18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cela nr 425 - kochaj wolność...

gretex • 2013-01-07, 22:32
Więzienie w Wołowie. 900 miejsc, 1300 osadzonych. Artur, Boguś, Damian, Józek, Julek, Marcin, Marek. Recydywiści, odsiadują kary 9, 12, 18, 25 lat... Siedmiu w celi o powierzchni 15 metrów kwadratowych. Zaakceptowali w swoim codziennym życiu reżysera z kamerą. Służba Więzienna dała mu 10 dni. Bliscy są daleko. Dostęp do telefonu i widzenia rzadkie. Oddziałowi nie mają czasu. Wychowawcy są przeciążeni pracą. W tej na pozór przepełnionej przestrzeni siedmiu mężczyzn zamkniętych jest w społecznej próżni separacji i odosobnienia. Uda im się to przeżyć tylko wówczas, jeżeli próbować będą zaistnieć wbrew zapomnieniu, jeszcze silniej, razem i w sobie samych.







Jak było to :idzwch*j: dla tagującego.

pyto

2013-01-08, 11:20
apropo prac przymusowych to juz bylo tysiac razy walkowane. Koszty zabezpieczenia tych wiezniow, ubezpieczenia (bo co jak sobie cos rozjebie specjalnie albo i przypadkiem) przewyzszaly koszty trzymania go w wiezieniu, wliczajac w to wyprodukowany towar itd.

Za to wpadli ludzie na lepsze rozwiazanie - pojedyncze sztuki delegowac do pracy z ludzmi chorymi/uposledzonymi. Wiezniowie solo juz tak nie cwaniakuja + praca z drugim czlowiekiem jednak troche resocjalizuje.

dominha

2013-01-08, 11:57
Po pierwsze wymiar kary nie odstrasza, nawet kara śmierci w żadnym państwie w historii nie spowodowała spadku popełnianych przestępstw, natomiast skutek taki ma jej nieuchronność, jeżeli byłaby niemal 100 % wykrywalność przestępstw to i liczba czynów zabronionych byłaby znacznie niższa.

A po drugie popieram postulat obozów pracy dla najgorszych zwyroli, pedofili, gwałcicieli i morderców.

J0HNY

2013-01-08, 12:17
człowiek jest stworzony do przystosowywania się. Myślę ze kilka miesięcy w zamknięciu i się powoli przyzwyczai do takiego stylu życia, i właśnie jest tam im o wiele lepiej niż w domu gdzie trzeba zapie**alać 10godzin do roboty, gotować, sprzątać, prac, płacić rachunki i gówno z tego mieć ;) Dzieki za materiał, bardzo ciekawy. Piwko

zlomiarz666

2013-01-08, 12:50
Można sie pomylić - czy to pierdl czy moze akademi... Nie, jednak pierdl... W akademcach nie mają tyle żarcia ;)

brathek

2013-01-08, 13:02
[/quote]... A nie k***a, jeszcze wyjdzie taki na wolność, a tutaj zimno i robić trzeba- to walnie kogoś cegłówką w łeb i z powrotem do ciepełka, do koleżków. Prawie jak wakacje. Szkoda gadać...[/quote]

@phern przestań narzekać , wyjdź na zewnątrz jebnij kogoś cegłówką no co cie zatrzymuję ??
aa no tak internet......

Ivo

2013-01-08, 13:20
była moda na maxa który mówi jak jest,
teraz czas na życie w celi. no, no.

delsol

2013-01-08, 15:16
phern napisał/a:

No k***a, i to wszystko idzie za NASZE podatki- przez lata utrzymywać takich darmozjadów...



Az tak to się nie rozpędzaj :)
większość tu panująca to gimbaza, która nie płaci podatków ;)

sa...........42

2013-01-08, 15:22
phern napisał/a:

Film widziałem już dobre 2 lata temu, więc żeby nie było że nie wiem o czym mówię. Mnie osobiście ich pseudo-intelektualne gadki nie ruszają. To jest więzienie, nie obóz wakacyjny- zwłaszcza, że ci więźniowie nie siedzą za kradzież jabłka- tylko w większości za morderstwa/ próby dokonania morderstwa. Jak dla mnie to nawet za dobrze tam im jest, siedzą sobie z kumplostwiem, komputerek, łazienka czajniczek. No k***a, i to wszystko idzie za NASZE podatki- przez lata utrzymywać takich darmozjadów. Po mojemu wszyscy więźniowie powinni zarabiać na siebie- przymusowe prace. Dla tych najgorszych recydywistów w kamieniołomie. A nie k***a, jeszcze wyjdzie taki na wolność, a tutaj zimno i robić trzeba- to walnie kogoś cegłówką w łeb i z powrotem do ciepełka, do koleżków. Prawie jak wakacje. Szkoda gadać...

Tylko zobacz że więzienie to grugie życie, kiedy tam idziesz jesteś nowy i nikt Cie nie zna, masz nowe życie jak sie wbijesz tak będziesz miał, z życiem poza więzieniem też tak jest jak sie wybijesz to będziesz dobrze żył. Przemyśl (żeby mieć dobrze trzeba sobie na to zapracować)

czorny711

2013-01-08, 16:26
Phern widać, że za przeproszeniem chu*ja wiesz...

luxik1988

2013-01-08, 17:54
Opis wstawionego filmu jest co najmniej niestosowny.

Jak możesz - gretex wylewać jakieś żale na temat tych skazańców. To nie jest tak, że ktoś zamknął te k***y w pomieszczeniu wbrew ich woli. Dokonując przestępstw sami zgotowali sobie ten los.

Teraz muszą zapłacić za czyny, które popełnili i nie ma co w ogóle zajmować się tego typu sk***ielami. Gardzę takimi ludźmi. Dla mnie powinno się zdecydowanie zaostrzyć kary i wprowadzić karę śmierci dla kogoś kto zabił, aby ludzie potrafiący normalnie funkcjonować w społeczeństwie nie musieli ponosić kosztów utrzymania tego typu kurew, jak te przedstawione w filmiku. Oczywiście tylko w momencie gdy zbrodnia zostaje w 100% udowodniona.

Może jeszcze zbudujmy więzienia, takie jak np. te w Norwegii w którym siedzi Breivik popijając sobie ciepłą kawę i pisząc swoją porytą książkę. To nie jest więzienie. To nagroda.

Żal Ci ich - gretex? Dołącz do nich i opie**ol im gały. Będziesz mógł ich wesprzeć w tym trudnym dla nich momencie życia.

DwaWilki

2013-01-08, 18:19
luxik1988 napisał/a:

Opis wstawionego filmu jest co najmniej niestosowny.


Może jeszcze zbudujmy więzienia, takie jak np. te w Norwegii w którym siedzi Breivik popijając sobie ciepłą kawę i pisząc swoją porytą książkę. To nie jest więzienie. To nagroda.




Oznajmiam, że jeśli do tego dojdzie, to będę jednym z pierwszych, których zabierze się za porządek na Wiejskiej... :hitler:

br...........rs

2013-01-08, 18:41
Jest nasz Boguś <3

femiflower

2013-01-08, 19:30
Ja pier*** i tak czytam napisy zamiast po prostu słuchać, nienawidzę tego w każdą stronę :P

ravbr

2013-01-08, 19:51
pie**olą głupoty, jestem z Wołowa, i widziałem jak Ci pseudopokrzywdzeni strasznie mają. Pod Wołowem mieli organizowane zajęcia z hodowania owiec, strusi i innych świni, co by się im nie nudziło i żeby mogli zarobić sobie. Mało tego co niektórzy mogli nawet jeździć do szkoły na zajęcia dydaktyczny (świadkiem byłem, o naczelink wiezienia prowadzi tez zespol szkol prywatnych w Wołowie), do tego opcja pracy na terenie osrodak wypoczynkowego Golina. itd itd. ch*j strzela na mysl że samotna matka z dzieckie w tym poj***nym kraju dostaje mniej niz polowe kasy jaka przypada na takiego zjeba, ktory swoje gorzkie zale wylewa jeszcze pozniej w tv. do piachu z k***ami za niewinnosc nie siedza.

eboleq

2013-01-08, 19:58
wszyscy rośli, więc z jakiej paki siedzą na dupie po kilkanaście lat zamiast pracować na to co przejedzą i wykorzystają (bo prad na kompa itd to za darmo nei jest). Nie rozumiem tego systemu. Koleś zabija inna osobe i potem za kare odpoczywa sobie 25 lat z 6 innymi kolesiami (i gdzie tu izolacja), może skonczyć szkołe (co nie powinno mieć miejsca, wiezień powinien byc pozbawiony prawa do edukacji). To jest śmieszne.