18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Absurdy powracają raz jeszcze: Podatki dla bezdzietnych

staruchazpalcemwd • 2014-05-29, 12:23
Witam, filmik stary ale okazuje się, że sprawa powraca dzięki kolejnemu "genialnemu" pomysłowi pana Terlikowskiego. Dziennikarz , który jest pełnokrwistym katolikiem proponuje dodatkowy podatek dla bezdzietnych. Ale tylko dla tych, którzy nie chcą mieć dzieci a nie tych, którzy nie mogą :D W zeszłym, tygodniu w "Angorze" wypowiedział się na ten temat dziennikarz Henryk Martenka i moim zdaniem idealnie podsumował Terlikowskiego cytując: "a czy zdaje sobie pan sprawę, że to obejmie także duchownych? A co z tymi, którzy chcieliby ale kościół zabrania, a co z tymi, którzy mają, ale nie mogą się przyznać?" :amused: Generalnie wydaje mi się, że niektórzy żyją w jakiejś odrealnionej Polsce, no ale cóż to tylko moje zdanie ;)


TRQPL

2014-05-29, 14:29
Bardzo dobry pomysł. Popieram w 100 %

norek911

2014-05-29, 14:34
stankry napisał/a:

Jak ktoś nie ma dzieci to na jego emeryturę będzie pracowął mój syn - średnio to przyjemne.



Że co? Jaki Twój syn? Odprowadzasz składki miesięcznie to Ci się należy! A to że państwo te pieniądze przejada to nie jest już nasz "biznes".

Widzę, że propaganda POPIS-u działa. Ludzie macie tak wyprane mózgi, że nie wiem czy się śmiać czy płakać!

LucaBrasi

2014-05-29, 14:36
stankry napisał/a:

nie chce mi się tego słuchać ani czytać komentarzy ale powiem tak:

Państwo demokratyczne jest skonstruowane tak, że jedni łożą na drugich. Jak ktoś nie ma dzieci to na jego emeryturę będzie pracowął mój syn - średnio to przyjemne. Dodatkowo ja na wychowanie potomka, przyszłego płatnika łoże co miesiąc nie małe pieniądze, kupując dla niego ubrania, jedzenie, płacąc za prąd, zabawki itp odprowadzam większe podatki. Nie chodzi o to, że ja mam źle to niech inni tez mają - absolutnie. Jestem zadowolony ze swojego życia i daleko mi do malkontenctwa. Uważam po prostu, że podatek dla ludzi którzy nie mają dzieci jest fair.



Obowiązku posiadania dzieci nie ma i karać dodatkowymi podatkami za to nie można. Nikt nie może nikogo do robienia dzieci zmuszać, może jedynie zachęcić np. ulgami podatkowymi lub dobrym socjalem a to już co innego. Niestety dla psychopatów pokroju Terlikowskiego byłoby to już zbyt lewackie podejście, a wiadomo, że świętszemu od Papieża coś takiego nie przystoi.

LucaBrasi

2014-05-29, 15:16
norek911 napisał/a:

Że co? Jaki Twój syn? Odprowadzasz składki miesięcznie to Ci się należy! A to że państwo te pieniądze przejada to nie jest już nas "biznes".



Akurat ma racje bo głównie od tego ile narobimy dzieci będzie zależało jakie emerytury będziemy mieli.

Wszystkie składki które odprowadzamy do zusu idą na wypłaty dla aktualnych emerytur. Nie ma żadnych kont, nic sobie nie odkładamy. Nie jest to żadna składka tylko zwykły podatek emerytalny. tak jest ten system skonstruowany i chyba inaczej się tego nie dało zrobić.
Niedługo w wiek emerytalny wchodzi wielki wyż demograficzny, wśród wchodzących na rynek pracy wyżu nie ma. Za jakiś czas emerytów będzie więcej niż pracujących na ich emerytury i choćbyśmy się zesrali kasy nie starczy :D Przy tworzeniu ofe rząd (nie ten Tuska :P ) stwierdził, że nie jest jedyną instytucją realizującą świadczenia emerytalne więc nie ma obowiązku wypłacania emerytury zapewniającej przeżycie i wypłata emerytur będzie polegała na tym, że zus będzie dzielił wszystko co będzie miał i wypłacał proporcjonalnie do tego ile kto wpłacił przez całe żyie. Trzeba powiedziac wprost, że będzie to kilkaset złotych (bliżej 100 niż 900 :D )

Pomijając jak zarządzany był i jest zus tak na prawdę nie ma za bardzo co z tym zrobić bo z taka demografią system nie ma prawa działać.

Teoretycznie możnaby sytuację podratowąć zniesieniem płacy minimalnej i ściągnięciem taniej siły roboczej ze wschodu ale wiemy, że to nie przejdzie bo wiadomo kto rzuci sie do gardeł :D można też ładować kasę w socjal ale to też śliski temat :D

Więc trzeba się z tym pogodzić już teraz, żeby nie było zdziwienia na stare lata i przyjąć do wiadomości że:

EMERYTURY NIE BEDZIE :)

TRQPL

2014-05-29, 15:28
norek911 napisał/a:



Że co? Jaki Twój syn? Odprowadzasz składki miesięcznie to Ci się należy! A to że państwo te pieniądze przejada to nie jest już nasz "biznes".

Widzę, że propaganda POPIS-u działa. Ludzie macie tak wyprane mózgi, że nie wiem czy się śmiać czy płakać!



Jak trochę podrośniesz, powiedzmy tak jeszcze z 13 lat, dupa będzie Cię bolała od r*chania przez państwo na każdym kroku.

Jak sam sobie nie załatwisz to żadne należy mi się od państwa cie nie spotka.


Z racji wieku i związanej z tym naiwności wybaczam Ci i się nie gniewam.

szerLucjan

2014-05-29, 15:36
Ja bym chciał, żeby mi dopłacali do każdej aborcji :amused: jak równość to równość

norek911

2014-05-29, 16:02
LucaBrasi napisał/a:


EMERYTURY NIE BEDZIE :)



Z tym nie mam zamiaru się kłócić. Emerytury nie będzie to jest fakt, ale podejście z jakim do emerytur podchodzą ludzie jest po prostu śmieszne.
Te pieniążki powinny być obracane w taki sposób, aby każdy kto będzie chciał, mógł je wypłacić. Natomiast to co się dzieje teraz to po prostu marnotrawstwo. Państwo przejada kasę nie licząc się co będzie po tych 4latach ich rządów. A wy-my (zwykli zjadacze chleba) przyklaskujecie na to wmawiając sobie jak i innym, że tak ma być.
Nasze dzieci nie powinny mieć z naszymi emeryturami bezpośrednio nic wspólnego, każdy powinien pracować na swój starczy interes.

Nie rozumiem tego i ni kija tego nie pojmę jak można tak dawać się w dupę r*chać?

TRQPL napisał/a:


Jak trochę podrośniesz, powiedzmy tak jeszcze z 13 lat, dupa będzie Cię bolała od r*chania przez państwo na każdym kroku.

Jak sam sobie nie załatwisz to żadne należy mi się od państwa cie nie spotka.



Źle zrozumiałeś "należy mi się". Ciężko na te pieniądze pracowałeś i te złotówki się Tobie należą. Natomiast chodzi mi o to, że w naszym narodzie istnieje przyzwolenie do takich typu działań jakie stosuje nasze państwo. A obywatele jak te tępe piździki powtarzają to co mówi POPIS a wcześniej SLD i inne ścierwa.

Czy nie zastanawialiście się nigdy co zostawicie następnemu pokoleniu? Może zgliszcza i pożogę? Albo wchłoniętą RP przez EU i będziemy murzynami dla niemców (chodź w sumie już nimi jesteśmy)? Martwi mnie to że nikt nie myśli o tym co będzie "jutro"....

Dymekx

2014-05-29, 16:37
Pomysł z opodatkowaniem singli całkiem niezły, ale nie w państwie gdzie jest już k***a wszystko opodatkowane. Niemal 50% idzie w ch*j, to jest przyczyna małej dzietności. Wprowadzenie teraz takiego prawa i stawianie Polaka w sytuacji, gdzie nie jesteś wstanie utrzymać niekiedy nawet jedno dziecko a jak jesteś sam to ci dojebiemy jeszcze większe podatki, jest jak wybieranie plutonu egzekucyjnego na własną egzekucję.

NieWiemZeWiem

2014-05-29, 16:43
tu nie chodzi o opodatkowanie dodatkowo ludzi bezdzietnych a chodzi o to aby zwalniać z podaku tych co mają dzieci na przykład za jedno dziecko kobieta płaci 1/4 mniej podatku niz kobieta bezdzietna czyli kobieta z 4 dziećmi nie płaci w ogole podatku aż do momentu gdy dzieci osiagna wiek 18 lat. Wydawanie na dzieci daje więcej do budżetu ( społeczeństwa) niż aby kobieta płaciła podatek

el...........wy

2014-05-29, 16:45
DżesiPinkmen napisał/a:



Jest fair ale nie w kraju trzeciego świata jakim jest polska.



A niby jaka racja sprawiedliwości to taka, że należy karać za brak dzieci panie faszysto?

Ol...........up

2014-05-29, 16:46
I po co więcej dzieci jak emigracja narasta? Że niby kolejne pokolenie będzie chciało żyć w III RP? Najpierw trzeba umożliwić ludziom normalnie zakładać firmy, bez urzędniczego betonu, a sami wrócą.

MalinowySasza

2014-05-29, 16:57
Przecież to już było, ojciec mówił jak płacił bykowe, bo był kawalerem i nie miał dzieci.

maniek1205

2014-05-29, 17:40
k***a- chcą dzieci, niech mają, nie chcą niech nie robią- ch*j niedługo będzie podatek od kota i psa

jarema157

2014-05-29, 17:42
taki podatek był za komuny, kosztował bezdzietnych 150 zł miesięcznie i się nazywał "Podatek BYKOWY" ;)

daniel002d

2014-05-29, 17:53
Naszego państwa jest nie stać na luksus jakim jest bezdzieństwo. Jeśli będziemy się wymądrzać to będziemy zapierdzielać do 70 plus trzeba bedzie otwierać granice Arabom. Ludzie, skutki depopulacji są katastrofalne..