18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Creepy rendering z nowej gry

lobominator • 2013-07-06, 16:22
Tak jak kiedyś wspominałem, pracujemy teraz z ekipą nad stworzeniem pewnej komercyjnej gierki. Poniżej pokażę Wam jednego z potworasów, jakie będą w grze. Model mój, animacja też. Trochę się pomyliłem przy animacji języka, ale nie chciało mi się tego drugi raz renderować. Robione na szybko, jako ciekawostka.

Na pewno nie było, bo materiał własny, renderowany wczoraj przez 4 godziny w Blenderze. Obejrzeć z dźwiękiem.



Sam model w silniku wygląda mniej więcej tak:

qtacz

2013-07-06, 22:55

Ten straszniejszy :amused:

QoTheGreat

2013-07-06, 22:59
lobominator napisał/a:



Nie zgadłeś, nic z tych rzeczy, choć masz rację - może się tak wydawać na pierwszy rzut oka, no i scen jak z horroru kilka będzie. Klimaty będą jednak bardziej średniowieczne, postawione na dość rozbudowaną fabułę, coś w stylu slashera rozpisanego na dużo postaci, z rozbudowaną historią - powiedzmy, że w stylu "wiedźminowskim". Zbyt dużo nie mogę napisać, bo fabuła to póki co nasza tajemnica ;)



Pewnie coś o krasnoludach, phi tajemnica ;d
Zdradź rąbka tajemnicy.

sz...........an

2013-07-06, 23:23
nie chcę wam wchodzić w wasze wyobrażenie tej gry. Ale moim zdaniem powinniście rozwinąć w waszym wytworze rzeczy takie jak:

1) lasy, łąki, wzgórza (wszystko mniej więcej w jednym klimacie a nie tak jak to mieliśmy w Gothicu III upchnięte na mapce wielkości trzech khorinis pustynię, lodową pustynię i trochę zielonego)
2) Trochę realizmu! Nie bójcie się dodawać takich rzeczy jak dokładne kucie miecza, tworzenie pancerza czy nawet durne skórowanie zwierząt. Zamiast idiotycznego paska postępu mogłyby być dodane edytory broni... np. podchodzisz do kowadła i kształtujesz kawał stali myszą. A nie wybierasz opcję z menu (zawsze mi tego brakowało w rpg)
3) KLIMAT KLIMAT I JESZCZE RAZ KLIMAT. Powolne odkrywanie świata, obowiązek spożywania pokarmu oraz uzupełnania płynów (to wszystko wymusza na graczu jeszcze pełniejsze przeżycie rozgrywki)
4) Seks alkohol i narkotyki <--- no k***a j***ć pegi :mrgreen:
5) możliwość zostania dosłownie każdym... chcesz pracować przez chwilę jako świniopas? Proszę bardzo. Droga wolna dodatkowe misje w postaci ogarniania obory stoją przed Tobą otworem. Chcesz zostać królem lub lordem? Droga wolna. Odkrywaj, badaj, wygrywaj :D
6) Niech ten świat żyje - Konwoje z towarami z miasta do miasta, bandyci, obozowiska npc ustawione randomowo na mapie

Wiem, że to wszystko wymaga więcej czasu produkcyjnego ale k***a jaki efekt :D

umcumcpolowka

2013-07-06, 23:53
To widzę, że nie będzie to produkcja wysokich lotów...

Fragless

2013-07-07, 00:00
Jeżeli już zamierzacie robić horror to błagam - niech będzie przynajmniej na serio creepy.

mlody73

2013-07-07, 00:46
Śniący z gothica 1 :amused:

orgi_m

2013-07-07, 06:58
Tez jako firma rozpoczelismy prace nad gierka Air Show, mamy jedno zalozenie- zrobic gierke w ktora sami chcielibysmy pograc, a ze mamy niejako z branzy grafikow i moc obliczeniowa przekraczajaca 1600 Cinebench na podoredziu, powinno pojsc gladko. Za fabule odpowiadam ja, co jest dla mnie o tyle ciekawym wyzwaniem, ze wprawdzie udalo mi sie opublikowac kilka opowiadan fantasy i podpisac kontrakt na scenariusz filmowy, to gra zawsze byla w swerze marzen 8-) . Oby wszystko ladnie sie udalo - na razie mamy dzialajacepodstawy i kilkanasie z trzydziestu modele samolotow w wersji LovPoly. Jesli chcecie wrzucimy tutaj promocyjne demo, gdy tylko bedzie gotowe :!:

CYPRIAN

2013-07-07, 09:03
powodzenia z tą gierką ,sam jestem zapalonym graczem i chętnie bym pograł w rodzimą produkcję

artemis00

2013-07-07, 11:46
Dziwne że nikt się nie skapnął po tylu podpowiedziach że gra to Gloria Victis - dawniej Ether Fields.
Ma to być MMO w klimatach średniowiecznych :D

is...........ay

2013-07-07, 11:56
@up: Nie przepadam za pozytywizmem. Gdyby to był na przykład Skąpiec albo Powrót posła, to bym się od razu zorientował. :-D

Messiah10

2013-07-07, 12:01
Polecam wysłać projekt na kickstarter-a ;)

Kelo821

2013-07-07, 15:52
O Baroka na Sadolu widzę, dzieło Kamila Nowakowskiego. Silnik na którym powstawał Ether Fields. A co do modelu... nieciekawy. W czym go robiłeś jeśli można wiedzieć?

bajt3l

2013-07-07, 17:58
Tiaaa polscy programiści model z Blendera na podrzędnym silniku graficznym, już proszę panią w kiosku " Pani da tą gazetę z grą to kolega robił"
- Panie ta gra to do paczki kondomów jest dodawana jak pan kupi.

lobominator

2013-07-08, 21:41
To nie jest Gloria Victis. Choć prawdą jest, że Gloria pierwotnie powstawała na wczesnych wersjach Baroka.

is...........ay

2013-07-08, 22:51
lobominator napisał/a:

To nie jest Gloria Victis. Choć prawdą jest, że Gloria pierwotnie powstawała na wczesnych wersjach Baroka.


Nie, nie, nie. Jestem pewien, że Glorię Victis napisała Orzeszkowa w epoce pozytywizmu. W baroku powstały takie dzieła jak Lutnia Morsztyna, Marność Naborowskiego, czy Transakcja wojny chocimskiej Potockiego. :->