18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cała prawda o plikach cookie - jak lepiej na nas zarabiać

pireq • 2013-04-21, 11:36
Zastanawiające były nagłe komunikaty o wykorzystywanych plikach cookie :shock:

kietong

2013-04-21, 12:26
Przecież to są zwykłe reklamy google, to było znane od dawna, z tym komunikatem nie ma to nic wspólnego. A co do informacji do plików cookie jest związana ze zmianą prawa i koniecznością wysyłania takiego komunikatu do odbiorcy tego typu reklam.

Dz...........ta

2013-04-21, 12:28
ja mam wyj***ne bo mam AdBlocka

kroplowa

2013-04-21, 12:28
Turysta?? ;D

pireq

2013-04-21, 12:31
kietong napisał/a:

Przecież to są zwykłe reklamy google, to było znane od dawna, z tym komunikatem nie ma to nic wspólnego. A co do informacji do plików cookie jest związana ze zmianą prawa i koniecznością wysyłania takiego komunikatu do odbiorcy tego typu reklam.



Od dawna były masz rację, ale nie tak od dawna są reklamy targetowane, które z resztą nie tylko są z Googla

yakko666 napisał/a:

Czemu /cukis/, a nie /kukis/?


Bo nie miałeś angielskiego w szkole ?

gryzly123

2013-04-21, 12:34
Adblock + Ghostery, ew. jeszcze NoScript(s). To z 's' na końcu to wersja dla Chrome bo oryginał jest pod FF. Owszem przez cookiesy od firm marketingowych to sk***ysyństwo, ale to polskie prawo o komunikatach po wywołaniu session_start(); na stronie też jest poj***ne w ch*j.

nvck

2013-04-21, 12:37
zwykły marketing, ja pie**ole.

Nabs

2013-04-21, 12:37
No tak przecież to źle kiedy szukasz kabla w media mark, ale na jakiejś innej stronie dostaniesz reklamę z tym samym kablem, w sklepie który również jest u ciebie w mieście ale o połowę tańszy. Ludzie jesteście kompletnie poj***ni i doszukujecie się dziury w całym i najbardziej zabawne jest to że nie tam gdzie k***a faktycznie trzeba. Te j***ne pliki cookie to jest drobnostka w porównaniu do tego jak nas jebie państwo, a wy się k***a nad plikami cookie rozczulacie. Nic dziwnego że to państwo upada jak ma takich debili pod dostatkiem. Normalnie k***a ręce opadają..

Zimniok

2013-04-21, 12:40
pireq napisał/a:




Bo nie miałeś angielskiego w szkole ?



Człowieku, czytasz podwójne O jako U, ale C dalej czytasz jako C, więc może Ty nie miałeś angielskiego w szkole? Cukis, k***a mać...

PanKupa

2013-04-21, 12:41
Cóż, ameryki nie odkrył. Internet nie jest tak anonimowy jak wam się wydaję.

pireq

2013-04-21, 12:41
Nabs napisał/a:

No tak przecież to źle kiedy szukasz kabla w media mark, ale na jakiejś innej stronie dostaniesz reklamę z tym samym kablem, w sklepie który również jest u ciebie w mieście ale o połowę tańszy. Ludzie jesteście kompletnie poj***ni i doszukujecie się dziury w całym i najbardziej zabawne jest to że nie tam gdzie k***a faktycznie trzeba. Te j***ne pliki cookie to jest drobnostka w porównaniu do tego jak nas jebie państwo, a wy się k***a nad plikami cookie rozczulacie. Nic dziwnego że to państwo upada jak ma takich debili pod dostatkiem. Normalnie k***a ręce opadają..



Idź bohaterze walczyć przeciwko tuskowi a nie siedzisz przed pc, weź snickersa na drogę bo strasznie gwiazdorzysz

lukee85

2013-04-21, 12:42
jebacwas napisał/a:

"Cukis" :facepalm:



Od początku istnienia internetu każdy doskonale wie, że nazwa pochodzi od "ciasteczek", a ten to chyba chciał być oryginalny...

negant

2013-04-21, 12:43
heh, szukałem gier na X i zdziwiłem się widząc poźniej wszędzie ich reklamy, dobrze wiedzieć co jest grane, teraz intenet mnie ma, dopóki nie wyczyszcze ciasteczek

filthy666

2013-04-21, 12:43
to dlatego mam reklamy j***nych MMORPG wszedzie XD i wez tu jednego poradnika do gry poszukaj xd

Ko...........ę

2013-04-21, 12:44
Ja pie**olę ale pok*** :D Pliki "cukis" :amused: są wykorzystywane od zawsze i służą do przechowywania danych witryny jak dane autoryzacyjne, preferencje, etc...
Widzę, że autor video właśnie poznał googlową technikę dopasowywania reklam (znaną od ok. 10 lat) i dziwnie powiązał to z ciasteczkami, tworząc nową teorię nt. jak to nas google wali w ch*ja :amused:

Niech się najpierw j***ny gamoń dowie o czym mówi, a dopiero później zapycha internet swoimi przemyśleniami :D