18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

60 osób rannych w starciach na paradzie gejów

Sn...........ol • 2013-10-21, 00:41

Podczas pierwszej w stolicy Czarnogóry Podgoricy parady gejowskiej siły bezpieczeństwa użyły gazu łzawiącego wobec antygejowskich aktywistów, którzy obrzucili policjantów kamieniami i ładunkami zapalającymi. Rannych zostało ok. 60 osób, a ok. 60 aresztowano.

Wcześniej informowano, że niedzielny marsz przebiegł bez zakłóceń, lecz w kilku miejscach doszło do przepychanek z policją przeciwników równych praw dla mniejszości seksualnych. Policja użyła gazu łzawiącego, by rozproszyć protestujących przeciwko marszowi, w którym wzięło udział ok. 150 osób ochranianych przez niemal 2 tys. funkcjonariuszy. Według policji około 20 rannych to funkcjonariusze, a pozostałych 40 to "chuliganie". Aresztowano ok. 60 z 1500 osób przeciwnych paradzie.
Była to druga próba przeprowadzenia parady Gay Pride w liczącej 680 tys. mieszkańców Czarnogórze, z którą UE rozpoczęła w ubiegłym roku negocjacje akcesyjne.
Poprzednia parada gejowska, w lipcu, w Budvie w południowo-zachodniej Czarnogórze, została zakłócona, gdy kilkaset osób zaatakowało uczestników i starło się z policją. Niegroźne obrażenia odniosło kilka osób.
To było ogromne wyzwanie, lecz udało się. Od dziś przestajemy być niewidzialni - powiedział jeden z organizatorów niedzielnego marszu w Podgoricy Danijel Kalezić.
Czarnogóra, jak pisze Reuters, ma nadzieję pójść w ślady Chorwacji, która jest od lipca członkiem UE. Parlament w Podgoricy uchwalił już ustawę piętnującą wszelkie przejawy dyskryminacji ze względu na orientację seksualną, lecz nastroje w społeczeństwie są w przeważającej mierze antygejowskie.

Sz...........jk

2013-10-23, 09:56
Ten argument o homosiach wśród zwierząt jest absurdalny. Zwierzęta chcą zaspokoić potrzeby prokreacyjne i np. taki pies jak mu się chce to przer*cha nawet drzewo. Zwierzęta nie są homoseksualne, jak już to są biseksualne i najzwyczajniej w świecie dziko dążą do tego by przekazać gdzieś swój materiał genetyczny (nawet nieudolnie posuwając poduszkę, to zwyczajny instynkt i chęć rozładowania napięcia seksualnego). My jesteśmy ludźmi i nie powinniśmy zachowywać się jak zwierzęta, nie powinniśmy popierać dewiacji seksualnych, a ci którzy mają problem ze swoją seksualnością niech tego nie promują w społeczeństwie, nikt przecież gejowi nie broni szorować dupala swojego partnera w ustronnym i cichym miejscu. Jestem przeciw tym całym marszom, które niszczą wszelkie normy społeczne i moralne, promują zboczenia i wpływają negatywnie na kulturę łacińską.

jessjess

2013-10-23, 11:25
Komendant policji pisał w raporcie po akcji:

straty własne:

w zamieszkach skradziono nam 150 gumowych pałek.

HGriD1337

2013-10-23, 12:02
ch*j im w dupę ; x

pelepele

2013-10-23, 12:42
I pomyśleć, że u nas pederaści zasiadają w sejmie.

POLSKO OBUDŹ SIĘ!

DudkovMajor

2013-10-23, 15:39
To mogli rzucać kamieniami pedałów, a nie policjantów :D

Polak88

2013-10-23, 15:56
Demokracja - czyli niby większość dyktuje warunki no właśnie niby, bo złudna tolerancja jest ponad wszystkim, ponad demokracja a nawet i kosciołem który też jest ponad demokracją k***a demokracja jednak jest na dnie także każdy normalny obywatel jest na dnie a wszystkie mniejszości górują i mogą sobie maszerować z gumowym ku*asem na czole gdzie chcą!

Ja może mam naj***ne pod kopułą ale k***a jestem hetero jak i większość osób w Polsce i nie potrzebujemy robić marszy normalności,żeby pokazać pedałom że istniejemy,j***na polityka jest już wszędzie


A teraz mały kawał:

Dlaczego Jaś nie jeździł na rowerze?
Bo bał się,że się zarazi AIDS od pedałów :]]



Jasio swój chłop!

Chrumczoł

2013-10-23, 20:12
Około 60 osób zostało rannych i około 60 osób aresztowanych. Cwane bestie z tych policjantów rannych aresztowali

Samudaripen

2013-10-23, 20:55
ten awatar to sobie w dupe wsadź śmierdzielu

max666

2013-10-23, 22:09
do gazu :)