18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Co Pan sądzi o pracownikach w urzędzie pracy?

Hack3rz • 2013-11-24, 15:13
Odpowiedź typowego elblążanina




Swoją drogą ciekawe czy przyszedł po zasiłek :-D

LilL

2013-11-24, 23:26
Serio myslicie że on pójdzie głosować w wyborach ? k***a nie sondze.

rew123321

2013-11-24, 23:55
stonefenix napisał/a:

Top koment jest bez sensu. Machol napisał Ci prawdę. Nawet jeżeli w upartego przystaniesz na boku i powiesz że kowrin się wywiąże z swoich słów to super, na 30 lat ? Tyle pożyje ? A co dalej ? znowu będzie 30 lat rozwoju 150 lat ubóstwa bo kretyn skrajny lewak lub skrajny prawak wejdą i zaczną dyktować chore zasady.
Osobiście uważam że demokratyczny ustrój jest świetny ale powinien podlegać pewnym ograniczeniom. Równość głosowania powinna być zniesiona i zamieniona wedle zasług społecznych / poziomu wykształcenia / poziomu kultury.
Dlaczego profesor ma mieć równy głos z menelem ? <-- skrajny przykład
Dlaczego kawaler ma mieć równy głos z ojcem 4 dzieci ?
Dlaczego kibol ma w ogóle prawo głosu ? (nie mylić z kibicem).

Każda osoba która popełniła zbrodnię powinna dożywotnio mieć zakaz głosu. Osoby odsiadujące powinny po odbyciu kary mieć głos wartości 0,25 standardowego.
Osoby niekaralne sądownie bez szczególnych zasług powinny mieć głos standardowy. Osoby udzielające się w dobro społeczne lub państwowe (nie mylić z politycznym) powinny mieć wartość 1,5 / 2
Osoby o statusie profesora, nadanego przez niezależną komisję naukową powinny mieć wartość 15/20

W ten sposób wilk syty i owca cała :)



myślenie upośledzonych społecznie

w demokracji liczy się to co się mówi, a nie kto

PS., żebyś wiedział jak liceum skończysz - w nauce również

PS 2: profesurę nadaje się przez niezależne komisje (względnie po ich zaopiniowaniu)...

LilL napisał/a:

Serio myslicie że on pójdzie głosować w wyborach ? k***a nie sondze.


miejmy nadzieję, że ty też...

Michał_Wołodyjowski

2013-11-25, 00:52
Piti1234555 napisał/a:

Dlatego głosuje na Korwina... przecież ten człowiek nie zdałby testu na możliwość dopuszczenia do wyborów(głosowania) to raz, zasiłek zostałby mu zabrany to dwa, zacząłby kraść i trafiłby do więzienia (policja ma być dobrze opłacana za Korwina), a tam nie miałby możliwości zrobienia potomka to trzy. I linia rodu takiego kołka zostałaby przerwana.



Widzę Prawą stroną się zasłaniasz :)

Ale muszę wj***ć swoje 3 grosze : "Psiarnia ma być dobrze opłacana" za Mikke? Już jest dobrze opłacana. Nawet za dobrze. Jak na przejście po ławkach kaj pije się piwo (za podkreślone kaj ch*j w dupę tym co podkreślają :) ) i za stanie jak dz**ki pod lasem, oby tylko złapać kierowcę , który jedzie 10 km/h za szybko. Bo to może zabić jak mówi reklama z RMF MAXXX.

Moje serce bije z prawej strony, ale idiotów nie będę słuchać. Nar*chałeś 300 parę piw to się jaraj. I życzę ci dołka na 48 - inaczej byś śpiewał ptaszynko :)

I na koniec komentarza odsyłam do http://www.sadistic.pl/janusz-korwin-mikke-16-listopada-2013-w-tvp-vt245256.htm#2672888 :)


[

LilL

2013-11-25, 00:54
rew123321 napisał/a:






miejmy nadzieję, że ty też...



najpierw poznaj internet, a później zacznij pouczać. Błąd w słowie był celowy. ehh...

!Timon

2013-11-25, 01:00
r4f43ll napisał/a:


Mieliśmy wszystko (państwo od morza do morza, bursztynowy szlak, kopalnie soli itp) a wykończyło nas narodowe pieniactwo i nepotyzm.



Nie pieniactwo i nepotyzm [takie przedstawianie historii to wynik PRL'owskiej propagandy czyli obrzydzania szlachty :) ] a zwyczajnie dobrobyt i silna pozycja w Europie. Historii się nie uczyli i nie wiedzieli, że każde imperium kiedyś padało jak przysiadało na laurach.

Cytat:

Poproszę teraz o analizę Finlandii, Danii i Norwegii :)



Dziki kapitalizm na początku XX wieku a w przypadku Norwegii bonusowe złoża ropy. :)
Nie trzeba też dodawać, że w rankingu swobód gospodarczych kraje skandynawskie są kilkadziesiąt miejsc nad Polską.
w roku 2013 Polska była na 57 miejscu a Dania na... 9 :)

W 2010
Dania - 9
Finlandia - 17
Szwecja - 21
Norwegia - 37
Polska.... 71!

Masz odpowiedź dlaczego u nich pomimo poj***nie wysokich podatków i rozbuchanego socjalu mają dalej pieniądze. :)

r4f43ll

2013-11-25, 02:04
Cytat:

Nie pieniactwo i nepotyzm [takie przedstawianie historii to wynik PRL'owskiej propagandy czyli obrzydzania szlachty :) ] a zwyczajnie dobrobyt i silna pozycja w Europie. Historii się nie uczyli i nie wiedzieli, że każde imperium kiedyś padało jak przysiadało na laurach.



daliśmy się rozebrać jak żaden inny kraj na świecie. praktycznie z nikim nie potrafiliśmy i nie potrafimy prowadzić skutecznej polityki zagranicznej. pieniactwo i wymachiwanie szabelką - nasze cechy narodowe - zapomniałbym wyrywanie kostki brukowej też nam dobrze wychodzi.

Cytat:

Dziki kapitalizm na początku XX wieku



czyli dziki kapitalizm jest gwarantem sukcesu? Mam rozumieć, że jedyną słuszną drogą dla Polski jest powrót do 16-godzinnego dnia pracy, zniesienie minimalnego wieku zatrudnienia i przepisów BHP - proszę pojechać do Indii bo tam jeszcze takie warunki panują.

Cytat:


Dania - 9
Finlandia - 17
Szwecja - 21
Norwegia - 37
Polska.... 71!



nie wiem jak dokładnie ważone są kryteria tych ocen, ale przypuszczam, że kraje skandynawskie zyskują jeśli chodzi o zarobki, możliwość akumulacji kapitału, możliwość wolnego wyboru zawodu, łatwość prowadzenia interesów (proste procedury, przejrzystość finansowa) oraz niski wskaźnik korupcji. natomiast na pewno nie z powodu niskich podatków (kawaler może płacić nawet 52% podatku dochodowego w Norwegii, w Szwecji jest podobnie), braku interwencjonizmu państwa (np. jedna firma mleczarska - państwowa, niemożność importu żywności z zewnątrz chyba, że nie ma wystarczająco dużo krajowej na rynku - przykład Norwegii, bo w tym kraju mieszkałem przez pewien czas). Ostatnie co można powiedzieć o krajach skandynawskich to to, że państwo nie wścibia nosa w Twój biznes!

Nie chcę tutaj dyskutować o ekonomii państw skandynawskich czy historii polski bo nie to miałem na celu.
Jedyne co napisałem, to, że Korwin zrobił z siebie idiotę z ru-ru-ru-rkowcami. Skandynawia najwyraźniej powoduje u niego ból dupy, ponieważ nie pasuje do wizji świata, w którym do celu można dojść tylko po trupach. "Pan by tylko chciał żyć i żreć" (coś takiego chyba powiedział na koniec pamiętnej "masakry") czyli lepiej skakać sobie do gardeł i ciągle czuć na plecach oddech konkurencji, niż żyć bez zmartwień o jutro.

Nie uważam, że w Polsce jest dobrze, i że trzeba zagłosować na X czy Y. Chodzi mi po prostu o to, żeby nie traktować wynurzeń starego błazna jako prawd najwyższych i jedynej drogi.

kasztaniak

2013-11-25, 10:24
Gdzie nie wejdę to gumiaki z lolsztyna się napinają :)

roger0099

2013-11-25, 11:37
0:37 SAEKAEEEEEEEEE!!!!! :smiechzula:

!Timon

2013-11-25, 15:32
r4f43ll napisał/a:



daliśmy się rozebrać jak żaden inny kraj na świecie. praktycznie z nikim nie potrafiliśmy i nie potrafimy prowadzić skutecznej polityki zagranicznej. pieniactwo i wymachiwanie szabelką - nasze cechy narodowe - zapomniałbym wyrywanie kostki brukowej też nam dobrze wychodzi.



No właśnie dlatego nas rozdupczyli, że NIE machaliśmy szabelką. Facet poczytaj troszkę historii. Nie wiem na czym opierasz swoją teorię ale ja tam z lekcji wiem, że upadliśmy z powodu imperialnych zapędów naszych sąsiadów. Obawiam się, że dobrym słowem w tamtych czasach gówno mogłeś zwojować - liczyła się siła armii.
Poprzyj jakimkolwiek argumentem swoją wypowiedź bo to jest śmieszne co piszesz. Ciekawe jak Twoim zdaniem rozrastały się inne imperia - rozdając chleb i sól? Wszyscy w Europie napie**alali się aż miło. :)

Cytat:


czyli dziki kapitalizm jest gwarantem sukcesu? Mam rozumieć, że jedyną słuszną drogą dla Polski jest powrót do 16-godzinnego dnia pracy, zniesienie minimalnego wieku zatrudnienia i przepisów BHP - proszę pojechać do Indii bo tam jeszcze takie warunki panują.



16 może nie ale 10 godzinny jak najbardziej, minimalny wiek zatrudnienia to 13 lat tak jak i przymus edukacyjny, przepisy BHP niech sobie zostaną bo co to komu przeszkadza.
I przed Indiami dłuuuuuuuuga droga ale jeszcze za Twojego życia przeciętny obywatel Indii będzie żył na takim samym poziomie jak Polak jeśli nic się nie zmieni.


Cytat:


nie wiem jak dokładnie ważone są kryteria tych ocen, ale przypuszczam, że kraje skandynawskie zyskują jeśli chodzi o zarobki, możliwość akumulacji kapitału, możliwość wolnego wyboru zawodu, łatwość prowadzenia interesów (proste procedury, przejrzystość finansowa) oraz niski wskaźnik korupcji. natomiast na pewno nie z powodu niskich podatków (kawaler może płacić nawet 52% podatku dochodowego w Norwegii, w Szwecji jest podobnie), braku interwencjonizmu państwa (np. jedna firma mleczarska - państwowa, niemożność importu żywności z zewnątrz chyba, że nie ma wystarczająco dużo krajowej na rynku - przykład Norwegii, bo w tym kraju mieszkałem przez pewien czas). Ostatnie co można powiedzieć o krajach skandynawskich to to, że państwo nie wścibia nosa w Twój biznes!



Szybsza rejestracja firm, prostszy [choć drakoński] system podatkowy, mniejsza korupcja, większe zaufanie społeczne. Widać tylko tyle i aż tyle potrzeba do dobrobytu.

Cytat:


Nie uważam, że w Polsce jest dobrze, i że trzeba zagłosować na X czy Y. Chodzi mi po prostu o to, żeby nie traktować wynurzeń starego błazna jako prawd najwyższych i jedynej drogi.



Jesteś mężczyzną więc powinieneś umieć się określić i dokonać wyboru. Od tego masz mózg żeby przeanalizować sytuację i wybrać nie "najmniejsze zło" ale najlepsze możliwe wyjście które zmieni sytuację na lepsze.

Cytat:

Jedyne co napisałem, to, że Korwin zrobił z siebie idiotę z ru-ru-ru-rkowcami. Skandynawia najwyraźniej powoduje u niego ból dupy, ponieważ nie pasuje do wizji świata, w którym do celu można dojść tylko po trupach. "Pan by tylko chciał żyć i żreć" (coś takiego chyba powiedział na koniec pamiętnej "masakry") czyli lepiej skakać sobie do gardeł i ciągle czuć na plecach oddech konkurencji, niż żyć bez zmartwień o jutro.



Skandynawia umiera. Za 50 lat będzie tam mniej skandynawów niż ciapatych. Jeśli to nazywasz "dojściem do celu" to gratuluję. :)
Tak - życie składa się ze skakania sobie do gardeł i czucia ciągłego oddechu konkurencji. Jeśli sam nie chcesz konkurować "ze światem" to sobie wegetuj ale NIE PRZESZKADZAJ INNYM! :)

Sigonek

2013-11-25, 20:14
Urząd Pracy to klasyczny oksymoron.

melon1988

2013-11-25, 22:48
przepraszam, że się podepnę, ale znam człowieka i on nie jest aż tak głupi tylko akurat pijany :-D

stonefenix

2013-11-30, 12:49
rew123321, profesurę przyjacielu nadaje Prezydent Polski. Jest to związane politycznie a powinno być rozdzielne.

Niezależne komisje, chciałbyś :D