18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dom spokojnej starości w chinach...

Halman • 2023-02-25, 11:42

nie znam chińskiego ale znęcanie się nad krnąbrnymi dziadkami jest uniwersalne na całym świecie...

wunhei

2023-02-25, 17:46
zemsta słodka zemsta na rodzicu jak źle wychowywał-ja nie mówię o bezstresowym bo jak dziecko przesadza to wie czym jest skórzany pas taty-nigdy ręką. kara to nie bójka- dziecko nie może kojarzyć tego z bijatyką. ma to kojarzyć z przedmiotem nie z osobą.

MichalED

2023-02-25, 17:57
VeIture napisał/a:

Jako ktoś kto był długo w szpitalu (zarówno na SOR jak i na oddziale) i przebywał ze starymi ludźmi (takimi w ch*j starymi z zaawansowaną demencją na maxa) to nieraz miałem ochotę zaj***ć takiej starej k***ie jednej albo drugiej jak darły p*zdę przez 20h na dobę nie dając innym spokoju swoim jęczeniem, darciem ryja, wzywaniem k***a zmyślonych przyjaciół w postaci jezusa i maryuji najświętszej panienki oraz innymi rzeczami.
Pielęgniarki tak samo miały dość. Ludzie na oddziale również i często krzyczeli nawet aby p*zdę zamknęła jedna czy druga bo k***a się wytrzymać nie daje.
Nie pochwalam tego co na filmie ale rozumiem. Tyle powiem.



Niestety. Czy to u skraju życia... Czy w kwiecień wieku... Są ludzie ludzie. Tych drugich idzie jeszcze wychować. Tym pierwszym powinno dać szanse zejść z tego świata po ludzku. Według mnie powinna być prawnie dozwoloną eutanazja... Sam noszę w dokumentach kartkę w razie co mają zrobić, rodzina też wie... Na uja męczyć siebie i innych do okola?

Juzwa

2023-02-25, 18:06
~VeIture napisał/a:

Jako ktoś kto był długo w szpitalu (zarówno na SOR jak i na oddziale) i przebywał ze starymi ludźmi (takimi w ch*j starymi z zaawansowaną demencją na maxa) to nieraz miałem ochotę zaj***ć takiej starej k***ie jednej albo drugiej jak darły p*zdę przez 20h na dobę nie dając innym spokoju swoim jęczeniem, darciem ryja, wzywaniem k***a zmyślonych przyjaciół w postaci jezusa i maryuji najświętszej panienki oraz innymi rzeczami.
Pielęgniarki tak samo miały dość. Ludzie na oddziale również i często krzyczeli nawet aby p*zdę zamknęła jedna czy druga bo k***a się wytrzymać nie daje.
Nie pochwalam tego co na filmie ale rozumiem. Tyle powiem.



A jak ty go chciałeś w dupę kopnąć?

robsonx79

2023-02-25, 18:10
~VeIture napisał/a:

Jako ktoś kto był długo w szpitalu (zarówno na SOR jak i na oddziale) i przebywał ze starymi ludźmi (takimi w ch*j starymi z zaawansowaną demencją na maxa) to nieraz miałem ochotę zaj***ć takiej starej k***ie ....



No cóż - jeśli wyłączymy polityczną poprawność i będziemy ze sobą szczerzy to tak - starzy ludzie potrafią być mega złośliwi, męczący, agresywni i prowokujący. Nie trzeba trafić do szpitala, wystarczy wizyta w Biedrze. Tym bardziej trzeba wybierać taki zawód, do którego się psychicznie nadajemy żeby nie tracić nerwów i nie zrobić krzywdy komuś lub sobie. Dlatego ja w domu spokojnej starości pracować nie będę :)

Psud

2023-02-25, 19:03
Aciaa napisał/a:

Dlatego nigdy nikogo z mojej rodziny nie oddam pod taką opiekę.


Jak ten ktoś z Twojej rodziny będzie 24h/7 darł mordę że widzi diabła, rzucał jedzeniem, szarpał ze wszystkimi którzy chcą mu pomóc, robił pod siebie i mazał gównem po ścianach (i tak przez kilka lat), to oddasz go do pierwszego, lepszego DPSU (o ile będzie miejsce) i jeszcze będziesz z radością płacił te 3 koła na miesiąc za opiekę. W typowej "umieralni" taka jedna kobieta musi się zajmować kilkoma pacjentami na raz. Jakby miała takiego jednego dziada-zgreda głaskać po główce i robić "samolociki z jedzonkoem" to reszta podopiecznych zdechłaby z głodu, a tak to jebnie luja ogłuszacza, zasadzi kilka kopniaków i wepchnie żarcie w tą zdziwioną mordę zanim gremlin wykona kolejny ruch.

Chyba że jesteś tym słynnym programistą 30k i będzie stać Cię na ekskluzywną, prywatną placówkę opłacaną 100tyś zł/rok to faktycznie, fajny z Ciebie chłopak.

Juzwa

2023-02-25, 19:11
Psud napisał/a:

Jak ten ktoś z Twojej rodziny będzie 24h/7 darł mordę że widzi diabła, rzucał jedzeniem, szarpał że wszystko którzy chcą Ci pomóc, robił pod siebie i mazał gównem po ścianach (i tak przez kilka lat), to oddasz go do pierwszego, lepszego DPSU (o ile będzie miejsce) i jeszcze będziesz z radością płacił te 3 koła na miesiąc za opiekę. W typowej "umieralni" taka jedna kobieta musi się zajmować kilkoma pacjentami na raz. Jakby miała takiego jednego dziada-zgreda głaskać po główce i robić "samolociki z jedzonkoem" to reszta podopiecznych zdechłaby z głodu, a tak to jebnie luja ogłuszacza, zasadzi kilka kopniaków i wepchnie żarcie w tą zdziwioną mordę zanim gremlin wykona kolejny ruch.
Chyba że jesteś tym słynnym programistą 30k i będzie stać Cię na ekskluzywną, prywatną placówkę opłacaną 100tyś zł/rok to faktycznie, fajny z Ciebie chłopak.



Ciepła kąpiel, fajna relaksacyjna muzyczka z radyjka czyni cuda. Jeśli staruch dalej wyje, to dajemy mu posłuchać radyjka pod wodą. Wówczas jak ręką odjął i staruch się uspokaja. Muzyka w zasadzie obojętnie jaka. Może być nawet AC/DC.

Insaner

2023-02-25, 19:19
VeIture napisał/a:

Jako ktoś kto był długo w szpitalu (zarówno na SOR jak i na oddziale) i przebywał ze starymi ludźmi (takimi w ch*j starymi z zaawansowaną demencją na maxa) to nieraz miałem ochotę zaj***ć takiej starej k***ie jednej albo drugiej jak darły p*zdę przez 20h na dobę nie dając innym spokoju swoim jęczeniem, darciem ryja, wzywaniem k***a zmyślonych przyjaciół w postaci jezusa i maryuji najświętszej panienki oraz innymi rzeczami.
Pielęgniarki tak samo miały dość. Ludzie na oddziale również i często krzyczeli nawet aby p*zdę zamknęła jedna czy druga bo k***a się wytrzymać nie daje.
Nie pochwalam tego co na filmie ale rozumiem. Tyle powiem.



Zgadzam się w 100%. Z jednej strony to rozumiem i można współczuć, to nie wina tych ludzi i co gorsza czeka to znakomitą większość z nas,. Z drugiej strony jednak uważam że takie osoby powinno się izolować na specjalnych oddziałach bez kontaktu z tymi świadomymi lub poddawać eutanazji. To nie są już osoby, które znaliśmy - to tylko ich powłoki, które nie wiedzą gdzie są, kim są i co się dzieje. Nie da się ich wyleczyć, nie da się im pomóc. Gigantyczny ciężar dla rodziny i wcale mnie to jakoś nie dziwi, że ktoś potrafi taką matkę czy ojca z Alzheimerem oddawać do szpitala pod byle pretekstem i potem odmawiać odbioru ze szpitala. W życiu bym nie chciał żeby ktoś się ze mną w ten sposób męczył. Gdyby była taka możliwość w polskim prawie to sam bym zarejestrował się do eutanazji w przypadku wystąpienia u mnie objawów silnej demencji.

A najlepsze jest to, że gdyby się coś takiego powiedziało publicznie to człowieka zgnoją za to, że jest zwyrodnialcem i że powinien opiekować się rodziną do śmierci w takiej sytuacji :shock:

crookla

2023-02-25, 19:27
~VeIture napisał/a:

Jako ktoś kto był długo w szpitalu (zarówno na SOR jak i na oddziale) i przebywał ze starymi ludźmi (takimi w ch*j starymi z zaawansowaną demencją na maxa) to nieraz miałem ochotę zaj***ć takiej starej k***ie jednej albo drugiej jak darły p*zdę przez 20h na dobę nie dając innym spokoju swoim jęczeniem, darciem ryja, wzywaniem k***a zmyślonych przyjaciół w postaci jezusa i maryuji najświętszej panienki oraz innymi rzeczami.
Pielęgniarki tak samo miały dość. Ludzie na oddziale również i często krzyczeli nawet aby p*zdę zamknęła jedna czy druga bo k***a się wytrzymać nie daje.
Nie pochwalam tego co na filmie ale rozumiem. Tyle powiem.



Ja to nie rozumiem po co się takich ludzi leczy? Ja se zażyczę żeby mi dawali co najwyżej tabletki przeciwbólowe, nie będę męczył siebie i innych

sundaymix

2023-02-25, 19:57
Ona jest w prywatnym ubraniu, to nie służba zdrowia.

Draxiu

2023-02-25, 21:54
VeIture napisał/a:

Jako ktoś kto był długo w szpitalu (zarówno na SOR jak i na oddziale) i przebywał ze starymi ludźmi (takimi w ch*j starymi z zaawansowaną demencją na maxa) to nieraz miałem ochotę zaj***ć takiej starej k***ie jednej albo drugiej jak darły p*zdę przez 20h na dobę nie dając innym spokoju swoim jęczeniem, darciem ryja, wzywaniem k***a zmyślonych przyjaciół w postaci jezusa i maryuji najświętszej panienki oraz innymi rzeczami.
Pielęgniarki tak samo miały dość. Ludzie na oddziale również i często krzyczeli nawet aby p*zdę zamknęła jedna czy druga bo k***a się wytrzymać nie daje.
Nie pochwalam tego co na filmie ale rozumiem. Tyle powiem.




No i bozia Cię pokarała za to. Niech to będzie przestroga dla innych

VeIture napisał/a:

Jako ktoś kto był długo w szpitalu (zarówno na SOR jak i na oddziale) i przebywał ze starymi ludźmi (takimi w ch*j starymi z zaawansowaną demencją na maxa) to nieraz miałem ochotę zaj***ć takiej starej k***ie jednej albo drugiej jak darły p*zdę przez 20h na dobę nie dając innym spokoju swoim jęczeniem, darciem ryja, wzywaniem k***a zmyślonych przyjaciół w postaci jezusa i maryuji najświętszej panienki oraz innymi rzeczami.
Pielęgniarki tak samo miały dość. Ludzie na oddziale również i często krzyczeli nawet aby p*zdę zamknęła jedna czy druga bo k***a się wytrzymać nie daje.
Nie pochwalam tego co na filmie ale rozumiem. Tyle powiem.




No i bozia Cię pokarała za to. Niech to będzie przestroga dla innych

tomaszf1990 napisał/a:

Mój ojciec był raz w szpitalu w Rzeszowie na lwowskiej, i taki dziadziuś z demencją darł ryja bez przerwy i nie dał spać innym pacjentom. Mój ojciec powiedział mu, że jak nie zamknie mordy, to wypie**oli go przez okno razem z łóżkiem. Tak właśnie wyleczył dziadka, bo do rana był spokój.





tomaszf1990 napisał/a:

Mój ojciec był raz w szpitalu w Rzeszowie na lwowskiej, i taki dziadziuś z demencją darł ryja bez przerwy i nie dał spać innym pacjentom. Mój ojciec powiedział mu, że jak nie zamknie mordy, to wypie**oli go przez okno razem z łóżkiem. Tak właśnie wyleczył dziadka, bo do rana był spokój.



Hehe niesłychana historia. Tylko żeby tatuś za parę lat nie wylądował w szpitalu bo możesz go zbierać razem z wyrem z dachu jakiegoś matiza stojącego pod oknem.

Malone89

2023-02-25, 22:34
VeIture napisał/a:

Jako ktoś kto był długo w szpitalu (zarówno na SOR jak i na oddziale) i przebywał ze starymi ludźmi (takimi w ch*j starymi z zaawansowaną demencją na maxa) to nieraz miałem ochotę zaj***ć takiej starej k***ie jednej albo drugiej jak darły p*zdę przez 20h na dobę nie dając innym spokoju swoim jęczeniem, darciem ryja, wzywaniem k***a zmyślonych przyjaciół w postaci jezusa i maryuji najświętszej panienki oraz innymi rzeczami.
Pielęgniarki tak samo miały dość. Ludzie na oddziale również i często krzyczeli nawet aby p*zdę zamknęła jedna czy druga bo k***a się wytrzymać nie daje.
Nie pochwalam tego co na filmie ale rozumiem. Tyle powiem.


A ja nie rozumiem i nie popieram. Kazdy z nas kiedyś będzie stary, taki dziadek to czyjś mąż, ojciec. A gdybym zobaczyła, że coś takiego dzieje się mojemu to zaj***ła bym ta k***e.

smc

2023-02-25, 22:35
A ja mam osobnika w rodzinie, którego bym poddał eutanazji bez mrugnięcia okiem.

Hyjek23

2023-02-25, 22:50
Zauważyłem, że chinole pomału dorównują kacapom

RoughJigga

2023-02-26, 01:52
~VeIture napisał/a:

t



Miałem babcię z chorobą alzheimera. Moja mama się nią opiekowała (10/10 opanowania psychicznego), ja byłem czasami w domu rodzinnym, przez kilka lat widziałem rozwój tej choroby i jej efekty. Wiem jak to zabrzmi, ale wszystkim jest lżej, że już odeszła. A momentów, gdzie chciałoby się jej coś zrobić -mnogo. Straszna choroba, nie życzę nikomu, naprawdę.

Oczywiście kura nie pochwalam zachowania tej osoby, ale rozumiem powód :|

kagayaku

2023-02-26, 02:08
~VeIture napisał/a:

Jako ktoś kto był długo w szpitalu (zarówno na SOR jak i na oddziale) i przebywał ze starymi ludźmi (takimi w ch*j starymi z zaawansowaną demencją na maxa) to nieraz miałem ochotę zaj***ć takiej starej k***ie jednej albo drugiej jak darły p*zdę przez 20h na dobę nie dając innym spokoju swoim jęczeniem, darciem ryja, wzywaniem k***a zmyślonych przyjaciół w postaci jezusa i maryuji najświętszej panienki oraz innymi rzeczami.
Pielęgniarki tak samo miały dość. Ludzie na oddziale również i często krzyczeli nawet aby p*zdę zamknęła jedna czy druga bo k***a się wytrzymać nie daje.
Nie pochwalam tego co na filmie ale rozumiem. Tyle powiem.



Obyś dożył takiego momentu kiedy będziesz wył z bólu i ktos będzie cie kopał w dupe