18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

50% podatku dla "bogatych"

xts • 2014-01-31, 12:25
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych chce wprowadzenia 50 proc. podatku od dochodów powyżej 360 tys. zł rocznie - poinformował przewodniczący OPZZ Jan Guz. Zapowiedział obywatelską inicjatywę ustawodawczą w tej sprawie.

1 Sprawa: typowe myślenie biedy umysłowej. On ma dużo ba, więcej niż ja, więc trzeba mu zabrać "bom mnie siem należy, a jemu nie".

2 Sprawa: jak ktoś trzaska 360tyś+ rocznie to na ogól mądry przedsiębiorca, który ma tyle samo kosztów co zysku więc nic nie płaci.

3 Sprawa: wpływ do budżetu z najwyższego progu podatkowego w skali Państwa to mały procencik.


źródło

Imper3838

2014-01-31, 20:36
Zabiorą przedsiębiorcy więcej pieniędzy? To on będzie wolniej się rozwijać albo nawet będzie zmuszony zamknąć firmę i wypie**olić ludzi na bruk. Logiczne. Związki kiedyś były potrzebne, kiedyś.

patyk89

2014-01-31, 20:56
Apropos związków zawodowych to mi się jeszcze przypomniało.

Pamiętacie jak związkowcy przyjeżdżali do warszawy protestować jakoś w lecie 2013?
Pracuje na południowym wylocie warszawy na kraków - obok mojej pracy jest duża stacja benzynowa gdzie zatrzymuje się dużo podróżnych tirów itp.
Związkowcy też zrobili sobie tam punkt przegrupowań. Podjeżdżały autokary, połowa tak naj***na że nie byli w stanie wyjść z autokaru, drugiej połowie się siaty urywały od browarów i wódy jak wracali ze stacji.
Tyle w temacie.

BrainSeeker

2014-01-31, 21:07
związki zawodowe rozgonić ostrą amunicją i tyle w tym temacie, a później się debile dziwią, że bezrobocie, jak człowiek niema szans firmy założyć...

killua

2014-01-31, 21:09
arkosek07 napisał/a:

logicznie nie doj***ne

zarabiający 370 odda 135 tys , zarabiający 350tys odda 66.5 gdzie tu logika?

Byłoby tak że nie byłoby u nas ludzi zarabiających na papierze 360 tylko maks 359 :D
Wiadomo to nie przejdzie , a jak przejdzie to jebnę ze śmiechu

Ahh Ci socjaliści ;D



eee nie to nie tak dziala:

zalozmy 2 stopniowa skale 18 i 50% dla 360000. jesli zarabiasz 370000 to placisz 18% od 360000 i 50%od 10000. jesli zarabiasz 350000 to placisz 18 %z 350000. dokladnie tak jak teraz jest bodajze 18% od dochodu do 80000 i 3X% powyzej. ale to nie jest tak ze jak zrobisz np 81000 to juz placisz 3X%. dane aproxymowane wg wlasnego widizimisie bo nie chce mi sie sprawdzac prawdziwych wartosci stawek na dzis. ale tak btw to kurde ludzie pasowalo by wiedziec choc pogladowa jak wam placa.

jerzyjerzy

2014-01-31, 21:43
Ktoś tam w tych związkach zawodowych ma guza mózgu chyba. Ja już jestem w stanie zrozumieć, że czasem spodoba się cudze i weźmie się dla zysku. Ale to? Utrudnianie ludziom życia, bez interesu własnego powinno być karane chłostą.

korinogaro

2014-01-31, 21:54
W sumie może warto rozważyć, ale powinni być spod tego wyłączeni przedsiębiorcy zatrudniający pracowników (bo ci powinni mieć kasę na inwestycje).

dzul

2014-01-31, 22:26
Podatek w Polsce powinien wynosic 16% (w Uni nie można mieć mniejszego), a zus od pracownika 300zł. Oraz powinna być zmniejszona akcyza od paliwa(dla wielu ludzi dojazd do pracy to 1/4 pensji). Artykuły dziecięce opodatkowane na poziomie 4-6% jak na zachodzie.
Zmniejszyła by się szara strefa, przez co byłoby więcej wpływów do skarbu państwa. Powstawałoby więcej nowych firm, przez co bezrobocie by spadło.
Wprowadzenie okręgów jednomandatowych zmniejszyłoby wpływy partii na swoich podwładnych, czyli tak jak ma sie to teraz głosuj jak chcemy albo wypad z partii. Zawód polityka powinien być nieodpłatny, bo to prestiż, a nie źródło utrzymania. Czemu polityk dostaje kilka tys na dziecko, skoro ma wysokie zarobki, a rodziny wielodzietne o ile nie przekroczą śmiesznego progu jakieś 100-200zł?
Stanowiska ministrów nie powinny być obsadzane bez odpowiedniego wykształcenia. Jak jesteś slusarzem, to nie robisz operacji na sercu. Niby proste tak? ale czemu nie u nas...

St...........ke

2014-01-31, 22:32
Jednak niektórzy zarabiają za dużo. Taki prezydent Wch dorabia jako ordynator na 1/4 etatu i rocznie z tego miał 141 tysięcy. Stawka prawie 300zł za godzinę, to chyba poj***ło kogoś.

stemps

2014-01-31, 23:12
kurrwa najlepiej doj***ć bogatym i zrobić kraj biedy, bo po co bogaci którzy dają zatrudnienie biedniejszym członkom społeczeństwa. Najlepiej niech sprawdza dochody tego debila co to wymyślił a okaże się najprawdopodobniej że zarabia 359 rocznie lub będzie takie dochody wykazywał.

adams_bart

2014-02-01, 00:31
Populizm, tyle w temacie...

kam91

2014-02-01, 00:38
Każdy się z każdym zgadza i zgadza się to z tym co chce zrobić KNP, a KNP ma ledwo 5%. Może pora wziąć dupę i nie wymyślać wymówek, że KORWIN BE I GUPI, NIE BEDE MARNOWAC GLOSU tylko ich wesprzeć i przekonać resztę, że nie ma innej drogi do wolności obecnie. Jak to jest, że każdemu można przedstawić ich kilkanaście takich postulatów które się spodobają, ale usłyszą jedną rzecz wg nich dziwną i nie zagłosują. Lepiej na tych samych PZPRowców, chciwych i bezczelnych bandytów. Brać dupy w troki i wesprzeć wreszcie KNP!

Morswin2121212

2014-02-01, 15:43
W Polsce nie ma tylko KNP, jest też np. Partia Libertariańska :)

Tarvil

2014-02-02, 00:54
SteelMike napisał/a:

Jednak niektórzy zarabiają za dużo. Taki prezydent Wch dorabia jako ordynator na 1/4 etatu i rocznie z tego miał 141 tysięcy. Stawka prawie 300zł za godzinę, to chyba poj***ło kogoś.



Ciężko się dziwić że konowały wyciskają jak najwięcej, gdybym ja przez tyle lat kaleczył ludzi i brał za to kasę, też potrzebowałbym gotówki na uśpienie sumienia :P .


A tak poważniej, wątpię żeby to to przeszło. Od poronionych pomysłów związkowców do ustawy długa droga.

dominikxyz

2014-02-03, 00:54
arkosek07 napisał/a:

logicznie nie doj***ne

zarabiający 370 odda 135 tys , zarabiający 350tys odda 66.5 gdzie tu logika?

Byłoby tak że nie byłoby u nas ludzi zarabiających na papierze 360 tylko maks 359 :D
Wiadomo to nie przejdzie , a jak przejdzie to jebnę ze śmiechu

Ahh Ci socjaliści ;D



Wróżę Ci wielką karierę ekonomisty, tylko jeszcze dowiedz się jak działają podatki, bo bez tego może być ciężko.