18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Zepsuta Karta Graficzna i "Krzysiu"

maxvolumePL • 2012-10-13, 15:03
Fakt Autentyczny z wczoraj.

Wujek, który ma firmę budowlaną, poprosił mnie bo sam nie mógł, żebym podrzucił jego ekipie na budowę, jakieś profile czy co to tam było, ale nie o tym. Akurat trafiłem na przerwę, chłopaki siedzieli w szatni, z 8miu typa. Jeden z nich, "Krzysiu" ok 50 lat, już dobrze naj***ny, siedział i ledwo co kontaktował. Rozmawiam z nimi wszystkimi chwilę, jeden nagle zadaje pytanie czy znam się coś na komputerach. Mówię że specjalistą nie jestem, ale żeby powiedział co się dzieje, to może coś mu doradzę. Zaczyna wymieniać objawy, że jak chwile pochodzi komp, to coś się dzieje z obrazem, kolory świrują, raz jest czarny, raz biały obraz lub znika całkiem.

Nagle wcześniej wspomniany "Krzysiu", który przez 10 min nic się nie odzywał, podnosi głowę do góry, i taki naj***ny wyskakuje z pytaniem:

-A anteną ruszałeś ?

No k***a polegliśmy, na dobre 5 min :D

tds1974

2012-10-13, 15:07
To dodaj jeszcze jakiś "fakt nieautentyczny" ;)

rockface123

2012-10-13, 15:16
ale patologia ja jebeeee :homer: no ale masz piwo.

BM_

2012-10-13, 16:17
Tekst z wczoraj: kolega na wsi przez szybę w aucie do dziadka sąsiada spacerującego z yorkiem:
-E! Stachu! Kup se szampana bedziesz miał od razu kaganiec!

Ca...........er

2012-10-13, 17:30
Kurde, ten "fakt autentyczny"... Chociaż widać, że "bynajmniej wiesz, co piszesz" ;-) Ale piwko leci i tak

Alien_12

2012-10-13, 17:38
@Up bynajmniej to nie to samo co przynajmniej. Dictionary is your friend.

Sl...........nx

2012-10-13, 18:04
Alien_12 napisał/a:

@Up bynajmniej to nie to samo co przynajmniej. Dictionary is your friend.



Ty chyba, żeby zrozumieć ironię, musiałbyś dostać nią w ryj... :homer:

dzejosB

2012-10-13, 18:06
W tym momencie sformułowania "fakt autentyczny" nie można uznać za tautologię. Jest jeszcze coś takiego jak np. fakt medialny, który nie do końca jest prawdziwy. Dlatego określenie "autentyczny" jest jak najbardziej na miejscu. Pozdro, leszcze. Wciśnijcie F5 w swoich słownikach.

Sl...........nx

2012-10-13, 18:21
dzejosB napisał/a:

W tym momencie sformułowania "fakt autentyczny" nie można uznać za tautologię. Jest jeszcze coś takiego jak np. fakt medialny, który nie do końca jest prawdziwy. Dlatego określenie "autentyczny" jest jak najbardziej na miejscu. Pozdro, leszcze. Wciśnijcie F5 w swoich słownikach.



Bzdura. Fakt autentyczny to żadna tautologia, a pleonazm. Istotą faktu jest to, że jest on autentyczny. I nie ma najmniejszego znaczenia to, że powstał taki związek wyrazowy, jak fakt medialny. Fakt jest autentyczny, koniec i kropka.
Jeżeli mi jednak nie wierzysz, to proszę: Kawa, jak dobrze wiemy, to napój na bazie nasion kawowca. Powstało jednak coś takiego, jak kawa zbożowa, ale ten napój nie powstaje z nasion kawowca, a z żyta, cykorii i buraka cukrowego.
Czy idąc twoim tokiem rozumowania, powinniśmy zaczął mówić: "kawa kawowcowa" i "kawa zbożowa"?
Bo moim zdaniem, jest jasne, czym jest kawa, a czym jest kawa zbożowa, tak samo jak to, czym jest fakt, a czym jest fakt medialny.

dzejosB

2012-10-13, 18:34
Slonx napisał/a:



Bzdura. Fakt autentyczny to żadna tautologia, a pleonazm. Istotą faktu jest to, że jest on autentyczny. I nie ma najmniejszego znaczenia to, że powstał taki związek wyrazowy, jak fakt medialny. Fakt jest autentyczny, koniec i kropka.
Jeżeli mi jednak nie wierzysz, to proszę: Kawa, jak dobrze wiemy, to napój na bazie nasion kawowca. Powstało jednak coś takiego, jak kawa zbożowa, ale ten napój nie powstaje z nasion kawowca, a z żyta, cykorii i buraka cukrowego.
Czy idąc twoim tokiem rozumowania, powinniśmy zaczął mówić: "kawa kawowcowa" i "kawa zbożowa"?
Bo moim zdaniem, jest jasne, czym jest kawa, a czym jest kawa zbożowa, tak samo jak to, czym jest fakt, a czym jest fakt medialny.



Z tą tautologią to akurat mój błąd. Ale jesli chodzi o poprawność sformułowania "fakt autentyczny" pozostanę przy swoim. Tak mi na zajęciach przekazał prof. Miodek. Co powiesz na "przeinaczone fakty"?

Proximate

2012-10-13, 18:36
O jasny ch*j, znowu dywagacje na temat j. polskiego >.>

kamanes

2012-10-13, 18:40
Hmmm.... pomijając wcześniejsze komentarze , To po prostu znaczy że wszystkie Krzyśki są zajebiste :) :) :)

BlackRaven45

2012-10-13, 18:43
maxvolumePL napisał/a:

Fakt Autentyczny z wczoraj.


Ja pie**ole :samoboj: fakt sam w sobie jest autentyczny...
...to tak jakbyś powiedział że cofasz się w tył :roll:

Dopek

2012-10-13, 18:55
Spoko masz wujka skoro pozwala pić swoim pracownikom na terenie budowy... Do czasu, aż jakaś kontrola nie wpadnie...