18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Czechy przygotują konstytucyjne prawo do posiadania broni?

Pampalampa • 2016-12-19, 16:09
Przeglądając internet natrafiłem na takie informacje.

MSW Czech zaproponowało taki wpis do czeskiej konstytucji
" Obywatele mają prawo do nabywania, posiadania i noszenia broni palnej oraz amunicji w celu ochrony życia, zdrowia i mienia przyczyniając się w ten sposób do zapewnienia porządku i bezpieczeństwa jak również integralności terytorialnej, suwerenności oraz demokratycznego porządku Republiki Czeskiej. "

" Według uzasadnienia propozycji, jej celem jest wykorzystanie już istniejących szczególnych warunków dotyczących posiadania broni palnej w Republice Czeskiej (2,75% społeczeństwa posiada broń) dla celów bezpieczeństwa w reakcji na obecne zagrożenia, szczególnie pojedyncze ataki na cele miękkie. Choć konstytucja zapewnia prawo do samoobrony, bez posiadania broni ten pozostaje iluzoryczny. Uzasadnienie wyjaśnia następnie, że w przeciwieństwie do reszty Unii Europejskiej, w której większość broni jest w rękach myśliwych, znaczna większość posiadaczy broni w Czechach ma broń odpowiednią do obrony życia, zdrowia i mienia, otwarcie wymieniając karabiny samopowtarzalne (semi-automatic rifles), będące przedmiotem ustawy UE zakazującej tej broni. "

Jakie w sprawie broni jest stanowisko Polski czy UE każdy wie. ;-)

Źródło: Trybun org pl

eligurf

2016-12-20, 23:53
dozek, ile tym masz lat? Większość osób co ma broń strzela najwyżej parę razy w roku, a wielu tylko na początku "kariery". Bandyta bardziej się musi bać, że spadnie ze schodów, niż że go taki rozdygotany koleś trafi. Strzelałeś kiedyś z pistoletu? Trafić i to skutecznie unieszkodliwiając w poruszający się cel to nie takie hop, to nie pepesza z magazynkiem na kilkadziesiąt pocisków. Masz jeden góra dwa strzały, a przeciwnik najczęściej strzela lepiej od ciebie. Mniej filmów, a szczególnie gier.

dozek

2016-12-21, 07:52
eligurf, strzelałem więcej niż pewnie jesteś w stanie policzyć, regularnie uczestniczę w turniejach strzeleckich. strzelanie dynamiczne potrafi dużo człowieka nauczyć, także strzelania do ruchomego celu.

Broni jeszcze nie mam bo fundusze nie pozwalają ale to tylko kwestia czasu.

eligurf

2016-12-21, 11:37
Nie mówię o jednostkowych przypadkach, ale i teraz bandyta może się naciąć na policjanta po służbie, a jakoś się nie przejmują. Jak masz takie potrzeby załatw sobie potrzebne kwity, to nie jest nie do zrobienia i kup sobie broń. Alternatywnie na razie kup mocną powtarzalną wiatrówkę, celne strzały potrafią nieźle okaleczyć, a nawet zabić. Większości ludzi broń jest do niczego nie potrzebna poza szpanowaniem.

dozek

2016-12-21, 12:39
trafienie na policjanta po służbie jest mało prawdopodobne. Sami policjanci niechętnie zabierają służbową broń do domu. Przeciętny sportowiec wystrzela więcej amunicji w miesiącu niż policjant w rok więc bandyta niespecjalnie się będzie tym przejmował.

Nie wiem jak inni ale ja wole mieć swoją broń którą znam przez co osiągne lepsze wyniki niż dostając jakąś losową ze strzelnicy.