18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

ZUS

manson__ • 2017-04-26, 11:41
Cytat:

ZUS o połowę obniżył pensję kobiecie, która poszła przed porodem na zwolnienie. Prawdopodobnie przez cały okres urlopu macierzyńskiego i wychowawczego będzie ona dostawała połowę tego, co zarabiała na umowie o pracę. Według urzędników jej pensja była po prostu za wysoka. A poza tym... w ogóle nie była w firmie potrzebna.


Dlatego też pie**olę po stokroć ten sk***iały cebuland, szczególnie parobów, którym nie chce się dup ruszyć do urn, bądź też kretynów głosujących non-stop na tych samych złodziei.
źródełko

bonus:
spoiler

C.Z.E.S.I.E.K

2017-04-26, 11:51
Też nie lubię zusu, ale:
Cytat:

Kobieta zaczęła pracę w jego firmie 9 miesięcy temu



spoiler

Teraz na poważnie. Tym razem zgodzę się z tymi padalcami, bo:
Cytat:

ZUS coraz częściej sprawdza matki, które zgłosiły się po świadczenia. Kontroluje, czy nie doszło do zatrudnienia tylko po to, by wyłudzić potem wypłatę dużego zasiłku macierzyńskiego lub wychowawczego.


bo tak jest.
Cytat:

Jako przyczyna zakwestionowania wypłaty wystarczy "urzędnicza intuicja".


To jest to, czego brakuje urzędnikom w gopsach, bo tam na "urzędniczą intuicję" powołać się nie mogą.
Oczywiście babka od decyzji odwołać się może, ale właściciel Evercode osra się przy kontrolach.

chochlikhero166

2017-04-26, 11:52
Co Ty zrobiłeś, żeby to zmienić? Oprócz "pie**olenia" w internecie?

Lysack

2017-04-26, 12:03
Klasyczny przekręt. Dopóki zasiłek będzie wypłacany dłużej niż będzie liczony okres składek, dopóty będą takie wałki.

A potem płacz i zdziwienie, że nikt nie chce kobiety zatrudnić, albo za mniejszą stawkę, skoro większość z nich ucieka na L4 na początku ciąży, a potem do oporu korzysta z macierzyńskiego. A te uczciwe, zamiast mieć pretensje do innych kobiet, to żalą się na szowinistycznych pracodawców...

To trochę jak z uprzedzeniami rasowymi - zamiast mieć pretensje do "swoich", że statystyki jasno sugerują kogo się obawiać, to są pretensje do wszystkich wokół, bo rasizm.

Mnie na przykład najbardziej wk***iają polacy za granicą, którzy zachowują się jak bydło, przez co Polaków postrzega się przez ich pryzmat. I nie będę miał pretensji jak ktoś powie na mnie złodziej, gdy usłyszy, że jestem Polakiem, bo jestem w stanie to zrozumieć, że jego jedyna styczność z Polską, mogła być właśnie z polakami, którzy go oj***li.

Edit:
Zresztą, załóżmy nawet, że w tym przypadku ZUS się jebnął i faktycznie przypadkiem laska zatrudniła się równo z zalaniem formy. I faktycznie miała kompetencje, żeby te 8 klocków przygarniać. To jest to JEDEN przypadek, na ponad 2000 wyłudzeń rocznie, o których zweryfikowanie i cofnięcie zasiłku jakoś nikt nie ma pretensji. Przy takich manewrach, zawsze ktoś postronny oberwie rykoszetem.

Noside

2017-04-26, 12:26
Podejrzana sprawa. ch*j wie co tam zaszło. Po przejrzeniu co to za firma i co to za koleś zachodzę w głowę, za co ona dostawała 8 tysi? A ZUS to zawsze będzie ZUS i jak ktoś go opluwa, to nikt nigdy ZUSu bronić nie będzie.

Ma...........ke

2017-04-26, 13:15
Cytat:

A poza tym... w ogóle nie była w firmie potrzebna.



Oni wszyscy tam są k***a niepotrzebni.

Karsa

2017-04-26, 13:48
@Noniesondze
Jeśli chodzi o programowanie to kokosy to nie są.
Tak poza tym czytałem gdzieś, że chodzi o duży skok w zarobkach. Dziwne jest jeśli 9 miesięcy przed porodem jej pensja zmieniła się np. z 2k na 8k. Wałek a jeśli nie to wywalczą swoje w sądzie.

Wiewór

2017-04-26, 13:52
W ZUS rocznie jest więcej cudownych uzdrowień niż w Lourdes i wszystkich innych magicznych sanktuariach razem wziętych.
Do ZUS wchodzą ludzie bez rąk, bez nóg, z paraliżem cztero-kończynowym i wychodzą cudownie ozdrowieni z orzeczeniem o możliwości podjęcia pracy:D
Ludzie powinni się modlić o uzdrowienie do matki boskiej zusowskiej.

W sumie jakby to przemyśleć to jest w tym jakaś logiczna argumentacja. Przecież taka sparaliżowana osoba położona na chodniku dupą do góry może służyć jako uchwyt do parkowania dla rowerów.
Ewentualnie może to być publiczna dupa do wyr*chania :amused:

Źle głosujecie, nie walczycie o swoje to macie to na co zasłużyliście.
W Grecji zabrali im dodatki w pracy za mycie rąk i Grecja stała w ogniu rok.

kokos_123

2017-04-26, 14:22
sprawa podejrzana, oczywiście firma "informatyczna" to zarobki też są duże, ale na serio jeśli była na fikcyjnym stanowisku, a inni prochownicy dostają mniej niż 8 tys. to na serio dobrze że się przyglądają.

C.Z.E.S.I.E.K

2017-04-26, 14:45
Abraxus napisał/a:

W sumie jakby to przemyśleć to jest w tym jakaś logiczna argumentacja. Przecież taka sparaliżowana osoba położona na chodniku dupą do góry może służyć jako uchwyt do parkowania dla rowerów.


Niezupełnie... wjedziesz za mocno rowerem i już L4, wypadek przy pracy i suzeren płacić musi.
Jak dla mnie to zus powinien z beztalenciem współpracować. Jest kadłub, z możliwością zatrudnienia, to wio do roboty. Jak nima roboty, to na rente, proste. Przy okazji może wzięliby się za ściemniaczy. Zaraz przy światłej władzy pomazańca jarosława będziemy mieli ujemne bezrobocie, a mimo to dzień w dzień (przed 7 rano) pod urzędem pracy widzę kilkanaście osób. W sumie, gdyby się zastanowić to nie znam osoby która przez PUP robotę by znalazła (na dłużej niż pół roku).

W............R.

2017-04-26, 15:01
Jak dla mnie powinno się rozpowszechnić przed najbliższymi wyborami hasło:

Nie głosujemy na partie, które reprezentują interesy grup innych niż Naród.

kalijanek

2017-04-26, 17:06
niestety k***a ale ten naród jest tak sk***iały, że ręce opadają. Żal mi was

voidinfinity

2017-04-26, 17:10
Abraxus napisał/a:

W sumie jakby to przemyśleć to jest w tym jakaś logiczna argumentacja. Przecież taka sparaliżowana osoba położona na chodniku dupą do góry może służyć jako uchwyt do parkowania dla rowerów.



Rozbiłeś bank tym komentarzem :amused:

Al...........go

2017-04-26, 17:50
Ciąża to nie choroba więc głupie pipy niech pracują. Nikt nie każe im zachodzić w ciążę. Wymyśli sobie jedna z drugą takie coś a społeczeństwo jebie na nie i potem na ich gówniaki.

doredo

2017-04-26, 20:32
manson__ napisał/a:


zczególnie parobów, którym nie chce się dup ruszyć do urn,


To lepiej, żeby idioci głosowali?