18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Biali vs czerwoni

Prometheus_Coprophagus • 2013-05-03, 18:59
No tak w dużym uproszczeniu - chłopcy spod znaku konfederacji chcieli skorzystać z praw zagwarantowanych przez pierwszą poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych i chyba spotkali się z ciut większym zainteresowaniem, niż przypuszczali. :radocha:


ramzes12

2013-05-03, 19:16
Z tego co widzę ci z czerwonymi flagami i transparentem "socializm is the answer", i wznoszącymi okrzyki anty faszystowskie, i anty rasistowskie to lewacy, którzy jak to bywa pierwsi rozpoczęli bojkę (zerwanie flagi drugiej grupy) i zaczęli obrzucać bluzgami drugą stronę.

GOOD NIGHT LEFT SIDE!

Koniec Świata

2013-05-03, 19:19
Nie widzę żadnego sensu w tym starciu. Jedni dziwacy z flagami krzyczą na drugich dziwaków z flagami. Pewnie adrenalina napie**ala jak ch*j. Podobnie jest u nas na 11 Listopada. Normallni ludzie siedzą wtedy w domach, albo w pubach i tak sobie świętują.

Prometheus_Coprophagus

2013-05-03, 19:27
zlew69 napisał/a:

GOOD NIGHT LEFT SIDE!



Lewice pomysły to między innymi:
- wolne weekendy
- limitowany czas pracy
- zakaz zatrudniania dzieci
- publiczną oświatę (kulejąca - ale jest)
- publiczną służbę zdrowia (jak wyżej).

Nie podoba się - nie korzystaj.
No chyba że lewica to według ciebie tylko państwowy komunizm i twory podobne, ale w takim układzie nie mamy o czym rozmawiać. :roll:

piołun

2013-05-03, 19:32
@~Prometeus_Coprophagus

W jakim Ty świecie żyjesz? Nie dostaje tego od lewicy za darmo, bo najpierw ci dobroczyńcy muszą mu sporo kasy zabrać, a on nie ma tu nic do gadania.

ramzes12

2013-05-03, 19:38
Cytat:

Lewicy zawdzięczasz między innymi:
- wolne weekendy


Chyba jak masz dobrą prace. Dużo ludzi musi pracować w weekendy.

Cytat:

- limitowany czas pracy


Jak masz dobrą prace. Dużo ludzi pracuje na dwie zmiany aby godnie żyć. Nadgodziny też są ludziom nie obce- pół biedy jak są płatne
Cytat:

- zakaz zatrudniania dzieci


Jak byłem w wieku 12-18 lat chciałem pracować. Nie ciężko, ale tak żeby mnie było stać kupić cokolwiek z własnej kieszeni. Niestety się nie da.
Cytat:

- publiczną oświatę (kulejąca - ale jest)


Uczyłem się w prywatnej szkole(gimnazjum). O wiele wyższy poziom nauczania-bo nauczyciele muszą dobrze uczyć.
Liceum państwowe. Wiedza z gimnazjum pokryła mi 100% materiału w liceum.
Cytat:

- publiczną służbę zdrowia (jak wyżej).


Żeby się dostać do lekarza specjalisty i wcześniej nie umrzeć, trzeba pójść do prywatnego, albo mieć znajomości.
Cytat:

Nie podoba się - nie korzystaj.


Gdyby mnie było stać to bym nie korzystał.

Koniec Świata

2013-05-03, 19:45
Lewica i prawica (jeśli ten podział jeszcze nie stracił sensu) to dla mnie dwie strony tego samego medalu. Jedni i drudzy mają swoje racje, a jedynym prawdziwym problemem są ekstremiści i populiści, którzy wygłaszają przestarzałe, tandetne hasła, atrakcyjne dla niedouków, frajerów i prostaków.

Prometheus_Coprophagus

2013-05-03, 19:52
piołun napisał/a:

Nie dostaje tego od lewicy za darmo, bo najpierw ci dobroczyńcy muszą mu sporo kasy zabrać, a on nie ma tu nic do gadania.



Przymusowe, bezzwrotne daniny na rzecz państwa (podatki) są ciut starsze niż lewica i wymienione przeze mnie udogodnienia razem wzięte.

zlew69 napisał/a:

Gdyby mnie było stać to bym nie korzystał.



To że cię nie stać to też wina lewicy? ;)
BTW fajnie że nie zacząłeś rozmowy od wyzywania od lewaków każdego, kto się z tobą nie zgadza. :ok:

Koniec Świata napisał/a:

Lewica i prawica (jeśli ten podział jeszcze nie stracił sensu) to dla mnie dwie strony tego samego medalu.



Patrząc na współczesne partie polityczne podział jest faktycznie zdezaktualizowany.

Koniec Świata napisał/a:

jedynym prawdziwym problemem są ekstremiści i populiści, którzy wygłaszają przestarzałe, tandetne hasła, atrakcyjne dla niedouków, frajerów i prostaków.



Głupota jest ponad podziałami politycznymi. :ok:

Pozdrawiam.

Riffer

2013-05-03, 20:08
Czerwoni zatakowali ludzi z flagami 'Ojcow Zalozycieli" O k***a massakra. czerwona cholota, "Nie ma wolnosci dla wrogow wolnosci"

ramzes12

2013-05-03, 20:11
Prawica, może i skrajna to dla mnie Patryjotyzm (podkreśla się jako błąd- nie wiedziałem, że nawet w głupiej przeglądarce jest to tępione tak jak napisanie "Polak" małą literą nie jest błędem, ale "niemiec" już tak).
Nie wiem czy to wina lewicy, ale oni z komuchami i innymi hipokrytami również z prawicy zrobili z Polski to co jest teraz.
Ja żyję na utrzymaniu rodziców. Studiuję. Nie jest źle, bo mamy dzięki Bogu co jeść i dach nad głową. Nie żyjemy w brudzie i mamy ciepłą wodę. i mydło :D . Jeszcze! Bo z roku na rok jest coraz drożej. Wszystko drożeje, a rząd wysprzedaje majątek narodowy za granice. Mamy ogromny dług publiczny, a jak się zgłosi ktoś po ten dług abyśmy go spłacili to zostaniemy niewolnikami.

dirty_pig

2013-05-03, 20:12
~Prometeus_Coprophagus lewak jak ty moze albo w to wierzyc co mowi albo byc zlodziejem i miec profity z tego ze jest lewakiem i zyje w panstwie socjalistycznym do jakiej grupy sie zaliczasz? jesli ta pierwsza to moze cie jeszcze sie wyleczy ale jak ta druga to niestety zlodziej bedzie zawsze zlodziejem

mesiash

2013-05-03, 20:14
A czego się oni k***a spodziewali? Że tamci staną i powiedzą "Spoko, macie rację. Wracamy do domów"? Propsy dla policji za utrzymanie tego w ryzach. Generalnie można mieć prawo swoje poglądy głosić, ale próba zakłócenia porządku to jednak próba zakłócenia porządku. Jakby lewak (uwaga, to nie osoba mająca lewicowe poglądy, tylko idiota, który myśli że ma lewicowe poglądy) znalazłby się na marszu tych drugich, to też by zebrał wpie**ol i mu by się należało.

Wolność słowa i poglądów, ale nie wpie**alaj się między ludzi myślących inaczej z butami, bo na tych butach wyjedziesz.

Prometheus_Coprophagus

2013-05-03, 20:16
dirty_pig napisał/a:

~Prometeus_Coprophagus lewak jak ty moze albo w to wierzyc co mowi albo byc zlodziejem i miec profity z tego ze jest lewakiem i zyje w panstwie socjalistycznym do jakiej grupy sie zaliczasz? jesli ta pierwsza to moze cie jeszcze sie wyleczy ale jak ta druga to niestety zlodziej bedzie zawsze zlodziejem



Argumentum ad personam, na jakie jeszcze sofizmaty się wysilisz? Nawet nie ma tu z czym korespondować, bo całkowity brak walorów merytorycznych wypowiedzi.
Btw popracuj nad interpunkcją, bo naprawdę ciężko się to czyta.

EDIT:

zlew69 napisał/a:

Prawica, może i skrajna to dla mnie Patryjotyzm (podkreśla się jako błąd- nie wiedziałem, że nawet w głupiej przeglądarce jest to tępione tak jak napisanie "Polak" małą literą nie jest błędem, ale "niemiec" już tak).



Może dlatego, że pisze się patriotyzm.
Patriotyzm sam w sobie z kolei - czyli np. poszanowanie języka ojczystego, znajomość i poszanowanie historii kraju, chęć zapewnienia obywatelom kraju (niekoniecznie definiowanym jako naród oparty na etnosie - nawiasem, to także lewicowa teoria, spuścizna rewolucji francuskiej) jest wysoko ponad podziałem na lewicę i prawicę.

zlew69 napisał/a:

Nie wiem czy to wina lewicy, ale oni z komuchami i innymi hipokrytami również z prawicy zrobili z Polski to co jest teraz.



Hyhy, ale jak będą wybory, to każdy będzie mówił "stan bieżący to wina poprzedników" i nikt nie przyzna się, że przyłożył rękę do tego, że teraz jest burdel. ;)

zlew69 napisał/a:

Bo z roku na rok jest coraz drożej. Wszystko drożeje, a rząd wysprzedaje majątek narodowy za granice.



Inflacja jest naturalnym elementem rynku, lewica, prawica i Marsjanie nie mają tu nic do gadania. Można co najwyżej próbować odgórnie regulować ceny, ale po ich "uwolnieniu" (czyli przywróceniu naturalnego stanu równowagi między ilością pieniądza w obiegu a zasobem dóbr i usług istniejących na rynku) hamowana przez lata inflacja wyrówna swoje zaległości w trybie błyskawicznym - i na przykład trzyletni wzrost cen nastąpi w okresie kwartału.
Odnośnie wyprzedawania majątku narodowego - jeśli ktoś nie umie zarządzać firmą (zwłaszcza spółką skarbu państwa) i doprowadza ją na skraj bankructwa, to korzystnym jest, aby zajął się tym ktoś, kto na prowadzeniu firmy się zna - a czy jest Niemcem, Francuzem lub Rosjaninem, to sprawa drugoplanowa. Dochód tak czy inaczej wygeneruje, niezależnie od narodowości.

zlew69 napisał/a:

Mamy ogromny dług publiczny, a jak się zgłosi ktoś po ten dług abyśmy go spłacili to zostaniemy niewolnikami.



Ktoś się zgłosi po odbiór środków z długu publicznego - powiadasz. Zgadnij kto to może być? Podpowiem, że bardzo ciężkimi kamieniami w worku o nazwie "dług publiczny" są w Polsce zaległe płatności w systemie opieki zdrowotnej oraz ubezpieczeń społecznych. Już wiesz komu w głównej mierze nasz aparat państwowy jest winien środki pieniężne zwane długiem publicznym? Tak, nam. Obywatelom.

Pozdrawiam.

bisfhcrew

2013-05-03, 20:24
U nas w takiej sytuacji wszyscy się jednoczą i napie**alają policję.

ramzes12

2013-05-03, 20:35
http://www.sadistic.pl/wojciech-cejrowski-o-nadchodzacym-kryzysie-vt192880.htm
Ważne,aby całość nagrania przesłuchać.

Będzie ciekawie, bo zadziała prawo dżungli. Przeżyją najsilniejsi i ci co mają łeb na karku.
Zastanawia mnie co będzie. Czy to co w artykule Pan Wojciech przedstawia-kryzys, wojna światowa, a może wojna domowa? Bo coś z tego na pewno będzie.
I tak jak to powiedział pan nasz kochany donald tusk:
nie za rok, nie za dwa, ale może za pięć.


BÓG HONOR I OJCZYZNA!

EDIT:
"patryjotyzm" małą literą też jest podkreślany jako błąd.

Nie jestem ekonomistą, więc wierze na słowo.
Ale:
Cytat:

skraj bankructwa, to korzystnym jest, aby zajął się tym ktoś, kto na prowadzeniu firmy się zna


Bo rząd specjalnie "sprowadza firmy do kryzysu", czyli po prostu sprzedaje za grosze(po zaniżonej wartości) nasze firmy niemcom itd.

Ogromna korupcja( np. najdrożej stadiony i drogi na świecie),
brak nowych miejsc pracy-ale to już nie podchodzi pod naszą dyskusję.

Nie mniej uważam, że tylko osoba, która chce dobra dla swojego kraju powinna rządzić, a nie lizać dupę sąsiadom.

Hmm. Wszystko zbiega do uczciwości. System ma swoje dobre i złe strony.

Noc, piękne wyładowania atmosferyczne i lekki deszczyk na dworze. Idę przewietrzyć umysł, bo aż mi się nie chce myśleć ile zła jest na świecie i co drugi człowiek jest wstanie uczynić innemu, w imię władzy i pieniądza. :samoboj: