18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Znalezione pod stertą gruzu

kompatybilny • 2012-04-24, 22:42
Chodząc po okolicy znalazłem stertę grobów

kupę.
I drugie zdjęcie



nie widać całego obrazka więc dopisze

Aleksandra Kozłowska
*20.11.1904-8.08.1986

Vl...........in

2012-04-24, 23:04
Chodzi o to że klechowie mają w dupie poszanowanie innych, i miejsca starych grobów sprzedają jeszcze raz.

Kriski

2012-04-24, 23:17
@up Przestań płacić czynsz, też Cię wyrzucą, kapitalizm .

PrezesTegoBurdelu

2012-04-24, 23:21
"I wieczny odpoczynek racz mu dać panie"

Czy 20 lat oznacza wieczny? k***a. Jeżeli po 20 latach "wiecznego odpoczynku" po nieopłaceniu miejsca na cmentarzu zostajesz wykopany a twoje kości lądują w worku pod ścianą to oznacza że ktoś tu leci w ch*ja i na pewno nie jest to wykopana osoba. Jak to mawia mów ojciec

"Pogrzeb świecki, bez pedofila. A najszczęśliwszy będę jak mnie spalisz i rozsypiesz. Będę sobie latał. Raz w roku świeczka na okno że pamiętasz".
Na początku miałem mieszane uczucia co do pomysłu mojego ojca ale bardzo szybko uświadomiłem sobie że ma racje.

Taka dygresja:

Ta banda złodziei zwraca 4 tysiące złotych (oczywiście po pogrzebie), gdzie samo miejsce np: na wólce węglowej kosztuje około 15 tysięcy złotych. Za to koszt kremacji to 700 zł, potem każdemu wisi co się dzieje z urną tak też śmiało mogę ojca rozsypać skoro tego chce.

Yourichi

2012-04-25, 00:03
Gdyby nie powtórna sprzedaż grobów, to za 100-200 lat cmentarze byłyby większe od miast.

djoshin

2012-04-25, 00:44
jestem za kremacią Bóg i tak wszystkich poskłada na nowo...............kiedyś

sz...........zz

2012-04-25, 00:46
Abonament się skończył :D

SzczeroscToNieChamstwo

2012-04-25, 00:58
spoko a nikt nie pomyślał że może zmienili nagrobki po prostu?

chociaż to opłacanie miejsca na cmientarzu to swoją droga niezłe sk***ysyństwo

Yourichi

2012-04-25, 04:00
Dalej nie rozumiecie, opłaty są po to by zniechęcić ludzi na ciągłe przedłużanie miejsc dla prapradziadków i chowania psów kotów i chomików na cmentarzu.

ul...........rt

2012-04-25, 11:05
W Anal Wjeżdżam napisał/a:

Taka dygresja:

Ta banda złodziei zwraca 4 tysiące złotych (oczywiście po pogrzebie), gdzie samo miejsce np: na wólce węglowej kosztuje około 15 tysięcy złotych. Za to koszt kremacji to 700 zł, potem każdemu wisi co się dzieje z urną tak też śmiało mogę ojca rozsypać skoro tego chce.



No to muszę Cię zmartwić.
"Prawo polskie nakazuje, aby urna z prochami została pochowana w kolumbarium, czyli rzędzie murowanych ścian, gdzie w specjalnych niszach umieszczane są urny z prochami. Jednak prochy nie każdego zmarłego trafiają na cmentarz. Niektórzy jeszcze za życia wyrażają wolę, aby ich szczątki rozsypać w jakimś szczególnym dla nich miejscu. Prawo polskie zabrania rozsypywania szczątków, czy to na tzw. „polach pamięci”, czy innych miejscach oraz przechowywania urny z prochami w miejscu innym niż na cmentarzu. Ponadto kwestie, związane z pochówkiem reguluje Ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych"

BongMan

2012-04-25, 13:11
Dlatego lepiej się spalić a prochy niech rodzina trzyma w domu. Ale nie, poj***ne polskie prawo na to nie pozwala.

NafazowanyKoleś

2012-04-25, 13:11
ulthart napisał/a:



No to muszę Cię zmartwić.
"Prawo polskie nakazuje, aby urna z prochami została pochowana w kolumbarium, czyli rzędzie murowanych ścian, gdzie w specjalnych niszach umieszczane są urny z prochami. Jednak prochy nie każdego zmarłego trafiają na cmentarz. Niektórzy jeszcze za życia wyrażają wolę, aby ich szczątki rozsypać w jakimś szczególnym dla nich miejscu. Prawo polskie zabrania rozsypywania szczątków, czy to na tzw. „polach pamięci”, czy innych miejscach oraz przechowywania urny z prochami w miejscu innym niż na cmentarzu. Ponadto kwestie, związane z pochówkiem reguluje Ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych"




A gówno mnie to obchodzi? Chcę to wysypię i co mi udowodnią? odciski palców znajdą na prochach? No bez jaj. Jeśli zmarły ma taką wolę by go rozsypać albo postawić na kominku czy gablotce to nie ma problemu - zrobione.

ul...........rt

2012-04-25, 14:48
ZabójczaParówka napisał/a:




A gówno mnie to obchodzi? Chcę to wysypię i co mi udowodnią? odciski palców znajdą na prochach? No bez jaj. Jeśli zmarły ma taką wolę by go rozsypać albo postawić na kominku czy gablotce to nie ma problemu - zrobione.



Szczerze Ci powiem,że nie wiem co Ci zrobią,i jak to sprawdzą.Pewnie jakieś sposoby są.Ale to Twoja wola co Ty z tym zrobisz.Ja tylko napisałem jakie jest w Polsce poj***ne prawo ;)