18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

50% podatku dla "bogatych"

xts • 2014-01-31, 12:25
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych chce wprowadzenia 50 proc. podatku od dochodów powyżej 360 tys. zł rocznie - poinformował przewodniczący OPZZ Jan Guz. Zapowiedział obywatelską inicjatywę ustawodawczą w tej sprawie.

1 Sprawa: typowe myślenie biedy umysłowej. On ma dużo ba, więcej niż ja, więc trzeba mu zabrać "bom mnie siem należy, a jemu nie".

2 Sprawa: jak ktoś trzaska 360tyś+ rocznie to na ogól mądry przedsiębiorca, który ma tyle samo kosztów co zysku więc nic nie płaci.

3 Sprawa: wpływ do budżetu z najwyższego progu podatkowego w skali Państwa to mały procencik.


źródło

Ii...........iI

2014-01-31, 12:33
Związki zawodowe to obecnie najwięksi złodzieje i nieroby jakie stąpają po tej ziemi. No i tacy pokrzywdzeni są zawsze.

zagiel1111

2014-01-31, 12:33
Ja pie**olę 50 procent? Komuś nieźle odj***ło.

Kurgiel

2014-01-31, 12:36
to jeszcze ch*j :) we francji planowano wprowadzić 75% podatek dla najbogatszych. Stalin byłby dumny widząc takie manewry związkowców :)
Na koniec parafrazując JKM : Jeszcze nikt nie udowodnił, że związkowcy działają na korzyść robotników.

BongMan

2014-01-31, 12:38
Niestety żyjemy w jednym z najbardziej nieprzyjaznych obywatelowi krajów. A tępa hołota zamiast się zbuntować, jeszcze to napędza. Zamiast solidarnie to rozk***ić żeby wszystkim było lepiej, wolą doj***ć swojemu rodakowi, bo jak oni mają ch*jowo, to on też musi. Jeden z najlepszych systemów podatkowych ma Rosja. Podatek liniowy 13%. W dużym uproszczeniu wygląda to tak, że:
Zarabiający 1000, zapłaci 130.
Zarabiający 10 000 zapłaci 1300.
Zarabiający 100 000 zapłaci 13000.
Trudno o bardziej sprawiedliwy system.

xts

2014-01-31, 12:41
BongMan napisał/a:

Niestety żyjemy w jednym z najbardziej nieprzyjaznych obywatelowi krajów. A tępa hołota zamiast się zbuntować, jeszcze to napędza. Zamiast solidarnie to rozk***ić żeby wszystkim było lepiej, wolą doj***ć swojemu rodakowi, bo jak oni mają ch*jowo, to on też musi. Jeden z najlepszych systemów podatkowych ma Rosja. Podatek liniowy 13%. W dużym uproszczeniu wygląda to tak, że:
Zarabiający 1000, zapłaci 130.
Zarabiający 10 000 zapłaci 1300.
Zarabiający 100 000 zapłaci 13000.
Trudno o bardziej sprawiedliwy system.



Dokładnie. KAŻDY płaci tyle samo, ten sam procent ale bieda umysłowa widzi to inaczej. Korzyści dla Państwa są astronomiczne bo ludzie i tak każdy hajz wydadzą na dobra = rozrost MŚP = gigant wpływy do Państwa.

mo...........et

2014-01-31, 12:54
Równi i równiejsi wobec prawa. Ktoś dużo zarabia? to zaj***ć mu połowę. Nigdy nie skumam tak dziwnego myślenia. Z jakiej racji ktoś ma oddać połowę swoich dochodów państwu w sytuacji gdy inni oddają 19%? Zapie**alasz, angażujesz się w robotę, odnosisz sukces, a potem jakiś ku*as chcę żebyś oddał państwu 50% swoich dochodów, k***a, aż chce się dalej pracować.Pojeby.

go...........et

2014-01-31, 13:01
Co za banda cymbałów.
Tak jak napisane wyżej - podatek powinien być liniowy - obcina szarą strefę, wpływy mimo niższych nominalnie stóp podatkowych są większe. Czy to ma być 13% czy 20% to już trzeba policzyć, ale do tego trzeba ludzi po ścisłych kierunkach w rządzie a nie historyków, pielęgniarek czy orientalistów.
k***a powinny być wprowadzone standardy przy obejmowaniu tek ministerialnych - masz wykształcenie i doświadczenie na tym polu to możesz zostać ministrem.

Klaus Barbie

2014-01-31, 13:22
A mnie w dzieciństwie przerażała koszmarna wizja historycznej dziesięciny. Że jakim prawem taki taki biedny, uciśniony chłop ma robić na księciunia...
Kilka lat później dowiedziałam się o istnieniu podatków. Ten chłop wcale nie miał aż tak źle w sumie...

Smutas

2014-01-31, 13:27
Najsprawiedliwszy to jest podatek pogłówny, czyli każdy płaci TYLE SAMO, obojętnie ile zarabia. Przecież to, że bogatszy płaci teraz więcej nie oznacza, że państwo o niego lepiej dba niż o biednego. Dlaczego więc ma więcej płącić?

Kickarse

2014-01-31, 13:29
Obciążanie wyższymi zobowiązaniami podatkowymi zamożnych przedsiębiorców zawsze prowadzi tylko do jednego - przenoszenia działalności za granicę i płacenia tam podatków. j***ni komuniści nigdy nie mogli tego załapać, a tępe masy kupują tą skisłą kiełbasę wyborczą.

dawiddb

2014-01-31, 16:01
A dlaczego ktoś kto zarabia więc ma być karany wyższym podatkiem?. Jedyna słuszna droga to likwidacja podatku dochodowego, który jest narzędziem okradania nas z pieniędzy.

NieWiemZeWiem

2014-01-31, 16:55
pie**ole, nie bede płacił więcej bo jestem przedsiębiorczy od innych. Niech te k***y spróbują to wprowadzić a rozpie**ole system.

Te wieśniarskie p*zdy nie rozumieją że dobrobyt jest tam gdzie są niskie podatki? k***y chcą tanie produkty i dużo zarabiać? takim k***a sposobem? Chcą 1000zł za to że się żyje, k***a ifnalcja eksploduje. Drugie chcą minimalną płace wszedzie wyj***ć do 2500zł....jakim takim k***a logicznym cudem ma być tani produkt jak jego wyprodukowanie jest w ch*j drogie? Przecież to musi się zwrócić! Przez te ich postulaty itp. ludzie zarabialy by minimum po 3000zł ale k***a chleb by kosztował 10zł! Ludzie oni chcą aby na papierku był duże liczby ale wtedy są wszędzie takie liczby nawet na produkcie!

Albo socjalizm gdzie za 3000zł gówno kupicie

Albo kapitalizm gdzie za 1500zł kupicie dwa razy więcej niż w socjaliźmie za 3000zł!!!!

k***y bez szkoły!
ale mnie wk***iły!
Zdelegalizować związki zawodowe! Dać im nowe prawo aby tylko pilnowali czy warunki pracy są ok i czy pracodawcy nie robią ich w ch*ja a po trzecie niech się sami utrzymują komunistyczne świnie!

Jak ktoś jest za tymi świniami niech sam otworzy firme!

Co ciężko otworzyć firmę? Trzeba wziąć kredyt? zastawić pod kredyt dom? a co jak biznes nie wypali? jak znaleźć się na rynku? jaką przyjąć strategię? jaki model biznesowy? Co cięzko k***y otworzyć biznes? O to chodzi! dlatego pracodawca może zarabiać tyle ile mu się podoba bo to jego firma, on to tworzył i on nią teraz kontroluje! myślicie, że walka z konkurentami,obmyślanie strategii itp. za biurkiem jest mniej męcząca niż roboa na magazynie za 2000 zł? Po pierwsze nie! nie jest mniej męcząca, tacy ludzie mają więcej nie przespanych nocy i częściej umierają na zawał przez stres! Po drugie jak olewałeś szkołę, miałeś wszystko w ch*ju a potem wylądowałeś jako magazynier, nie masz wykrztałcenia itp. to za co masz zarabiać 3000 zł? za przezrzucanie kartonów k***o? za machanie rączkami? Przecież niektorzy programiści nie zarabiają po 3500zł na ręke a ich droga do ogrnięcia języka i mechanizmów informatycznych była w ch*j dłuższa od twojego nędznego życia! Wypłate dostajecie takiej wysokości na jaką zasługujecie a kto ją określa? rynek k***a!

kroplowa

2014-01-31, 16:56
Wcale bym się nie zdziwił, jakby cena towarów wzrosła równolegle z podwyżką podatku dla ludzi, którzy są właścicielami firm.

arkosek07

2014-01-31, 17:33
logicznie nie doj***ne

zarabiający 370 odda 135 tys , zarabiający 350tys odda 66.5 gdzie tu logika?

Byłoby tak że nie byłoby u nas ludzi zarabiających na papierze 360 tylko maks 359 :D
Wiadomo to nie przejdzie , a jak przejdzie to jebnę ze śmiechu

Ahh Ci socjaliści ;D