18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Żyrinowski kontra Żydzi

bakbaabarbaobalba • 2013-04-06, 16:55
Dnia 20.01.2011 r. tytułowy pojedynek odbył się między Władimirem Żyrinowskim a naczelnym rabinem Moskwy. Kim jest Żyrinowski to wiemy. A rabin? Rabin nie może być głupi! To chodząca mądrość żydów. Więc starli się dwaj godni siebie rywale. Zaczął Żyrinowski.
Ż- Ja na twoim miejscu i po tym co twój naród zrobił ludziom w Rosji, to bym nie odważył się ludziom pokazać na oczy.
R- A cóż takiego złego zrobili żydzi że mają się wstydzić?
Ż- A NKWD, które składało się w 84% z żydów? A gułagi i obozy? Ofiary które wy macie na sumieniu, to więcej niż straty w ludziach w drugiej wojnie światowej. Nic ci to nie mówi?
R- Co ty opowiadasz? Te straty o których tu mówisz, to wina systemu i Stalina. To Stalin kazał zabijać bojąc się utracić władzę.
Ż- A kto Stalinowi przygotowywał listy ofiar do egzekucji? I ile na dobę? Kto ich fizycznie mordował? Może Rosjanie Rosjan?
R- Oczywiście że Rosjanie Rosjan. Nie wykluczam, że mógł być w tej formacji i żyd. Ale działo się to z rozkazu Stalina.
Ż- A ja mam tu ksero dokumentu w którym wasz Beria wydał rozkaz likwidacji ludzi których uznawał za wrogów związku radzieckiego. Możesz iść do archiwum i sprawdzić. Więc likwidowaliście milionami ludzi którym nie podobała się wasza działalność. Chcesz wiedzieć ile zbudowaliście gułagów, ile obozów np. przy kamieniołomach i regulacjach rzek? W całym ZSRR był tego ponad 2500. a wiesz że tam nie siedział ani jeden żyd? Że komendantami byli wyłącznie żydzi. A jeśli już był Rosjanin, to taki zaprzedał się wam i robił to co mu kazaliście.
R- Ale nie zaprzeczysz, że żydzi w czasie wojny odegrali ogromną rolę w pokonaniu armii niemieckiej!!!
Ż- Żydowscy żołnierze, a raczej oficerowie, bo jak taki był żyd to automatycznie otrzymywał stopień oficera politycznego, to tylko krępowali ręce oficerowi radzieckiemu. Bez nich nie mógł nawet samodzielnie rozkazywać. Stalin to zrozumiał pod koniec wojny i trochę ukrócił władzę oficerów politycznych, żydów. Ale skoro ty wyciągnąłeś temat jak walczyliście, to ja ci zaprezentuję wydarzenia z frontu. Jak Niemcy byli pod Moskwą to Rosjanie wywozili za Ural całe fabryki. Dzień i noc szły transporty, i twoi żydzi , oficerowie NKWD którzy obłowili się w czasie rewolucji, rabując z cerkwi obrazy i inne dzieła sztuki, załadowali swoje kufry z kosztownościami w te transporty. Wywiad Żukowa doniósł o tym fakcie Stalinowi, a ten kazał ich rozstrzelać i publicznie ogłosić za co. Nie było w tej grupie ani jednego Rosjanina. I co ty na to? Albo gdy Stalin powierzył Żukowowi obronę Leningradu to tam też był taka historia z 200-oma politycznymi z NKWD. Ci oficerowie, gdy ludność padała z głodu a racje były po parę deko na osobę to oficerowie żydzi brali jedzenia ile chcieli. Ale to nie wszystko, doradzali politycznie rosyjskim oficerom z ziemianek. Rosjanie ginęli a wasi chronili się w bunkrach i ziemiankach. Żukow to ujawnił. Kazał ich mimo ostrej zimy rozebrać do gaci i ustawić pod ścianę. Ale zawahał się bo było ich ponad 200-u. zadzwonił do Stalina a ten odparł, że trzeba ich rozstrzelać. I co ty powiesz? za bohaterstwo tych 400 rozstrzelano? To ma być ten wkład w zwycięstwo nad Hitlerem?
R- Ty to musisz powyciągać takie przykre sprawy! Jak jest wojna to się ujawniają różne charaktery. Żydzi to tacy sami ludzie jak inne narody i bywa że wśród nich są źli ludzie. A co to waszych nie było w NKWD?
Ż- Oczywiście że byli. Ale zobacz jak jest statystyka. 16% Rosjanie, 84% żydzi. Rosjan nie awansowano na oficerów, chyba że zasłużył na awans mordując swoich rodaków. A już sama góra w Moskwie to wyłącznie żydzi! Może tu powiesz jak topili ludzi w morzu twoi żydzi. Nawet dzieci. Jak okna i drzwi zaspawali żeby nikt nie mógł się uratować. Co, może Rosjanie to zrobili?
R- Tu należałoby powołać komisje do sprawdzenia tych zarzutów. Przecież te barki i statki były rosyjskie a nie żydowskie.
Ż- Tak. Łubianka, gułagi, kamieniołomy, tamy, regulacje rzek były ruskie. Ale kto miał nad tym władzę? Wy żydzi byliście władzą. Wy skazywaliście w sądach Rosjan, a i bez sądu były wyroki wydawane przez dowódcę obozu. Wam Europa zawdzięcza ludobójstwo, które za wszelka cenę chcecie zwalić na ustrój! A ten ustrój kto wymyślił i wcielił w życie? Może rosyjski chłop lub robotnik w fabryce? To twoi rodacy Marks i Engels wykombinowali jak żydzi mają przejąć władze na całym świecie. Mam ci tu wyliczać wasze zbrodnie za które wg mnie kiedyś wasz naród zapłaci krwawo? Mydlenie oczu światu nic nie da. Bo już w narodzie rosyjskim coraz śmielej mówi się o waszych zbrodniach i ofiarach w dziesiątkach milionów. Są jeszcze pewne więzy które w pełni nie pozwalają naszej władzy mówić o faktach i ludziach, ale układy na świecie ulegają zmianom, i będzie tak, że ujawnimy światu wasze ohydne uczynki. Dlatego ci powiedziałem że ja na twoim miejscu nie występowałbym tutaj i to ze mną.
R- A któż ty jesteś taki, że powinienem się ciebie bać?
Ż- Ja mam odwagę powiedzieć wam, że jesteście narodem przestępców, a ubieracie się w szaty świętych. Macie morze niewinnej krwi na rękach, a krzyczycie na cały świat że wam się krzywda dzieje. To Izrael wyrzucił z terenów które są ojczyzna Palestyńczyków ponad 4mln ludzi i zajął bezprawnie ziemie innego państwa. To wy żydzi przywłaszczyliście sobie ziemie Libanu, Syrii, i Palestyny. Bo macie poparcie w USA, w których podobnie jak w Polsce żądzą żydzi. Bo tak chytrze dzielicie wypracowane przez Polaków i Amerykanów pieniądze, żeby móc sobie kupić zdrajców i żeby dla was upadlali te narody. Ale to się skończy. Pracujecie na następny pogrom, który może być taki że ci co ocaleją będą przysięgać że nie są żydami. Ta sytuacja zaczyna dojrzewać i nastąpi taki moment że pękną więzy obawy, przestaną się was bać całe narody i przejrzą na oczy jakimi pasożytami świata jesteście. I co ty masz na obronę swojego bandyckiego narodu?

Rabin aż podskakiwał na ławce i machał rękami jak Żyrinowski mówił.
R- Jak śmiesz mówić wulgarnie i kłamliwie o narodzie z którego ty sam pochodzisz!? Przecież twoi rodzice to polscy żydzi. Ty kalasz własne gniazdo. A to bezkarnie ci nie ujdzie. Ty zapłacisz za te brednie publicznie wypowiadane. My wniesiemy sprawę do sądu tu w Moskwie. Ty zostaniesz za te oszustwa surowo ukarany!
Ż- Ty pamiętaj, że to już nie czasy Berii i Kaganowicza, że z sądów pousuwano sędziów żydów. A Rosjanie was nienawidzą. Ty nie tykaj moich rodziców bo ci tu i teraz zapłacę.

To mówiąc wstał i ruszył w stronę rabina. Służby porządkowe nie dopuściły do rękoczynów
Ż- Ja owszem urodziłem się jako żyd, ale ja czuje się Rosjaninem i moją ojczyzną jest Rosja a nie Izrael. Żyłem tak, że Rosjanie mnie akceptują. Ty spróbuj poddać się pod głosowanie i tak jak ja wygrać. Popatrz tu na wielkim monitorze widać jak ludzie głosują.

Żyrinowski miał 25000 głosów poparcia, a rabin 2100.
Ż- Ty sam zobacz, na ciebie głosowali tylko żydzi i to nie wszyscy. Bo w Rosji jest was dużo więcej niż ci co ciebie poparli. Jak ty możesz być rabinem skoro jesteś taki głupi. Twój bóg odebrał ci resztę rozumu.

Tym razem żyd nie wytrzymał, podszedł i opluł Żyrinowskiego ten nie był dłużny i rabin dostał parę razy pięścią w twarz. Po chwili wstał i powiedział.
R- Ty Żyrinowski za to ciężko zapłacisz. Po czym odpiął mikrofon i wyszedł ze studia. "

Orlock

2013-04-07, 15:16
@Ork.Fajny, sam mógłbyś sobie to sprawdzić skoro nie wierzysz i mnie po prostu zanegować mając twarde argumenty, ale od ponad 20 lat zauważam, że w tym kraju jest duża grupa ludzi, która ma swoje zdanie, bo "tak im się wydaje", albo "nie wydaje". Pomijam już ten fakt i idę ci na rękę. Następnym razem sam sprawdź.

1. "Nie wolno oszukiwać przyjaciela nawet na drobną, sumę, bo powiedziano: "nie oszukuj bliźniego"... a ponieważ napisane "bliźniego", to ten zakaz nie stosuje się do akuma"

2. "Nieżyda można oszukiwać, ponieważ w Piśmie powiedziano (3 Moj. 2514.): Nikt nie powinien brata swego oszukiwać. Jeśli zaś nieżyd oszukał żyda, to musi on na podstawie naszych praw zwrócić."

3. "Jeśli kto sprzedał co nieżydowi, a żyd temu powiedział, że kupił za drogo, to jest zdrajcą i musi szkodę wynagrodzić, która przez to powstaje"

Resztę poszukaj sobie sam, skoro cię to interesuje. Ciężko znaleźć cokolwiek o tym w necie, a samych książek o tym jest niewiele. Łatwo jest to zanegować przez kogokolwiek kolego, bo tak samo jak kolega powiedział, że mu się "nie wydaje" tak może powiedzieć każdy, że "ej, tego pewnie nie ma w Talmudzie" wiedząc, że Talmud jest tylko w języku judeo-aramejskim, a kto się go tam k***a będzie uczył aby udowodnić im, że nie mają racji.

Ork.Fajny

2013-04-07, 15:43
Orlock, nie odpowiadaj k***a na połowę mojego postu by utrzymać swoje zdanie na wierzchu bo to nie działa na mnie ani żadnego poważnego człowieka...
Zapytałem się ciebie, bardzo wyraźnie zajmując ponad połowę wiadomości do ciebie, jakim cudem wyjaśnisz mordowania i prześladowania żydów przez komunistycznych "żydów" i ich ideologię która się sprzeciwia każdej formie religii. Gdzie, co i jak niby też pozwala na coś takiego. Tora? Talmud?

zDrwal

2013-04-07, 15:44
Nie lubię żydków, ale określanie Berii (Gruzina) żydem?
Kto tu k***a mówi o głupocie?

Orlock

2013-04-07, 15:56
@Ork.Fajny na to nie ma żadnej księgi, przedstawiłem stosunki żydów do gojów w Talmudzie, o których pisałem w swoim pierwszym poście w tym temacie (nie wspominając ani nie ustosunkowując się do żydów komuchów) a ty pojechałeś ze stosunkiem roszczeniowym do udzielenia przeze mnie odpowiedzi na pytanie o żydach komunistach, którzy mordowali swoich. Dlatego pominąłem tą drugą część pytania, bo jedyne co można powiedzieć, że byli to sk***iele, którzy działali na niekorzyść swoich aby i tak się obłowić. Jak zauważyłeś z cytatów, musieli działać przeciw swojej wierze, bo w Talmudzie do swoich braci całościowo obejmują ich przykazania Starego Testamentu. W tej sytuacji można tylko debatować. Jednakże mamy obraz "złego żyda" w Polsce właśnie stąd, że byli oni chciwi za czasów komuny i działali przeciw gojom, a jeżeli działali przeciw swoim to są to może jakieś pojedyncze przypadki. Mój dziadek sam opowiadał, że żyd u żyda w zakładzie dostawał robotę bez problemu, nie ważne że Polak potrafił więcej i miał lepsze kwalifikacje. Żyd mógł przyjść z ulicy i nawet nie musiał znać tego drugiego, bo poznawał że jest u swojego po kolorze ścian gabinetu kierownika. Mój dziadek spotkał się z czymś takim w dwóch różnych zakładach w Płocku i Warszawie, a i jego koledzy z innych miast opowiadali mu o podobnych przypadkach gdzie żydzi przyjmowali do roboty żydów na wyższe stanowiska w taki sposób. Zawsze k***a zapominam jaki był to kolor, nie ważne ile razy ktoś by mi powtarzał taki mój defekt.

Ork.Fajny

2013-04-07, 16:12
Nie no... Nie może być tak że jest to "zły żyd" kiedy atakuje gojów a zaraz obok być "złym komunistom" kiedy atakuje prawdziwych żydów. Bycie żydem i bycie komunistom się wyklucza .
Twoja historyjka dziadka o komunie jest bardzo przesadzona. PZPR na czele z Jaruzelskim dokonywało m.in. prześladowań żydów w armii np. brali pułkownika do pierwszego lepszego kibla w bazie patrzyli czy obrzezany czy nie i jeśli tak to leciał na zbity pysk albo degradowany do szeregowca. Więc nie było tak że żyd miał lepiej.

Orlock

2013-04-07, 16:25
"Komunistą". To prawda żydzi za komuny nie mieli wcale lepiej, jednakże jak myślisz od czego był ten kolor ścian? Żydzi, którzy zdobyli majątki po wojnie nie obnosili się z tym, że są żydami. A kto z zewnątrz by zaglądał kierownikowi zakładu w gacie? Wiedzieli o tym jedynie najbliżsi współpracownicy i mieli przeważnie zakaz mówienia o tym.

Jeśli chodzi o twoje pierwsze zdanie, to może je rozwiniesz, bo jakoś ciężko zrozumieć o co ci w nim chodzi.

Ork.Fajny

2013-04-07, 16:35
O czym ty tu nadal bełkoczesz?
Sprawa wyjaśniona. Komunista/socjalista być żydem nie może i tyle. Autor tematu skopiował dialog którego logika nie ma sensu i tyle w temacie.
Nie będę się z tobą sprzeczał o chciwości komunistów i pochodzeniu pewnego ułamka ich klasy bo to nie ma sensu gdyż nie ma o co się sprzeczać.

Orlock

2013-04-07, 16:48
No cóż, niektórym się nie przetłumaczy... Oczywiście, że żydzi mogli być komunistami tak samo jak i członkowie każdego wyznania, człowiek jest niestety człowiekiem, a co z tym idzie zawsze martwi się najbardziej o swoją dupę. Też możesz powiedzieć, że żydzi nie mogli pomagać hitlerowcom, bo tak uważasz, nie bacząc chociażby na fakty istnienia Judenrat, gdzie byli sami żydzi do pałowania żydów ku uciesze nazistów. Dlatego żyd komuch wcale nie brzmi dla mnie jak coś niemożliwego skoro mogli oni pomagać nawet nazistom. Taki to już jest naród, że aby pożyć trochę dłużej i lepiej potrafi nawet napie**alać swoich i był to w dodatku w czasach wojny jak i czasach powojennych częsty przypadek. No ale cóż... Z tym, że debata między nami nie ma sensu to masz rację.

Ork.Fajny

2013-04-07, 17:58
No to proszę ponownie skoro nadal kuźwa jesteś upartym osłem: Wskaż mi miejsce w Torze/Talmudzie które pozwala żydom na okradanie i mordowanie własnych pobratymców oraz wyrzekanie się własnego Boga. 3, 2, 1... Startujesz!

Orlock

2013-04-07, 19:51
k***a, ale z ciebie tępak. To na co ci zwróciłem w pierwszym poście uwagę to stosunek żydów do gojów w odpowiedzi na twoje ogólnikowe: żyd nie może być komunistą bo zabrania mu tego religia (chodziło ci pewnie o torę i przykazania). A komuniści to tylko k***a żydom życie utrudniali? Nie, w większości prawosławnym i katolikom (czyt. dla żydów, gojom), normalnym ludziom i na to zwróciłem uwagę w twoim ogólnikowym poście mówiąc, że akurat Talmud im na to pozwala. Ale ty z uporem barana starasz się na mnie wymusić abym napisał gdzie w Talmudzie jest o pozwoleniu na męczenie żydów, odpowiadam: nie ma k***a! I nigdy nie powiedziałem, że było. MÓWIŁEM OD POCZĄTKU O GOJACH, ale ty chyba masz problemy z czytaniem. A w to, że żydzi byli komuchami akurat nietrudno jest uwierzyć, chociażby na podstawie Judenratu, gdzie byli wręcz faszystami wobec swoich, śpiewając jak im zagrają naziści. W każdym narodzie i wyznaniu znajdą się hieny, które żerują na innych. Dlatego czytaj ze zrozumieniem i nie ośmieszaj się więcej. Chyba, że nawet tego nie potrafisz zrozumieć. Może przeczytaj wszystko od pierwszego posta na spokojnie.

Ork.Fajny

2013-04-07, 20:19
Oni mogli k***a nawet 99,99999999999% "gojów" wymordować a resztę "swoich". To nie zmienia faktu że ten 0,0[...]01% żydów na ich liczniku całkowicie zaprzecza ich wierze. To nie jest k***a statystyka że liczy się duży procent a mały jest pomijamy. To wiara i kultura. Całkowity zakaz mordowania to całkowity zakaz. Jego łamanie otwarte, świadczy o tym że żadni z nich żydzi...
Poza tym. Tu nawet nie trzeba mówić o mordowaniu swoich, skoro ciebie boli przykład zabijania i go nie rozumiesz. Przeciw wierze żydowskiej jest sama idea socjalizmu, którą już wcześniej wspomniałem a ty jak zwykle zignorowałeś. Polegają ona m.in. na wysokich podatkach, państwie opiekuńczym, przymusie różnych świadczeń i sprawiedliwości wedle zasady "każdemu po równo". Każdy komunista należał do tego systemu lub wierzył w ten system, który wszystkich żydów w danym wyzyskiwał na różne ekonomiczne sposoby.
A ty sobie mów tylko o gojach. Tylko po co? Temat ten dotyczy całego narodu radzieckiego. W jego skład wchodziło wielu żydów.
Więc powtarzam po raz tysięczny. Komuniści nie mogą być żydami a żydzi komunistami. A jeśli uważasz że mogę to znowu proszę o zacytowanie odpowiedniego fragmentu z ksiąg dotyczących ich wiary i kultury, gdzie jasno jest mowa że mogą się wypierać swojego boga i mordować/okradać kogo tylko popadnie(w tym innych żydów).

Orlock

2013-04-07, 22:05
Jeśli żyjesz w czystej kategoryzacji religijnej to, np. marni z większości Polaków są chrześcijanie, bo religia również zabrania im kraść, oszukiwać, kłamać, żyć w niezgodzie z bliźnim, itp. Tak motasz i motasz, a to na początku o tym, że chodzi ci o żydów vs żydów, później ta kategoryzacja, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, "wiara zabrania to już nie są żydzi". Ojoj. Wybacz, nie chcę cię obrażać, ale jeden z przedmówców miał rację, że jesteś tępy, bo nic nie dociera, a twoje poglądy są jakieś takie... dziwne. Judaizm, jak i każda inna religia tworzy pewien system kulturowy, przez którego przestrzeganie, branie również udziału w rytuałach wiary jesteś członkiem społeczności. To, że robisz coś przeciw niej cie wcale z niej nie wyrzuca, no chyba że jakaś odgórna władza cię z niej wyrzuci (u chrześcijan mówimy, np. o ekskomunice). Jeśli mordujesz a przeszedłeś przez chrzest to jesteś chrześcijaninem, jeśli mordujesz a byłeś obrzezany to nadal jesteś żydem. A jakieś twoje ideologie, że ten kto łamie religijne prawo nagle wyrzucany jest ze społeczności należą tylko do ciebie i nie znam przypadku aby sprawdziły się kiedyś w rzeczywistości, a jeśli już to jest to niewidoczny odsetek całej populacji. Piszesz pokrętnie i naprawdę ciężko wyłapać o co ci chodzi. Wybacz, ale nie chce mi się już pisać i debatować o tym z tobą bo nie ma to sensu.

Ork.Fajny

2013-04-07, 22:36
Ja pie**ole, jaki ty tępy jesteś... Ta "kategoryzacja" ma wiele wspólnego z j***ną rzeczywistością. Dzięki temu mądrzy ludzie(czyt. nie ty) wiedzą że winę za zbrodnie ZSRRu ponoszą komuniści spod znaku ideologii Marksa&Angelsa. A nie Żydzi spod znaku "nie morduj" etc...
Co ty pie**olisz o Polakach...? Chcesz mi powiedzieć że za chrześcijan należy uznać np. 90% kraju "bo tak", bo mniej więcej panuje taki pogląd i mamy nie patrzeć ilu z nich jest prawdziwymi chrześcijanami wypełniającymi nakazy swojej religii...? Ty mnie zarzucasz nielogiczność...?
I co ty pie**olisz że łamanie zasad religijnych danej wiary cię z niej nie wyrzuca...? Oczywiście że tak... Zapoznaj się m.in. z naukami kościoła Katolickiego nt. aborcji. Każdy katolik kto publicznie(i po cichu) opowiada się za nią jest automatycznie ekskomunikowany, wyrzucony z kręgu wiary i wyklęty przed Bogiem... Nie musisz dostać oficjalną papieską bullą po pysku że jesteś wyrzucony żeby wylecieć...
To jest kwestia wiary i kultury. Tutaj nie ma pism urzędowych bez których nie może nic istnieć i się wydarzyć. Łamiesz regułę trafiasz automatycznie na listę "tych z niełaską Pańską". Papieru z Urzędy ds. Świętości nikt nie wysyła. To jest piękno wiary, biurokratyczne wyprane mózgi takie jak twoje nie zrozumieją tego.

hogg

2013-04-07, 22:51
Guzik napisał/a:


Ja pie**ole... śmiejesz się z niego a sam jesteś kretynem. Żyd to może być zarówno narodowość jak i wyznanie. Sam rabin wspomina, że rodzice Żyrinowskiego to POLSCY Żydzi...idąc tym bardzo skomplikowanym tokiem myślenia dochodzę do wniosku, iż można być również rosyjskim Żydem...
Dla uproszczenia, na wypadek gdybyś nie zrozumiał:
Źyd=obywatel Izraela
Żyd=wyznawca religii judaistycznej..


LOL.
Żyd=obywatel Izraela, ciekawe. Czyli skoro Żydzi w Polsce, Rosji, ch*jwiegdzie, przed wojną i po niej nie mieli obywatelstwa Izraela, znaczy, że nie byli Żydami...... hh...hyhy...BUHAHAHAHAHAHA!
Dla uproszczenia, na wypadek jakbyś chciał poprawić swój barani umysł:
Zacznijmy od gramatyki:
Żyd - członek narodu żydowskiego
żyd - wyznawca judaizmu
Finka - obywatelka Finlandii
finka - nóź
Francuz - obywatel Francji
francuz - klucz, narzędzie
Polka - obywatelka Polski
polka - taniec
Oczywiście, że mogą być polscy Żydzi i polscy żydzi, i rosyjscy i k***a nawet nigeryjscy jeśli będą mieli obywatelsto Nigerii.
Ucz się dalej:
Obywatel Izraela to Izraelczyk ten który posiada obywatelstwo, paszport jak sobie wolisz. Równie dobrze może wyznawać religię Latającego Potwora Spaghetti, Chrystusa, czy islam. Obywatelami Izraela są Żydzi, Arabowie i inni.

Zresztą co ja ci będę tłumaczył, tłumoku.

Ork.Fajny

2013-04-07, 22:57
hogg, odwiedz na pytanie które zadałem Orlock'owi.
Jakim cudem żyd może być komunistą kiedy komunizm neguje religijno-kulturowe wartości judaistyczne związane z zabijaniem i okradaniem. Właściwie to neguje całkowicie religię. Neguje także sens istnienia narodu(żydzi sa niby wybranym narodem) a mówi o jednej zjednoczonej klasie robotniczej.