18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Złe Chiny, złe...

Ork.Fajny • 2012-11-22, 18:20



"Chiny to dyktatorskie zło, wyzysk biednych i brak poszanowania praw człowieka!"


To znany wszystkim mit powtarzany przez wielu polityków każdego głupawego kraju który źle czuje się(co nie jest samow sobie złe) z Chińską siłą i próbuje ją jakoś zdyskredytować.
A jak się niestety(lub stety) po raz kolejny okazuje Chiny są bardziej wolnościowe od większości demokratycznych krajów naszej umierającej Europy.

Prowincja Zhejiang. Budowa jednej z wielu dróg łączących wiele miast tego azjatyckiego kraju. Nic by nie było w tym ciekawego gdyby nie jeden pan, jego papierek...

... i dość ciekawa, jak na europejskie standardy, reakcja lokalnych władz.
Gdy wcześniej wspomniana budowa doszła do punktu w którym wypadałoby wyburzyć parę budynków by móc dalej ją poprowadzić jeden z mieszkańców pewnego budynku postanowił, że nie chce wynosić się ze swojej własności. Okazanie prawa własności do części budynku rozpoczęło negocjacje które nie zadowoliły mieszkańca i nie doprowadziły do żadnego porozumienia.
Efekt? Wyburzona została część z której inni mieszkańcy zgodzili się wynieść do innych zaproponowanych mieszkań lub otrzymali zapłatę wraz z nową ziemią na nowy dom.
I tak oto możemy podziwiać kawałek domku wyrastającego z nowej, jeszcze nie otwartej, drogi.

Więc podsumowując i powtarzając początkowe słowa, wychodzi na to że ten zły kraj Chiński zna się lepiej na poszanowaniu prawa do własności swoich obywateli niż jego europejscy koledzy i w żaden sposób swojej rzekomej despotycznej dyktatury nie wykorzystał by wywalić tego pana.
Zdjęcia ze środka(w źródle naturalnie) jak i cała ta sytuacja także nie wskazują by ten pan jakoś był powiązany z partią i miał wpływy.
A może to jednak tylko jakieś chińskie pijarowskie zagranie?

Źródło: *click!*

Parę słów wyjaśnienia:
Wiem że odezwą się głosy mówiące o tym że po przeszkadza ogółowi. Ale pie**olić je. Faszyzmem jest odbieranie komuś czegoś bo większość tego chce. Jestem całkowicie anty-demokratyczny i to chyba normalne że uważam "ogół" za niemający nic do powiedzenia nt. jednostki.
Wiem też że odezwą się głosy w jak debilną sytuację się ten człowiek wpakował, ale jako wyznawca zasady chcącemu nie dzieje się krzywda to także mało mnie interesuje.
Co w tym sadystycznego? Uznajmy że ten budynek został sadystycznie potraktowany. Wiem... Słabe...

Admix

2012-11-22, 18:24
jedziesz sobie spokojnie drogą a tu nagle JEEEBUT i przyjebujesz w dom na środku drogi, wtf?

mxmsas

2012-11-22, 18:28
W takim przypadku można komuś zrobić wjazd na chatę.

ryhuskaua

2012-11-22, 18:40
się j***ny ustawił,fotoradar w oknie i ch*ja co zobaczysz D:

headowsky93

2012-11-22, 19:17
No ciekawe ciekawe, piwko jest. A jak chlop umrze to posadzą krzaki i też będzie ładnie

pakicito

2012-11-22, 19:18
a u nas pokażesz taki papierek to cię spałują i wtrącą do więzienia

Chleb razowy

2012-11-22, 19:35
Arashel napisał/a:

A może to jednak tylko jakieś chińskie pijarowskie zagranie?


Raczej tak. Oszczędzili jedną chatę, która sama z siebie zawaliłaby się za (góra) dwa lata, a jak zaczną jeździć wokół niej tysiące samochodów, w tym TIR'ów, to mamy kwestię kilku miesięcy - budynki przy ruchliwych ulicach są wyjątkowo narażone na pękanie ścian.
Znalazłeś jeden przykład, który wcale nie musi świadczyć o dobrotliwości chińskich władz. Urzędnicy, jako inteligentni ludzie zdają sobie sprawę, że kolęś będzie miał przerąbane, bo społeczeństwo będzie go wytykać jako skrajnego egoistę. W kulturze wschodnioazjatyckiej taka postawa oznacza ostracyzm społeczny. Tylko kwestią czasu jest kiedy ulegnie.
Szkoda, że nie byli tak humanitarni, kiedy Tybetańczycy protestowali albo kiedy budowali lotnisko pod Pekinem.

Zaebauem

2012-11-22, 20:01
@chleb, albo otworzy tam jakis biznes typu hotel czy coś odnowi to i bedzie czepał hajsy

Z.G.O.N

2012-11-22, 20:50
Gość postawi szlaban i będzie pobierał opłatę za przejazd przez podwórko ;)

adresikpuma

2012-11-22, 20:54
mogliby mu jebnąć jakąś zebre żeby mial jak z chaty wyjść chłop

lepussy

2012-11-23, 00:08
Komunistyczna partia chin jest tak samo komunistyczna jak Platforma Obywatelska liberalna gospodarczo i konserwatywna światopoglądowo : D Jeżeli się nie mylę, to fałszywe nazwy, zakłamane definicje pojęć są bardzo dobrze opisane w książce S.Michalkiewicza pt. "Dobry 'zły' liberalizm"

Dobra wrzuta, ale skoro o polityce to 3 ... 2 ... 1

Oglądać od 0:15 :samoboj:


AmorPatriae

2012-11-23, 07:59
Chiny miały tylko wielki potencjał robotników i nie trzeba mówić, że jest to teraz najnowocześniejszy kraj swiata. A teraz wyobraźcie sobie co by się działo w Europie gdyby nastał ten "straszny" kapitalizm. Mamy świetnych techników, inzynierów, naukowców ludzi kreatywnych. Problem jest tylko jeden. Jeżeli ktoś ma wszystko (władzę, pieniądze) to sie tego nie zrzeknie nigdy, a kapitalizm wymaga zrzeknięcia sie 99%władzy nad ludzmi.

el...........iz

2012-11-23, 08:18
"Parę słów wyjaśnienia:
Wiem że odezwą się głosy mówiące o tym że po przeszkadza ogółowi. Ale pie**olić je. Faszyzmem jest odbieranie komuś czegoś bo większość tego chce. Jestem całkowicie anty-demokratyczny i to chyba normalne że uważam "ogół" za niemający nic do powiedzenia nt. jednostki.
Wiem też że odezwą się głosy w jak debilną sytuację się ten człowiek wpakował, ale jako wyznawca zasady chcącemu nie dzieje się krzywda to także mało mnie interesuje.
Co w tym sadystycznego? Uznajmy że ten budynek został sadystycznie potraktowany. Wiem... Słabe... " i za to masz u mnie piwejro ;) pozdrawiam!

o2kukers

2012-11-23, 08:41
Ciekawe jak będzie po bułki wychodził..

DrGreen

2012-11-23, 09:22
Mam znajomą z Chin. W sumie życie codzienne niewiele się różni od naszego, szarość, propaganda i jedyna słuszna partia.

Historyjka z dupy. Przecież widać, że wyburzą tą chatę i dokończą drogę.