18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czy ty też chcesz być dalej niewolnikiem systemu ?

chemik600 • 2013-07-28, 09:21
Ciekawi mnie opinia użytkowników Sadistica w temacie przymusowych ubezpieczeń. Jesteście za przymusem, czy dobrowolnym wyborem?
I dlaczego tego typu akcje są mniej promowane, niż kompilacje wypadków, cycki i inne czysto rozrywkowe rzeczy ?
Akcje i czyny ludzi, którzy realnie próbują zmienić ten chory socjalistyczny system i pozwolić ludziom samo decydować o swoim życiu indywidualnymi wyborami, bez przymusu represyjnego państwa który traktuje polaków jak bydlęta...

plonk

2013-07-28, 13:46
RockyWood napisał/a:

jeśli nagle część społeczeństwa zrezygnowałaby (o ile byłoby to możliwe) z tego ubezpieczenia to ci, którzy chcieliby być nadal ubezpieczeni musieliby płacić znacznie więcej... i tak system jest totalnie chory... ubezpieczenie obecnie daje nam "darmową" służbę zdrowia i "dostęp" do zasiłków (przynajmniej w/g prawa)
...a i tak ludzie ubezpieczają się ekstra



Przyzwoite ubezpieczenie można załatwić za kilkaset złotych rocznie. Gdybyś chciał się ubezpieczyć za kwotę, którą potrącają rocznie na ZUS ze średniej krajowej - miałbyś zagwarantowane wszystko, łącznie z tą nieszczęsną białaczką o której pie**oli vajron.
Ubezpieczasz się na wszelki wypadek od nowotworów i takich pierdół, wiadomka że nikt nie ubezpieczy za 2 złote dziecka chorego na białaczkę - trzeba było ubezpieczyć się wcześniej.

vajron napisał/a:

Każdy nie chce pracować na innych. Nikt nie chce płacić ubezpieczeń na innych. Ale jak wasze dziecko zachorowałoby na białaczkę to ciekawę czy byście nie oczekiwali pomocy od państwa (czyt. innych podatników). Hipokryci...


W cywilizowanych krajach organizowane są "oddolnie" imprezy charytatywne, z których dochody są przeznaczane na danego klienta. Cała ulica zrzuci się po pięć dolców, a typkowi pomożemy przetrwać ciężki okres. Ale nie - łatwiej iść do państwowego szpitala, gdzie będziesz czekać na leczenie ch*j wie ile, ale już za 2 tysiące w tym samym szpitalu można spokojnie się wyleczyć "prywatnie" na państwowym sprzęcie.

vajron

2013-07-28, 15:31
daniel5995 napisał/a:

vajron,
Jakby mnie k***a państwo nie okradało z 3/4 moich pieniędzy to k***a stać by mnie było na porządne ubezpieczenie dziecka i na jego leczenie. Zauważ że nie wszystko Ci refundują i są choroby za które nikt Ci nie zapłaci a sam musisz zapie**alać a skąd weźmiesz pieniądze skoro wcześniej Cię okradli i wyr*chali w dupę ?

Obstawiam że jesteś wesołym studencikiem któremu rodzice opłacają szkołę, który liznął pracy sezonowej przy czym z niej nie zaj***li Ci pieniędzy i kolorowe sny o pięknej Polsce Ci w głowie...



Przykro mi ale od 16 roku życia mieszkam i zarabiam sam na siebie. Dlatego wk***ia mnie takie pie**olenie nieudaczników, którzy mają 30 lat i pracują na zmywaku. A te teksty o r*chaniu w dupę... Miałeś zły kontakt z ojcem?

buer2008

2013-07-28, 15:33
SQT napisał/a:

@buer2008, obecnie w MOPS-ach bony są na określone towary i pijaczki nie wywalają ich na wódę.



A u sąsiadów (którzy są patologiczni i wszystkie możliwe służby w okolicy o tym wiedzą) ostatnio dziewucha latała z nożem za rodziną. Policja ją zabrała ale już rano była w domu. Potem sama gadała, że dostała pieniądze z pomocy, napiła się i jakoś tak wyszło.

BMWswap

2013-07-28, 15:34
wysadzić wszystkie zusy w powietrze! żeby aktualni emeryci nie zostali z ręką w nocniku niech (chociaż na jakiś czas) opodatkują trawkę i burdele, bo tego I TAK NIKT NIGDY NIE ZLIKWIDUJE, bo kto ma ochotę i tak sobie zajara lub pójdzie por*chać na boku, a z tego byłaby niezła kasa. aktualnie rządzący politycy są zwyczajnymi kretynami i nie mają pojęcia o tym co robią. trzymam kciuki za JKM, bo w nim ostatnia nadzieja... jeżeli nie on, to mimo że bardzo nie chce wyjeżdzać z mojego kochanego kraju to będę zmuszony sp***alać za granicę bo tu nie będzie co robić (i tak już nie ma). jak już mam być niewolnikiem to niech chociaż ktoś mi za to zapłaci, bo tu robię tylko na paliwo i inne opłaty a nie stać mnie na założenie rodziny czy nawet na głupie wakacje...

zonk

2013-07-28, 15:42
@Up, całe szczęście tylko ty masz takie problemy.

SamSobieBogiem

2013-07-28, 15:55
a tak pozostając w temacie, ale odbiegając trochę treścią dyskusji... naprawdę chcecie, żeby pieniądze z waszych podatków szły na leczenie i łapanie narkomanów. Korwin proponuje legalne narkotyki. Automatycznie legalizacja obniżyłaby koszty wynikające z sądzenia i osadzenia takich ludzi. Narkomani sami jako chore jednostki wyeliminowaliby się ze społeczeństwa bo nie mając pieniedzy nie stać by ich było na leczenie, a ten fakt z kolei oznacza to, że ten kto nie bierze zastanowiłby się 2 razy przed wstrzyknieciem sobie jakiegos gowna (marihuaniny). Wiecie jak obecnie wygląda sytuacja w szpitalach? Alkoholik i narkoman ma PIERWSZENSTWO przed np. kimś ze złamaną nogą bo istnieje "zagrożenie życia" i posiadaja w szpitalu wszystkie przywileje. W praktyce oznacza to, że ktoś pod wpływem pierwszy trafi na stół i to od razu po przywiezieniu do szpitala. Chore. Państwowe instytucje kuleją i z racji tego, że w Polsce płaca minimalna to tylko 1604 zł brutto nie ma możliwości ich naprawy nawet jeśli podniesione zostaną podatki. Dlatego jestem za tym by NFZ, ZUS i inne tego typu instytucje oddać w całości na sektor prywatny, a podatki pozostawić jedynie na straż, wojsko, policje, komunikacje miejską i infrastrukturę.

apropo fundacji... 60% sprzetu w szpitalach ma naklejone takie fajne serduszko z bialym napisem :)

BMWswap

2013-07-28, 16:00
SQT napisał/a:

@Up, całe szczęście tylko ty masz takie problemy.



masz bogatych rodziców? :) poczekaj aż umrą... czego oczywiście ci nie życzę, ale nikt nie żyje wiecznie, musisz to mieć na uwadze

SamSobieBogiem

2013-07-28, 16:15
BMWswap napisał/a:



masz bogatych rodziców? :) poczekaj aż umrą... czego oczywiście ci nie życzę, ale nikt nie żyje wiecznie, musisz to mieć na uwadze




To dostanie po nich spadek. troche mniejszy niz ich majątek bo... opodatkowany :D ale nie o to chodzi, a o to, że jeśli np w wyniku konfliktu zbrojnego straci cały ten majątek to będziemy mieli kolejnego śmiecia ktory nieprzystosowany nie bedzie umial o siebie zadbac i w tym caly ambaras :)

Sam nie jestem świety. Mam tylko podstawowe, i moge się tłumaczyć tym, że system edukacji kuleje i szkoła nie potrafi zainteresowac ucznia tym czego naucza(prawda :D ), ale nie w tym rzecz by sie tlumaczyc, azaakceptowac swoj blad. sp***oliłem po całej linii, pracuje za minimalną, ale co z tego skoro bez żadnych pomocy instytucji społecznych doszedłem do tego, że razem z dziewczyną(tez pracuje za minimalna) wynajmuje mieszkanie, mam w co się ubrać i mam co zjeść. i to w Polsce! Mam chęc i motywacje by naprawiac swoje błedy i tego się trzymam, bo jesli sam nic z tym nie zrobie to do konca zycia klepalbym biede bez prawa do zasilku. Nie prosze o pomoc, a dzialam by uczciwie pracowac i sam sobie pomoc. Tyle. nie pie**olcie teraz, że jednostki z podstawowym nie dadza sobie rady. Siła i to nie ta fizyczna zadecyduje o tym kto sie utrzyma na powierzchni. Swoją drogą... podstawowe... a imprezujac z dziewczyna (studentka) nieraz zaginałem ludzi zdobywajacych wyzsze wykształcenie sprytem i inteligencja (nie chwaląc się :roll: )

Kuriki

2013-07-28, 16:20
To może zrobimy tak:

1. Zostawimy-w domyśle "my" czyli ludzie z IQ powyżej 50 oraz nieposiadający mentalności niewolniczej- Polskę samej sobie i spierniczymy.

A wtedy;

2. Politycy, nasi kochani rządzący, przeżyją kryzys egzystencjalny bo im państwo jasny wuj strzelił, a w innym kraju przyszłości na podobnej posadzie nie będą mieli, zostaną więc zmuszeni się zająć uczciwą pracą bo oszczędności wiele nie będą mieli (oczywiście jak na ich standardy) nawet jak sprzedadzą majątek kraju.

3. Po tym poj***nym Polskim k***idołku zostanie tylko nieprzyjemne wspomnienie i zapiski w dokumentach historycznych.

Co wy na to?

psiwytrysk

2013-07-28, 16:42
XX wiek w Polsce: 1918- odzyskanie niepodległość, potem tylko masowe mordy inteligencji ze strony niemców i ruskich. Potem 50 lat sowietyzacji podczas której Polską administrują żydzi- aż do teraz, więc nie dziwcie się, że okupanci traktują nas jak bydlęta.

ellsworth

2013-07-28, 17:09
Maderfakermen napisał/a:

Dlatego większość swojej pracy odpie**alam na czarno (czytaj zarabiam na czysto). Nie będę karmił darmozjadów za swoje. Albo podatki i ubezpieczenia w dół, albo nie będę ich płacił wcale. I utrzymywał marmurowych posadzek w urzędach skarbowych i innych pasożytniczych instytucjach.


I bardzo słusznie. W dzisiejszych czasach patriotą jest ten kto unika płacenia wszelkich podatków przyczyniając się do powolnego upadku tej warszawskiej mafii, która trzęsie krajem.

cz...........00

2013-07-28, 17:10
Ciekawe kiedy ten popie**olony rząd wpadnie na pomysł taki, że można zatkać dziury w budżecie i w zusie oszczędnościami obywateli?

evilmatt

2013-07-28, 17:34
@up wpadł na to już dawno temu. No bo jak inaczej wytłumaczyć to, że obecnie człowiek zapie**ala na obecnych emerytów, którzy sobie sami wypracowali swoje emerytury. Ja się k***a pytam, gdzie są te piniundze?

Guzik

2013-07-28, 17:40
Piti1234555, offtop: bullshit, kiedy rodzice oddają dzieciom coś w darowiźnie albo zostawiają w spadku to nie płaci się podatku, więc jak coś masz szczęście i całą sumka leci do Ciebie (chyba, będą inni spadkobiercy). Warto znać swoje prawa bo to podstawa funkcjonowania w społeczeństwie. Peace.

czarek00, oni już na to wpadli. Próbowali przenieść OFE do ZUSu żeby przedłużyć jego umieranie :)

SamSobieBogiem

2013-07-28, 17:46
Fakt, poniosło mnie na fali ogólnej krytyki systemu :)