18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zniżki ustawowe na przejazdy

Ja...........ro • 2012-04-12, 19:34
No cóż, pewnie sporo osób o tym wie, ale może znów przypomnę, w jak bardzo poj***nym kraju żyjemy. Przedstawiam skrócony wyciąg z uprawnień do przejazdów koleją w komunikacji krajowej na mocy ustawy, która dotyczy też PKS'ów i ogólnie przejazdów komunikacją. Myślę, że w pewien sposób wystarczająco sadystyczne.



Ze o wymaganych dokumentach nie wspomnę. Taki kombatant bez nóg potrzebuje zaświadczeń ORAZ legitymacji, wystawionej przez 2 urzędy oraz jakieś związek bądź Ministerstwo.
Posłom wystarczy legitymacja.

Źródło

Ja...........ro

2012-04-13, 19:49
mesiash napisał/a:

Nie no macie rację, niech posłowie ciułają byle do pierwszego. Wszak wiadomo że ludzie, którzy nie mają co do garnka włożyć są mniej podatni na korupcję i łapówkarstwo.

Przestańcie, ja pie**olę, politykować na sadisticu. Tematy związane z inwalidztwem i pociągami na tym serwisie zazwyczaj były filmami, które zaczynały się od widoku jednego z powyższych a kończyły widokiem drugiego. Sami się domyślcie jaka była kolejność.


Widzisz, ja wyszedłem trochę dalej. Jak piszesz - na sadolu jest kolejność - widok wypadku,potem szpital i ew. widok ewidentnego inwalidy. A to masz jeszcze dalej - przykład z czym się inwalida w życiu spotyka. Nie każdy został inwalidą przez własna głupotę, niekiedy przez czyjąś, pamiętaj.

Następna rzecz - polityk jak dla mnie nie powinien zarabiać NIC. Wystarczy spojrzeć na Szwajcarię, gdzie pełnienie stanowisk publicznych/państwowych ma oznacza wyższy szacunek, ma charakter prestiżowy i ludzie pełnią rolę władz państwa nie dla pieniędzy czy sławy, a dla szacunku. Pełnią te funkcje zamożniejsi obywatele, właściciele firm czy korporacji, lekarze i prawnicy - osoby, które mają własne dochody z własnych działalności, dzięki czemu stać go na to, by być posłem bez szarpania z budżetu publicznego. Trzeba też zauważyć, że politykiem nie zostanie biedak bez szkoły, bo "przebojem" nie zarobi tam na życie z polityki, gdyż nie dostanie za to ani franka, dzięki czemu jest wyeliminowany problem polityka-chapacza.

Więc proszę mi nie pie**olić, że poseł czy senator zarabiający u nas dziesiątki tysięcy, posiadający najlepsze "służbowe" samochody, rządowe apartamenty, mandaty poselskie, immunitety i ch*j wie co powinien mieć jeszcze za friko wypad na kolację do krakowa pierwszą klasą intyercity!

Dodam, że owszem, jeśli ktoś jedzie w sprawie slużbowej to powinien mieć zwrócony koszt dojazdu. Ale tutaj nie ma tak, że poseł/senator PŁACI za bilet a potem dostaje zwrot ze skarbu państwa, jeśli udokumentuje, że miał faktycznie służbowy wyjazd. Tak jest wszędzie w firmach - masz jechać tu i tam, zwrócimy za przejazd, daj bilet/paragon. Nie. Inwalida ma dokumentować nawet jak jedzie do lekarza. Poseł nie musi. zwyczajnie ma za free nawet jeśli tylko ma ochotę się bryknąć kolejką.

I jeszcze jedno - jak taki senator musiałby się pie**olnąć kolejką typu TLK czy "słonecznikiem" w śmierdzącym przedziale z zasranym kiblem, bo nikt mu nie zwróci 1000zł za bilecik w 1klasie IC z kawką i obiadkiem, a na inny niż "standard" byłoby go nie stać, to może by się k***a w tej polszy poprawił chociaż stan kolei!

jozinb

2012-04-13, 21:15
najgorsze jest to, ze te k***y co powinny najwiecej placic maja najwiecej taryf ulgowych..

Suka_Blyat

2012-04-13, 21:34
Sk***iałe ch*je i tyle w temacie

ras666

2012-04-13, 23:19
tej k***a a Maria Rokitnik nie pie**olnął czasami w tu154?????

BrunerOvned

2012-04-14, 00:16
spiepszaj_dzbanie napisał/a:


Nie był w obozie, w przeciwieństwie do tych żydowskich faj bez napleta folksdojczu.
Mówiłem poprzednio o symulantach którzy z racji wieku wojny pamiętać nie mogli, a robili z siebie wielce pokrzywdzonych przez los.


"folksdojczu" przez "V", na litość boską! Jak "Volkswagen", przecież to tak popularne w Polsce słowo... :smiechzula:
:homer:

.:...........:.

2012-04-14, 00:18
BrunerOvned napisał/a:

Jak "Volkswagen", przecież to tak popularne w Polsce słowo... :smiechzula:



E, raczej mówią "moim golfie, moim golfem...", nieczęsto to dłuższe słowo na "v".

Pener

2012-04-14, 00:20
hehe, przypadkowo też mam teraz golfa :krejzi:
i to jeszcze na wiejskich blachach spod opola :oops:

Piotrkowski

2012-04-14, 01:42
k***a, żyjemy w Polsce. Serio dziwią was jeszcze takie rzeczy?

Suka_Blyat

2012-04-14, 13:25
Pener666 napisał/a:

hehe, przypadkowo też mam teraz golfa :krejzi:
i to jeszcze na wiejskich blachach spod opola :oops:


Komuś zaj***łeś spod remizy?
Z resztą nie ważne i tak pewnie go zaraz przepijesz ;)

Pener

2012-04-14, 17:51
Cytat:

Komuś zaj***łeś spod remizy?
Z resztą nie ważne i tak pewnie go zaraz przepijesz ;)


dostałem na jakiś czas ;)

nynek345

2016-03-03, 17:50
Mandatów nie płacą, za przejazdy nie płacą, łapówki biorą, i jak oni mają rozumieć obywateli? Skoro taki poseł zarabia i wydaje na przyjemności, gdy przeciętny kowalski spłaca kredyt za mieszkanie pół życia, a urlop zamiast na przyjemności, to poświęca na wyremontowanie czego się da samemu.

Sz...........di

2022-06-27, 10:10
Zbyt zawiłe aby móc to tak poprostu wytłumaczyć a ludzie są poniekąd współwinni sami sobie...