18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Debil za kółkiem

konto1981 • 2012-12-08, 13:31
Wyprzedzanie z prawej strony :samoboj:

qu4si

2012-12-11, 12:11
Już tłumacze autorowi, wyprzedzanie to przejażdzanie obok pojazdu PORUSZAJĄCEGO się w tym samym kierunku, a wiemy że tego nie wolno robić na skrzyzowaniu, jednak autobus widzimy że stoi a to jest już wymijanie, a to rużnica samochud jak to napisałeś z prawej ma pierwszeństwo przed skręcającym, wykonującym tzw "lewoskręt". Mój przedmówca nie ma pojęcia o czym pisze.

szpajder

2012-12-11, 12:23
@Tata Psychopata

Następny znawca przepisów.

jeloo

2012-12-11, 12:28
1) Wyprzedzać czy wymijać pojazdu skręcającego w prawo, jeśli droga ma jeden pas ruchu nie można. Natomiast można z prawej strony wyprzedzić lub wyminąć pojazd skręcający w lewo. I na egzaminie nikt Ciebie za to nie obleje, więc kierowca jadący na wprost nie popełnił żadnego błędu ani tym bardziej wykroczenia.

2) Skręcając w lewo, bezwzględnie musisz ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym z na przeciwka

1)+2)=Wina kamaza.
Jak ktoś mówi inaczej, to prawo jazdy albo dostał za kartofle, albo autem jeździł tylko w NFS-ie.

podbama

2012-12-11, 12:46
Art. 24.
ust. 7. Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:
1. przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;
2. na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi;
3. na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.

ust. 9. Dopuszcza się wyprzedzanie w miejscu, o którym mowa w ust. 7 pkt 3, pojazdu sygnalizującego zamiar skręcenia, pod warunkiem że kierujący nie wjeżdża na część jezdni przeznaczoną do ruchu w kierunku przeciwnym.

EDIT: uzupełnienie o jeszcze jedną ustawę tego samego artykułu, żeby już nawet Tata Psychopata nie miał wątpliwości:

ust. 5. Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony.

~Mieszek_Kiler

2012-12-11, 12:54
28 czerwiec a u Ruskich już śnieg leży...
LOL :roll:

tmmy

2012-12-11, 13:01
Oczywiście wina leży po stronie skręcającej ciężarówki. Pomijam już przytoczone artykuły o prawie 'omijania' pojazdów, a przytoczę jeszcze zasadę prawej strony - gdyby kremowy chciał skręcić w prawo, a nie pojechać prosto to który miałby pierwszeństwo? Proste.

Najgorsze jest to, że przez takiego idiotę w kamazie możesz stracić życie.

feluke

2012-12-11, 13:24
konto1981 napisał/a:



autor temat mieć prawko juz 12 lat a Ty skoro taki mądry jesteś to wytłumacz bo ja nie potrafie :) a inni też chętnie posłuchają jaki jesteś elokwentny :)


Tata Psychopata napisał/a:

Nie ma pasów wytyczonych do kierunków jazdy, kierowca autobusu skręca w lewo, nikt z tyłu nie ma prawa go ominąć na skrzyzowaniu, za taki numer automatycznie oblewa się na egzaminie. Kierowca kamaza mógł skręcać w lewo i miał słuszność, ponieważ nie wymuszał pierszeństwa na pojezdzie nadjeżdżającym z przeciwka w tym wypadku na autobusie, który skręcał również w lewo.


Pasów do poszczególnych kierunków jazdy na tak szerokiej drodze nie stosuje się dlatego, że boczne drogi są wąskie, przez co przy dużych pojazdach takich na przykład jak autobus, ostry skręt powoduje duże zachodzenie tylnej części pojazdu. Gdyby autobus zaczął skręcać, gość przypieprzyłby w tył autobusu a nie w kamaza.



mik360

2012-12-11, 13:25
Może i wedle prawa kremowa wymusiła, ale ja jako człowiek ceniący sobie zdrowie i spokój zwolniłbym w takim wypadku właśnie na taki wypadek. Ergo sum kierowcy złomiarki musiało spieszyć się na złom.

MrSpook

2012-12-11, 13:29
Nie widziałem, że tyle osób tutaj swoje prawko z czipsów wyciągnęło....

Black Snake

2012-12-11, 13:30
Ja pie**olę... Jeśli serio masz prawko 12 lat to weź je k***a oddaj, spal czy coś... Prawko dopiero w 2013 będę zdawał, ale jak spotkam na drodze gdzieś takiego debila jak ty, który nie wie, że lewoskręt zawsze ma ustępować pierwszeństwa tym co jadą prosto i nie wie, że 'wyprzedzanie' z prawej strony jeśli samochód skręca w lewo jest dopuszczalne i wpie**olę w niego na motocyklu to jeśli będę w stanie gołymi rękami k***a zajebie.

KaOeNDeI

2012-12-11, 13:37
ludzie k***a tu jest jeden pas ruchu a większość z was widzi tylko że jeden jedzie prosto a drugi skręca! w takiej sytuacji kiedy ktoś czeka aby skręcić w lewo to jeśli nic nie jedzie za ów delikwentem, następny może skręcić w drugą stronę bez problemu! no ja pie**olę... oddajcie lepiej oddajcie swoje prawka bo tylko zagrożenie stwarzacie!

TheByQ

2012-12-11, 13:40
@ Black Snake Jak ci ręce urwie to weź go chociaż pogryź.

chetek

2012-12-11, 13:59
@KaOeNDeI
Jak już chcesz pozować na elokwentnego, to naucz się, że zaimek "ów" się odmienia.

MareKSG

2012-12-11, 14:06
konto1981 napisał/a:



autor temat mieć prawko juz 12 lat a Ty skoro taki mądry jesteś to wytłumacz bo ja nie potrafie :) a inni też chętnie posłuchają jaki jesteś elokwentny :)



I potem k***a dziwić się, że są takie wypadki skoro 70% kierowców to niedouczeni debile.

zidanek666

2012-12-11, 14:07
Rozwala mnie to xd wy serio mówicie, że macie prawko i takie "wyprzedanie z prawej" jest niedozwolone? xd

Jeśli ktoś skręca w lewo to musi podjechać jak najbardziej do środkowej linii aby udostępnić przejazd samochodów, które jadą prosto. Jeśli tego nie zrobisz na egzaminie masz jeden błąd.(dynamika jazdy?). Natomiast gdy ktoś skręca w prawo to wtedy należy poczekać aż skręci i dalej jechać prosto, oczywiście jeśli jedzie się prosto, i nie należy wyprzedać samochodu na hurra, gdy ten skręca. Takie wyprzedanie jest niedozwolone;)