18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czy Polska to wolny kraj?

Larv • 2012-11-04, 13:34
Jak widać zdania mocno podzielone, a Wy jak uważacie?



watch?v=JcmMVEiSkdc&feature=plcp - full hd na yt

lepussy

2012-11-06, 12:25
lith napisał/a:

Dla przeciętnego obywatela wolność to jest jak mu się państwo jak najmniej wpie**ala w życie.

Jeszcze co do JKM to jego gimbusowy elektorat strasznie mnie bawi... z jednej strony liberalizm na maxa, każdy robi co chce... ale z drugiej strony jedyna słuszna narodowość, jedyna słuszna religia, jedyna słuszna orientacja. Też nie trawię pedalstwa, a mijając cygana łapię się za kieszenie. Ale jak już liberalne państwo i wolność obywatelska dla każdego to z wszystkimi konsekwencjami. A nie wolność dla wybranych, bo to żadne k***a liberalne państwo wtedy. Likwidujemy jedne ograniczenia, a tworzymy inne.



Poczytaj sobie o liberalnym konserwatyzmie przedstawianym chociażby przez S.Michalkiewicza, bo liberalność to jest w kwestiach gospodarki, a w światopoglądzie trzymamy się konserwatyzmu. Nie przechodź w skrajność, że to znaczy "każdy robi co chce", bo piszesz głupoty.

lith

2012-11-06, 15:33
@lepussy
Tylko, że właśnie to są skrajności, i to zupełnie przeciwstawne. Skrajnie liberalna gospodarka i skrajnie nieliberalny, konserwatywny, wręcz ksenofobiczny światopogląd. 'Wolność' jak w Chinach :P , z tą różnicą, ze najlepiej się odciąć od innych państw, kapitału z zewnątrz nie wpuszczać, w ogóle wielki mur pie**olnąć i nie rozmawiać z 'obcymi'.

wudun

2012-11-07, 00:09
Jestem ciekaw ilu konserwatystów nie posiada telefonu;D Ciekawe z czego piszą posty w internecie, czym jeżdżą?

Taki k***a konserwatyzm internetowy a konserwtysty na oczy nie widzieli(mało który ma pojęcie co to konserwatyzm).
Tylko teraz jest takie modne przecież więc trzeba być;D

namz

2012-11-07, 15:38
Czym jest więc konserwatyzm według Ciebie bo ciekawe jestem czego konserwatyście jeszcze nie przystoi ;)

lepussy

2012-11-11, 10:47
lith napisał/a:

@lepussy
Tylko, że właśnie to są skrajności, i to zupełnie przeciwstawne. Skrajnie liberalna gospodarka i skrajnie nieliberalny, konserwatywny, wręcz ksenofobiczny światopogląd. 'Wolność' jak w Chinach :P , z tą różnicą, ze najlepiej się odciąć od innych państw, kapitału z zewnątrz nie wpuszczać, w ogóle wielki mur pie**olnąć i nie rozmawiać z 'obcymi'.



To co piszesz to skrajność, to nie jest w żadnym wypadku konserwatyzm. Zresztą, światopogląd jest drugorzędny, tutaj zawsze można znaleźć jakiś kompromis, ale w gospodarce nie ma być żadnego - kapitalizm, wolny rynek, brak udziału państwa w gospodarce jako jednego z graczy, trudno żeby sędzia był graczem we własnej grze.