18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dzień dziecka zadłużonego

defcon1 • 2013-06-02, 19:40
Piotr Palutkiewicz (Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke) w Polsat News o Dniu Dziecka Zadłużonego.

Osobiście chętnie zobaczyłbym na naszej arenie politycznej jakąś realną opozycję.

A redaktoreczka całkiem r*chable :D

KMD

2013-06-02, 21:52
Moje dziadki już kupiły sobie grobowiec :D

Dobrze pie**olą. Może ktoś mi napisać ich plan wyborczy? Ostatnio na jakieś statystyki patrzyłem, to chyba 5% mają.

SWol

2013-06-02, 21:56
Kaczyński był u władzy, Tusk jest u władzy, Palikot też dużo naobiecywał i nic nie zrobił. Jedyny sposób wytępić darmozjadów - nie głosować na nich. Dlatego warto spróbować zagłosować na kogoś innego, chyba że znowu chcecie zagłosować na Tuska, żeby Jarek nie dostał się do władzy, a potem narzekać przez kolejne 4 lata!

stirlitz00

2013-06-02, 22:05
@KMD

Do czego będziemy dążyć i co chcemy osiągnąć w przyszłym parlamencie?

1. Dość grabieży podatkowej. Obniżymy i uprościmy podatki, zniesiemy PIT i wprowadzimy dobrowolne ubezpieczenia emerytalne oparte na skutecznym i uczciwym systemie kapitałowym.

2. Wzmocnienie i ochrona rodziny. Uznajemy rodzinę, rozumianą jako związek kobiety i mężczyzny, za podstawę życia społecznego. Nie pozwolimy na ingerencję biurokracji w wychowanie dzieci, przywrócimy rodzicom możliwości decydowania o ich edukacji.

3. Urzędy dla ludzi, nie dla urzędników. Uprościmy procedury i radykalnie ograniczymy biurokrację. Postawimy na niewielki lecz profesjonalny korpus przyjaznych urzędników. Ograniczymy liczbę ministerstw, agencji rządowych, posłów i senatorów. Wprowadzimy rzeczywistą odpowiedzialność urzędników za podejmowane decyzje.

4. Uwolnimy energię obywateli. Zniesiemy zakazy i koncesje duszące przedsiębiorczość, zadbamy o stabilność i jednoznaczną interpretację przepisów podatkowych.

5. Zrównoważymy budżet. Nie pozwolimy na dalsze zadłużanie państwa, nie pozwolimy by nasze dzieci i wnuki odziedziczyły po nas jedynie długi.

6. Wolny internet, wolne stadiony, wolny obywatel. Nie godzimy się na cenzurę sieci, zamykanie stadionów, traktowanie wszystkich jak potencjalnych przestępców. Swobodę krytyki władzy uznajemy za fundamentalne prawo obywateli.

7. Zapewnimy ochronę praw nabytych obywateli, w szczególności emerytów. Środki pozyskane z uczciwej prywatyzacji majątku narodowego przeznaczymy w całości na finansowanie zobowiązań systemu emerytalnego. Dokonamy jak najszybciej sprawiedliwej reprywatyzacji i uregulujemy stosunki własnościowe.

8. W polityce zagranicznej będziemy się kierowali rachunkiem korzyści i strat, a nie sympatiami i antypatiami. Skończymy z bezmyślnym podporządkowaniem naszego kraju brukselskim biurokratom. Będziemy dążyć do przywrócenia Unii Europejskiej jej pierwotnego sensu jako obszaru wolnego handlu i swobodnego przemieszczania się obywateli, bez instytucjonalnej nadbudowy i biurokratycznych absurdów.

9. Zwiększymy rolę samorządów lokalnych, zapewnimy prawdziwą autonomię wszystkich regionów, upraszczając jednocześnie strukturę samorządową. Nie dopuścimy jednak, by przepisy ustanawiane przez samorządy miały pierwszeństwo przed prawem państwowym. Autonomia nie oznacza suwerenności. Wszelkie próby kwestionowania jedności państwa będą ostro zwalczane.

10. Zadbamy o bezpieczeństwo obywateli. Zracjonalizujemy system kar za przestępstwa - kary będą adekwatne do czynu, będą przede wszystkim uwzględniać interes pokrzywdzonego. Będziemy dążyć do przywrócenia kary śmierci dla morderców. Zadbamy o właściwe finansowanie policji. Służby specjalne, zamiast prześladować kibiców i krytyków władzy, będą służyły walce z terroryzmem i ochronie żywotnych interesów państwa.

di...........os

2013-06-02, 22:06
Nie rozumiecie pojęcia "dług publiczny". Poczytajcie o nim, później dopiero wieszczcie armagedon: dowiecie się wtedy dlaczego w tym roku (o dziwo!) dług jednak spadł.

Dobrutro

2013-06-02, 22:09
Każde państwo ma zadłużenie. Tylko, że jedne państwa zaciągają dług by w coś zainwestować, by przynosiło w przyszłości dochód i dało się ten dług spłacić. Polska zaciąga długi by płacić stare długi i kolejne. Każda partia u żłoba wie, że śmierdzi coraz bardziej. Teraz to tylko ruletka, która z tych partii obudzi się z ręką w nocniku. Ale widać jeszcze dużo jest do rozkradania, skoro tyle tych samych mord tam siedzi. Albo już starych na tyle, że nie będą się musieli przejmować konsekwencjami swojej polityki wylegując się w bananowej republice.

Piortuś

2013-06-02, 22:13
W studio nie studiu analfabetko redaktorko !

di...........os

2013-06-02, 22:14
stirlitz00, wszystko to mnie się podoba. Tylko czy nie są to puste hasła? Czy zamieścili gdzieś wyliczenia punktów 1,3,5,7 i doprecyzowania, czyli w istocie wytłumaczenia planu działań punktów 2,4,6,8,9,10? Jeśli gdzieś jest konspekt konkretnych planów zmian sensownie ujęty, będzie można się zastanawiać...


Nie pamiętacie haseł SLD, PISu, PO i innych?

Kupa_w_majtkach

2013-06-02, 22:19
Ludzie dajmy szansę KNP, daliśmy już Plir*chatowi i wszystkich nas wydymał zajmując się krzyżem w sejmie i innego tego typu pierdołami. Teraz dajmy szansę KNP, zobaczymy co oni zdziałają.

adams_123

2013-06-02, 22:27
glosowanie właśnie pis/po to jest non stop to samo tylko twarze sie zmieniaja, wg mnie JKM troche myśli i to tak po ludzku

quickxxx

2013-06-02, 22:33
@dionizodoros

Polecam pooglądać Janusza Korwin-Mikke. Ja jakiś czas temu obejrzałem trochę programów z jego udziałem (z rozmów z "lewakami" też można trochę wyciągnąć ale więcej faktów można wyciągnąć raczej z programów telewizyjnych (u Cejrowskiego itp.)). On na większość punktów da Ci odpowiedź jak chce to zrobić.

hubert88

2013-06-02, 23:25
Panowie pomóżcie! Jak się nazywa ta Pani Redaktor???

chujciwcycki

2013-06-02, 23:29
Coś czuje że jak on sformuję rząd to 3 rzesza się nam szykuje. Ale popieram hitlera może nie w 100%.

koperGT

2013-06-02, 23:49
ch*jciwcycki napisał/a:

Coś czuje że jak on sformuję rząd to 3 rzesza się nam szykuje. Ale popieram hitlera może nie w 100%.



To nie będzie żadna III rzesza. W rzeszy był ustrój typowo socjalistyczny, KNP jest partią liberalną więc to będzie coś w rodzaju Chile za Pinocheta, UK za czasów Margaret Thatcher i USA w XIX/XX w.

Pozdrawiam

Xan666

2013-06-03, 00:33
Od lat głosuję na KNP i co? g... smutne w ch*jolandii jest to, że ludzie wolą polityków jako kłamliwych showmanów z obietnicami w dupie.... niż ludzi, którzy są wykształceni i chcą coś zmienić. Dokąd zmierzasz Polsko? :(