18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cela nr 425 - kochaj wolność...

gretex • 2013-01-07, 22:32
Więzienie w Wołowie. 900 miejsc, 1300 osadzonych. Artur, Boguś, Damian, Józek, Julek, Marcin, Marek. Recydywiści, odsiadują kary 9, 12, 18, 25 lat... Siedmiu w celi o powierzchni 15 metrów kwadratowych. Zaakceptowali w swoim codziennym życiu reżysera z kamerą. Służba Więzienna dała mu 10 dni. Bliscy są daleko. Dostęp do telefonu i widzenia rzadkie. Oddziałowi nie mają czasu. Wychowawcy są przeciążeni pracą. W tej na pozór przepełnionej przestrzeni siedmiu mężczyzn zamkniętych jest w społecznej próżni separacji i odosobnienia. Uda im się to przeżyć tylko wówczas, jeżeli próbować będą zaistnieć wbrew zapomnieniu, jeszcze silniej, razem i w sobie samych.







Jak było to :idzwch*j: dla tagującego.

phern

2013-01-07, 22:55
Film widziałem już dobre 2 lata temu, więc żeby nie było że nie wiem o czym mówię. Mnie osobiście ich pseudo-intelektualne gadki nie ruszają. To jest więzienie, nie obóz wakacyjny- zwłaszcza, że ci więźniowie nie siedzą za kradzież jabłka- tylko w większości za morderstwa/ próby dokonania morderstwa. Jak dla mnie to nawet za dobrze tam im jest, siedzą sobie z kumplostwiem, komputerek, łazienka czajniczek. No k***a, i to wszystko idzie za NASZE podatki- przez lata utrzymywać takich darmozjadów. Po mojemu wszyscy więźniowie powinni zarabiać na siebie- przymusowe prace. Dla tych najgorszych recydywistów w kamieniołomie. A nie k***a, jeszcze wyjdzie taki na wolność, a tutaj zimno i robić trzeba- to walnie kogoś cegłówką w łeb i z powrotem do ciepełka, do koleżków. Prawie jak wakacje. Szkoda gadać...

Sz...........an

2013-01-07, 23:20
Pewien sąsiad mojego dziadka, wyszedł a może raczej dostał areszt domowy. Wcześniej siedział normalnie w pace, ale za dobre sprawowanie dostał areszt domowy. Tak więc ma na nodze bransoletkę i ma określone godziny wyjścia z domu. Rano od 07:00 do 09:00 w południe od 12:00 do 13:00 i wieczorem od 19:00 do 20:00. Mówił dziadkowi, że wolałby siedzieć jednak w więzieniu, bo tu musi sobie obiad sam ugotować, musi prać, musi chodzić na zakupy itd. Nie jest to jakiś kryminalista tylko zwykły złodziajszek, siedział już chyba 10 razy i ciągle za to samo a głównym celem tych czynów właśnie jest dla niego powrót do więzienia. Nie kradnie po to aby zyskać tylko po to aby iść do paki.

Z reguły kara ma odstraszać a nie zachęcać do popełniania przestępstwa. Cóż takie mamy prawo jakie mamy.

B-B

2013-01-08, 00:03
@Szeryfian
No przecież odstrasza. Kto normalny chce iść na ileś tam lat do takiego pokoju z pięcioma facetami z jednym wspólnym kiblem a do tego brak możliwości sypiania/bycia z kobietą albo wypicia browarka do filmu.
Do tego nigdy nie wiesz na jaką cele trafisz i z kim.
No k***a nie wiem jak trzeba być pie**olniętym żeby chcieć tam iść.

A czasami nawet najsurowsza kara nie odstraszy.
Kiedyś za pierdoły łby ścinali a jakoś wielu to nie odstraszało.

Pater patriae

2013-01-08, 00:08
Cytat:


A czasami nawet najsurowsza kara nie odstraszy.
Kiedyś za pierdoły łby ścinali a jakoś wielu to nie odstraszało.



Bo mieli do wyboru, albo zdychać z głodu, albo kraść.
Dzisiaj natomiast mają do wyboru, albo do pracy, jak uczciwy człowiek, albo kraść.

Myślisz, że przy takim systemie (oczywiście to tylko główny zarys), ktoś by kradł w dzisiejszych czasach (oprócz polityków)?:
kradniesz pierwszy raz - chłosta na rynku
kradniesz drugi raz - piętno na czole
kradniesz trzeci raz - pożegnaj się z ręką
kradniesz czwarty raz - pożegnaj się z życiem.

Myślisz, że ktoś by doszedł do czwartego razu?

Szkoda naszych pieniędzy na takie męty społeczne.

B-B

2013-01-08, 00:36
@Pater patriae

A tylko złodzieje istnieją ?
Z resztą złodziei też bym rozgraniczył na tych którzy kradną bo muszą a kradną dla zysku.

Ogólnie to jakaś mega luźna cela w tym programie. Kto to widział komputerek, telewizorek ... No poważnie tylko browarka i panienek brakuje.

Ale jedno mnie zastanawia po kiego oni mają plastikowe sztućce skoro w celi mają słoiki, kable, prąd i inne pierdoły które można skutecznie zamienić na broń ?!

Pater patriae

2013-01-08, 01:19
Cytat:

A tylko złodzieje istnieją ?
Z resztą złodziei też bym rozgraniczył na tych którzy kradną bo muszą a kradną dla zysku.



Liczba, którzy kradną bo muszą jest znikoma, w Polsce funkcjonują schroniska, jadłodajnie itd. więc takich ludzi praktycznie nie ma.

Cytat:

A tylko złodzieje istnieją ?



Napisałem, że to tylko główny zarys, chodzi mi, że kodeks karny należałoby zmienić, tak żeby odstraszyć przestępców (surowe kary), nie wypełniać niepotrzebnie więzień (więcej pieniędzy np. na takie domy dziecka), a "lekkie" przestępstwa to głównie kara finansowa (odstrasza i zarówno wpływy do budżetu)

Cytat:

Ale jedno mnie zastanawia po kiego oni mają plastikowe sztućce skoro w celi mają słoiki, kable, prąd i inne pierdoły które można skutecznie zamienić na broń ?!



Żeby producenci plastikowych sztućców mieli zarobek podejrzewam.

Echis

2013-01-08, 01:34
Jak ktoś jest z patologii i garuje od bachora w systemie: 5 lat wolności 5 lat w mamrze, to wiadomo, że później nie odnajdzie się w normalnym życiu. Tak jak w Shawshank ten dziadek, co się powiesił, bo nie umiał żyć poza więzieniem. Ale jeśli do pierdla idzie ktoś z normalnej warstwy społecznej, to może nawet mieć celę i obsługę jak Siara, to i tak brak wolności będzie dla niego karą. Idźcie sobie do szpitala posiedzieć. To dobre porównanie, bo w szpitalu jest dużo gorzej niż w pace. Poleżcie sobie kilka tygodni to zrozumiecie, że NORMALNE funkcjonowanie w społeczeństwie to zajebista rzecz. Jednak co prawda to prawda, że system więziennictwa w Polsce, jest na mega ch*jowym poziomie. Z tego co się orientuję to Unia wymyśla jakieś poj***ne normy dla więźniów, a nasi muszą się dopasować. Trzeba się odciąć i do mamra wsadzać za lekkie przestępstwa, jak nie płacenie za jakieś gówno, oszustwa, czy wszystko to co robią żuliki, znaczy coś co wk***ia, ale ma niską szkodę społeczną. A resztę k***a do roboty i niech zapie**alają! Niech śpią i odpoczywają w ciasnych barakach, takich jakie były w Obozach Koncentracyjnych i nie będą zapie**alać na wolność! Tylko na żarło i przedmioty użytku codziennego. Ale mogłoby być tak jak jest teraz, gdyby w POLSCE ŻYŁO SIĘ NORMALNIE i zarabiało normalnie, bez oddawania tym szmaciarzom połowy, albo i więcej hajsu z roboty, w której my zapie**alamy. Przestępczość by zmalała W ch*j, gdyby tak się sprawy miały.

omgłomatkobosko

2013-01-08, 07:51
Wielu moich ziomków było tam na wczasach, a niektórzy znów sie wybierają i badzo sobie chwalą :)

Radysh

2013-01-08, 09:02
Za zbrodnie, morderstwo czy umyślne usiłowanie pozbawienia życia - kara powinna być tylko jedna. Czapa!
Kula w łeb albo gilotyna, byleby taniej.

I k***a nie powinno być żadnej resocjalizacji.
Saper też myli się tylko raz!

Krwawy Opiekacz

2013-01-08, 09:37
omgłomatkobosko napisał/a:

Wielu moich ziomków było tam na wczasach, a niektórzy znów sie wybierają i badzo sobie chwalą :)



Gratuluję ziomków :)

Sz...........an

2013-01-08, 10:50
B-B napisał/a:

@Szeryfian
No przecież odstrasza. Kto normalny chce iść na ileś tam lat do takiego pokoju z pięcioma facetami z jednym wspólnym kiblem a do tego brak możliwości sypiania/bycia z kobietą albo wypicia browarka do filmu.
Do tego nigdy nie wiesz na jaką cele trafisz i z kim.
No k***a nie wiem jak trzeba być pie**olniętym żeby chcieć tam iść.

A czasami nawet najsurowsza kara nie odstraszy.
Kiedyś za pierdoły łby ścinali a jakoś wielu to nie odstraszało.



No w sumie tak, ale wiesz ktoś kto nie ma domu, nie ma za co jeść ( no to na browarka na pewno nie będzie miał :) ) to woli iść do paki. U nas mieście był przypadek jak pewien bezdomny poszedł do kościoła i zarąbał hostie i kielich z tabernakulum. Poszedł celowo na złom po to aby zgłosili na niego kradzież. Gdyby chciał zarobić to łup pociął by jak to mówią na "żyletki" :) . Bać więzienia możemy się my, ale nie osoby które nie mają już nic do stracenia. Nie mówię, że nie ma bezdomnych co wolą być bezdomni niż iść do więzienia, to już różnie bywa.

modyf

2013-01-08, 10:57
To jeszcze Was wkurzę pewną informacją :)
W momencie wyjścia na wolność 95% osadzonych w warszawie na Rakowieckiej, pierwsze swe kroki kieruje prosto do pobliskiego sądu. Wszyscy jak jeden mąż składają wnioski o odszkodowanie za złe warunki odbywania kary - generalnie chodzi o za małe cele. I wszyscy jak jeden mąż otrzymują po kilka - kilkanaście tysięcy.

I to jest kufa skandal!!! Państwo daje nasze pieniądze bandycie bo mu w więzieniu niewygodnie było !


straatveger

2013-01-08, 11:02
żałuje że w polsce nie ma już kary śmierci i kwaśnieski podpisał że zawijają za posiadanie,

gnidy powinno się trzymać na przymusowych robotach w kopalni bo to nie kary tylko wakacje, darmowa noclegownia z wyżywieniem

zwirus

2013-01-08, 11:10
Cytat:


kradniesz pierwszy raz - chłosta na rynku
kradniesz drugi raz - piętno na czole
kradniesz trzeci raz - pożegnaj się z ręką
kradniesz czwarty raz - pożegnaj się z życiem.

Myślisz, że ktoś by doszedł do czwartego razu?



Nikt by nie doszedł do czwartego razu bo czym miałby ukraść skoro przy trzecim razie ucinają ręce...