18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

ZUS

manson__ • 2017-04-26, 11:41
Cytat:

ZUS o połowę obniżył pensję kobiecie, która poszła przed porodem na zwolnienie. Prawdopodobnie przez cały okres urlopu macierzyńskiego i wychowawczego będzie ona dostawała połowę tego, co zarabiała na umowie o pracę. Według urzędników jej pensja była po prostu za wysoka. A poza tym... w ogóle nie była w firmie potrzebna.


Dlatego też pie**olę po stokroć ten sk***iały cebuland, szczególnie parobów, którym nie chce się dup ruszyć do urn, bądź też kretynów głosujących non-stop na tych samych złodziei.
źródełko

bonus:
spoiler

samon

2017-04-26, 21:18
Kraj w którym bardziej opłaca się wydać miliardy na tysiące urzędników trzymających za mordę miliony ludzi zapierdzielających za grosze niż zapewnić ludziom podstawowe warunki życia.
Chciałbym trochę pobluzgać, ale nawet swojska k***a wypada blado przy urzędnikach i politykach i nie przynosi już ulgi.

sumka

2017-04-26, 23:00
Klasyczne wyłudzenie, w Cebulandii nikomu nie można ufać bo inaczej okradnie cie instytucja charytatywna. Cytując klasyka " Kraj piękny tylko ludzie k***y" i to po obu stronach niestety :(

rogacz

2017-04-26, 23:39
Klasyk, znajoma też tak miała. Wystarczy się odwołać.

manson__

2017-04-27, 00:35
doredo napisał/a:


To lepiej, żeby idioci głosowali?


W tym problem, że to właśnie idioci głosują :/

Co do wyłudzeń - pensje urzędników państwowych powinny być jako wyłudzenia traktowane.

Kickbokser

2017-04-27, 09:31
Abraxus napisał/a:

Źle głosujecie, nie walczycie o swoje to macie to na co zasłużyliście.


Oświeć mnie jaśnie "każdy myślący ateisto" na kogo zagłosować, błagam jestem tego strasznie ciekaw :-D

voidinfinity

2017-04-27, 11:56
sumka napisał/a:

Cytując klasyka " Kraj piękny tylko ludzie k***y" i to po obu stronach niestety :(



Ludzie kombinują, bo zachęca ich do tego ch*jowy system. Tak na poważnie, kto z was uważa, że ZUS (czyli państwo polakistańskie) go nie okrada? Jest ktoś taki?

Tak więc nie "kraj piękny, ale ludzie k***y" - tylko "kraj zj***ny, więc ludzie k***y".

robson54321 napisał/a:


Oświeć mnie jaśnie "każdy myślący ateisto" na kogo zagłosować, błagam jestem tego strasznie ciekaw :-D



Ja głosuje teraz na Kukiz 15. Zdarzają im się babole jak zaproszenie proepidemiologów do sejmu, albo spot przeciw GMO, ale generalnie to w mojej ocenie ideowcy, którzy z pozycji chociażby koalicjanta mogliby wiele naszych spraw załatwić.

doredo

2017-04-27, 23:21
manson__ napisał/a:


W tym problem, że to właśnie idioci głosują :/



Nie przeczę. Jednak naganianie siłą do wyborów to naganianie kolejnych mas idiotów. Ludzie, którzy nie głosują nie mają ukształtowanych poglądów, więc nie mają też pojęcia ani o polityce, ani o gospodarce, ani o niczym innym związanym z kształtowaniem społeczności. Nie róbmy tego Polsce. Jeśli kretyn nie chce głosować, to lepiej, niż jeśli kretyn chce

sumka

2017-04-28, 09:28
voidinfinity napisał/a:

Tak więc nie "kraj piękny, ale ludzie k***y" - tylko "kraj zj***ny, więc ludzie k***y".

Ja głosuje teraz na Kukiz 15. Zdarzają im się babole jak zaproszenie proepidemiologów do sejmu, albo spot przeciw GMO, ale generalnie to w mojej ocenie ideowcy, którzy z pozycji chociażby koalicjanta mogliby wiele naszych spraw załatwić.


Super czyli chcesz powiedzieć że ten kraj to k***a kosmici tworzą a cała reszta tylko się dostosowuje do warunków. To by potwierdzało teorię że cebulę należy dymać i wykorzystywać skoro sami się dają.

Idź w ch*j z tymi sprzedajnymi k***ami Kukiza, żadni k***a ideowcy kolejna banda Cebulaków która twierdzi że teraz oni bo oni jeszcze u koryta nie byli a im się należy. ich hasło wyborcze powinno brzmieć:
"Głosuj na nas na dwie ręce ukradniemy jeszcze więcej - Kukiz 15"

voidinfinity

2017-04-28, 09:56
sumka napisał/a:


Super czyli chcesz powiedzieć że ten kraj to k***a kosmici tworzą a cała reszta tylko się dostosowuje do warunków. To by potwierdzało teorię że cebulę należy dymać i wykorzystywać skoro sami się dają.



No to jak ludzie są do dupy, to znaczy że nie ma nadziei na normalność i trzeba zaorać i tyle. Po ch*j pieprzyć po próżnicy?

System kształtuje ludzi, którzy potem popierają ten system. Problemem jest system - który uzależnia od siebie - a nie ludzie.

sumka napisał/a:


Idź w ch*j z tymi sprzedajnymi k***ami Kukiza, żadni k***a ideowcy kolejna banda Cebulaków która twierdzi że teraz oni bo oni jeszcze u koryta nie byli a im się należy. ich hasło wyborcze powinno brzmieć:
"Głosuj na nas na dwie ręce ukradniemy jeszcze więcej - Kukiz 15"



Nie bardzo widzę, gdzie by się niby mieli sprzedać? Póki co w ich przypadku widzę różnicę jakościową. Może im odjebie jeszcze - ale nie jestem jasnowidzem.

No to według ciebie, na kogo powinniśmy głosować?

sumka

2017-04-28, 17:35
voidinfinity napisał/a:



Nie bardzo widzę, gdzie by się niby mieli sprzedać? Póki co w ich przypadku widzę różnicę jakościową. Może im odjebie jeszcze - ale nie jestem jasnowidzem.

No to według ciebie, na kogo powinniśmy głosować?



Nie powiem ci na kogo głosować ty sam musisz zdecydować na tym polega cała zabawa. Liczy się kształtowanie światopoglądu (czyli edukacja obywatelska) tak by rozumieć zachodzące procesy i nie dawać się dymać. Nie jest istotne kto co obiecuje i wykrzykuje tylko co robi i w jaki sposób się zachowuje, kim jest, jakie ma wykształcenie i wiedzę. Kukiz prawi wiele dziwnych słów natomiast jak przychodzi do czynów to zaczyna się kupczenie, głosowanie na dwie ręce to zbieranina wielu dziwnych ludków bez doświadczenia i wykształcenia. Wiadomo że nie wszyscy ale świadomość że tacy ludzie którzy nie kryją że chcą rewolucjonizować Polskę a nie mają do tego żadnych predyspozycji powoduje że są groźni. Masz PISorów którzy krzyczeli identycznie i są też bandą niedouczonych kato-zjebów i zobacz jak ta ich rewolucja wygląda. Mimo że jestem dosyć młody nauczyłem się już że powiedzenie "Lepsze jest wrogiem dobrego" jest bardzo prawdziwe i warto je stosować. Jeżeli panuje się jakieś zmiany no należy to robić powoli i z głową i mimo że wszystkim się marzy dobrobyt to cudów nie ma a już na pewno nie z dnia na dzień.

W związku z powyższym trzeba pogodzić się że polityka to zawsze wybór mniejszego zła bo Państwo to olbrzymia grupa ludzi o różnych interesach sprzecznych ze sobą i wszystkim dogodzić się nigdy nie uda, zawsze będą niezadowoleni i zawsze będą pojawiać się błędy rządzących. Tak więc pozostaje uczyć się, wybierać mądrze a jak ktoś ma predyspozycje i chęci to powinien działać i samemu zakładać partię i startować w wyborach.

voidinfinity

2017-04-28, 18:52
@up

Ja się zgadzam, że K15 to nie jest partia/ruch ze snów. Na pewno zmiany systemowe, które postulują przemawiają do mojego racjonalizmu - ale to nie znaczy że nie zdarzają im się takie sytuacje jak zaproszenie proepidemików do sejmu, czy protest przeciw GMO.

Niemniej jednak jak odrzucimy ich - to jakie mamy alternatywy? ;-)

JKM co ma taki elektorat negatywny, że nie ma mowy o osiągnięciu 10% - które dawałyby szansę na koalicję i załatwiania czegoś dla Polaków? Zmarnowany głos - i nie dlatego że byłby złym przywódcą.

sumka

2017-04-29, 03:47
voidinfinity napisał/a:

@up
Ja się zgadzam, że K15 to nie jest partia/ruch ze snów. Na pewno zmiany systemowe, które postulują przemawiają do mojego racjonalizmu - ale to nie znaczy że nie zdarzają im się takie sytuacje jak zaproszenie proepidemików do sejmu, czy protest przeciw GMO.



Ja mam proste skojarzenie, skoro ludzie nawet nie liznęli tematu bo nigdy nie rządzili a już chcą wprowadzać zmiany systemowe i wszystko wiedzą najlepiej to zwykli idioci. To mi przypomina młodziaka który ledwo zaczął gdzieś prace a już jest mądrzejszy od właściciela firmy i wszystko zrobił by lepiej. Pokora to cecha której brakuje wszystkim nowym partią.

Jak już bardzo chcesz wiedzieć to chyba najchętniej bym zobaczył rządy koalicyjne Nowoczesna/Po najlepiej w stosunku głosów 50/50 tak by równoważyły się ich wady ale poza tym jest mi wszystko jedno ze względu na konieczność i możliwość pracuje i w Polsce i za Granicą wiec nie jestem szczególnie przywiązany wiec jak się to wszystko rozsypie to pa pa.

MrJark0

2017-05-04, 17:49
sumka napisał/a:



Ja mam proste skojarzenie, skoro ludzie nawet nie liznęli tematu bo nigdy nie rządzili a już chcą wprowadzać zmiany systemowe i wszystko wiedzą najlepiej to zwykli idioci. To mi przypomina młodziaka który ledwo zaczął gdzieś prace a już jest mądrzejszy od właściciela firmy i wszystko zrobił by lepiej. Pokora to cecha której brakuje wszystkim nowym partią.

Jak już bardzo chcesz wiedzieć to chyba najchętniej bym zobaczył rządy koalicyjne Nowoczesna/Po najlepiej w stosunku głosów 50/50 tak by równoważyły się ich wady ale poza tym jest mi wszystko jedno ze względu na konieczność i możliwość pracuje i w Polsce i za Granicą wiec nie jestem szczególnie przywiązany wiec jak się to wszystko rozsypie to pa pa.



ZUS już dawno odniósł się do tej sprawy, która jest ewidentną próbą wyłudzenia świadczeń. Wynagodzenie pracownicy o której mowa było wyższe niż pobory prezesa zarządu, jednocześnie Pani ta świadczyła pracę zdalnie nie otrzymując przy tym żadnego sprzętu komputerowego czy choćby telefonu. W trakcie kontroli Evercode nie potwierdził, żadnych dodatkowych kwalifikacji czy umiejętności, które predestynowałyby tą Panią do osiągania tak wysokich jak na firmę zarobków, odbiegających znacząco od zarobków pozostałych zatrudnionych pracowników i niewspółmiernie wysokie do swoich dotychczasowych zarobków. Ale najlepiej narobić szumu, bo cwaniak trafił na większych cwaniaków z ZUSu.
Co do Twojej wizji rządów koalicyjnych PO/Nowoczesna - chrońcie nas wszyscy bogowie przed tą mieszanką zadufanych w sobie, niekompetentnych idiotów z których jeden lepszy od drugiego. Petru, samozwańczy doktur ekonomii nie potrafi sklecić zdania bez popełnienia mega gafy, jego koleżanka Wielgus nie zna obecnej stopy bezrobocia i ma dość dyktatury kobiet. O ananasach z PO nie będę wspominał, no może jedynia na kanwie obecnej nagonki na wycinkę drzew, warto pamiętać jak to w 2008 roku Chlebowski (ówczesny szef klubu parlamentarnego PO) załatwił Sobiesiakowi wykarczowanie 0,5 ha państwowego lasu w Zieleńcu pod budowę wyciągu narciarskiego. Nawet Pan Rosół (asystent Drzewieckiego - Ministra Sportu) zameldował Sobiesiakowi: "My załatwiliśmy ci wycinkę, ale śniegu ci nie załatwimy".

sumka

2017-05-05, 10:54
MrJark0, Uważaj sobie co chcesz ale chyba widzisz różnice pomiędzy:
a) 0,5h lasku a milionami drzew w całej Cebulandi wraz z puszczą białowieską,
b) zegarkiem za 10 tyś złoty Nowaka a stodołą Szyszki za 0,5 mln,
C) przejęzyczeniami Petru a słowami doktora prawa że Prawo to on i nikt mu nie wmówi że czarne jest czarne a białe jest białe,
d) załatwieniem znajomemu pracy na wysokim stanowisku a tysiącami przypadków ciężkiego nepotyzmu gdzie wszystkie możliwe stanowiska zostają przejęte przez zupełnie niekompetentnych i głupawych sebiksów, właścicieli kebabów, żon i kochanek ministrów i wiceministrów
e) rządową narracją a rządową propagandą gdzie w telewizji publicznej transmisja live odbywa się z 10 minutowym opóźnieniem i cenzurą, znikają linie z jezdni na potrzeby narracji a kłamstwo goni kolejne kłamstwo.
f) nieudolność w rządzeniu a celowe łamanie prawa i wykorzystywanie go do własnych prywatnych interesów

Można by wymieniać jeszcze długo ale szkoda czasu, podstawową różnica jest że PISowskie k***y robią to bezczelnie na nieograniczoną skalę i śmieją się przy tym Cebulakom w twarz na co w sumie sami sobie zasłużyliście.

To trochę hipokryzja z mojej strony że tak piszę bo dzięki tym idiotą i wam którzy ich wybraliście sam odnosiłem bardzo wymierne korzyści majątkowe no ale tak to już jest w Cebulandii :) ale na idiotach trzeba zarabiać bo jak nie ja to ktoś inny to zrobi.