18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

60 osób rannych w starciach na paradzie gejów

Sn...........ol • 2013-10-21, 00:41

Podczas pierwszej w stolicy Czarnogóry Podgoricy parady gejowskiej siły bezpieczeństwa użyły gazu łzawiącego wobec antygejowskich aktywistów, którzy obrzucili policjantów kamieniami i ładunkami zapalającymi. Rannych zostało ok. 60 osób, a ok. 60 aresztowano.

Wcześniej informowano, że niedzielny marsz przebiegł bez zakłóceń, lecz w kilku miejscach doszło do przepychanek z policją przeciwników równych praw dla mniejszości seksualnych. Policja użyła gazu łzawiącego, by rozproszyć protestujących przeciwko marszowi, w którym wzięło udział ok. 150 osób ochranianych przez niemal 2 tys. funkcjonariuszy. Według policji około 20 rannych to funkcjonariusze, a pozostałych 40 to "chuliganie". Aresztowano ok. 60 z 1500 osób przeciwnych paradzie.
Była to druga próba przeprowadzenia parady Gay Pride w liczącej 680 tys. mieszkańców Czarnogórze, z którą UE rozpoczęła w ubiegłym roku negocjacje akcesyjne.
Poprzednia parada gejowska, w lipcu, w Budvie w południowo-zachodniej Czarnogórze, została zakłócona, gdy kilkaset osób zaatakowało uczestników i starło się z policją. Niegroźne obrażenia odniosło kilka osób.
To było ogromne wyzwanie, lecz udało się. Od dziś przestajemy być niewidzialni - powiedział jeden z organizatorów niedzielnego marszu w Podgoricy Danijel Kalezić.
Czarnogóra, jak pisze Reuters, ma nadzieję pójść w ślady Chorwacji, która jest od lipca członkiem UE. Parlament w Podgoricy uchwalił już ustawę piętnującą wszelkie przejawy dyskryminacji ze względu na orientację seksualną, lecz nastroje w społeczeństwie są w przeważającej mierze antygejowskie.

Ezoteryk

2013-10-21, 00:51
Prawidłowo oby te gejowskie k***y zostały zaj***ne .

EDIT: a no nie doczytałem , ale jak to jest że pedały dostają 2 tyś. Policyjnej ochrony a jak wyjdziesz na ulice i co ci się stanie to nikogo niema .

imek

2013-10-21, 01:08
Ezoteryk.. czytaj dokładnie, ja wiem, że jest późna godzina, no ale......
wpie**ol dostały nie pedały, tylko niestety ci, którzy tym pedałom chcieli wpie**olić!
poza tym.. 150 ciot musiało być ochranianych przez 2000 policjantów.. :homer:

czarnypl

2013-10-21, 01:13
Przez 150 pederastow na ulice wyciagnietych zostaje 2 tys psiarzy a ok 60 osob jest rannych... No naprawde przestali byc niewidzialni

satan696

2013-10-21, 01:49
co ? ! k***a :/ od ruskich powinni się uczyć na Ukrainie to 10 policjantów ogarnia 100 kiboli. wyj***ne mam kto i dla czego. Wiem ze 2 tyś omonu czy innego tworu post-rzadzieckiego by zaorało cale miasto.

MichaU

2013-10-21, 08:46
60? Za mało.

cys23

2013-10-21, 10:04
To teraz należy się zastanowić głębiej: skoro 150 jest za pedałowaniem, a 1500 przeciw, to kto ma rację?

ok...........w4

2013-10-21, 14:13
rannych czyli że co, paznokcie sobie połamali?

OCB

2013-10-21, 14:19
Pedalstwo się k***a szerzy i trzeba z tym walczyć. I jeszcze 150 pedałów i 2000 psów..

Do...........ik

2013-10-21, 15:17
@ cys23: Argument debila. Mam nadzieję, że nie masz dyplomu wyższej uczelni, tym bardziej publicznej. Co za prymityw i prostactwo na tym portalu niekiedy...

Ale żeby to była krytyka, a nie krytykanctwo: jestem pewien, że ok. 95% danego społeczeństwa, jak nie więcej, zagłosowałoby za podatkiem dochodowym równym 0%. Czy mieliby rację? Nie. Ponieważ należy finansować niektóre instytucje z finansów publicznych i to jest nieuniknione.

Myślenie ma przyszłość.

An...........or

2013-10-21, 15:27
Doktorancik napisał/a:

@ cys23: Argument debila. Mam nadzieję, że nie masz dyplomu wyższej uczelni, tym bardziej publicznej. Co za prymityw i prostactwo na tym portalu niekiedy...

Ale żeby to była krytyka, a nie krytykanctwo: jestem pewien, że ok. 95% danego społeczeństwa, jak nie więcej, zagłosowałoby za podatkiem dochodowym równym 0%. Czy mieliby rację? Nie. Ponieważ należy finansować niektóre instytucje z finansów publicznych i to jest nieuniknione.

Myślenie ma przyszłość.



Idąc twoim tokiem myślenia to pedalstwo ma przyszłość?
A gejow nie porównuje się z ludzmi tylko z grypą,zapalenem płuc czy innym "naturalnym" niechcianym stanem.

cys23

2013-10-21, 15:57
@doktorancik

doj***łeś babci wąsy...

skoro zwolenników jest 150, a liczba przeciwników, stanowczo mówiących 'stop pedalstwu' wynosi 1500, co statystycznie daje nam to 10% społeczeństwa, to kto ma tu więcej do powiedzenia?

Nie wiem jaki związek mają przytoczone przez ciebie anegdotki o podatkach. Ja mówię o decyzji większości w sprawie wolności pedałowania, ty o finansach kraju.

I nie, nie mam dyplomu z żadnej uczelni. Nigdy nawet nie chciałem, często niszczony presją rodziców czy znajomych. I bardzo jestem dumny ze swojego wyboru. Bo wiesz co mam? Doświadczenie zawodowe i stałą pracę. Czyli coś czego ty ze swoim papierem i edukacją będziesz szukał przez następne 9 lat.

An...........or

2013-10-21, 16:11
cys23 napisał/a:

@doktorancik

doj***łeś babci wąsy...

skoro zwolenników jest 150, a liczba przeciwników, stanowczo mówiących 'stop pedalstwu' wynosi 1500, co statystycznie daje nam to 10% społeczeństwa, to kto ma tu więcej do powiedzenia?

Nie wiem jaki związek mają przytoczone przez ciebie anegdotki o podatkach. Ja mówię o decyzji większości w sprawie wolności pedałowania, ty o finansach kraju.

I nie, nie mam dyplomu z żadnej uczelni. Nigdy nawet nie chciałem, często niszczony presją rodziców czy znajomych. I bardzo jestem dumny ze swojego wyboru. Bo wiesz co mam? Doświadczenie zawodowe i stałą pracę. Czyli coś czego ty ze swoim papierem i edukacją będziesz szukał przez następne 9 lat.


Nie wrzucaj proszę kolego studentów wszystkich kierunków do jednego worka, bo niepotrzebnie obrażasz masę normalnych, ogarniętych ludzi którzy studiują trudne kierunki na których uczą się potrzebnej wiedzy.
Nasz bardzo specjalny "kolega" doktorancik może robić sobie najwyżej doktorat z europeistyki albo innego kierunku dla fanów zjednoczonej homo-europy.