18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Zrzutka na działalność serwisu - kwiecień 2024

Centurion • 2024-04-05, 12:44
Dodano 6.04.2024 21:10

Mamy to! Ograliście tematu w nieco ponad 30 godzin od publikacji linka do zbiórki. Dziękujemy!

Zrzutkę pozostawiamy aktywną do poniedziałku do godziny 8:00, jakby ktoś chciałby dorzucić jeszcze trochę grosza na rozwój.

Z zabezpieczonym tyłkiem na pół roku możemy myśleć co dalej, będzie nowa wersja serwisu, będą nowe możliwości. Będziemy Was informować na bieżąco.

Uwaga: dodaliśmy odznaki ale to wersja wstępna która zostanie zastąpiona docelową w przyszłym tygodniu.

=====================================================

Po konsultacjach księgowych zdecydowaliśmy się uruchomić akcję wsparcia poprzez portal Zrzutka.pl

Plusami tego rozwiązania są:
- transparentność
- obsługa szybkich płatności
- prosta księgowość i wypłata
- brak pobierania prowizji od wpłat i wypłat - aczkolwiek zachęcamy do dobrowolnego wsparcia serwisu zrzutka.pl i innych zrzutek na tym serwisie

Link do zrzutki:
https://zrzutka.pl/veg3cy

Dlaczego zbieramy na 6 miesięcy a nie na rok?
Za pół roku koszty utrzymania mogą ulec zmianie, a nie chcemy robić "dozbiórek". Poza tym co pół roku będziemy mieli weryfikację czy jest dalej sens istnienia serwisu.

Czy będą jakieś profity za wsparcie serwisu?
Tak, przyznamy specjalne odznaki pod avatarem (na profilu i w postach)
- podstawową za dobrowolną wpłatę
- wyróżnioną za wpłatę powyżej 50 zł
- za wpłatę powyżej 100 zł
Aby otrzymać wyróżnienie należy postępować według instrukcji która przyjdzie na maila po uiszczeniu płatności. Odznaki powinny być widoczne pod koniec przyszłego tygodnia.
Nie ma potrzeby wpisywania swojego nicku przy wpłacie ani dodawania komentarzy na zrzutce.

Co się stanie jeśli zbierzemy dużo większą kwotę?
Zainwestujemy je w lepsze serwery (co i tak nas czeka w przyszłym roku) i na ile pozwolą funduszę w inny rozwój np: przygotowanie aplikacji mobilnych, większe zaangażowanie we wprowadzaniu nowych opcji

Czy odpalimy dodatkowo konta premium / patronite?
Na tem moment priorytetem jest przeżycie serwisu. Zależnie od wyników będziemy podejmować dalsze decyzje. Wszystkie osoby które dokonają wpłaty na wrzutce i dostaną "odznakę" w przypadku odpalenia kont premium otrzymają automatyczny dostęp w ramach podziękowania.

Czy usuniemy reklamy dla wpłacających?
Tak, damy możliwość usunięcia reklam w profilu

Informacja o powodach zbiórki:
https://www.sadistic.pl/brak-funduszy-na-dalsze-funkcjonowanie-serwisu-vt589856.htm

Arathnmor

2024-04-06, 22:21
Centurion napisał/a:

Co do wyłączenia reklam to nie ma to wielkiego sensu w erze adblocka, [..].



I tu biję się w pierś, przegapiłem że jest włączony - a reklamy nie są nawet nachalne ( jak to niektórzy potrafią wręcz wymusić). Nie żebym masochistycznie w nie klikał, ale niech sobie się wyświetlą.

Aonoyoru

2024-04-06, 22:24
Centurion,


Zatkao kakao? :)

KungFuPaniDa

2024-04-06, 22:35
W sumie ch… mnie to interesuje ale dziwny ten układ macie,
Kto jest właścicielem i kim Ty jestes centurion w tym galimatiasie

CJ

2024-04-06, 22:41
tyber napisał/a:

I teraz przepie**olą kasę na dz**ki z fiutami.



tak trzeba żyć

seba9740

2024-04-06, 23:29
Warto wpłacać by nie znikły opisy Fantastico

Ppoolicjjaaa

2024-04-06, 23:45
wpłaciłem wam parę gr mimo tego że teraz admini to dzieciaczki xD które banują konta za nic.Na początku sadistika takich dzieciaczków nie było !

Wiewór napisał/a:

Może Velture podaruje swoją drewnianą nogę na aukcję?



nie może bo nie będzie miał jak chodzić :D dobrze że się mu złożyliśmy na tą nogę niech mu służy !

rudicar napisał/a:

Zacznę od tego że wpłaciłem bo rozumiem, że nic niejest za darmo, każdemu może się powinąc noga i trzeba pomóc.
Jesteście potrzebni bo to jedyny portal gdzie nie ma cenzury.
Ale.....
Zbierzecie pewnie momentalnie te 25 tysi a pewnie sporo więcej, myślę że spokojnie starczy na rok funkcjonowania serwisu.
Co za tym idzie macie rok na wymyślenie modelu subskrypcyjnego, takiego który z jednej strony zaspokoi potrzeby utrzymania serwisu, z drugiej strony nie za bardzo obciąży użytkowników a zarazem taki by użytkownicy nie czuli się wydymani na kasiore.
Jeśli weszłaby subskrypcja rzędu 20 zł raz na pół roku to na pewno znajdzie się grupa 1250 osób, które bez zająknięcia uiszczą taką opłatę - w końcu byle gówniany burger w maku kosztuje więcej.
Nawet na pewno ta grupka będzie sporo większa co pozwoli Wam zainwestować w rozwój serwisu.



jak tu nie ma cenzury to ty chyba nie siedziałeś tu od początku sadistika xD. Zabijanie ludzi filmiki bana nie ma :D Ale za napisanie posta dostaniesz bana xD na swoje wieloletnie konto bo dla dziecka admina coś się nie spodoba xD hipokryzja lvl max !

pusifer

2024-04-07, 00:16
A ja nie dam ani grosza za te wieczne bany za moje komentarze. Każdy klnie, wyzywa się w komentarzach, wjeżdza na tematy polityczne bez zachamowań, a jak raz na ruski rok napiszę, że filmik na miarę tiktoka albo, że filmik nie na ten portal to od razu dostaje bana. Kij Wam w oko. Od lat przeglądam sadola ale jak Was zabraknie to płakał nie będę. Tak, wiem. Dostanę za to bana. Wyj***ne.

Centurion

2024-04-07, 00:27
KungFuPaniDa napisał/a:

W sumie ch… mnie to interesuje ale dziwny ten układ macie,
Kto jest właścicielem i kim Ty jestes centurion w tym galimatiasie



Właścicielem serwisu jest spółka widniejąca w opisie zbiórki. Ja zarządzam serwisem na podstawie osobnej umowy wraz z zaznaczeniem że Sadistic działa na swoich prawach. To dlaczego to tak wygląda jest wynikiem wielu zdarzeń jakie zaszły przez te wszystkie lata istnienia serwisu ale powód w zasadzie był zawsze ten sam: nazwa i treści zamieszczone w serwisie, przez które nie było tu nigdy żadnych dobrze płatnych reklam, za to było trochę okresowych problemów z którymi nie byłbym w stanie sobie sam poradzić. Nie wszystko wyszło tak jak bym sobie życzył ale to już historia. Przez 10 lat istniała jeszcze spółka pośrednia między mną a Cube ale obsługa tej spółki była potwornie droga w porównaniu do przychodów.

Zależało mi na tym żeby serwis był zawsze darmowy i utrzymywał się z reklam, a sam nie byłbym w stanie tych reklam ogarnąć, Cube łatwiej się negocjowało mając w tamtych czasach jeden z największych serwisów w Polsce. Teraz jest globalna zapaść w branży której nikt nie przewidział, tak samo jak nikt w 2019 nie mógł przewidzieć że najpierw wybuchnie pandemia a potem wojna za naszą wschodnią granicą. A do tego dochodzą jeszcze najróżniejsze regulacje polskie i europejskie które doszły przez te wszystkie lata. No i pewnie 60-70% użytkowników z adblockiem zrobiło też swoje ;)

DupaJasiu123

2024-04-07, 00:29
Jeśli wpłacę kasę, będę patronem, będę dostawał ostrzeżenia bany itd? Czy raczej będę płacił i wymagał? :D
Już widziałem jeden post gdzie ktoś pisze że ma wypie**alać albo się dorzucić. Będzie darmowe dla wszystkich albo zostanie mały krąg wzajemnej adoracji, tak mały że nie będzie ruchu czyli kasy z reklam, a koszty z czasem na tyle duże że ten mały krąg nie będzie w stanie tego opłacić. Nie znam się, ale co ma wojna do reklamodawców? Google wypluwa wyniki procent udziału CUBE w rynku, ale nigdzie nie przewija się nazwa Sadistic.

[ Komentarz dodany przez: Centurion: 2024-04-07, 00:34 ]
Pierwsza strona wyników w google
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wydawca-kwejka-jbzd-i-sadistic-znow-z-zyskiem-wyniki-w-gore-po-dwoch-latach-spadkow

Nie ma tam rozbicia na poszczególne wirtyny oczywiście
Z tego co się orientuję Cube nie zajmuje się tylko tymi 3 stronami

fasi34

2024-04-07, 01:01
Super ze mogłem troszkę dołożyć paszczury

majeńka

2024-04-07, 01:13
Jaki jest deadline? Bo trochę cwaniakowałam i poprosiłam dalekiego kumpla żeby wpłacił za mnie, ten zrozumiał trochę opacznie i zamiast normalnego przelewu/karty użył jakiegoś bułgarskiego wynalazku, i sprawa się przedłużyła. Mam nadzieję że problemów z tego powodu nie będziecie mieli (po prostu płatność nie przejdzie). Zakładam że się wyjaśni w dzień roboczy, czyli za półtora dnia.

baronturbina

2024-04-07, 02:49
DupaJasiu123 napisał/a:

Jeśli wpłacę kasę, będę patronem, będę dostawał ostrzeżenia bany itd? Czy raczej będę płacił i wymagał?
Już widziałem jeden post gdzie ktoś pisze że ma wypie**alać albo się dorzucić. Będzie darmowe dla wszystkich albo zostanie mały krąg wzajemnej adoracji, tak mały że nie będzie ruchu czyli kasy z reklam, a koszty z czasem na tyle duże że ten mały krąg nie będzie w stanie tego opłacić. Nie znam się, ale co ma wojna do reklamodawców? Google wypluwa wyniki procent udziału CUBE w rynku, ale nigdzie nie przewija się nazwa Sadistic.
Pierwsza strona wyników w google
Nie ma tam rozbicia na poszczególne wirtyny oczywiście
Z tego co się orientuję Cube nie zajmuje się tylko tymi 3 stronami


Sprawdź sobie za jakie lata są te dane.

DupaJasiu123

2024-04-07, 03:37
baronturbina napisał/a:

Sprawdź sobie za jakie lata są te dane.



Odszczekać muszę to że pojawiła się nazwa sadistic w przytoczonym artykule, ale nie pojawia się często. Nie chodzi mi o wyniki, mam wrażenie że CUBE nie chwali się sadolem.

baronturbina

2024-04-07, 08:16
DupaJasiu123 napisał/a:

Odszczekać muszę to że pojawiła się nazwa sadistic w przytoczonym artykule, ale nie pojawia się często. Nie chodzi mi o wyniki, mam wrażenie że CUBE nie chwali się sadolem.


Biorąc pod uwagę zawartość strony, jest zapewne tak że wolą inwestować w cos, co większość użytkowników sieci ogląda. Z tego samego chętnych do wrzucania reklam na Sadistic jest mniej.