18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zrzutka na działalność serwisu - kwiecień 2024

Centurion • 2024-04-05, 12:44
Dodano 6.04.2024 21:10

Mamy to! Ograliście tematu w nieco ponad 30 godzin od publikacji linka do zbiórki. Dziękujemy!

Zrzutkę pozostawiamy aktywną do poniedziałku do godziny 8:00, jakby ktoś chciałby dorzucić jeszcze trochę grosza na rozwój.

Z zabezpieczonym tyłkiem na pół roku możemy myśleć co dalej, będzie nowa wersja serwisu, będą nowe możliwości. Będziemy Was informować na bieżąco.

Uwaga: dodaliśmy odznaki ale to wersja wstępna która zostanie zastąpiona docelową w przyszłym tygodniu.

=====================================================

Po konsultacjach księgowych zdecydowaliśmy się uruchomić akcję wsparcia poprzez portal Zrzutka.pl

Plusami tego rozwiązania są:
- transparentność
- obsługa szybkich płatności
- prosta księgowość i wypłata
- brak pobierania prowizji od wpłat i wypłat - aczkolwiek zachęcamy do dobrowolnego wsparcia serwisu zrzutka.pl i innych zrzutek na tym serwisie

Link do zrzutki:
https://zrzutka.pl/veg3cy

Dlaczego zbieramy na 6 miesięcy a nie na rok?
Za pół roku koszty utrzymania mogą ulec zmianie, a nie chcemy robić "dozbiórek". Poza tym co pół roku będziemy mieli weryfikację czy jest dalej sens istnienia serwisu.

Czy będą jakieś profity za wsparcie serwisu?
Tak, przyznamy specjalne odznaki pod avatarem (na profilu i w postach)
- podstawową za dobrowolną wpłatę
- wyróżnioną za wpłatę powyżej 50 zł
- za wpłatę powyżej 100 zł
Aby otrzymać wyróżnienie należy postępować według instrukcji która przyjdzie na maila po uiszczeniu płatności. Odznaki powinny być widoczne pod koniec przyszłego tygodnia.
Nie ma potrzeby wpisywania swojego nicku przy wpłacie ani dodawania komentarzy na zrzutce.

Co się stanie jeśli zbierzemy dużo większą kwotę?
Zainwestujemy je w lepsze serwery (co i tak nas czeka w przyszłym roku) i na ile pozwolą funduszę w inny rozwój np: przygotowanie aplikacji mobilnych, większe zaangażowanie we wprowadzaniu nowych opcji

Czy odpalimy dodatkowo konta premium / patronite?
Na tem moment priorytetem jest przeżycie serwisu. Zależnie od wyników będziemy podejmować dalsze decyzje. Wszystkie osoby które dokonają wpłaty na wrzutce i dostaną "odznakę" w przypadku odpalenia kont premium otrzymają automatyczny dostęp w ramach podziękowania.

Czy usuniemy reklamy dla wpłacających?
Tak, damy możliwość usunięcia reklam w profilu

Informacja o powodach zbiórki:
https://www.sadistic.pl/brak-funduszy-na-dalsze-funkcjonowanie-serwisu-vt589856.htm

Aligejtor

2024-04-05, 20:28
Wpłaciłem ale nie zauważyłem, że można coś dostać na profil xd No szkoda, 50 zł dla was wpada. Jeden z ostatnich portali z wolnością słowa

Irlandczyk

2024-04-05, 20:52
100 + 10 Poszlo mam nadzieje ze pomoglem

smophy211

2024-04-05, 22:33
Centurion napisał/a:

Dopisałem już to w pierwotnym temacie (link na samym dole w 1 poście)
To że jest tam kwejk czy dzida niczego nie zmienia bo właściciel nie będzie utrzymywał produktu który przynosi straty i nie widać nadziei na poprawę. Nikt tego charytatywnie nie będzie utrzymywał. Cube chwilowo pokrył obecne straty dzięki czemu serwis w ogóle jeszcze działa, no ale coś trzeba zrobić. Zatem ostateczna decyzja co do tego czy serwis ma przeżyć została oddana w ręce użytkowników.
I tak, powyższe serwisy również zanotowały spory zjazd z przychodami w tym samym okresie co sadistic, tylko my mamy o wiele gorzej ze względu na treści.



Odezwijcie się do chłopaków z projektu Floyx.
Myśle że będą mogli pomóc. Najlepiej oficjalnie: support@ floyx. com

Bul_od_bytu

2024-04-05, 22:47
TwójCzarnyPan napisał/a:

Możemy być razem. Ty i ja. Jako wspólnicy, partnerzy. Na walnych zebraniach udziałowców będę masował twój zbolały odbyt i może się jakoś dogadamy. Znajdziemy nić porozumienia, coś co łączy...



Już widzę ten paluszek



Zacząłbym jednak od czytania ze zrozumieniem 8-)

rudicar

2024-04-05, 22:50
Zacznę od tego że wpłaciłem bo rozumiem, że nic niejest za darmo, każdemu może się powinąc noga i trzeba pomóc.
Jesteście potrzebni bo to jedyny portal gdzie nie ma cenzury.

Ale.....
Zbierzecie pewnie momentalnie te 25 tysi a pewnie sporo więcej, myślę że spokojnie starczy na rok funkcjonowania serwisu.
Co za tym idzie macie rok na wymyślenie modelu subskrypcyjnego, takiego który z jednej strony zaspokoi potrzeby utrzymania serwisu, z drugiej strony nie za bardzo obciąży użytkowników a zarazem taki by użytkownicy nie czuli się wydymani na kasiore.

Jeśli weszłaby subskrypcja rzędu 20 zł raz na pół roku to na pewno znajdzie się grupa 1250 osób, które bez zająknięcia uiszczą taką opłatę - w końcu byle gówniany burger w maku kosztuje więcej.
Nawet na pewno ta grupka będzie sporo większa co pozwoli Wam zainwestować w rozwój serwisu.

cenay

2024-04-05, 23:45
Wpłaciłem. Korzystając z okazji, bo rzadko się tutaj udzielałem w ostatnich latach, pozdrawiam wszystkich Sadoli i Bongmana.
Kocham Was jak Fritzl własne dzieci.

Henboh

2024-04-06, 00:32
majeńka napisał/a:

To nie ma sensu w sytuacji kiedy ktoś mający pierdyliard proxy może założyć setkę kont.



No fakt nie doprecyzowałem (w temacie o zrzutce), że chodzi mi o możliwość dawanie ujemnych piw dla wspierających, a nie byle trollowi.

wojtas09999

2024-04-06, 03:30
Jarosław Kaczyński nawet zapłacil dyche

samspadaj

2024-04-06, 05:01
dobrze, że jest jeszcze rotten. a nie, czekaj...

superfly86

2024-04-06, 08:33
Kiedy oficjalna aplikacja? W apce można byłoby dac możliwość "kupienia kawy" lub jakichś tam funkcji premium przy nieduzej subskrypcji np. 3zł miesięcznie. No i zawsze coś z reklam moglibyście wyciągnąć

Love_is_Love

2024-04-06, 09:25
To jest bardzo dobry pomysł.


A niektóre komentarze na zrzutce to mnie rozpie**alają :lol:



Ale tak, zrzutka to świetne rozwiązanie. Nie sprzedawajcie serwisu bo skończylibyście jak PClab.pl po sprzedaży Onetowi. Zresztą kto inny pozwoliły na taki skansen obyczajowy jaki tu panuje :amused:

Mam tylko prośbę Centurion - niech ta opcja:
"dokończenie nowej, pisanej od zera, wersji serwisu w której będzie można w łatwiejszy sposób wprowadzać modyfikacje i ulepszenia "
uwzględni takie tagowanie i opisywanie nowych treści, aby można było dokopać się do perełek sprzed lat jakie ludzie tu wrzucają. Obecnie jest kompletny bajzel w nazewnictwie treści i znalezienie czegoś z przeszłości graniczy z cudem. Mechanizm przypinania gwiazdek to za mało, bo ciężko nawet w tej liście ulubionych się połapać jak doda się ich ponad 100.

Już prawie cała kwota zebrana :jejeje:

Szary_Jeleń

2024-04-06, 09:31
Napiszę tak. Lubię ten portal, nie jestem fanem gore, lubię pooglądać śmieszne rzeczy, nie wchodzę na harda.
Moje IP macie, a nawet kilka i z tym IP można mnie namierzyć szybko, ale czym innym jest taka kwestia, a czym innym łączenie moich danych z konta bankowego z portalem zawierającym, delikatnie powiedziawszy, kontrowersyjne treści, a szczególnie (!) komentarze.

Koszty utrzymania też wydają mi się zawyżone. Musicie, tak jak napisał jeden z kolegów powyżej, zmodernizować to wszystko, wprowadzić konkretną kompresję materiałów żeby uzyskać maksymalny kompromis pomiędzy jakością, a rozmiarem. Jeżeli ktoś wrzuca z publicznie dostępnego źródła (co robi tu większość) to można zawsze pod filmem dodać link do oryginału. Chociaż nie wiem czy na to pójdziecie, bo nagle przeciętny użytkownik odkryje, że takie materiały są wszędzie dookoła, a sadol nie jest jedynym oknem na świat treści "nie medialnych" :D

Tekst też można kompresować i to ze wspaniałym rezultatem, natomiast tekst w porównaniu z plikiem video to jest nic.
Utnijcie koszta, popracujcie nad optymalizacją.

Ktoś powie, zaraz, ale ty nic nie robisz a wymagasz.
Otóż odpowiem - ch*j prawda, wbijam prawie codziennie, oglądam reklamy, czasem coś kliknę tylko po to żeby Wam podliczyło więcej. Piszę też komentarze i podsyłam znajomym linki.

Wracając jednak do samego początku. Nie chcę bezpośrednio wiązać moich danych osobowych z takim serwisem. Jeżeli użyjecie pośrednika typu patronite, zrzuta, cokolwiek dzięki czemu będzie można chociaż odrobinę się odizolować to tak.

Życzę powodzenia i trzymam kciuki.

edit: nie zauważyłem, że daliście link do zrzuty. Teraz nie mam więc wyjścia :D
edit2: kurde wprowadziłem email ch*j@w.dupe więc nie dostałem potwierdzenia, macie screena za to.
edit3: teraz mogę wziąć udział w głosowaniu, więc głosuję za banowaniem żartów z jp2, bo to jest już żenujące
edit4: proponuję dodatkowo serwer na discordzie, to dopiero byłaby zabawa


BigLebovsky

2024-04-06, 10:03
Wpłaciłem i mam nadzieję, że będę mógł spokojnie nadal obrażać klika osób ze społeczności Sadola. Miłego weekendu buraki.

OliverSucks

2024-04-06, 10:44
k***a Pany poczekajcie chociaż do 10 wypłata bidna ale swoje dołożę.