18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ateista

noc • 2011-03-22, 18:33
Coś o ateistach

Ateista – osoba, która wierzy w nieistnienie Boga, który ją stworzył. Ateista ma zawsze przesrane, bo Boga nie ma, a więc po śmierci nigdy nie dowie się, że miał rację, a jeżeli Bóg istnieje, to znaczy, że przez całe życie się mylił. Ateista jest zbyt leniwy, żeby trudzić się wyznawaniem wiary, kiedy może posiedzieć sobie w niedzielę przed telewizorkiem, a jednocześnie zbyt dumny i zarozumiały, żeby być w stanie uwierzyć w coś czego nie może fizycznie doświadczyć. Czasami można spotkać na cmentarzach groby ateistów (pochowanych zapewne przez wierzącą część rodziny) z napisem tu leży ateista, ładnie ubrany, ale nigdzie się nie wybiera. Ateista jest wyznawcą ateizmu.

Rodzaje ateistów

Ateiści, jak wszystkie inne kultury i subkultury, różnią się wiekiem i kolorem skóry, a także wewnętrznymi poglądami na wiele aspektów życia i śmierci:
- Ateista z wyboru – wyznawał przedtem jakąś tam religię, ale ją odrzucił dla bardziej wiarygodnej, w końcu zostając ateistą. Wielu ludzi zostało tymi ateistami przez to, że np. modląc się o Ipoda/komputer, go nie dostali (często dzieci).
- Ciemny ateista – osobnik wywodzący się z ciemnego ludu, który połykając wszystko, co mu podetkną wszelakiej maści partie polityczne i inne ośrodki indoktrynacji społecznej, połknął także ideę bezbożności, nie dławiąc się nią przy tym.
- Walczący ateista – na łożu śmierci podstępnie uwierzy w Boga, aby w statystykach było "-1" po stronie wierzących.

Ateizm jako religia

W religii ateistycznej Bóg nosi imię Wybuch. Wybuch pojawił się sam z siebie po czym zniknął tworząc przy tym świat. Pierwszymi istotami stworzonymi przez Wybucha były jednokomórkowce, później powstały rośliny i zwierzęta. Proces twórczy trwał miliardami lat a wydarzeniem przełomowym było cudowne przekształcenie się małpy w człowieka. W przeciwieństwie do przedstawicieli innych religii ateiści nie wierzą w życie pozagrobowe. Fakt, że Wybuch zniknął zaraz po stworzeniu świata sprawia, że wyznawcy ateizmu nie muszą składać hołdu swojemu bogu, co nie oznacza, że nie mogą prowadzić wojen religijnych, wyznawcy ateizmu bardzo często lubią narzucać swoje zdanie (jednak katolicy byli i są w tym lepsi).

Raku

2011-03-23, 07:30
Religia jest jak PENIS
W porządku jeśli się go ma.
W porządku jeśli jest się z niego dumnym.
Ale proszę nie wyciągaj go w publicznym miejscu i nie zaczynaj nim machać.
I BŁAGAM nie próbuj go wpychać małym dzieciom do gardeł.

I takie dodatkowe po barbarzyńsku:


Złowroga Pralka !

2011-03-23, 07:55
bóg ? rotfl nie rozśmieszajcie mnie od samego rana . Jeżeli nie wyjdziemy z tego ciemnogrodu to do końca życia bedziemy sie borykać z kk i radiem maryja -_- jeżeli bóg jest taki zajbisty niech utrzymuje swoich parobków i daje im kase na żacie ;) nie nie zrobi tego ? Dlaczego ? BO NIE ISTNIEJE :O?!




Dla przytoczenia do tematu http://www.sadistic.pl/13-milionow-dziennie-vt61562.htm

szefooo

2011-03-23, 09:24
Temat sciągnięty z nonsensopedii która akurat katolicyzm też załatwia na cacy.
Nawet mi sie nie chce wklejać.

PS. Jeśli ktos chce po śmierci życia wiecznego to dlaczego nie już?
Zastanówcie sie!


hhahahaha napisałem zastanówcie sie do katolików. Ale gafa.

predator0166

2011-03-23, 09:34
Jak to dobrze mieć takiego wroga jak Katolicy. Nic wam nie zrobi ,nie przy.....li, nie wydyma(przynajmniej przez neta). Oczywiście wśród Ateistów nie spotyka nie spotyka się złodziei pedofilów i innej swołoczy. Wszyscy są oświeceni, tolerancyjni i w ogóle cool. Pies wa Je...ł
Katol

Zdrojak

2011-03-23, 09:46
predator0166,
Jak mnie denerwują ludzie jak ty... Katolicy to społeczność, ateiści nią nie są, nic ich nie łączy. Niewiara? Założę się, że żaden z was nie wierzy w Zeusa, ale nie tworzycie przez to jakiejś oddzielnej społeczności.

Pan Fasola

2011-03-23, 10:00
Zauzel napisał/a:

Pozwól że odpowiem pytaniem na pytanie, wyjaśnij mi co zainicjowało istnienie boga ;]


Gdzie jest ta odpowiedź? Pytaniem na pytanie się nie odpowiada. Czyżbyś nie znał odpowiedzi? Wyraźnie uwierzyłeś w Boga, ponieważ pytasz jak powstał. Zostałeś oficjalnie nawrócony.

Masterof napisał/a:



http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_Wybuch

Siły fizyczne itp. mimo, że ich nie widzimy (np. grawitacja) możemy zaobserwować ich działanie i wpływ na otoczenie, a Boga ani nie widzimy, ani nie możemy zaobserwować jego faktycznego (jeśli jest) wpływu na otoczenie.


O czym ty piszesz. To tylko domysły... Nawet na wiki piszą, że to "prawdopodobne", ale nie pewne! Zupełnie jak istnienie Boga :P

szefooo napisał/a:

Temat sciągnięty z nonsensopedii która akurat katolicyzm też załatwia na cacy.
Nawet mi sie nie chce wklejać.

PS. Jeśli ktos chce po śmierci życia wiecznego to dlaczego nie już?
Zastanówcie sie!


hhahahaha napisałem zastanówcie sie do katolików. Ale gafa.


Skoro nie wierzysz, to dlaczego tracisz czas na siedzenie na tym forum? Przecież po śmierci nic nie ma, a ty wegetujesz zamiast żyć... Gówno myślisz, jakbyś myślał to byś tu nie siedział.

maxs90 napisał/a:

hmm zaraz jeżeli ateista nie wierzy w Boga to jak dla niego Bogiem może być wielki wybuch?? a jeżeli nie lata do kościoła i nie daje na tace bo taki maja obowiązek katolicy "dbać o potrzeby kościoła" to źle, ale czy to katolicy nie są mniej uczciwi?? wielki wierzący na forum ,a sam nie chodzi do kościoła ,łamie dekalog ,a o 7 grzechach głównych nie ma co wspominać,, czy to nie katolicy nie są bardziej nietolerancyjni? jak ktoś wierzy w Boga jest dobry , jak ktoś jest ateistą spalić,a z tego co wiem to ateiści mają wyrypane w to co kto wierze jeżeli nie zmusza ich do tego


Na tej samej zasadzie ateiści chodzą do kościoła. To tak jakby katolik poszedł do synagogi itp. Na tej samej zasadzie ateista świętuje w święta religijne.
Co do nietolerancji to ile razy widziałeś katolików wyśmiewających kogoś, że nie chodzi do kościoła? Ja widziałem wielokrotnie głupie komentarze w stosunku do obcych ludzi wychodzących z kościoła. I to wcale nie wyrażane po cichu. Większość katolików nie interesuje kto nie wierzy, zaś znaczna większość ateistów wyśmiewa głośno religię i osoby religijne. Chyba temu nie zaprzeczysz? Wystarczy popatrzeć na forum.

joorass

2011-03-23, 10:02
nie ma to jak flame war na sadolu ;D
sam jestem ateistą (jedyny w rodzinie głęboko wierzących) i się nie ciskam gdy chcą bym się z nimi modlił. Po prostu nie wierzę w jakiegokolwiek Boga.

.:...........:.

2011-03-23, 10:05
joorass napisał/a:

Po prostu nie wierzę w jakiegokolwiek Boga.



Ale boisz się czegoś skoro z wielkiej litery o nim piszesz. :lol:

grabuzzi

2011-03-23, 10:10
Staram sie zrozumiec czemu ludzie na sile probuja swtorzyc z Ateizmu kolejna religie... kur... to jej brak, ateisci nie buduja swoich swiatyn i nie zbieraja "na tace".
Takze podejzewam ze wiekszosc ateistow wie o roznych religiach wiecej niz jej wyznawcy... dlatego w nie nie wierzy, bo ile mozna czytac bajki na dobranoc...

i na koniec... jesli latwiej Ci sie zyje bo jestes bogobojny, nie ma sprawy - krzyz ( ew. Gwiazda dawida, Faravahar, Yin i yang, Ik Onkar, Ik Onkar, Ik Onkar Ik Onkar Ik Onkar, Triskelion, Mjølner, Menora, Om (Aum),Uroboros, Swastyka, Kwiat lotosu) na droge. Wiec odpie**ol sie wreszcie od tych co nie wierza w zadna z tych religii. Ja jestem ateista i osobiscie nie mam nic do boga.. poprostu jego fanclub mnie wk***ia.... ;)

... jeszcze odnosnie boga (tego milosiernego, sprawiedliwego itd itp)... w biblii i innych swierszczykach udokumentowane jest ze bog zabil miliony , plagami , powodziami itd , a szatan (epicentrum wszelkiego zla) ? chyba ani jednej.... wiec kto cie bardziej kocha ? ;)

Czarny

2011-03-23, 10:33
Nie chciało mi się czytać wszystkich komentarzy, ale w niektórych już pewnie piszę że :
1.Ateizm to brak wiary
2."Wyznawanie ateizmu" -no k***a -.-
3.Osoba która to pisała jest z pewnością albo katolem, albo idiotą ,albo w sumie to to samo
4. A sory, ktoś pisze coś takiego to ja też mogę walnąć, temat o tym jacy to katole są poj***ni
5.Ten cały sakrazm w stylu "ateiści - to sataniści, i są poj***ni, bo jak nie boga to kto niby stworzył swiat" jest tak bezsensowna że idę ją wysrać, bo niestety przeczytałem :(

grzesiek17

2011-03-23, 11:19
Ateizm - najłatwiejsza religia do trollowania.

Voland

2011-03-23, 11:28
Stary jesteś wierzący, to spoko. Ja nie jestem i Twoje skamlenie nic tu nie zmieni. Skup się lepiej na modłach i nie wypisuj bzdur po internecie...

Abhorsen

2011-03-23, 11:30


Nie przyłączając się dyskusji czy Bóg istnieje czy nie, czy księża są pedofilami, etc. powiem tyle: niewiele rzeczy mnie tak wk***ia jak oświeceni Młodzi Wykształceni Z Wielkich Ośrodków Miejskich ateiści, którzy w swojej wszechobecnej świętej wojnie o ateizm cały czas o swojej "religii" gadają, tylko dlatego, że z niezrozumiałych dla mnie powodów największym złem tego świata jest dla nich to, że ktoś wyciąga pieniądze od "staruszek i moherów", których i tak nienawidzą i mają na nich wyj***ne. Aczkolwiek czują wewnętrznie potrzebę ochrony tych starszych babć, na które sami napie**alają, przed złem jakim jest katolicyzm, który wyciąga od nich pieniądze. No gdzie tu jest k***a sens?

Nie opowiadając się po żadnej ze stron pod względem wiary powiem tyle, że wolę kontakty z katolikami - oni przynajmniej siedzą cicho i nie napie**alają o swojej religii 24 na dobę. A nuż przez przypadek zaproś takiego ateistę na imprezę - masz zagwarantowaną ateistyczną ewangelizację przez całe spotkanie.

Oczywiście mówię tutaj o ateistach praktykujących i głęboko wierzących, czasem spotyka się też normalnych ateistów, którzy nie są wierzący i po prostu mają to w dupie - i chwała im za to.

szefooo

2011-03-23, 11:43
Pan Fasola napisał/a:


Skoro nie wierzysz, to dlaczego tracisz czas na siedzenie na tym forum?


1. Nie uważam że tracę tutaj czas. Sadistic jest dla mnie rozrywką.

Pan Fasola napisał/a:


Przecież po śmierci nic nie ma, a ty wegetujesz zamiast żyć...


2. Wszczepiłeś mi GPSa że wiesz co robie codziennie od 27 lat?
Kim ty jesteś że śmiesz mi narzucać jak powinienem przeżyć swoje życie?

Pan Fasola napisał/a:


Gówno myślisz, jakbyś myślał to byś tu nie siedział.


3. Brawo strzał do własnej bramki skoro to napisałeś to też tu siedzisz więc w tym momencie zbeształeś sam siebie.
Ja mam inny pogląd odnośnie siedzenia tutaj.