójka bez znaczenia, "Polskie Radio" zostało wykupione, i przemiany od środka widać jak na dłoni od dobrych paru lat. Promowanie patriotyzmu to kolory biało-czerwone. Promowanie i reklama radio to kolory różowe.

Notarianin

2013-05-03, 14:44
@Chlebson
Takiego debilizmu to ja dawno nie słyszałem.
7000 tysięcy na rękę? Jak widzę takiego kretyna jak Ty to mi szczena opada.
Zarobi więcej, to prawda (niż sprzątaczka w Polsce) ale dla kogoś tak ograniczonego jak Ty Hameryka się wydaje milion razy bardziej rozwinięta niż reszta świata.
Prawdą jest, że żyje tam się o niebo lepiej ale nie przesadzajmy...kambodża umysłowa u takich osób jak Chlebson

Ch...........on

2013-05-03, 14:54
Notarianin napisał/a:

@Chlebson
Takiego debilizmu to ja dawno nie słyszałem.
7000 tysięcy na rękę? Jak widzę takiego kretyna jak Ty to mi szczena opada.
Zarobi więcej, to prawda (niż sprzątaczka w Polsce) ale dla kogoś tak ograniczonego jak Ty Hameryka się wydaje milion razy bardziej rozwinięta niż reszta świata.
Prawdą jest, że żyje tam się o niebo lepiej ale nie przesadzajmy...kambodża umysłowa u takich osób jak Chlebson



Drogi profesorze nauk o wszechświecie, który tkwi ciągle w gimnazjum, bądź złapał Boga za nogi i dostał się do zawodówki :D Informacje o zarobkach można znaleźć tutaj: http://praca.wp.pl/title,Zarobki-w-najpopularniejszych-zawodach-w-USA,wid,15462946,wiadomosc-zagranica.html

Dozorca/sprzątacz (2 mln) – 2070 USD (6,7 tys. zł)

Więc jak chcesz kogoś obrażać i przy okazji zabłysnąć wiedzą to na początku sprawdź jakieś źródła :D

Wiem, że twoja mała główka myśli, że już wszystko wie... niestety takie przekonanie jest najczęściej cechą ludzi głupich, którzy potrafią krytykować nie opierając się na żadnych argumentach....

takie gadki możesz przeprowadzać u siebie w gimnazjum z tobie podobnymi pseudoprofesorami :)

P.S. - Debile DO SZKOŁY a nie wypisujecie pierdoły...

Notarianin

2013-05-03, 15:09
Chlebson napisał/a:



Drogi profesorze nauk o wszechświecie, który tkwi ciągle w gimnazjum, bądź złapał Boga za nogi i dostał się do zawodówki :D Informacje o zarobkach można znaleźć tutaj: http://praca.wp.pl/title,Zarobki-w-najpopularniejszych-zawodach-w-USA,wid,15462946,wiadomosc-zagranica.html

Dozorca/sprzątacz (2 mln) – 2070 USD (6,7 tys. zł)

Więc jak chcesz kogoś obrażać i przy okazji zabłysnąć wiedzą to na początku sprawdź jakieś źródła :D

Wiem, że twoja mała główka myśli, że już wszystko wie... niestety takie przekonanie jest najczęściej cechą ludzi głupich, którzy potrafią krytykować nie opierając się na żadnych argumentach....

takie gadki możesz przeprowadzać u siebie w gimnazjum z tobie podobnymi pseudoprofesorami :)

P.S. - Debile DO SZKOŁY a nie wypisujecie pierdoły...


Nie przelicza się dokładnie na złotówki, bo oni tam wydają w dolarach, nie w PLN'ach, a druga sprawa, że większość polaków, którzy tam siedzą są na czarno, więc zarabiają mniej.
Wiem, to z doświadczenia, brat jest tam legalnie, akurat jest trochę wyżej postawiony, co nie zmienia faktu, że byłem, widziałem i mogę mówić.
Mimo, to jeżeli to są prawdziwe statystyki dla osób legalnie pracujących, to przyznaję się do błędu :)

suomalainen

2013-05-03, 15:10
Cytat:

k***a jak patrzę na to co zrobił gajowy i ryży ch*j ze świętem flagi to mi się sam gaz w piekarniku odkręca.
Różowa flaga ? Kraj przejęły pedały?
Bo idioci to na pewno.



Że co k***a?
Znasz genezę tej akcji? Wiesz o co chodzi?
To poczytaj k***a!
Ten róż to kolor radiowej Trójki, jednej z bardziej niezależnych polskich stacji radiowych nie robiących z ludzi debili, grających dobrą muzykę i mówiących często o postawie patriotyzmu.
Nikt nic złego nie zrobił!
Może to jakaś alternatywa dla obecnych kłótni, nie?
Każdy chce żeby było normalnie, ale jak wychodzi ktoś z inicjatywą, żeby z uśmiechem iść i mówić ,,Jestem Polakiem i jestem z tego dumny, a godłem mojego kraju jest Biały orzeł" to już jest źle. Nic złego w tej akcji nie ma do jasnej cholery!

Ch...........on

2013-05-03, 15:26
Notarianin napisał/a:


Debilem jesteś Ty, to raz, a dwa nie przelicza się dokładnie na złotówki, bo oni tam wydają w dolarach, nie w PLN'ach



A k***a w czym mam przeliczać?? W jenach??

Udowodnij mi to, że gadam głupoty i jestem debilem... tak jak ja udowodniłem twoją niewiedzę i głupotę jednym źródłem :)

Notarianin napisał/a:

a druga sprawa, że większość polaków, którzy tam siedzą są na czarno, więc zarabiają mniej.



A czy ja napisałem o ZAROBKACH POLAKÓW w USA, czy o ZAROBKACH w USA? Wiem, że jeszcze w gimnazjum nie nauczyli ciebie czytać ze zrozumieniem... ale to nie zwalnia ciebie z odpowiedzialności za wypisywanie debilizmów :D No z resztą nie wiem co mają Polacy do zarobków w USA :) (boję się że tego zdania na końcu i tak nie zrozumiesz i będę musiał je tłumaczyć na język gimnazjalny)

Notarianin napisał/a:

Wiem, to z doświadczenia, brat jest tam legalnie, akurat jest trochę wyżej postawiony, co nie zmienia faktu, że byłem, widziałem i mogę mówić.



Czyli twój brat jest tam sprzątaczką?? Jakąś wysoko postawioną sprzątaczką? Dlatego wiesz na ten temat więcej niż źródło BBC?? :)

Twoje argumenty są śmieszne i ch*jowe :D nie powołujesz się na wiarygodne źródła a jedynie na SWOJĄ niewiedzę ;] ponadto wszystkie twoje argumenty są skierowane na to żeby bronić swojego zdania za wszelką cenę... nawet jeśli już ci ktoś udowodni że nie masz racji :)

Powtarzam jeszcze raz!!! Do szkoły BARANIE!!! Bo będziesz musiał wypieprzać za granicę żeby pracować jako kelner, sprzątaczka czy szambonurek, tylko po to żeby wrócić do Polski i powiedzieć, że jesteś zajebiście bogaty jak na nasze warunki... niestety jak wrócić na obczyznę to ciągle będziesz tym chłystkiem na najniższym szczeblu drabiny społecznej :)

gnoj

2013-05-03, 16:05

"Wielu zakopujących uznało, że treść znaleziska to informacja nieprawdziwa"

"Autor tego czegos celowo wprowadzil takie zamieszanie.A gornym zdjeciu wcale nie jest Chicago i zaden dzien flagi.Jest to parada Pulawskiego w Nowym Jorku,ktora ma miejsce w pazdzierniu."

Czasem warto sprawdzić zanim się coś wrzuci...

rusofil

2013-05-04, 16:10
E tam, mnie najbardziej śmieszą ci jednodniowi wielcy patrioci, którzy wywieszają flagi po to, by je zaraz schować. Genialne.