18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

60 osób rannych w starciach na paradzie gejów

Sn...........ol • 2013-10-21, 00:41

Podczas pierwszej w stolicy Czarnogóry Podgoricy parady gejowskiej siły bezpieczeństwa użyły gazu łzawiącego wobec antygejowskich aktywistów, którzy obrzucili policjantów kamieniami i ładunkami zapalającymi. Rannych zostało ok. 60 osób, a ok. 60 aresztowano.

Wcześniej informowano, że niedzielny marsz przebiegł bez zakłóceń, lecz w kilku miejscach doszło do przepychanek z policją przeciwników równych praw dla mniejszości seksualnych. Policja użyła gazu łzawiącego, by rozproszyć protestujących przeciwko marszowi, w którym wzięło udział ok. 150 osób ochranianych przez niemal 2 tys. funkcjonariuszy. Według policji około 20 rannych to funkcjonariusze, a pozostałych 40 to "chuliganie". Aresztowano ok. 60 z 1500 osób przeciwnych paradzie.
Była to druga próba przeprowadzenia parady Gay Pride w liczącej 680 tys. mieszkańców Czarnogórze, z którą UE rozpoczęła w ubiegłym roku negocjacje akcesyjne.
Poprzednia parada gejowska, w lipcu, w Budvie w południowo-zachodniej Czarnogórze, została zakłócona, gdy kilkaset osób zaatakowało uczestników i starło się z policją. Niegroźne obrażenia odniosło kilka osób.
To było ogromne wyzwanie, lecz udało się. Od dziś przestajemy być niewidzialni - powiedział jeden z organizatorów niedzielnego marszu w Podgoricy Danijel Kalezić.
Czarnogóra, jak pisze Reuters, ma nadzieję pójść w ślady Chorwacji, która jest od lipca członkiem UE. Parlament w Podgoricy uchwalił już ustawę piętnującą wszelkie przejawy dyskryminacji ze względu na orientację seksualną, lecz nastroje w społeczeństwie są w przeważającej mierze antygejowskie.

cys23

2013-10-21, 16:18
@up

I to mi się podoba, kulturalne podjeście do sprawy, a nie rozkręcanie gównoburzy w internecie.

Niestety prawda jest taka, że mniej więcej w tym momencie skończyłbym studia i najprawdopodobniej byłbym w kropce, bo nie wiedziałbym gdzie zacząć. Bo tak się sprawy mają, kiedy ludzie idą na studia pod presją rodziny/otoczenia, jak wcześniej wspomniałem.

Większość studentów w dzisiejszych czasach wybiera sobie kierunki do których mają zerowe zainteresowanie, bo mama kazała, bo taki kierunek miało moje liceum, bo łatwe studia, czy bo łatwo się dostać...i nie winię za to młodych ludzi, bo prawda jest taka, że w wieku 19 lat wielu ludzi nie wie kim chce być w przysżłości...

An...........or

2013-10-21, 16:45
cys23 napisał/a:

@up

I to mi się podoba, kulturalne podjeście do sprawy, a nie rozkręcanie gównoburzy w internecie.

Niestety prawda jest taka, że mniej więcej w tym momencie skończyłbym studia i najprawdopodobniej byłbym w kropce, bo nie wiedziałbym gdzie zacząć. Bo tak się sprawy mają, kiedy ludzie idą na studia pod presją rodziny/otoczenia, jak wcześniej wspomniałem.

Większość studentów w dzisiejszych czasach wybiera sobie kierunki do których mają zerowe zainteresowanie, bo mama kazała, bo taki kierunek miało moje liceum, bo łatwe studia, czy bo łatwo się dostać...i nie winię za to młodych ludzi, bo prawda jest taka, że w wieku 19 lat wielu ludzi nie wie kim chce być w przysżłości...



Oczywiście częściowo się zgodzę, bo przez "modę" na studia kształcimy rocznie tabuny przedszkolanek, magistrów zarządzania itp którzy dzięki swojemu wykształceniu będą mogli co najwyżej lepiej zarządzić poziomem frytury. A z drugiej strony przez podejście "debil=zawodówka" mamy tłumy mechaników którzy nadają się jedynie by wymienić olej i może w porywach klocki hamulcowe.
Ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność, w pewnej liczbie dalej będą nawet przedszkolanki potrzebne, a raczej wolałbym oddać swoje dziecko takiej z wykształceniem niż bez.

Obyśmy obydwoje dożyli czasu w którym ludzie w końcu odnajdą złoty środek i tak jak za czasów komuny (podkreślam,że nie jestem ani za ani przeciw temu ustrojowi) szanowany będzie i człowiek pracujący fizycznie jak i umysłowo.A młodzi ludzie nie będą w większości szli na studia pobalować albo bo rodzice kazali.
Wszak żadna praca nie hańbi,prawda?

dun

2013-10-21, 22:43
kto powiedzial ze wiekszosc ma racje, czy takie rozwiazanie gdzies sie sprawdzilo, nie przypominam sobie.
ad. takiego podejscia za 20 lat profil demograficzny bedzie wygladal nieco inaczej, czy wtedy gdy wiekszosc bedzie chciala szariatu w europie to znaczy ze tak ma byc?

jeszcze jedno, jesli chodzi o podatki ;) tak wyobrazam sobie ich nie placenie, widze szklane domy oraz swiadome spoleczenstwo.

wdiko

2013-10-22, 14:54
j***ć pedałów!!!
Nie no źle to brzmi... może.. hmm...

Niech się jeden z drugim ustawi w rzędzie,
Niech w dupala pchnie swym narzędziem,
A dla waszego pocieszenia wezme kałacha i pedałow porostrzelam :krejzi:

pawu95

2013-10-23, 00:40
cys23 napisał/a:

To teraz należy się zastanowić głębiej: skoro 150 jest za pedałowaniem, a 1500 przeciw, to kto ma rację?



Racje ma ten, kto nie zaglada innym do lozka. Wina lezy oczywiscie po stronie pedalstwa. ch*j mnie to obchodzi, czy ktos ma niunie czy typa, ale jak sie obnosi z pedalstwem to moge pomoc kopac grob.

habumbabum

2013-10-23, 00:42
jak dla mnie, to niech sobie każdy w swojej sypialni robi co mu się żywnie podoba i z kim mu się podoba, naprawdę nie mam nic do tego i niech sobie pedały siedzą w swoich pedalskich domkach i robią sobie swoje pedalskie rzeczy, ale jak wychodzą na ulice poprzebierani jak popaprańcy i głośno krzyczą, że im się coś należy, to mnie k***ica bierze.

nie zaglądam nikomu do sypialni jak i nie życzę sobie żeby ktoś mi zaglądał, ale na demonstracje mniejszości seksualnych się k***a nie zgadzam i ch*j. na demonstracje większości seksualnych też nie. zostawmy seks w domach, ewentualnie w burdelach.

soadrocks

2013-10-23, 00:43
może istnieje jednak jakas szansa zeby przywrocic Europie normalność... jebac pedałów.

virusotron

2013-10-23, 00:46
@Doktorancik jakie k***a instytucje? Wystarczy policja, wojsko, sądy i minimalna administracja. Do tego nie trzeba podatku dochodowego bo wtedy opłaca się udawać, że się dochodu nie ma.

Co do tematu... przestali być niewidzialni... k***a homosią 30 lat temu o TO k***A CHODZIŁO! Mówili jesteśmy tacy sami jak wy... Teraz krzyczą jesteśmy inni masz nasz kochać albo jesteś homofobem, rasista, cyklista, faszystą i jesteś hydrofobowy i dawać nam przywileje!

giboN31

2013-10-23, 00:56
Brawa dla Czarnogórców

EudezetReprezent

2013-10-23, 00:57
soadrocks napisał/a:

może istnieje jednak jakas szansa zeby przywrocic Europie normalność... jebac pedałów.


jebac to ty ich mozesz,ja moge ich tylko napie**alac

Maślak

2013-10-23, 01:16
Ja to widzę tak ,że jedni drugich nakręcają strona lewa napie**ala kolorowe marsze to strona prawa leci napie**alać ich uczestników i tak w koło Macieju. Siedział by jeden z drugim w zaciszu swojego domu i tam pakował ch*ja gdzie ma ochotę (jeśli drugiej stronie to pasuje). Homoseksualizm jest stary pewnie jak gatunek ludzki, i obecny również świecie zwierząt i ja jestem w stanie się założyć był ,jest i będzie nie zależnie czy będzie promowany czy negowany. Równie dobrze można protestować przeciw leworęczności ale czy nagle ludzie przestaną być leworęczni no bardzo w to wątpię. Swoją drogą zainteresowanie czyją sypialnią to domena starych dewotek i sfrustrowanych prawiczków.

kruper

2013-10-23, 02:30
cys23 napisał/a:

To teraz należy się zastanowić głębiej: skoro 150 jest za pedałowaniem, a 1500 przeciw, to kto ma rację?


Mało tego ja się k***a pytam gdzie jest demokracja, której to UE strzeże.

rawpanic

2013-10-23, 03:07
Gay jest okolo 4 proc. populacji swiatowej. Prawdziwa niespodzianka jest ze ten procent jest stabilny we wszystkich kulturach i panstwach. Wychodzi z tego tylko jeden fakt: pedaly sa wszedzie i jesli nic nie zrobimy to zawladna swiatem.

By przekonac sie ze sa normalni, geje beda nam wmawiac ze gejostwo istnieje takze w swiecie zwierzat, ale nie wierzcie im! oni chca tylko wyr*chac waszego owczarka niemieckiego

W rozwiazaniu problemu moga nam pomoc panstwa kulturalnie i socjalnie bardziej rozwiniete jak np Iran, Arabia... Tam pedalow od razu wieszaja. Jest to 2 razy wydajne: kiedy petla sie sciska na szyji, powoduje to olbrzymia erekcje, i pozwala to wykryc usmiechy na twarzach pedalow kryjacych sie wsrod widowni.

Pedaly nie boja sie HIVu i nie chca przyjac nauki naszego pana Jezusa. Potrzeba bylo 100 biczow ale w koncu zakonczyl on z dlugimi wlosami i klubami dla samych facetow, a teraz przyjal strone Giertycha i Kaczynskiego

Reavennn

2013-10-23, 04:53
Tylko 60 osób? Słabo
Oczywiście gejów, dla wszystkich, którzy to tępią wielkie piwsko.