18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cela nr 425 - kochaj wolność...

gretex • 2013-01-07, 22:32
Więzienie w Wołowie. 900 miejsc, 1300 osadzonych. Artur, Boguś, Damian, Józek, Julek, Marcin, Marek. Recydywiści, odsiadują kary 9, 12, 18, 25 lat... Siedmiu w celi o powierzchni 15 metrów kwadratowych. Zaakceptowali w swoim codziennym życiu reżysera z kamerą. Służba Więzienna dała mu 10 dni. Bliscy są daleko. Dostęp do telefonu i widzenia rzadkie. Oddziałowi nie mają czasu. Wychowawcy są przeciążeni pracą. W tej na pozór przepełnionej przestrzeni siedmiu mężczyzn zamkniętych jest w społecznej próżni separacji i odosobnienia. Uda im się to przeżyć tylko wówczas, jeżeli próbować będą zaistnieć wbrew zapomnieniu, jeszcze silniej, razem i w sobie samych.







Jak było to :idzwch*j: dla tagującego.

Skądinąd

2013-01-08, 20:32
Jeśli kogoś sumienie ruszyło i przez chwilę ułomności poczuł współczucie to przypominam, że więźniowie są mistrzami manipulacji - uczą się od siebie nawzajem i mają dostęp do wielu książek. Dlatego robota klawisza jest taka przej***na: wyobraźcie sobie, że idziecie codziennie do roboty i przez całą wachtę musicie wytężać mózgi, żeby nie dać się kryminałowi zrobić w ch*ja.

Nigdy nie chciałabym być klawiszem - stokroć lepsza jest praca nauczyciela w gimnazjum.

Ninja.

2013-01-09, 08:50
Szczerze nie chciało mi się całego oglądać obejrzałem pierwszą i ostatnią część... byłem w więzieniu na praktykach ze szkoły w dziale informatyczno-telekomunikacyjnym, co wiązało się z tym, że cały czas przewijałem się przez różne pawilony w celu usuwania awarii( jakaś niedziałająca kamera , komputer itp.) generalnie były 4 pawilony dla świrów, zamknięty, pół otwarty i otwarty... zamknięte jeszcze spoko siedzą cały dzień w tych celach... ale otwarte czy pół otwarte to jest śmiech na sali... chodzą sobie od celi do celi... popijają kawkę... muza z wieży napie**ala... mają palarnie więc chodzą sobie na fajeczkę... grają w gry (szachy itd.) napieprzają cale dnie na konsolach… k***a jak w kurorcie... sprzęt to mają lepszy niż ja w domu... same k***a blu-ray'e najnowsze telewizory... więc nie dziwie się, że im tam dobrze... zajebisty dostęp do opieki zdrowotnej +jak jedzie do szpitala na jakieś badania to ma pierwszeństwo… mają warsztaty na których mogą swoje hobby rozwijać… prawie każdy ma hodowlę rybek… co lepsze jak kablówka im nie działała to z gębą przylecieli: co to ma być on chce sobie program obejrzeć... jedzenie też mają dobre (tak jadłem [dziękuję Wam podatnicy]) codziennie świeże dostawy warzyw, pieczywa... do tego jeszcze kantynę mają gdzie zaopatrzenie jak w przeciętnym markecie… dla mnie powinni dostać bochen chleba i słoik smalcu co dwa dni i tyle… ktoś pisał o pracy klawisza… rzeczywiście przej***ne więźniowie mają więcej praw niż oni… cały czas piszą skargi w stylu ten i ten funkcjonariusz źle na nich spojrzał i teraz mają uraz i nie mogą w nocy spać… poj***ło ich wszystkich ZAMIAST ODBYWAĆ KARĘ ZA PRZESTĘPSTWO KTÓRE DOKONALI ŚWIADOMIE TO ONI IM WAKACJE FUNDUJĄ…. nie dziwie się , że tyle recydywistów jest i wiecznie przepełnione więzienia… :evil:

Za wszystkie błędy przepraszam... często uciekałem z języka polskiego...

sa...........os

2013-01-09, 23:47
Widziałem sporo dokumentów o więzieniach, ale ten jest jakiś taki inny. Ci kolesie są bardziej ogarnięci, niż studenciaki w akademiku. Podejrzewam że to jakaś wzorowa cela - i z tego tylko powodu wpuścili tam typa z kamerą, który zresztą zdaje się rejestrować tylko to, co owi ludzie mu pozwolą.
To natomiast co mi się podoba, to ukazana jałowość i monotonia, bez daremnego moralizowania.
Ogólnie - może się nie znam na ludziach, ale strasznie trąci mi to jakąś sztucznością miejscami. Zwłaszcza te ich wywody i niby to spontaniczne pogawędki.