18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czy Polska to wolny kraj?

Larv • 2012-11-04, 13:34
Jak widać zdania mocno podzielone, a Wy jak uważacie?



watch?v=JcmMVEiSkdc&feature=plcp - full hd na yt

JedzMojLagier

2012-11-04, 20:36
'Czy Polska to wolny kraj ?' - to nie jest pytanie, na ktore mozemy odpowiedziec od tak sobie z biegu na ulicy, tymbardziej przed kamera ...

lepussy

2012-11-05, 09:11
k***a już sam traktat lizboński odbiera nam suwerenność w eurokołchozie, nie mówiąc o reszcie badziewia. NIEWIEDZAAA, głupota albo dobrze przemyślana ściema przed tą kamerą (:

05:50 to idealny przykład jak działają niewidzialne kraty systemu : D

v2008

2012-11-05, 15:40
1;17 yyyYyyYy yyyy yyyy -1;40 :roll:

lufnik1946

2012-11-05, 15:51
Czy Polska to wolny kraj? - Nie! I nie chodzi tutaj o ingerencje innych państw poprzez władzę dyktatorską czy militarną. Z wypowiedzi wynika, że większość osób wiąże utratę wolności z wojną "na bagnety". To nie te lata. Nasza wolność ograniczana jest co dzień przez nowe przepisy unijne. Zasady bezpieczeństwa, normy, przepisy, dyrektywy wydawane przez obcych ludzi, obce państwo, a skierowane przeciwko nam. Nawet już granic nie mamy(po za tymi na mapie). Żeby wyciąć drzewo które rośnie obok mojego domu, na MOJEJ działce, przeze mnie zasadzone, muszę prosić o zgodę w urzędzie państwowym. Ludzie przejrzyjcie na oczy! Wolność utraciliśmy w 1939 !

Maverick50

2012-11-05, 15:55
2:11 on k***a nie widzi jakiś większych problemów ....

Moja_Pani

2012-11-05, 16:00
Żyjemy pod okupacją europejską...

"Jesteśmy tylko zależni od Unii Europejskiej i od NATO. A tak to jesteśmy wolnym krajem."

Sfash

2012-11-05, 16:01
Co to znaczy wolność? Bo jeżeli ktoś uważa za brak wolności choćby zakaz publicznego znieważania głowy państwa, szefa rządu lub innego podmiotu w zależności od poglądów to raczej nie znajdzie sobie na tej ziemi "wolnego" kraju...

A jeśli chodzi o moje zdanie na ten temat, to tak - żyjemy w wolnym kraju. Mogę wyjść z domu kiedy i na ile mi się podoba, mam prawo do udziału, ba! do legalnej organizacji protestów, manifestacji etc., mógł bym wymieniać naprawdę długo. Wydaje mi się że ostatnio panuje moda na bycie "anty", bojkotowanie rządu, stawianie opozycji na piedestał za "walkę z systemem", którego przecież sami są częścią, zresztą jak my wszyscy czy tego chcemy czy nie - ot takie nastały czasy ;)



xxx123

2012-11-05, 16:08
"nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni"(Goethe)

bz...........ue

2012-11-05, 16:09
Powiedziałbym co na prawdę myślę, ale boję się, że popełnię wtedy samobójstwo.

mi...........ji

2012-11-05, 16:16
Moim zdaniem nie można powiedzieć czy kraj Polska jest wolny czy nie ot tak na ulicy z marszu.
Zawsze to będzie subiektywne zdanie danej osoby, którą spytamy, albowiem poczucie wolności wiąże się przede wszystkim z poczuciem wolności własnej osoby, sposobu rozwinięcia wewnętrznego i emocji na daną chwilę. Ciężko jest też tworzyć własną opinię w kilka sekund gdy wcześniej się o tym całkowicie nie myślało. Perspektywy każdego, wypaczenia, bezmyślność, niespodziewanie, to wszystko ma wpływ na opinię w danym czasie i miejscu.


Tak czy siak,warto zagłębiać się bardziej, rozwijać i "trawić" swoją odpowiedź czy opinię na bieżąco i w postaci burzy mózgów.

heniu123123

2012-11-05, 16:17
06:25 Pan bardzo dobrze mówi,
Gdy przestaniemy się interesować krajem utracimy wolność.
Wystarczy zobaczyć co Rząd robi z nami, a my siedzimy potulnie jak małe myszki.
Media i Rząd wytrącają z nas Polskość, wmawiają nam że bycie Polaczkiem jest śmieszne, że Polaczek nic nie może zrobić. Trochę boli że nie wierzymy w własny kraj, a ludzie przy władzy robią co chcą.

jaro1

2012-11-05, 16:17
Słyszeliście że w Polsce mamy media niezależne?? hahahah nic bardziej mylnego
Komentarze na stronie kontakt24, onet itp są filtrowane tzn. czytane, jeżeli coś się im nie podoba to usuwane
kiedyś można było wypić piwko w plenerze, wsiąść w samochód i pojechać, a teraz pic nie można nigdzie, nieść alkoholu zamkniętego też bo dojebią za usiłowanie wypicia, na spacer z psem do lasu w terenach podmiejskich nie można bo mandat.
Palić nie wolno, na ulicy, ja jestem osobą nie palącą ale to, że ktoś pali to akurat na świeżym powietrzu mi nie przeszkadza.
Karają za wszystko, bo niby dla dobra, mandatów setki tysięcy a poprawy nie widać dalej syf, pijaństwo, dresiarstwo itp.

Matuch90

2012-11-05, 16:18
Ani wolnym, ani suwerennym.

Massdeath

2012-11-05, 16:39



i tyle w tym temacie :)

blendziooh

2012-11-05, 17:03
Wolny kraj to będzie, jak prezydentem zostanie Korwin, a rządzić będzie KNP. Potem oczywiście jak najszybsze wyjście z Unii. Potem utworzenie wolnych mediów, aby nie ogłupiać społeczeństwa. Powolne budowanie zakładów pracy - fabryk, stoczni itp. Podatki byłyby bardzo niskie, liczba urzędników obniżona do minimum - to akurat postulaty Korwina.
I zaraz zostanę zj***ny przez zwolenników mniejszego lub większego zła, czyli PIS/PO/SLD.
Za chwilę napisze ktoś, że Korwin jest nienormalny.
Ahh, te kochane polskie społeczeństwo, takie głupiutkie, zmanipulowane, grzeczne jak piesek, bez swojego móżdżku, takie słodziutkie, pie**olnięte i upośledzone dzieciątko.