18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bitwa o City Hall "Karbala"

NaughtyBear • 2011-05-24, 17:13



Film autorstwa CrusadeNR o Polskich żołnierzach dzielnie współbroniących miejskiego ratusza w Karbalii. To kolejny film który został usunięty bez jakiejkolwiek merytorycznej podstawy przez serwis JewTube. Jego kolejny profil został zawieszony a filmy usuwane. Promowanie Narodu Polskiego propagowanie uczuć patriotycznych BĘDZIE NADAL TRWAĆ!!!!!!

Pan_Generał

2012-09-26, 19:56
Filmik pokazujący naszych wojaków w Iraku.

Bitwa stoczona w dniach 3 kwietnia do 6 kwietnia 2004 pomiędzy usiłującymi zdobyć zwany po angielsku "City Hall" ratusz w centrum Karbali irackimi rebeliantami a broniącymi tego obiektu polskimi i bułgarskimi żołnierzami Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe. Największe starcie bojowe żołnierzy Sił Zbrojnych RP od czasu II wojny światowej.



Pomimo rozmiarów bitwy oraz faktu zdecydowanego zwycięstwa nad przeważającym wrogiem, media w Polsce praktycznie nie informowały o tym wydarzeniu. Żołnierze nie otrzymali też żadnych odznaczeń. O bitwie stało się bardziej głośno dopiero we wrześniu 2008 wraz z pojawieniem się w Gazecie Wyborczej artykułu na jej temat, zawierającym wywiad z biorącymi udział w walkach polskimi żołnierzami.


PS: Info na początku nie dotyczy Sadoli ;-)

johnny.johnny

2012-09-26, 20:02
Jestę jasnowidzę - uwaga:
ten materiał wyląduje na głównej i będzie miał dużo piw

ul...........rt

2012-09-26, 20:22
Coś już tu było podobnego...

nemiroff

2012-09-26, 20:22
wszystko zajebiście, jara mnie tego typu tematyka, tego typu filmiki, ten jest na prawdę godny.
ale jak drzazga w ch*ju boli to, że to wszystko w imieniu amerykanów...

da...........za

2012-09-26, 20:32
Za swoich zawsze piwo.

Green ninja

2012-09-26, 20:40
czytałem artykuł jaki pojawił się w prasie kilka lat temu, nie spodziewałem się że istnieje filmik
niech chłopaki ćwiczą na żywo zawsze to lepiej dla doświadczenia.