18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zwierzęta jedzą lepiej niż ludzie

Ra...........py • 2013-06-28, 05:19
Oto skład taniego żarcia dla kota z biedronki
Tłuszczyk 4%, witaminki, rybki, mięsko, sole myneralne ;) Żreć nie umierać. Chciałem dla porównania cyknąć zdjęcie jakiejś szynki czy parówek ale chyba nie muszę. Każdy wie że na odwrocie jest tablica Mendelejewa i nawalone 30% tłuszczu szczególnie w parówach. Kotek i piesek musi dobrze pojeść ! Żeby był duży i zdrowy ! A człowiek ? Sypnąć mu chemię i niech żre mięso z tektury. Taka oto mała paranoja. Panie premierze, jak żyć !? Skoro koty karmicie lepiej niż wyborców.

kfqcpk

2013-06-28, 05:24
Kocia karma nawet nie jest zła, tylko mało słona

Dam.ko

2013-06-28, 07:08
A co ma Tusek do karmy dla kotów???

Mr.Drwalu

2013-06-28, 07:16
Aa, siarczan cynku... :wtf: Poczytaj sobie choćby o tym ala "składniku", za nim znów będziesz się jarać żarciem dla sierściuchów. ;)

BongMan

2013-06-28, 07:25
Oj, jakbyś pojechał na zachód i spróbował tamtejszego żarcia, to byś zatęsknił za polskim. Wybaczcie, że znowu o tym pie**olę, ale Holandia - tam dopiero jest chemia w żarciu, że sałata w lodówce zmienia kolor po dwóch dniach, papryczki chili jebią wybielaczem, ziemniaki nie smakują jak ziemniaki, a mięso przy smażeniu zmniejsza objętość dwukrotnie, tyle w nim wody. Do warzyw ładują najwięcej chemii, bo idą na ilość. Jak pisał pewien użytkownik:
Cytat:

Jakbyś zobaczył ile czasu te "ziemniaki" leżą w ziemi, a ile na pólce oblewane jakimś chemicznym świństwem, to byś nie zadawał głupich pytań :-) W "normalnym" świecie warzywa przeważnie mają jeden "miot" w roku, w Holandii w szklarniach wyciskają nawet trzy, nie ma bata, w naturalny sposób nie da się tego osiągnąć.


Może wypowie się coś więcej w tym temacie?

is...........ay

2013-06-28, 09:01
O k***a, sztuczna witamina A! W życiu bym tego kotu nie dał! Przecież taka witamina w ogóle się nie wchłania. Szczyt chamstwa, koty chemią tak faszerować.


Zresztą nawet i bez sztucznej witaminy bym tego sierściuchowi nie dał, bo ostatniego wyrzuciłem w mikserze przez okno. :lol:

Dam.ko

2013-06-28, 09:43
Sierściucha w mikserze przez okno? A gdzie zdjęcia/video na sadistic?

spooky.

2013-06-28, 09:45
Mam dwa koty i w życiu nie nakarmiłbym ich tanim żarciem z biedronki O.o

Swoją drogą: puszka (100g) średniej klasy kociego żarcia kosztuje 0.60-1euro. Kilo kury stoi około 4 euro. Tak, karmię koty kurą i tuńczykiem. Ból dupy czas start!

da...........za

2013-06-28, 10:16
Lepiej, tylko przyprawic trzeba. Nie jadłem całej. Ale jak porównac skład, to wychodzi o niebo lepiej.

dumad

2013-06-28, 11:23
no to wpie**alaj. smacznego :szczerbaty:

towerfox

2013-06-28, 13:48
Na parówkach też masz napisane 100% mięsa...

bloodwar

2013-06-28, 14:24
Wpie**alaj popiół na surowo, j***ny sierściuchu! :-)


A tak na serio - póki co Polacy moga się cieszyć z w miarę nie chemicznego jedzenia, w Holandii (tak jak pisał Bonguś, zresztą cytując moje słowa :-) to jest dopiero chemia, aż język wykrzywia! I ludzie potem się dziwią czemu Wiatraki wolą w kakao niż z kobietą - jakbyście łykali na dzień dobry przy śniadaniu całą tablicę Mendelejewa to też by Wam predzej czy później odj***ło! Niemal każdy Polak mieszkający tutaj a pochodzący z terenów wiejskich bawi się w "słoikowanie" i nie jest to wyśmiewana w kraju oszczędność (bo jezdzenie kilka razy do roku po zapasy wcale nie jest tanie!) tylko przymus, bo tej zachodniej chemii nie da się na dłuższą metę jeść!

Ra...........py

2013-06-28, 14:56
OK, skoro tak uważacie ;)

jackhammer

2013-06-28, 15:16
kocie gówno nie karma 82% wody

Ratilt

2013-06-28, 15:39
isitsaturday napisał/a:

O k***a, sztuczna witamina A! W życiu bym tego kotu nie dał! Przecież taka witamina w ogóle się nie wchłania. Szczyt chamstwa, koty chemią tak faszerować.



Możesz rozwinąć swą myśl? Bo przez ostatnie pół roku pisałem wyłącznie o retinoidach, w tym wit. A, przeczytałem z 50 publikacji w poważnych czasopismach o tym jak się wchłaniają, na co wpływają itp. i jakoś nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Czyżby kolejny pseudonaukowa wiedza rodem z stron typu trotylnawrakustatkuzrooswell.pl?

Co do obrazka: no cóż, 4% mięsa wołowego, 4% wątróbki, razem 8% mięsa. Reszta zboża, produkty rybne itp. O, nawet 2,5% popiołu. No no, rzeczywiście dobre karmienie.
A teraz podyktuj mi skład jakichś parówek z całą tablicą Mendelejewa. No dobra, niech będzie chociaż ćwierć. Uprzejmie ostrzegam że tablica ta ma obecnie około 114 pozycji