18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zniżki ustawowe na przejazdy

Ja...........ro • 2012-04-12, 19:34
No cóż, pewnie sporo osób o tym wie, ale może znów przypomnę, w jak bardzo poj***nym kraju żyjemy. Przedstawiam skrócony wyciąg z uprawnień do przejazdów koleją w komunikacji krajowej na mocy ustawy, która dotyczy też PKS'ów i ogólnie przejazdów komunikacją. Myślę, że w pewien sposób wystarczająco sadystyczne.



Ze o wymaganych dokumentach nie wspomnę. Taki kombatant bez nóg potrzebuje zaświadczeń ORAZ legitymacji, wystawionej przez 2 urzędy oraz jakieś związek bądź Ministerstwo.
Posłom wystarczy legitymacja.

Źródło

kaiel

2012-04-12, 20:07
palantów drezyną za darmo sie wozi

piperek34

2012-04-12, 20:39
widział który senatora lub posła w pociągu?

hi...........ja

2012-04-12, 20:46
@up w samolocie Lufthansy czasem się zjawią i jest śmiesznie wtedy :amused:

Ja...........ro

2012-04-12, 20:48
piperek34 napisał/a:

widział który senatora lub posła w pociągu?

a jechał kiedy w pierwszej klasie intercity?

spiepszaj_dzbanie

2012-04-12, 22:45
jaczuro napisał/a:

Taki kombatant


Jaki? Chyba z Afganistanu, bo z II Wojny Światowej już dawno poginęli, a to ścierwo które najwięcej mordę w telewizji pokazuje podczas wojny miało 3 lata i będzie opowiadać "jako to wojny nie pamięta" i "czego to nie przeżyło".

BrunerOvned

2012-04-12, 23:00
spiepszaj_dzbanie napisał/a:


Jaki? Chyba z Afganistanu, bo z II Wojny Światowej już dawno poginęli, a to ścierwo które najwięcej mordę w telewizji pokazuje podczas wojny miało 3 lata i będzie opowiadać "jako to wojny nie pamięta" i "czego to nie przeżyło".


A pomyśl tylko, jakby to było miło, gdyby Twój dziadunio nie napie**alał się z okupantem, a teraz pie**oliłbyś po kacapsku. No chyba że zginął w II w.ś., kiedy zj***ł się z wieżyczki w Oświęcimiu. Zastanów się chwilę, co napisałeś.

irish

2012-04-12, 23:06
czemu te walce zarabiające po 20 klocków miesięcznie (10 pensyji + 10 za biuro poselskie gdzie laska pracuje na umowe zlecenie za 1300, córka za 9900 albo siostrzenica za 7300) mają bezpłatną jazde pociągiem DO k***Y JASNEJ ????!!!!!!!!!!

spiepszaj_dzbanie

2012-04-13, 07:32
BrunerOvned napisał/a:

chyba że zginął w II w.ś., kiedy zj***ł się z wieżyczki w Oświęcimiu


Nie był w obozie, w przeciwieństwie do tych żydowskich faj bez napleta folksdojczu.
Mówiłem poprzednio o symulantach którzy z racji wieku wojny pamiętać nie mogli, a robili z siebie wielce pokrzywdzonych przez los.

Ja...........ro

2012-04-13, 16:30
A są jeszcze mniej więcej takie ustępy, że co w sumie normalne, każdy musi do zniżki przedstawić odpowiednie dokumenty. Czasem trzeba nosić ich od ch*ja. Ale najlepsze jest, że z założenia inwalidzi nie mają tych "zniżek" od tak, tylko te zniżki uprawniają do przejazdów wyłącznie z lub do placówek rehabilitacyjnych.
"Dzieci i młodzież dotknięte inwalidztwem lub niepełnosprawne przy przejazdach z i do placówek oświatowo - wychowawczych."
Tak jest w niemal każdym z przypadków jeśli chodzi o inwalidztwo.
Zniżka przysługuje tylko wtedy, gdy jedzie taki człek bez nóg jedzie do lekarza bądź na rehabilitację. Jadąc już w jakiejkolwiek innej sprawie (np. do babci w odwiedziny) - zniżka teoretycznie nie przysługuje. Całe 37% do 78% zniżki. Oczywiście wyłącznie drugą klasą i mozliwie najgorszą opcją.
Poseł może jeździć czym chce, gdzie chce, jak chce i kompletnie za darmo, bez pytania.
Tu nie chodzi o to, że posłowie sobie nak***iają koleją, wydaje mi się, że stać ich na lepsze środki lokomocji. Ale k***a, to nie o to przecież chodzi, tylko o to, że mają przywileje wszędzie, gdzie to tylko możliwe.

a i jeszcze jedno - na miejscu posła, jeśli miałbym jechać np. z warszawy do np. krakowa, zamiast kisić się 4-5 godzin po "polskich drogach" w BMW czy innym mercu, wolałbym spędzić 3 godziny w pierwszej klasie intercity czy ekspresie, oczywiście z full opcją. Ew. w sypialnianym a na miejscu wziąć sobie taxi. Szybciej i wygodniej.

djoshin

2012-04-13, 18:00
janek to p*zda straszna w szkole musieli go nieźle napie**alać

gin

2012-04-13, 18:31
@jaszczuro:

Zwróciłeś uwagę na poważny problem. Wydaje mi się to nie fair. Osoby niesprawne nie mają grup inwalidzkich itp. za ładne oczy. Najczęściej nie mają pieniędzy nawet na wykupienie najważniejszych dla ich życia lekarstw. Te wieśniaki nic nie robią a wszystko mają za darmo:/ Jutro z samego rana poskładam ten problem tak, żeby się kupy trzymał (czytaj krótko i na temat) i powysyłam w kilka miejsc:) Wyniki przedstawię na sadisticu:P

anonymousm

2012-04-13, 18:45
Mają komunikację za darmo, żeby mogli wywiązywać się ze swoich obowiązków wobec kraju. Na tej samej zasadzie obywatele w Atenach dostawali dietę za dzień spędzony na obradach zgromadzenia ludowego.
Nie ma się więc na co oburzać. Należałoby tylko zlikwidować dopłaty za benzynę dla posłów. Gdyby opłacałoby się im jeździć wyłącznie transportem publicznym, może poprawiłby się jego stan, bo koledzy przecież nie mogą się męczyć. Różnica w poziomie cywilizacji między Polską a Zachodem sprowadza się do stopnia skomunikowania kraju transportem publicznym.

Siedem

2012-04-13, 18:59
Jak dla mnie wszystko wygląda w porządku: bardziej upośledzeni mają większe zniżki ;)

mesiash

2012-04-13, 19:17
Nie no macie rację, niech posłowie ciułają byle do pierwszego. Wszak wiadomo że ludzie, którzy nie mają co do garnka włożyć są mniej podatni na korupcję i łapówkarstwo.

Przestańcie, ja pie**olę, politykować na sadisticu. Tematy związane z inwalidztwem i pociągami na tym serwisie zazwyczaj były filmami, które zaczynały się od widoku jednego z powyższych a kończyły widokiem drugiego. Sami się domyślcie jaka była kolejność.