18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Absurdy powracają raz jeszcze: Podatki dla bezdzietnych

staruchazpalcemwd • 2014-05-29, 12:23
Witam, filmik stary ale okazuje się, że sprawa powraca dzięki kolejnemu "genialnemu" pomysłowi pana Terlikowskiego. Dziennikarz , który jest pełnokrwistym katolikiem proponuje dodatkowy podatek dla bezdzietnych. Ale tylko dla tych, którzy nie chcą mieć dzieci a nie tych, którzy nie mogą :D W zeszłym, tygodniu w "Angorze" wypowiedział się na ten temat dziennikarz Henryk Martenka i moim zdaniem idealnie podsumował Terlikowskiego cytując: "a czy zdaje sobie pan sprawę, że to obejmie także duchownych? A co z tymi, którzy chcieliby ale kościół zabrania, a co z tymi, którzy mają, ale nie mogą się przyznać?" :amused: Generalnie wydaje mi się, że niektórzy żyją w jakiejś odrealnionej Polsce, no ale cóż to tylko moje zdanie ;)


RockyWood

2014-05-29, 12:33
ja bardzo... BARDZO chcę mieć dzieci - nawet jak jeszcze dam radę to 5 minimum.

ale nie w Polsce bo ten kraj to jakiś kołchoz.

Ptoon

2014-05-29, 12:47
Raczej stronię od mediów agory, ale Tadeusza Mosza zawsze miło było posłuchać. Szkoda chłopa.

bloodwar

2014-05-29, 12:47
W każdym kraju europejskim mając 3-4 dzieci można już spokojnie żyć z socjalu, nie mowie że to jest dobre ale pokazuje jak państwa dbają o tych, ktorzy dorzucają się najwięcej do społeczenstwa a u nas? Mając jedno dziecko, nawet przy dość dobrych zarobkach trudno jest związać koniec z końcem

wernetto

2014-05-29, 12:48
tutaj mieć dzieci to jak podpisać wyrok śmierci, jeśli dobrze nie zarabiasz, a to jeszcze nie daje ci gwarancji, że na pewno dasz radę je utrzymać. Większość moich znajomych ma już dwójkę, trójkę dzieci, ale mieszkają w Norwegii, Anglii, Niemczech, Kanadzie. Niestety politycy narzekają na spadek urodzeń, ale nie widzą jego przyczyny. Co to za państwo, które nie dba o własnych obywateli, nie wie że dzieci oraz rodzina to najważniejsza składnia państwa.

Popatrzmy na skandynawskie kraje. Nakład na własną gospodarkę, innowację, rodzinę. W Polsce natomiast nawet jak sobie radzisz, to państwo chce ciebie doić jak tylko może ze wszystkich dóbr.

el...........wy

2014-05-29, 12:52
Terlikowski to potężny oszołom.

Niech sobie katole płacą wyższe podatki na utrzymywanie kościółka.

W ogóle co za myślenie kretyńskie. Potem nie ma co się dziwić, jak ktoś powie, że to całe środowisko Frondy to tak samo jak dziennik feministyczny czy natemat. Takie samo gówno, tylko teoretycznie po drugiej stronie.

longlong7

2014-05-29, 13:07
trzeba obalić reżim tuska

mare30ks

2014-05-29, 13:14
jeszcze troche i powstana brygady ktore beda na ulicach przymusowo zapladniac przechodzace kobiety :)

LucaBrasi

2014-05-29, 13:20
Po co podwyższać podatki? Dawać ich od razu na stos :D

Jak w ogóle można traktować poważnie fanatyków religijnych?

urteusz

2014-05-29, 13:45
Ta jak przypie**ola podatek samotnikom to Ci nie beda mieli oszczednosci.
Bez oszednosci nie ma slubow i myslenia o dzieciach.
Bez dzieci nie ma kto pracowac na pania w Zusie.
I ZUS zdechnie smiercia wraz z pieniedzmi ludzi (nie wliczamy politykow bo co sie nakradli to ich).

preliator

2014-05-29, 13:45
Emerytura należy się każdemu pracującemu, czy ma dzieci czy nie - przecież to z jego zarobków odkładane są pieniądze. A to, że państwo wydaje te pieniądze na bieżąco, licząc, że za 20-30 lat będzie taka sama ilość pracowników, którzy zarobią na emerytury obecnie pracujących - to już inna bajka.

DżesiPinkmen

2014-05-29, 14:12
Jak znam nasze partie to za chwile przejdzie to w sejmie. Byle do następnego rozbioru tego kołchozu.

stankry

2014-05-29, 14:16
nie chce mi się tego słuchać ani czytać komentarzy ale powiem tak:

Państwo demokratyczne jest skonstruowane tak, że jedni łożą na drugich. Jak ktoś nie ma dzieci to na jego emeryturę będzie pracowął mój syn - średnio to przyjemne. Dodatkowo ja na wychowanie potomka, przyszłego płatnika łoże co miesiąc nie małe pieniądze, kupując dla niego ubrania, jedzenie, płacąc za prąd, zabawki itp odprowadzam większe podatki. Nie chodzi o to, że ja mam źle to niech inni tez mają - absolutnie. Jestem zadowolony ze swojego życia i daleko mi do malkontenctwa. Uważam po prostu, że podatek dla ludzi którzy nie mają dzieci jest fair.


DżesiPinkmen

2014-05-29, 14:29
stankry napisał/a:

Uważam po prostu, że podatek dla ludzi którzy nie mają dzieci jest fair.



Jest fair ale nie w kraju trzeciego świata jakim jest polska.