18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czy ty też chcesz być dalej niewolnikiem systemu ?

chemik600 • 2013-07-28, 09:21
Ciekawi mnie opinia użytkowników Sadistica w temacie przymusowych ubezpieczeń. Jesteście za przymusem, czy dobrowolnym wyborem?
I dlaczego tego typu akcje są mniej promowane, niż kompilacje wypadków, cycki i inne czysto rozrywkowe rzeczy ?
Akcje i czyny ludzi, którzy realnie próbują zmienić ten chory socjalistyczny system i pozwolić ludziom samo decydować o swoim życiu indywidualnymi wyborami, bez przymusu represyjnego państwa który traktuje polaków jak bydlęta...

zonk

2013-07-28, 10:16
chemik600 napisał/a:

Ciekawi mnie opinia użytkowników Sadistica w temacie przymusowych ubezpieczeń. Jesteście za przymusem, czy dobrowolnym wyborem?
I dlaczego tego typu akcje są mniej promowane, niż kompilacje wypadków, cycki i inne czysto rozrywkowe rzeczy ?



Dlaczego ? Bo się rzygać chce od gimbusowych polityków, którzy potrafią wpie**olić najaranego k***ina albo innych debili rządzących. Wszędzie naj***ne polityki to chociaż tutaj człowiek chce odpocząć od tego gówna.

A ten pan Wojtek jest równo pie**olnięty. Jego rodzice dożyli pewnie emerytury i żyją/żyli bez takiego pie**olenia na ten zły system.

chemik600

2013-07-28, 10:39
SQT napisał/a:



Dlaczego ? Bo się rzygać chce od gimbusowych polityków, którzy potrafią wpie**olić najaranego k***ina albo innych debili rządzących. Wszędzie naj***ne polityki to chociaż tutaj człowiek chce odpocząć od tego gówna.

A ten pan Wojtek jest równo pie**olnięty. Jego rodzice dożyli pewnie emerytury i żyją/żyli bez takiego pie**olenia na ten zły system.



A więc bez tych podtekstów seksualnych-k*** i pie**olenia, chciałeś powiedzieć że chcesz odpocząć od polityki i się nią nie interesować. Wszystko ok, ale pamiętaj że polityka się tobą zainteresuje prędzej czy później, a stanie obok i przyglądanie się doprowadzi do tych twoich seksualnych marzeń, a dokładniej zostaniesz przez polityków-pasożytów wydymany :)
Nie wiem nic na temat rodziców pana Wojtka, ale za nim ocenisz i oczernisz człowieka i jego rodzinę publicznie to przynajmniej zrób jakiś research, rozpoznania o człowieku o którym się wypowiadasz...

maderfakermen

2013-07-28, 11:03
Dlatego większość swojej pracy odpie**alam na czarno (czytaj zarabiam na czysto). Nie będę karmił darmozjadów za swoje. Albo podatki i ubezpieczenia w dół, albo nie będę ich płacił wcale. I utrzymywał marmurowych posadzek w urzędach skarbowych i innych pasożytniczych instytucjach.

dulek93

2013-07-28, 12:00
Chłopaki od Korwina dobrze prawią !
też mnie szlak trafia gdy dostaje świstek z wypłaty a tam k***a przymusowe składki... wolałbym sobie sam na własne konto odkładać bo skoro umre w wieku 67 lat? a emerytura od 69 to na ch*j całe życie mam płacić składki a potem moje pieniądza przepadną pfff zapie**oli zus....
to jest poj***ne

SamSobieBogiem

2013-07-28, 12:18
moja strasza w poprzednim roku trafila do szpitala bo pękła jej rzepka, i to byl pierwszy raz u jakiegokolwiek lekarza od kilku/kilkunastu lat. Pracuje od 40 lat i kazdego roku jak obliczyla odklada ok 4000 zł na skladki chorobowe. 40 x 4000 = 160000 zł i nie wierze, ze jej leczenie przez cale zycie pochlonelo te pieniadze... jak najbardziej popieram Korwinowskie postulaty!

buer2008

2013-07-28, 12:31
Ja bym kilka rzeczy zmienił w tym kraju.

Nieobowiązkowe ubezpieczenia - jeśli masz pracę a nie chcesz płacić to twój wybór, jakby co to zdechniesz na chodniku. Jeśli nie masz pracy to niech ubezpieczy cię państwo. To samo z emeryturą, nie płacisz - nie masz.
Co z obecnymi emerytami? oni składali na emerytury po kilkadziesiąt lat. Jeżeli te pieniądze zniknęły to niech je odda ten co je widział ostatni. A potem go powiesić.

Pomoc socjalna - idziesz do urzędu i mówisz czego ci akurat potrzeba. I dostajesz imienne talony. Na żywność, książki dla dzieci etc. Wtedy pijak z piątką dzieci będzie musiał im kupić buty na zimę zamiast flaszki wódki.

Pomoc przedsiębiorcom - przedsiębiorcy tak na prawdę nie potrzebują pomocy, wystarczy im nie przeszkadzać...

vajron

2013-07-28, 12:48
Każdy nie chce pracować na innych. Nikt nie chce płacić ubezpieczeń na innych. Ale jak wasze dziecko zachorowałoby na białaczkę to ciekawę czy byście nie oczekiwali pomocy od państwa (czyt. innych podatników). Hipokryci...

Guzik

2013-07-28, 12:58
Gdyby nie było obowiązkowych składek ZUS i chorobowych to rynek sam rozwinąłby oferty zdrowotne i emerytalne. Popyt zostanie zaspokojony odpowiednio wykalkulowaną podażą. Każdy będzie miał wybór czy chce oszczędzać samemu odkładając pieniądze na konto albo lokatę czy chce zapłacić firmie która zrobi to za niego za pewną opłatą oczywiście. System prosty jak r*chanie.

SQT jego rodzice zapewne dożyli emerytury ale to nie gwarantuje, że ty jej dożyjesz (bo podniostą wiek emerytalny powyżej średniej długości życia w kraju...) albo. że twoja emerytura będzie wystarczająco wysoka (dostaniesz 500 zł, więc i tak będziesz musiał do końca "życia" zapie**alać jako cieć przy jakiejś firmie). Tak, jak napisał chemik600 polityka się jeszcze o Ciebie upomni i wtedy wyr*cha się po stokroć w nagrodę za brak zainteresowania a co z tym idzie przyzwolenie na obecnie stosowane praktyki.

vajron pewnie ubezpieczyłbym dzieciaka bo byłoby mnie na to stać. Zarobki bez składek byłyby jednak "trochę" wyższe

vajron

2013-07-28, 13:02
Ciekawa, która ubezpieczalnia ubezpieczyłaby Ci dziecko tak, żeby starczyło na leczenie np białaczki, albo stwrdnienia rozsianego.... Jesteś chyba zielony w temacie ubezpieczeń...

Guzik

2013-07-28, 13:16
vajron obecnie nie ale nisza która by powstała została by zapełniona, rynek by się tym zajął. Poza tym powodzenia życzę przy leczeniu dziecka w publicznym szpitalu. ch*ja z tym zrobią bo nie mają na to pieniędzy i na leczenie stwardnienia rozsianego i tak będziesz musiał żebrać po fundacjach polsat i innych interwencjach a jak Ci się poszczęści to dzieciak wyjdzie ze szpitala z czym gorszym bo jakiegoś syfa złapie na miejscu.

daniel5995

2013-07-28, 13:17
vajron,
Jakby mnie k***a państwo nie okradało z 3/4 moich pieniędzy to k***a stać by mnie było na porządne ubezpieczenie dziecka i na jego leczenie. Zauważ że nie wszystko Ci refundują i są choroby za które nikt Ci nie zapłaci a sam musisz zapie**alać a skąd weźmiesz pieniądze skoro wcześniej Cię okradli i wyr*chali w dupę ?

Obstawiam że jesteś wesołym studencikiem któremu rodzice opłacają szkołę, który liznął pracy sezonowej przy czym z niej nie zaj***li Ci pieniędzy i kolorowe sny o pięknej Polsce Ci w głowie...

RockyWood

2013-07-28, 13:22
jeśli nagle część społeczeństwa zrezygnowałaby (o ile byłoby to możliwe) z tego ubezpieczenia to ci, którzy chcieliby być nadal ubezpieczeni musieliby płacić znacznie więcej... i tak system jest totalnie chory... ubezpieczenie obecnie daje nam "darmową" służbę zdrowia i "dostęp" do zasiłków (przynajmniej w/g prawa)
...a i tak ludzie ubezpieczają się ekstra

Guzik

2013-07-28, 13:30
RockyWood, dlatego pozostawienie obecnego systemu i jedynie zniesienie obowiązku uczestnictwa w nim jest idiotyczne. Dzisiaj chorzy są leczeni za pieniądze zdrowych (w dodatku leczeni marnie, ci co chcą fachowej obsługi i tak pójdą się leczyć prywatnie albo dadzą w łapę lekarzom zakładów publicznych). Niech każdy się zajmie własną dupą. Idioci, którzy "przepiją" wszystkie swoje pieniądze nie będą w stanie się leczyc - i dobrze, może doprowadzi to do zdrowej selekcji w społeczeństwie. A tak płacisz kasę na leczenie wszelkiej maści pijaków, których jedynym celem w życiu jest zaj***nie się w trupa każdego dnia.

zonk

2013-07-28, 13:31
@buer2008, obecnie w MOPS-ach bony są na określone towary i pijaczki nie wywalają ich na wódę.