18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Coś na temat posiadania broni

Sl...........nx • 2012-09-14, 13:00


Tłumaczenie:
Moi najbliżsi sąsiedzi chcą zabronić posiadania broni.
Ich dom jest nieuzbrojony.
Z szacunku dla ich poglądów, obiecuję nie używać swojej broni by ich chronić.

BongMan

2012-09-14, 13:29
Posiadanie broni to zajebista sprawa, ale w Polsce by nie przeszło. USA to co innego, bo oni od zawsze mieli nieograniczony dostęp do broni.

dirty_pig

2012-09-14, 14:15
~BongMan xiro

a wy na podstawie jakich badan wasze tezy przedstawiacie na tema broni? bo mi sie zdaje ze to zwykle pie**olenie glupot jest :)

Pr...........zy

2012-09-14, 14:17
Mogło by u nas być jak w Szwajcarii, można mieć broń ale tylko w domu.

Widzę, że autor postu ładnie nawet przetłumaczył nie podkreślając tego, że inni nie znają tegoż języka.

BongMan

2012-09-14, 14:42
dirty_pig napisał/a:

a wy na podstawie jakich badan wasze tezy przedstawiacie na tema broni?


Żeby wyrazić swoją opinię na dany temat na forum, nie trzeba przedstawiać przy tym wyników badań. Nie jesteśmy na uniwersytecie. Ja swoją opinię wysnułem na podstawie zdrowego rozsądku. Wyobraź sobie, że każda pełnoletnia osoba może kupić i nosić broń - tak jak jest w USA. I wyobraź sobie jakby wyglądała np. kibolska ustawka. Albo bijatyka pod dyskoteką - każdy tępy, naj***ny i naspidowany drechol mógłby mieć klamkę.

Sl...........nx

2012-09-14, 14:50
BongMan, Co za pie**olenie, w Stanach typ wniósł broń na koncert i zastrzelił Dimebaga, byłego gitarzystę grupy Pantera.
Zapominasz, że pojeby są wszędzie i jak chcą wyrządzić innym krzywdę, to nie potrzebują do tego broni palnej, wystarczy im nóż. Tylko wtedy to normalni ludzie mają ograniczoną możliwość obrony. Broń palna wyrównuje szanse.

S.O.A.D.

2012-09-14, 14:50
@up

nie lubię tego określenia... klamka... k***a, może jeszcze całe drzwi.

Yasiu99

2012-09-14, 15:00
@up

Zamek 2-piórowy wpuszczany wielozastawkowy

makabrax

2012-09-14, 15:33
to są właśnie głowne argumenty przeciwników posiadania broni, jak ten koleś od batmana w kinie czy inne pojeby... myślą że jeżeli zakażą posiadania broni to jeden z drugim bandyta jej nie kupi... taaa k***a przecież wiadomo że jak planuje zabic kogoś z ukrycia to bronią zarejestrowaną na moje nazwisko...
w Szwajcarii każdy niedość ze powinien posiadać broń to jeszcze odbywa do tego specjalne szkolenie wojskowe...
i dokładnie tak jak napisane na tym znaku wypowiadał się jakiś tam włamywacz, że on okrada domy tylko w stanach gdzie broni nie wolno posiadać, do domów w stanach gdzie mogą ją mieć nawet nie próbuje wchodzić :D

AmorPatriae

2012-09-14, 15:46
@BongMan i reszta znawców historii. Zanim zaczniecie prawić morały o tym, że w USA od zawsze mieli dostęp do broni, a u nas nie to proponuje zapoznać się z tematem. Broń w Polsce była nieodzownym składnikiem prawie każdego domu, czy to w bogatszych domach strzelba czy to szabla. Sprawnie funkcjonowały na terenie całego kraju kluby strzeleckie zrzeszające młodzież i dorosłych ucząc ich sprawnie posługiwać się bronią. Co więcej Polacy mają bogatą historię rusznikarstwa i tworzenia broni domowej roboty (tradycja ta została zabita tak samo jak motoryzacja przez komuchów). Jesteśmy genetycznie uwarunkowanie do posiadania broni, ale na waszych przykładach widać jak bardzo lewackie ścierwo wyprało już ludziom głowy w tym kraju. Poczytajcie o Orlęntach Lwowskich, poczytajcie o utraconych kresach Polski, o powstaniach i zwycieskich bitwach. Wyłączcie te pie**olone telewizory. Broń jest zakazana tylko dlatego bo te k***y w rządach się po prostu nas tak naprawdę boją. Żeby nie byc gołosłownym polecam: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/polska_z_reguly_zbrojna_czyli_o_tradycji_posiadania_broni_224825.html

muczin

2012-09-14, 16:01
@Amor Patriae Nostra Lex - Brawo, brawo. W pełni popieram.

wyrwiszmat88

2012-09-14, 16:10
BongMan napisał/a:


Żeby wyrazić swoją opinię na dany temat na forum, nie trzeba przedstawiać przy tym wyników badań. Nie jesteśmy na uniwersytecie. Ja swoją opinię wysnułem na podstawie zdrowego rozsądku. Wyobraź sobie, że każda pełnoletnia osoba może kupić i nosić broń - tak jak jest w USA. I wyobraź sobie jakby wyglądała np. kibolska ustawka. Albo bijatyka pod dyskoteką - każdy tępy, naj***ny i naspidowany drechol mógłby mieć klamkę.



Wyglądałoby to tak samo jak w stanach. Nie słyszysz na co dzień o strzelaninie w monopolowym czy w gimnazjum, ale po legalizacji posiadania broni slyszalsbys często. Nasi idioci nie różnia się od amerykańskich idiotów pomysłowością.

MrPink

2012-09-14, 16:13
Ta tabliczka jest genialna!

A prawda jest taka, że powszechny dostęp do broni dałby więcej dobrego, niż złego. Uważam jednak, że trzeba byłoby przywracać tę naszą wolność stopniowo, żeby niektórzy ludzie mogli przyzwyczaić.

Ostatnio u mojego sąsiada było włamanie. Stałem sobie w nocy na tarasie i paliłem w spokoju papierosa, gdy usłyszałem alarm dochodzący z drugiej strony ulicy. Nie zastanawiałem się szybko i pobiegłem po swoją replikę karabinu M1 (całe szczęście, że jestem w grupie rekonstrukcji historycznej i mam takie coś na stanie), pod płotem sąsiada byłem po jakiejś minucie od momentu kiedy zaczął wyć alarm. Zastałem dwóch złodziei przeskakujących przez płot (próbowali sp***olić), wycelowałem w nich z repliki i zagroziłem, że zacznę strzelać. Jednego udało mi się w ten sposób zatrzymać, drugi mi zwiał. Goście mieli w łapach łomy. Gdyby nie fakt, że miałem tę replikę (a złodzieje nie wiedzieli, że to replika, wygląda jak oryginał), to by mi niezły wpie**ol podarowali tymi łomami. Sam miałem niezłą srakę, bo się bałem, czy moja 'maskarada' z karabinem się wyda...
k***a, czułbym się zdecydowanie pewniej gdybym miał prawdziwą broń, nie bałbym się tak. A gdybym nie miał nawet tej zasranej repliki, to bym pewnie miał zęby jak 6-latek po wyj***niu mleczaków...


p.s.

Blue_Achmed

2012-09-14, 16:15
Już k***a widzę jak by im biegli na pomoc.