18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zupka chińska

xxxtomuusssxxx • 2015-05-28, 18:29
Smacznego! ;)




warto się zastanowić przed zjedzeniem, czy warto to jeść..
oglądać od 1:20 ;)

rai87

2015-05-28, 18:44
E 451 - trifosforan pentasodowy
E 500 - węglan sodu
E 501 - węglan potasu

Któreś z tych E jest za to odpowiedzialne. Bądź co bądź żaden z nich nie jest uznany za szkodliwy

zdrowoyebne

2015-05-28, 18:46
no i ch*j z tego? wypaliły się pewnie składniki chemiczne zawarte w proszkach które się później rozpuszczają i chemia w jakims stopniu znika
cale zycie wch*j ludzie je to gówno i nic nigdy nikomu się pewnie nie stało
ale nie k***a typowy Janusz spoleczniak musial zrobić experyment i wywołać gównoburze bo pewnie dostałsraczki bo zjadł na kaca tą zupke chinska bo nie był w stanie sam sobie czegos ugotować i go przesrało niemiłosiernie.

Smutas

2015-05-28, 18:47
I czego to ma dowodzić? Wódka też się pali, a żłopiemy ją z przyjemnością.

Novac

2015-05-28, 18:52
Widzę że nikt nie pamięta jak paliło się saletrę którą można było kupić w spożywczaku. Z tego co pamiętam to tak ładnie pali się potas :)

KrisCFC

2015-05-28, 18:59
Już wkrótce: Palący się olej, Rozgrzana margaryna zalana zimną wodą, oraz wiele wiele innych rzeczy, które zaśmiecą sadola! :amused:

ala963

2015-05-28, 19:05
Przecież to fejk jak ch*j.
Kto nagrywa robienie zupki chińskiej?
Po drugie: żaden ze składników nie działa w ten sposób, podane wyżej węglany po podgrzaniu rozkładają się do dwutlenku węgla który jest niepalny i razem z tym fosforanem są składnikami mieszanki spulchniającej makaron. Nie ma ich w tym proszku.
Jak zrobić taki myk? Zmieszaj łyżkę cukru pudru z łyżeczką kurkumy (dla koloru żółtego), dodaj coś co wygląda na suszone warzywa albo po prostu kucharka dosyp, dodaj dwie łyżki saletry potasowej. Zmieszaj, odpal i włala!

Toblerone

2015-05-28, 19:07
rai87 napisał/a:

E 451 - trifosforan pentasodowy
E 500 - węglan sodu
E 501 - węglan potasu

Któreś z tych E jest za to odpowiedzialne. Bądź co bądź żaden z nich nie jest uznany za szkodliwy



Jestem ekspertem

E500 + E551

Tak w ogóle to nie polecam zupek bo przez wpie**alanie tego w delegacji nabawiłem się wrzodów jelita grubego :!: od tamtej pory sam gotuje i wpie**alam wszystko z gotowania na parze.

Dla zielonych filmik jak wygląda rozkład zupki w naszych brzuszkach.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zi_DaJKsCLo :!:

rai87

2015-05-28, 19:15
ala963 napisał/a:


Po drugie: żaden ze składników nie działa w ten sposób, podane wyżej węglany po podgrzaniu rozkładają się do dwutlenku węgla który jest niepalny i razem z tym fosforanem są składnikami mieszanki spulchniającej makaron.



Faktycznie, zgadza się, aczkolwiek rozkład trifosforanu pentasodowego wydziela duże ilości tlenu, które pomagają potasowi spalać się w tak intensywny sposób i to na niego bym stawiał

Sz...........an

2015-05-28, 19:23
Toblerone napisał/a:



Tak w ogóle to nie polecam zupek bo przez wpie**alanie tego w delegacji nabawiłem się wrzodów jelita grubego :!: od tamtej pory sam gotuje i wpie**alam wszystko z gotowania na parze.



Słyszałem właśnie, że od regularnego wpie**alania tych zupek można się wrzodów nabawić i w sumie nie dziwne bo ile trzeba chemii napakować, żeby uzyskać tak intensywny smak i aromat zupy zaparzonej wrzątkiem wody, gdzie aby ugotować esencjonalny rosołek na mięchu (nie na kostce rosołowej) potrzeba 3 godzin gotowania na wolnym ogniu :) .

Od czasu do czasu się zje, ale nigdy nie jadałem tych zupek regularnie przez dłuższy czas.

Toblerone

2015-05-28, 19:27
Szeryfian napisał/a:



Słyszałem właśnie, że od regularnego wpie**alania tych zupek można się wrzodów nabawić i w sumie nie dziwne bo ile trzeba chemii napakować, żeby uzyskać tak intensywny smak i aromat zupy zaparzonej wrzątkiem wody, gdzie aby ugotować esencjonalny rosołek na mięchu (nie na kostce rosołowej) potrzeba 3 godzin gotowania na wolnym ogniu :) .

Od czasu do czasu się zje, ale nigdy nie jadałem tych zupek regularnie przez dłuższy czas.



Panie Szeryfian prawdziwy rosół gotuje do 10h. Tak jak bigos powinno się dusić tydzień czasu.

rubaszny_rollo

2015-05-28, 19:28
jesteś mi k***a winny 0,99 gr!

Nie działa!

dumad

2015-05-28, 19:32
dlaczego się pali? Bo jełop dosypał saletry kuchennej.
Widać jak filmik jest ucinany

okrutnyCham

2015-05-28, 19:38
ja zaprzestałem przygode z tym ścierwem jak raz się nawpie**alełem tego kurestwa i spędziłem pół dnia na sraczu :kloc:
jednym słowem.. przek***ione :-/