18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zrób sobie sam cegłe

przerzuta • 2012-07-17, 22:12
100 lat później - osiągnięcie odblokowane, dom gotowy. :krawaciarz:


Maczug

2012-07-18, 15:15
Ja pamiętam jak z dziadkiem robiliśmy pustaki. Wrzucało się taką papę w specjalną formę i na taką maszynę która nieźle się trzęsła :D Potem wszystko zasychało i było gotowe do użycia. A jaka satysfakcja była :-P

ZnanyJakoZaganiacz

2012-07-18, 15:18
Maczug napisał/a:

Ja pamiętam jak z dziadkiem robiliśmy pustaki. Wrzucało się taką papę w specjalną formę i na taką maszynę która nieźle się trzęsła :D Potem wszystko zasychało i było gotowe do użycia. A jaka satysfakcja była :-P



Ta maszyna to wibrator :ok:

krzychu6

2012-07-18, 15:18
@up Ty naucz się pisać zrozumiałe posty, a jeszcze lepiej będzie jak przestaniesz pisać o czymś, o czym bladego pojęcia nie masz.

JÃ...........ki

2012-07-18, 15:28
bogdanznosa napisał/a:



Mi się wydaje, czy na hardzie jakiś hipokryta pie**olił coś o "polaczkach"? hmm? :idzwch*j:



co ma piernik do wiatraka?

JURIJ_77

2012-07-18, 22:44
bloczek suporeksu to koszt około 7zł (bez dowozu). Co prawda jest 2x większy rozmiarowo niż te pustaki co chłop wytwarza, ale i tak się opłaca. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że na dom o powierzchni mieszkalnej 100m2 idzie 2000 bloczków to oszczędności są spore. Jeżeli chłop nie ma kasy, a może zaoszczędzić wkładając w to pracę własną to taki wyrób jest jedynym wyjściem.

A co do rakotwórczości żużla - wdychając smród spalin w miastach, jedząc żarcie, które rośnie w podobnym środowisku jeszcze ktoś będzie wspominał o żużlu ... ? Palimy papierochy, pijemy kawę ... ale to właśnie ten zły żużlak skróci nam życie? Koszt wykonania takiego żużlaka to około 1zł - wystarczy forma i zagęszczarka (stół wibracyjny itp).

al...........10

2012-07-19, 18:34
Józef Piłsudski napisał/a:

ja dorośniecie drogie gimbusy to zrozumiecie ile kosztuje wybudowanie domu lub kupno mieszkania i jak małe są szansę na wyprowadzkę z domu kiedy będziecie napie**alać kanapki w maku. wtedy nie będzie już wam tak wesoło


Jak zrozumieją, to wyjdą na ulicę albo wyjadą w p*zdu. Ale nie zrozumieją, będzie cały czas tak samo - miliony ludzi żyjących na kredycie, bo nie potrafią pojąć kosztów takiego życia i uznają taką sytuację za normę.