18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czego nie wolno mówić o Izraelu

bingo100 • 2012-11-17, 04:26


Kobiecina została zniszczona za komentarz na temat Izraela - powiedziała, żeby żydzi wynieśli się z Palestyny :)

Jak dla mnie ogromny szacun!

@bsynt

2012-11-17, 07:28
Tak na marginesie, gdy dyskutuje się o pierwszeństwie zasiedlenia. Żydzi mieszkali na terenach obecnych przed Filistynami. Ci ostatni to był jeden z tzw Ludów Morza, którzy w starożytności sporo namieszali, m.in/ w Egipcie. A już na pewno byli tam przed Arabami i islamem.
Żądanie wyprowadzenia się Żydów ma tyle samo sensu, co wyprowadzenie się Europejczyków z Europy i oddanie tych terenów Lapończykom i być może Baskom.

Re...........ms

2012-11-17, 08:02
@up zgadzam się z tobą... zresztą nie rozumiem po co ktokolwiek z Europy czy Ameryki miesza się w ten konflikt. Ta walka trwa od tysięcy lat i my nie mamy tam nic do powiedzenia... zresztą k***a o czym my mówimy :P żydzi mieli swoją najważniejszą świątynię a arabowie przyszli rozj***li to i na ich świątyni postawili swoją :P :P :P ciapaci mają takie nastawienie, że wszystko traktują jak swoje i widać to po tym co się dzieje we Francji i w Szwabenlandzie.

genghiskhan

2012-11-17, 08:08
bingo100 napisał/a:



Kobiecina została zniszczona


a gdzie aftermatch?
"została zniszczona" - spodziewałem się kolejnego ataku rakietowego na bezbronną babuszkę :amused:

~Velture

2012-11-17, 08:43
Czy tylko mnie wk***iło jak powiedziała ,że żydzi powinni wrócić do polski?

hamusq

2012-11-17, 09:52
GTFO from POLAND!

@bsynt

2012-11-17, 10:04
Velture napisał/a:

Czy tylko mnie wk***iło jak powiedziała ,że żydzi powinni wrócić do polski?


Do Polski, nie do polski.

re...........ka

2012-11-17, 11:50
@bsynt Jak to nie ma sensu?! Jak pojawię się w Twoim domu z powieścią z przed 5 tysięcy lat gdzie będzie napisane, że "ja" tu pierwszy mieszkałem więc od tej pory będziesz mieszkał w piwnicy bez prądu kibla i wody, a za każdy pomruk niezadowolenia dostaniesz kijem przez plecy to podejrzewam, że w tedy dyskusja o pierwszeństwie zasiedlenia nabierze dla Ciebie sensu.

@bsynt

2012-11-17, 12:00
@up
Nie ma sensu, bo historii nie d się cofnąć.
Przed powstaniem nowożytnego państwa Izrael, Jerozolima była zapadłą dziurą Imperium Otomańskiego. Liczyła 15 000 mieszkańców. Dopiero po przybyciu Żydów i nowoczesności na te tereny zaczęli napływać Arabowie z okolic. Różnicę w cywilizacji pokazuje nawet Google. zobacz widok z satelity na Izrael- zielony i poza granicami nadal pustynia. Arabowie na wojny z Izraelem dostali tyle szmalu od szejków, że mogliby sobie wybudować akwedukt nawet z Lourdes, ale nie wolą na rakiety. W kwestii wolności i swobód - Arabowie mają więcej wolności w Izraelu niż w jakimkolwiek kraju arabskim.
A jak się popatrzy, co muzułmanie robią, gdy mają władzę (np ostatnio w Danii), to nawet zatwardzały antysemita powinien popierać Izrael.

Bugini

2012-11-17, 12:36
Rozmowy o izraelu ogólnie są nieprzyzwoite i wysoce niestosowne

bingo100

2012-11-17, 15:48
Został jej odebrany dorobek życia. Była uznaną dziennikarką i przyznawano nawet nagrody z jej nazwiskiem. Po jej wypowiedzi stwierdzono, że nie wolno przyznawać tych nagród.

Nie chodzi o to, żeby izraelczycy wrócili teraz do Polski czy Niemiec. Chodzi o to, że nie powinni tych terenów w ogóle opuszczać po wojnie (nie twierdzę, że byłoby to z pożytkiem dla nas). Kobieta dobrze mówi, że izraelczycy to nie Semici tylko Europejczycy.

Tereny zajmowane dziś przez izrael NIE należą do nich. Przegrali je dawno, dawno temu i skoro wtedy dali dupy i rozleźli się po całym świecie to teraz nie powinni płakać, że nie mają własnego państwa (może nie teraz, ale kilkadziesiąt lat temu takie lamenty były podnoszone). Łopatologicznie rzecz biorąc - to trochę tak, jakbyśmy się wj***li na Litwę, wsadzili Litwinów do obozu a światu obwieścili, że te ziemie kiedyś należały do Polski więc jako gest dobrej woli nie zabijemy wszystkich Litwinów tylko będziemy ich stopniowo wysiedlać. Albo lepiej - niech Indianie z całego świata się k***a zbuntują i każą amerykanom wypie**alać - to dokładnie taka sama sytuacja. Jak przegrałeś swój kraj, to go k***a nie masz. Nie ma czegoś takiego, że go sobie odzyskujesz po setkach czy tysiącach lat "bo tak chcę i ch*j"

I tu nie chodzi o to kto lepszy, żyd czy muzułmanin. Chodzi o brak jakichkolwiek zasad, o ukrócenie bezczelności i samowoli zbrodniczego narodu, który nie zna słowa wstyd czy hańba. Który nagminnie wykorzystuje holocaust do celów politycznych.

Yasiu99

2012-11-17, 17:37
@up
Niby tak ale generalnie to bierzesz to co jesteś w stanie wziąć. Jeżeli jesteś na tyle silny. Nie ma generalnie jednostkowego porównania ale izrael mając za plecami usa może robić co chce bo niby kto im zabroni?

bingo100

2012-11-17, 17:55
@up I to jest dokładnie to, co mi się nie podoba :-)

Bridgwater88

2012-11-17, 17:55
czyli wedlug tego co starsza Pani o tym zeby Zydzi wracali do Siebei do domu czyli do np Polski albo do Niemiec znaczyloby to ze...Dzizas byl z PL ? kurde to by mialo sens - Absurd wywodzilby sie z absurdu ;D

bingo100

2012-11-17, 18:34
@nie, to nie znaczy, że dzizas był z PL;) Chociaż patrząc na Świebodzin wszystko na to wskazuje ;)