18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pentryt

2014-05-07, 12:12
Ja jebie będą się kłócić, która służba bardziej ratuje ludzi :shock: :shock: . Wszystkim ludziom którzy pomagają innym poświęcając się w jakikolwiek sposób należy się szacunek, bez względu czy ma na sobie mundur strażaka, policjanta czy żołnierza. Jebnijcie się w łeb bo dzielicie ludzi jak donald

d3bo

2014-05-07, 12:21
SQT napisał/a:


O jej straszne. A Ci co sprzątają tą rodzinkę ? A ratownicy medyczni ? A kolejarze/mechanicy co rozjeżdżają ludzi ? Oni nie mają przej***ne ? Rok temu rozbił się samolot w górach w miejscu gdzie do ciał można było dojść tylko pieszo. Policjanci i goprowcy musieli w nocy pilnować spalonych ciał żeby dzika zwierzyna się nie dobrała. Nie mieli przej***ne ?



O ile mnie oczy nie mylą to temat jest o strażakach,więc co Ty pie**olisz ? :roll: Zawsze znajdzie sie ktos kto ma gorzej..

zonk

2014-05-07, 12:51
Może i o strażakach ale wychwalasz ich jakby oni byli bogami jakimiś. I nie pie**olcie że do straży idzie się z chęci a nie musu, bo do każdej innej roboty idzie się z większą lub mniejszą chęcią.

milosz1906

2014-05-07, 13:07
SQT napisał/a:

Może i o strażakach ale wychwalasz ich jakby oni byli bogami jakimiś. I nie pie**olcie że do straży idzie się z chęci a nie musu, bo do każdej innej roboty idzie się z większą lub mniejszą chęcią.



nie pie**ol, bo do straży jest się cholernie ciężko dostać, jak już ktoś tam idzie to napewno musi tego chcieć i ciężko pracować na to żeby się tam wgl dostać...

gwizd_ek

2014-05-07, 13:27
SQT napisał/a:

Straż pożarna ok, ale państwowa a nie zawalidrogi z OSP. Z doświadczenia wiem że na nich nie można polegać.



Nie zgodzę się ale chyba wiem o czym mówisz. Fakt jest w cholerę jednostek gdzie chłopaki się zapisują i jadą bez większego przygotowania. Ale to nie zawsze jest ich wina bo często po prostu gmina czy zarząd gminny nie ma kasy na szkolenia. Sprzęt to kolejna sprawa chociaż i tak jest o niebo lepiej niż 10 lat temu. Jestem strażakiem OSP. I powiem ci że jeżeli na drodze krajowej E4 przy której jest moja miejscowość jest wypadek to najczęściej my pierwsi przyjeżdżamy. Mamy 6 przeszkolonych ratowników medycznych oraz sprzęt. Torbę R1, deskę, szyny i kilka innych drobnych rzeczy. A jak będzie kasa w tym roku kupujemy defibrylator. I wierz lub nie ale my wyjeżdżamy z remizy średnio 5 minut po alarmie. W zależności gdzie jest zdarzenie to docieramy na miejsce do 10 minut od zgłoszenia na PSP. Natomiast jednostki z PSP mają na tyle daleko że przejazd zajmuje im minimum 20 minut. Więc nie dawaj wszystkich do jednego worka bo nie każda OSP to zawalidrogi i często PSP dziękuje bogu że jesteśmy.

Herbatoholik

2014-05-07, 14:51
blazers181818 napisał/a:

Strażacy to jedyna służba dla, której mam pełny szacunek.



Przecinek Ci się trochę przesunął :-P

zonik

2014-05-07, 15:05
Cyjanek12 napisał/a:



Typowy komentarz człowieka, który nie jest w temacie, a krzyczy najgłośniej... A co powiesz o Służbie Więziennej, gdzie po 10 latach służby większość funkcjonariuszy żyje na psychotropach by jakoś funkcjonować? Nie wyobrażam sobie również 60-letniego funkcjonariusza Straży Granicznej siedzącego w krzakach na mrozie pełniąc obserwację granicy, lub ganiającego za przemytnikami.



służba więzienna w której tak pilnują osadzonych ,że wieszają się na klamkach od drzwi? przykro mi to mówić ,ale większość osób które były w kryminale same przyznają że w życiu takiego ćpania przez osadzonych nie widzieli jak w kryminale...można by wiele napisać o dzielnych funkcjonariuszach SW

zielony19xx

2014-05-07, 16:13
Cytat:

Strażacy to jedyna służba dla, której mam pełny szacunek.


@blazers181818 - stary, ja rozumiem, że przed słowem "który" kazali stawiać przecinek... No ale bez przesady:D

rabbitv

2014-05-07, 17:15
zeopold napisał/a:

Strażacy strażakami, również mam do nich wielki szacunek jednak osobiście nie znam żadnego strażaka który kiedykolwiek wskoczył w ogień by ratować jakiegoś menela czy w ogóle nie znając sytuacji narażałby swoje życie oraz zostawienie swojej rodziny by ratować kogoś kogo nie zna. Strażak nigdy nie przełoży Twojego życia nad Swoje. Ale można powiedzieć ze to najbardziej zaufana i lubiana jednostka :) pozdrawiam



Widocznie mało znasz strażaków. Strażaków obowiązuje hierarchia wartości: ludzie>zwierzęta>mienie. Życie można ryzykować tylko w celu ratowania życia innego człowieka. Nikt nie wejdzie do płonącego budynku grożącego zawaleniem za kotem. Chyba, że ktoś strasznie panikuje to można wykonać pozorowane działania, by staruszkę uspokoić ale to raczej skrajność. Co do narażenia życia załączam Ci tutaj fragment ślubowania strażaka PSP.

..Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia
ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia.


Więc na przyszłość jak nie wiesz, nie pisz głupot ;-)

Ne...........es

2014-05-07, 17:32
ale dubsterska muzyka ^^

areekdee

2014-05-07, 17:40
nasze bohatery! szacun

d3bo

2014-05-07, 17:40
SQT napisał/a:

Może i o strażakach ale wychwalasz ich jakby oni byli bogami jakimiś. I nie pie**olcie że do straży idzie się z chęci a nie musu, bo do każdej innej roboty idzie się z większą lub mniejszą chęcią.

haha to dopie**oliłeś teraz... Gdzie zobaczyłeś że ja wychwalam Straż Pożarną ? Po pierwsze szanuje ich pracę,a po drugie zauważam tylko,że takie widoki mogą zostawić rysę na bańce. Tak samo policjant czy ratownik medyczny tez musi dawać sobie z tym rade.A takie pie**olenie że do straży ktoś idzie z przymusu(w domyśle że pracy nie ma ? :roll: ) to sobie możesz oszczędzić ;-) Do każdej służby mundurowej człowiek musi posiadać kwalifikacje. I to nie jest jakieś j***ne zarządzanie żeby tylko wyższe zrobić,ale ciężka praca która często nie wystarcza i trzeba użyć kontaktów ;-) niestety takie są polskie realia.

kobietynierobiąkupy

2014-05-07, 17:55
Nie chce mi się tego wszystkiego czytać. Straż pożarna to nawet 24h zmiany, gdzie tak naprawdę 16h możesz przespać. Śmieszy mnie to uwielbienie straży z tego powodu, że ich praca to w większości siedzenie na tyłku. Wierzcie lub nie, w tym kraju najbardziej niebezpieczny zawód to górnik przodowy, ten co pracuje na oddziale, na przodkach. Nie ma sensu tłumaczyć tego dalej, bo ten kto tam był, zrozumie. Były wiertacz, pozdrawiam.

lepik95

2014-05-07, 18:29
Wczoraj wysłałem papiery do SA PSP w Krakowie i jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, to za dwa lata ukończę te szkołę i zostanę młodszym aspirantem PSP. Testy sprawnościowe i z wiedzy (chemia&fizyka) mam na początku lipca, dzisiaj miałem ostatnią pisemną maturę, robię sobie przerwę od poniedziałku i później zakuwam z w/w przedmiotów. Trzymajcie kciuki.

Shado1771

2014-05-07, 19:03
SQT napisał/a:

Straż pożarna ok, ale państwowa a nie zawalidrogi z OSP. Z doświadczenia wiem że na nich nie można polegać.



Kolego u mojego sasiada dom sie palil i zanim panstwowa przyjechala OPS plus sasiedzi wyciagneli z domu 3 osoby inaczej napewno by tam zostaly i zaczadzialy, wiec u Ciebie osp to lipa