18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czy ty też chcesz być dalej niewolnikiem systemu ?

chemik600 • 2013-07-28, 09:21
Ciekawi mnie opinia użytkowników Sadistica w temacie przymusowych ubezpieczeń. Jesteście za przymusem, czy dobrowolnym wyborem?
I dlaczego tego typu akcje są mniej promowane, niż kompilacje wypadków, cycki i inne czysto rozrywkowe rzeczy ?
Akcje i czyny ludzi, którzy realnie próbują zmienić ten chory socjalistyczny system i pozwolić ludziom samo decydować o swoim życiu indywidualnymi wyborami, bez przymusu represyjnego państwa który traktuje polaków jak bydlęta...

pawu95

2013-07-28, 17:52
ellsworth napisał/a:


I bardzo słusznie. W dzisiejszych czasach patriotą jest ten kto unika płacenia wszelkich podatków przyczyniając się do powolnego upadku tej warszawskiej mafii, która trzęsie krajem.

.

Najbogatszy Francuz odprowadza podatki w innym kraju (Francja - 90% podatku dochodowego dla najbogatszych) i twierdzi ze postepuje patriotycznie, poniewaz dzieki temu jest w stanie zatrudnic wiecej Francuzow. Najgorsze jest to, ze prawdopodbnie ma racje. Z podatkow i tak wezma co maja wziac (jak nie 90% od niego, to po 50% od kazdego z jego pracownikow, bo tyle wynosi tam dochodowy w najnizszym progu).

Ps. troche smutno mi sie robi, jak uzytkownicy sadola wypowiadaja sie o polityce. Sporo ludzi tutaj ma ostro nasrane w bani.

Ver0

2013-07-28, 18:12
Ale jak wam kur... mówili, że wasza śmieszna przemiana w 89 prowadzi do Totalitaryzmu to nie! Hipokryci

zonk

2013-07-28, 18:15
BMWswap napisał/a:



masz bogatych rodziców? :) poczekaj aż umrą... czego oczywiście ci nie życzę, ale nikt nie żyje wiecznie, musisz to mieć na uwadze


Ja pie**ole, ktoś ma lepiej od ciebie to zaraz wymyślasz że to dzięki rodzicom. Weź się k***a do roboty to będziesz miał za co żyć i założyć rodzinę. Nie, lepiej pie**olić jak to ciężko i hejtować innych którym coś się udaje. Typowo POLACZKOWATE zachowanie k***a jego mać.

arsene007

2013-07-28, 18:53
mój tato ma firmę , nie jakąś wielką z ogromnym zyskiem tyko jednoosobową . Musi co miesiąc płacic na ZUS 1000 zł, a jak trzeba pójsc do lekarza, specjalisty to trzeba płacić bo kto bedzie czekał rok na badanie ?

Paskudny Stary Dżon

2013-07-28, 19:02
"Nasz przywódca Janusz Korwin Mikke"... :P Gdyby nie to, to byłoby całkiem spoko.

donger

2013-07-28, 19:24
Wszyscy narzekają. Jeśli chcecie zmienić system to za 2 lata na wybory i głosować na Pana Janusza Korwina-Mikke. Kongres Nowej prawicy to jedyna normalna partia.

javal

2013-07-28, 19:58
Nie oglądałem ale domyślam się że chodzi o zus. Wracając jednak do pytania czy jestem za przymusowym ubezpieczeniem. Za ubezpieczeniem własnego mienia od katastrof (powodzie itp) jestem, bo to ścierwo, co jest zalewane rok k***a w rok nigdy tego nie robi, bo im szkoda rocznie k***a kilka set zł bo i poco skoro PAŃSTWO I TAK k***A DA (z naszych pieniędzy). Także tak, jestem za założeniem takiej smyczy bydłu, które żeruje na państwie i uważa że nic nie musi, a wszystko się i tak należy.

Kuriki

2013-07-28, 20:02
javal napisał/a:

Nie oglądałem ale domyślam się że chodzi o zus. Wracając jednak do pytania czy jestem za przymusowym ubezpieczeniem. Za ubezpieczeniem własnego mienia od katastrof (powodzie itp) jestem, bo to ścierwo, co jest zalewane rok k***a w rok nigdy tego nie robi, bo im szkoda rocznie k***a kilka set zł bo i poco skoro PAŃSTWO I TAK k***A DA (z naszych pieniędzy). Także tak, jestem za założeniem takiej smyczy bydłu, które żeruje na państwie i uważa że nic nie musi, a wszystko się i tak należy.


A nie lepiej to bydło zostawić samemu sobie? Albo zmądrzeje albo zdechnie. Tak dobrze i tak zajebiście 8-)

PanMarian

2013-07-28, 23:12
Cytat:

Nie oglądałem ale domyślam się że chodzi o zus. Wracając jednak do pytania czy jestem za przymusowym ubezpieczeniem. Za ubezpieczeniem własnego mienia od katastrof (powodzie itp) jestem, bo to ścierwo, co jest zalewane rok k***a w rok nigdy tego nie robi, bo im szkoda rocznie k***a kilka set zł bo i poco skoro PAŃSTWO I TAK k***A DA (z naszych pieniędzy). Także tak, jestem za założeniem takiej smyczy bydłu, które żeruje na państwie i uważa że nic nie musi, a wszystko się i tak należy.


Jesli od kilkudziesieciu lat, co roku ich zalewa, a oni co roku wyciagaju lapy po hajs od panstwa (czyt. moj i twoj) zamiast sie ubezpieczyc/przeprowadzic/zabezpieczyc, to ja nie jestem za przymuszaniem ich do ubezpieczen, tylko jebniecie w te zebracze rece kijem, i stanowcze stwierdzenie, ze to ich problem, przez to pewnie wielu straci duzo pieniedzy, ale dzieki temu sie naucza, i za rok juz nie bedzie problemu, wg mnie to koniec tematu.
Paskudny Stary Dżon napisał/a:

"Nasz przywódca Janusz Korwin Mikke"... Gdyby nie to, to byłoby całkiem spoko.

Rozumiem, ze popieranie jkm'a znowu stalo sie niemodne, i niezaleznie jaka bylaby tresc to i tak ch*jowo, bo to jego pomysl? Zapewne lepiej tez zostawic Popisosldopalikota 30rok przy wladzy, i patrzec jak Ojczyzna topi sie coraz glebiej w gownie, a obywatele razem z nia, i to z kagancami na mordzie, traktowani jak krowy, ktore trzeba nakarmic zeby wydoic, a ze sa w sumie glupsi od krow, wystarczy im powiedziec ze sie ich karmi ich wlasnym mlekiem. ?

ShadowOfDarkness

2013-07-28, 23:30
ZUS Kielce nieźle szkoda że nie widziałem na żywo

rew123321

2013-07-29, 02:58
vajron napisał/a:

Ciekawa, która ubezpieczalnia ubezpieczyłaby Ci dziecko tak, żeby starczyło na leczenie np białaczki, albo stwrdnienia rozsianego.... Jesteś chyba zielony w temacie ubezpieczeń...


na katarek i ból głowy to nawet Platynowe Karty Stalego Klienta sprzedają z opcją dojazdu do pacjenta, ale na przeszczepy serca i leczenie nowotworów to już się niestety nie opłaca = brak podaży

Wszyscy narzekają na ZUS, nikt się nie zastanawia kto tak naprawdę najwięcej zyskuje na długich kolejkach w NFZ i kto dzięki nim jest w stanie najwięcej zarobić = znowu narzekamy na skutek, a nie przyczynę.



chemik600 napisał/a:



Przykra akcja, jeszcze mogli go pokolorować i dać mu penisy od Paligłupa to było by większe "szoł". Jeszcze by mandat dostali za sztucznego penisa to mogliby ponarzekać, że panuje totalitaryzm ograniczający wolność wyrażania się obrazowo.

Piti1234555 napisał/a:

naprawdę chcecie, żeby pieniądze z waszych podatków szły na leczenie i łapanie narkomanów. Korwin proponuje legalne narkotyki. Automatycznie legalizacja obniżyłaby koszty wynikające z sądzenia i osadzenia takich ludzi. Narkomani sami jako chore jednostki wyeliminowaliby się ze społeczeństwa bo nie mając pieniedzy nie stać by ich było na leczenie, a ten fakt z kolei oznacza to, że ten kto nie bierze zastanowiłby się 2 razy przed wstrzyknieciem sobie jakiegos gowna (marihuaniny). Wiecie jak obecnie wygląda sytuacja w szpitalach? Alkoholik i narkoman ma PIERWSZENSTWO przed np. kimś ze złamaną nogą bo istnieje "zagrożenie życia" i posiadaja w szpitalu wszystkie przywileje. W praktyce oznacza to, że ktoś pod wpływem pierwszy trafi na stół i to od razu po przywiezieniu do szpitala. Chore. /.../


poczekaj, aż ci "zalegalizowani" będą poszukiwać przygód z twoją dziewczyną lub w twoim domu (narko nie sa za darmo) i, żeby było zabawniej, pato-ludziki długo żyją jak na takie stężenia toksyn, więc nie prędko się ich pozbędziesz (nie wspominając, że twoja wypowiedź zakrawa o eugenikę).

Zwalczanie narkomanii i alkoholizmu nie działa, jeżeli nie jest systemowe, a niestety w większości krajów polega na leczeniu skutków nie przyczyn.

Zresztą żadne z państw na świecie (nie licząc ciapatych) nie ma w interesie ograniczanie alkoholizmu, tylko trzymanie go ryzach bo to gigantyczny zastrzyk podatków.

plonk napisał/a:



Przyzwoite ubezpieczenie można załatwić za kilkaset złotych rocznie. Gdybyś chciał się ubezpieczyć za kwotę, którą potrącają rocznie na ZUS ze średniej krajowej - miałbyś zagwarantowane wszystko, łącznie z tą nieszczęsną białaczką o której pie**oli vajron.
Ubezpieczasz się na wszelki wypadek od nowotworów i takich pierdół, wiadomka że nikt nie ubezpieczy za 2 złote dziecka chorego na białaczkę - trzeba było ubezpieczyć się wcześniej.


W cywilizowanych krajach organizowane są "oddolnie" imprezy charytatywne, z których dochody są przeznaczane na danego klienta. Cała ulica zrzuci się po pięć dolców, a typkowi pomożemy przetrwać ciężki okres. Ale nie - łatwiej iść do państwowego szpitala, gdzie będziesz czekać na leczenie ch*j wie ile, ale już za 2 tysiące w tym samym szpitalu można spokojnie się wyleczyć "prywatnie" na państwowym sprzęcie.


1. Chyba w życiu nie czytałeś regulaminu ubezpieczalni prywatnej, ani jakiejkolwiek umowy.
2. Najlepszy przykład "cywilizowanego kraju" to 'Murrica.
Już widzę jak pół polski zrzuca się na drugie pół polski, zwłaszcza patrząc po postach 3/4 użytkowników sadola w stylu: "nie utrzymywać pasożytów" "biedaki same sobie winne" "wypie**olić patologię" itp.

plonk

2013-07-29, 10:11
rew123321 napisał/a:


1. Chyba w życiu nie czytałeś regulaminu ubezpieczalni prywatnej, ani jakiejkolwiek umowy.
2. Najlepszy przykład "cywilizowanego kraju" to 'Murrica.
Już widzę jak pół polski zrzuca się na drugie pół polski, zwłaszcza patrząc po postach 3/4 użytkowników sadola w stylu: "nie utrzymywać pasożytów" "biedaki same sobie winne" "wypie**olić patologię" itp.


Chyba czytałem. Chyba jestem ubezpieczony.
To, że teraz nie da się ubezpieczyć od potencjalnego raka nie oznacza, że w cywilizowanych warunkach nie można by tego wykonać.
W USA nie ma żadnej złodziejskiej struktury ZUS-opodobnej, wszystkie ubezpieczenia są prywatne, a wyobraź sobie że tam też chorują na raka ;)
Jeśli moje potrzeby byłyby zaspokojone, to nie widzę powodu żebym nie pomógł sąsiadowi w potrzebie. Nie mówię tu o wrzucaniu kasy żebrakom do puszek, ale o pomocy znajomym.

[napinka mode on]Na marginesie - już teraz pół Polski zrzuca się na resztę - Śląsk + regiony uprzemysłowione pompują kasę w Warszawkę i nierobów w klimatyzowanych biurach. ;) [napinka mode off]

PanMarian

2013-07-29, 17:19
rew123321 napisał/a:

Przykra akcja, jeszcze mogli go pokolorować i dać mu penisy od Paligłupa to było by większe "szoł". Jeszcze by mandat dostali za sztucznego penisa to mogliby ponarzekać, że panuje totalitaryzm ograniczający wolność wyrażania się obrazowo.

Tego sie nie da wrecz skomentowac, to zdanie nie mialo zadnego sensu, koles mowi o zusie, a ty wyjezdzasz o palikocie i dildach, moze jeszcze dopisz ze 3 zdania o gejach, lesbijkach i transwestytach, zebysmy sie upewnili, ze jestes idiota?
Cytat:

poczekaj, aż ci "zalegalizowani" będą poszukiwać przygód z twoją dziewczyną lub w twoim domu (narko nie sa za darmo) i, żeby było zabawniej, pato-ludziki długo żyją jak na takie stężenia toksyn, więc nie prędko się ich pozbędziesz (nie wspominając, że twoja wypowiedź zakrawa o eugenikę).

Zwalczanie narkomanii i alkoholizmu nie działa, jeżeli nie jest systemowe, a niestety w większości krajów polega na leczeniu skutków nie przyczyn.

Zresztą żadne z państw na świecie (nie licząc ciapatych) nie ma w interesie ograniczanie alkoholizmu, tylko trzymanie go ryzach bo to gigantyczny zastrzyk podatków.


Uznalbym to moze za glupote, ale jak w tym samym poscie mowisz "narzekamy na skutek a nie przyczyne" to juz sie to mieni trollem.
1czesc twojej wypowiedzi - Trudno mi za bardzo rozszyfrowac o co ci chodzi, ale z tego co udalo mi sie zrozumiec, to twiedzisz, ze po zalegalizowaniu narkotykow, cpuny przyjda do twojego domu, i zgwalca ci dziewczyne, dlatego ze cpaja? Zapraszam w takim razie do Czech, i do obejrzenia statystyk - ile osob palilo np. marihuane w ameryce zanim byla zabroniona, a ile teraz.
2czesc - Systemowe zwalczanie czegokolwiek nie dziala nigdy(Przyklad prohibicji w US), przyczyna alkoholizmu i narkomanii, sa w duzej mierze, bieda i brak perspektyw wsrod mlodych ludzi. Wiec Zus nam na pewno tu nie pomoze co najwyzej jego likwidacja, obnizka podatkow, i wzrost wartosci rodziny, ale nie bede sie teraz nad tym rozwodzic.
3czesc - Tutaj musze sie zgodzic, tak samo jak policja nie ma interesu w zwalczaniu narkomanii, bo nie mielby z czym walczyc, i statystyki musieliby zapelnic prawdziwymi przestepcami, a nie gimnazjalistami i 20letnimi dilerami, a "ci przestepcy to przecie niebezpieczne stworzenia som", tak samo nie maja interesu zwalczac alkoholizmu, bo akcyza to dobre zrodlo dochodu, zreszta niby jak mieliby zwalczac? O skutkach prohibicji mozna sobie przeczytac, a kampanie reklamowe robia wrazenie tylko na tych, ktorzy je popieraja wiec nie ma to najmniejszego sensu. Trzeba po prostu zostawic tych ludzi samych sobie, i problem sam sie rozwiaze, a jak nie, to przynajmniej nie bedziemy tracic pieniedzy na osoby, ktore nie chca zmadrzec.

mariusz01091991

2013-07-29, 23:43
Pan Wojtek mieszka w tym samym miescie gdzie ja. Jest uważany za miejscowego głupka. Jest naprawde madrym gosciem, swietnym nauczycielem matematyki ale on robi z siebie głupka. Jesli chcecie wiedziec cos wiecej to moge wam poopowiadac w sumie.

tu film jak wojtek był u mana i materny.