18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dzień dziecka zadłużonego

defcon1 • 2013-06-02, 19:40
Piotr Palutkiewicz (Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke) w Polsat News o Dniu Dziecka Zadłużonego.

Osobiście chętnie zobaczyłbym na naszej arenie politycznej jakąś realną opozycję.

A redaktoreczka całkiem r*chable :D

plecak

2013-06-03, 00:39
Pani redaktor to Ewa Gajewska.

kam91

2013-06-03, 00:43
Jak zwykle rzeczowo i na temat

vrider

2013-06-03, 01:00
Tępa bladź .... ale jeździłbym :)

PS na Korwina głosuję od czasu jak uzyskałem prawo wyborcze...

Darson666

2013-06-03, 01:17
pie**olicie! Jak się nazywa redaktorka?!

di...........os

2013-06-03, 01:31
quickxxx napisał/a:

@dionizodoros

Polecam pooglądać Janusza Korwin-Mikke. Ja jakiś czas temu obejrzałem trochę programów z jego udziałem (z rozmów z "lewakami" też można trochę wyciągnąć ale więcej faktów można wyciągnąć raczej z programów telewizyjnych (u Cejrowskiego itp.)). On na większość punktów da Ci odpowiedź jak chce to zrobić.




Argumentacja Korwina w programach typu 'political show' ma często charakter wybiegów sofistycznych (np. penis jako potencjalne narzędzie gwałtu, zrównany przy tym z bronią, choćby ten dług publiczny (on jest ogarnięty, zdaje sobie zapewne sprawę, że ten dług generuje przyrost gospodarczy, nie jest to zwyczajny kredyt), czy rozmowa o gospodarce bez uwzględnienia specyficznych warunków każdego rynku z osobna) - tym mnie właśnie trochę zniechęcił. Także zdaje sobie Korwin sprawę, że istnieje coś takiego, jak wydajny system socjaldemokratyczny (na spotkaniu na UWr sam to przyznał), choć uważa system w pełni wolnorynkowy za zdecydowanie lepszy. I wk***ia znów mnie to - zamiast mówić "mam pomysł, by było lepiej", mówi: "lewactwo do gazu, tylko moja wizja jest dobra". Fanatyzm mi się źle kojarzy, a on jakby jest przekonany, że na nim można zbić lepszy kapitał polityczny, niż na argumentacji bez emocji.


Ale KNP prawdopodobnie i tak wejdzie w przyszłych wyborach do sejmu (kto wie, może i z 10 % poparciem) - w ostatnim sondażu otrzymał już 5 %. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle: z jednej strony się ich boję, jak boi się nieznanego, z drugiej - mam nadzieje, że w opozycji (bo Korwin gardzi i PISem, i PSLem, i PO (choć, o dziwo, w mniejszym stopniu, niż PISowskimi socjalistami)) spróbuje się wywiązać z obietnicy tworzenia ustaw antybiurokratycznych (bo inne ich projekty prawdopodobnie nie będą przechodzić).

stirlitz00 napisał/a:

dionizodoros, dajmy szansę JKM, zobaczymy czy sytuacja w tym k***idołku się poprawi. Przeczytaj ten tekst http://moraine.salon24.pl/318419,europa-kladzie-sie-do-trumny tam w Indiach jest to miasto, w którym są takie same zasady jak w programie KNP.




Obawiam się, że gdyby zabrać Polakom z dnia na dzień socjal, wybuchłoby powstanie :) . Choć być może warto stworzyć takie eksperymentalne miasto w Polsce. To mogłoby wypalić.

Ciekawi mnie też jak przekonać wolnych ludzi, by ubezpieczali się, odkładali na emerytury itd.? W Polsce ludzie tracą drugi dom w powodzi i zamiast pójść załatwić sobie ubezpieczenie, żądają od państwa zapomogi...

ticorr

2013-06-03, 02:15
Długi państwa wirtualnym problemem - wg prowadzącej... nie wiem czy się śmiać, czy płakać... :samoboj:

Ledwo co spłaciliśmy ostatnio pożyczki gierkowskie i nie było tam nawet grosza wirtualności! Na Cyprze dopiero co biurokraci okradli bankowe depozyty, bo ichnie banki wtopiły w długi Greckie i też nie było tam za grosz wirtualności! Ta c*pka z telewizji myśli, że teraz będzie jakoś inaczej? Nie! Trzeba płacić, jeżeli nie chcemy by nagle "znikały" nam bez wieści nasze rzeczy poza granicami kraju i w samym naszym kraju; jeżeli nie chcemy odbić się od czyjejś zamkniętej granicy i nie dostać embarga na coś; jeżeli nie chcemy u siebie wojny domowej, między np. emerytami a młodymi. Gdzie ta c*pka ma łeb?!

A to porównanie z długami do innych krajów też mnie zawsze rozpie**ala, gdy słyszę je z ust jakiegoś nawiedzonego ignoranta. Po pierwsze: my się mamy martwić o nas, a nie patrzeć na innych! Jak sąsiad kupuje na kredyt Lexusa, mając zarobki 30 tys. zł/m-c, to my też mamy brać takie auto mając zarobki rzędu 3 tys./m-c? Po drugie: dług długowi nierówny - jak to ktoś napisał powyżej - jeden weźmie pożyczkę i kupi towar do sklepu, a my bierzemy pożyczkę by pomalować sufit w mieszkaniu - ten pierwszy ma szansę zarobić, gdy my tylko wtapiamy kasę. Po trzecie: nie można porównywać czasami zupełnie różnych gospodarek. Takie Niemcy spłacą dług w 10 lat. My będziemy się z nim j***ć lat 150, jak się nie zlikwiduje tego koryta na Wiejskiej i nie zreformuje gruntownie państwa.

Dobrutro

2013-06-03, 11:21
Tylko co z tego, że KNP dostanie się do władzy? Nawet jakby mieli większość w rządzie, to nasze wygodnickie społeczeństwo na taczkach ich wywiezie. Mamy beznadziejny socjal, ale większość ciemnej masy woli się łudzić, że coś te państwo zawsze im da. Nieważne, że grosze. Nieważne, że z problemami - pozostaje iluzja państwo opiekuńczego. A tu przychodzi pan Korwin-Mikke i mówi "więcej już nic wam nie damy". Warszawa by chyba poszła z dymem jakby się nazjeżdżało związkowców.

Zresztą w polityce nie ma ludzi bez "pleców". Obstawiam, że Korwin-Mikke jest tylko pozorantem. Lepiej mieć ewentualną opozycję pod okiem, żeby nawet te 2% społeczeństwa mogło się łudzić że "mają swojego". A tak na wszelki wypadek gdyby ich liczba się zwiększyła już mają swojego człowieka u steru co zręcznie storpeduje lub skłóci.

Annalevy

2013-06-03, 12:38
Trochę kiepskiego wybrali przedstawiciela. Jest denerwujący i śmierdzi fanatyzmem, ale zagłosuję na nich tak czy siak.