18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zrób sobie sam cegłe

przerzuta • 2012-07-17, 22:12
100 lat później - osiągnięcie odblokowane, dom gotowy. :krawaciarz:


Rh...........ox

2012-07-18, 12:43
jam, zwiedzales francje 20 lat temu? UE wydala nakaz wymiany takiego pokrycia dachowego na terenie wszystkich panstw czlonkowskich, my mamy chyba czas do 2020.

ZnanyJakoZaganiacz

2012-07-18, 12:50
Rhox napisał/a:

jam, zwiedzales francje 20 lat temu? UE wydala nakaz wymiany takiego pokrycia dachowego na terenie wszystkich panstw czlonkowskich, my mamy chyba czas do 2020.



Rhoks, to było może góra 10 lat temu.

firer

2012-07-18, 12:56
Widac, że w Rumunii mają obecnie zaawansowaną technologię wyrobu cegieł. Unia Europejska pełną gębą :-D

ZnanyJakoZaganiacz

2012-07-18, 13:00
firer napisał/a:

Widac, że w Rumunii mają obecnie zaawansowaną technologię wyrobu cegieł. Unia Europejska pełną gębą :-D



Oooo... Kolejny, w którego domu zastosowano kosmiczną technologię stawiania ścian. :facepalm:

Rh...........ox

2012-07-18, 13:01
w 2005 roku weszla w zycie dyrektywa odnosnie azbestu, mamy czas do 2032r.

cojo100

2012-07-18, 13:02
facet w 1,5 min zrobił 3 betonowe bloczki (bloczek koszt ok 3-7zl) wydal na nie ok. 40gr za wiaderko żwiru i 70gr za cement . W taki sposób można ostro zaoszczędzić. zrobi ok. 80 - 100 bloczków na godzinę (betonowego bloczka się nie wypala tylko pozostawia na ok 2-3 dni by stwardniał i jest gotowy produkt do użytku .Facet tym sposobem zaoszczędza 120-200 zł na godzinę ( a spróbuj to zarobić w naszym chorym kraju )

contracts

2012-07-18, 13:10
W jedną osobę tak się postawi 4 ściany o szerokości 6 metrów i wysokości 4 metrów w czasie 2 miesięcy gdyby pracowało się ok po 12 godzin dziennie. A nie wliczyłem fundamentów, dachu i ścian w środku domu. Ale myślę że w rok by się wyrobił :)

ZnanyJakoZaganiacz

2012-07-18, 13:14
contracts napisał/a:

W jedną osobę tak się postawi 4 ściany o szerokości 6 metrów i wysokości 4 metrów w czasie 2 miesięcy gdyby pracowało się ok po 12 godzin dziennie. A nie wliczyłem fundamentów, dachu i ścian w środku domu. Ale myślę że w rok by się wyrobił :)



Lepiej w rok stawiać własny dom, niż żyć do usranej śmierci w anonimowej klitce w bloku z wielkiej płyty.

Krak

2012-07-18, 13:54
cojo100 napisał/a:

facet w 1,5 min zrobił 3 betonowe bloczki (bloczek koszt ok 3-7zl) wydal na nie ok. 40gr za wiaderko żwiru i 70gr za cement . W taki sposób można ostro zaoszczędzić. zrobi ok. 80 - 100 bloczków na godzinę (betonowego bloczka się nie wypala tylko pozostawia na ok 2-3 dni by stwardniał i jest gotowy produkt do użytku .Facet tym sposobem zaoszczędza 120-200 zł na godzinę ( a spróbuj to zarobić w naszym chorym kraju )



JA pier...dole co za bzdury.
Jak można zaoszczędzić coś czego się nie ma....
Ten materiał nie zespolił się tylko został ubity. Takie swobodne leżakowanie też mu w wytrzymałości nie pomoże.
Walniesz młotkiem i jest znów sypki. Po drugie jeśli ma się "żwir" i cement to można ściany lać.

hardbot

2012-07-18, 13:58
ach k***a, dalej jak sobie przypomnę tę cudowną maszynkę do robienia cegieł bo się łezka w oku kręci...

Jedną sprzedałem nie tanio za flaszkę :roll: , a drugą niestety natura rozpie**oliła w drobny mak :-x (zerdzewiała cała ;) ) no ale cóż taki to los jak siedzi to na podwórku cały czas na deszczu i śniegu itd...

krzychu6

2012-07-18, 14:23
Dżamaló napisał/a:



Odzywają się, budowlańcy z gimnazjum. Nikt w gołych ścianach nie mieszka, domy się od zewnątrz izoluje, od wewnątrz tynkuje. W jaki sposób żużel ma zaszkodzić? Promieniując przez warstwę tynku? A co do azbestu, póki się go nie rusza (nie wprawia w ruch, nie ściera) nic człowiekowi nie grozi, eternit (czyli nazwa płyt z azbestu, nieznana gimnazjalistom) pyli tylko jeśli występuje tarcie. Jakbyście byli trochę bardziej światowi niż zwiedzanie kawałka internetu po lekcjach w gimnazjum i zobaczyli jak wygląda wieś w takiej, na przykład, Francji, (mówię akurat o regionie Arras, Lille), to tam w jednej wiosce jest więcej domów pod azbestem niż w niejednej gminie w Polsce i jakoś nikt masowo tam na raka nie umiera.



Bredzisz człowieku jak typowy polski budowlaniec alkoholik. Tynk czy styropian mają chronić przed promieniowaniem? Musiałyby być z ołowiu 8-) . Praktycznie każda cegła wytwarza promieniowanie, ale ta z żużla (swoją drogą żużel jeszcze gazuje) jest już prawie wycofana z obiegu (zgadnij dlaczego). Co do twojej opinii o azbeście, to jest po prostu śmieszna. Nie czerp wiedzy z wikipedii, tylko dokształć się w danym kierunku, jak chcesz brylować.
Dżamaló napisał/a:



Lepiej w rok stawiać własny dom, niż żyć do usranej śmierci w anonimowej klitce w bloku z wielkiej płyty.


Bloki z płyty to robili 30 lat temu. Teraz przeważają zrobione z pustaków, dobrze zaizolowane i nawet zakładają kablówkę. Większość mieszkań w blokach wali na kolana domki, które robione przez amatorów zapaleńców posiadają mostki cieplne, nierówne ściany, strop w kominie, a izolacja na fundamentach gnije co roku. Położyć cegłę na cegłę każdy debil potrafi, ale budowa domu to masa innych rzeczy o których ludzie bladego pojęcia nie mają. Dlatego właśnie co roku po jakiejś wichurze nasz płemieł jeździ po wsiach, gdzie ludziom od wiatru chata rozj***ła się w trzy dupy.

losvitos

2012-07-18, 14:30
@ Dżamaló
Żużel przestaje byc rakotwórczy jeśli leżakuje około 2 lat, w innym przypadku wydziela z siebie rakotwórcze związki.

JÃ...........ki

2012-07-18, 14:30
ja dorośniecie drogie gimbusy to zrozumiecie ile kosztuje wybudowanie domu lub kupno mieszkania i jak małe są szansę na wyprowadzkę z domu kiedy będziecie napie**alać kanapki w maku. wtedy nie będzie już wam tak wesoło

bogdanznosa

2012-07-18, 14:46
Józef Piłsudski napisał/a:

ja dorośniecie drogie gimbusy to zrozumiecie ile kosztuje wybudowanie domu lub kupno mieszkania i jak małe są szansę na wyprowadzkę z domu kiedy będziecie napie**alać kanapki w maku. wtedy nie będzie już wam tak wesoło



Mi się wydaje, czy na hardzie jakiś hipokryta pie**olił coś o "polaczkach"? hmm? :idzwch*j:

ZnanyJakoZaganiacz

2012-07-18, 14:55
krzychu6 napisał/a:



Bredzisz człowieku jak typowy polski budowlaniec alkoholik. Tynk czy styropian mają chronić przed promieniowaniem? Musiałyby być z ołowiu 8-) . Praktycznie każda cegła wytwarza promieniowanie, ale ta z żużla (swoją drogą żużel jeszcze gazuje) jest już prawie wycofana z obiegu (zgadnij dlaczego). Co do twojej opinii o azbeście, to jest po prostu śmieszna. Nie czerp wiedzy z wikipedii, tylko dokształć się w danym kierunku, jak chcesz brylować.

Bloki z płyty to robili 30 lat temu. Teraz przeważają zrobione z pustaków, dobrze zaizolowane i nawet zakładają kablówkę. Większość mieszkań w blokach wali na kolana domki, które robione przez amatorów zapaleńców posiadają mostki cieplne, nierówne ściany, strop w kominie, a izolacja na fundamentach gnije co roku. Położyć cegłę na cegłę każdy debil potrafi, ale budowa domu to masa innych rzeczy o których ludzie bladego pojęcia nie mają. Dlatego właśnie co roku po jakiejś wichurze nasz płemieł jeździ po wsiach, gdzie ludziom od wiatru chata rozj***ła się w trzy dupy.



Oraz

losvitos napisał/a:

@ Dżamaló
Żużel przestaje byc rakotwórczy jeśli leżakuje około 2 lat, w innym przypadku wydziela z siebie rakotwórcze związki.



:facepalm: Nauczcie się czytać ze zrozumieniem i przeczytajcie wtedy jeszcze raz treść mojego postu, a potem dopiero na niego odpowiadajcie.