18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Zdumiewające pytania proboszcza ze Skorzewa

BigMrBlack • 2014-10-12, 16:41
Znajomości haseł partyjnych czy wyroków sądowych- takiej wiedzy od młodzieży wymaga proboszcz parafii w Skorzewie. Odpowiedzi na szereg zdumiewających pytań ks. Prałat Eugeniusz Filipski ma zweryfikować podczas egzaminu poprzedzającego bierzmowanie.

Ks. Prałat Eugeniusz Filipski z Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Skorzewie, wśród zagadnień mających przygotować do sakramentu, oprócz wiedzy dotyczącej podstawowych wartości chrześcijańskich, zadał też szereg zdumiewających pytań. Kilka z nich przytaczamy poniżej:

- Dla nas, chrześcijan, Bóg, Kościół, Ojczyzna są najwyższymi wartościami. A dla liberałów i ateistów. ..?
- Którzy ludzie chcą usunąć religię z życia Unii Europejskiej, aby zaprowadzić wszędzie ateizm publiczny?
- Kto pierwszy zażądał usunięcia krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego?
- Aktualnie działacze jakich partii są wrogami Krzyża i Kościoła?
- Czy zauważasz w telewizji ludzi nienawidzących Boga?
- Podaj przykłady, że nawet sądy coraz częściej osądzają niesprawiedliwie katolików, zasłaniając się prawem unijnym?
- Którzy Polacy nie chcą dialogu z chrześcijanami, ale tylko chcą propagować ateistyczną ideologię Brukseli?
- Jaka jest treść okrzyków bojowych SLD pod adresem Kościoła katolickiego? Podaj 14 (sic!) przykładów


Na tym jednak nie koniec- jak donosi gazeta, niektóre pytania zostały opatrzone komentarzem samego księdza proboszcza, co jak łatwo się domyśleć stanowi jedyną i niepodważalnie właściwą odpowiedź. Zatem uczeń zapytany np. o to co dla liberałów i ateistów jest najwyższą wartością? Powinien odpowiedzieć że pieniądze i chęć zysku, natomiast prezydenta Bronisława Komorowskiego i ugrupowania lewicowe, młodzież ze Skorzewa powinna traktować jako przeciwników Kościoła. W przeciwnym razie bierzmowania nie będzie.


Czyżby jakaś przymusowa indoktrynacja? :hitler:
żródło

McMenel

2014-10-12, 16:44
Przecież nie od dziś wiadomo iż większość fundamentalnych teistów jest oderwana od rzeczywistości.

kr...........81

2014-10-12, 16:48
nie to nie indokrynacja to po prostu kościelny debilizm i głupota

ARBEITSLAGER

2014-10-12, 17:04
Cytat:

- Dla nas, chrześcijan, Bóg, Kościół, Ojczyzna są najwyższymi wartościami.[...]



wydawało mi się, że zawsze było "Bóg, Honor, Ojczyzna" ale ten gościu mnie przekonał, kościół jest ważniejszy niż honor ;)

decode21

2014-10-12, 17:45
Artykuł z 2011r. z jakichś Faktów i Mitów. Byle głupotę ktoś napisze i wyskakują sadisticowi celebryto- ateiści.

mika006

2014-10-12, 17:56
@up
i zaraz po nich wyskakuje zaslepiony nienawiscia obronca ''chrzescijanskich wartosci'' ktore to sa

-kochaj blizniego byle nie liberala

-kradnij tylko emerytury starszych ludzi

-zaslaniaj pedofilow wlasnym cialem i wiara

itp
jaki polski koscol jest kazdy widzi

HO...........OR

2014-10-12, 18:13
A po h*j bierzmowanie prezentów z tej okazji nie dają.

Pater patriae

2014-10-12, 19:46
Według mnie dobra inicjatywa, Kościół jest cały czas opluwany i atakowany, więc czemu nie miałby się bronić? Przecież tych ludzi nikt nie zmusza, żeby szli do bierzmowania, lepiej żeby wiedzieli które antyklerykalne patałachy się na nich uwezmą. Jestem ateistą, ale Kościół to jednak zawsze stawał po stronie Polaków, gdy przeróżne gnidy wbijały nóż w plecy (tacy żydzi, czy mniejszości narodowe). Może i wierzą w przeróżne bujdy, ale ta wiara nigdy mi nie stawała na drodze, a niektóre elementy takie jak Wigilia, 1 listopada, czy Wielkanoc, które Kościół zmiksował z przeróżnych tradycji i obyczajów są jednak ostoją normalności w tym zwariowanym świecie.

km...........21

2014-10-12, 19:49
Wydaje się oderwane od rzeczywistości ale to najzwyklejsza norma. Na próżno szukać inteligencji wśród katoli.

Spina dup za 3... 2... 1...

Ku...........cz

2014-10-12, 20:06
To teraz ja podam co pytał ksiądz proboszcz u mnie
- czy wąchałeś mamie majtki
- czy podglądasz kolegów na wuefie i dotykasz się z nimi
- czy wchodzisz tacie pod prysznic
- czy masz plamy na pościeli

Ksiądz probosz Andrzej M. z Gorlic. Wszyscy wiedzą że to pedofil i nic. CO wiecej byl oskarzany rok temu o molestowanie ... zatuszowano

BigMrBlack

2014-10-12, 20:30
W ramach sprostowanie pie**olenia wyżej.
To co napisałem jest czystą prawdą. Mój kuzyn w tym roku jest bierzmowany i pokazał mi te pytania.

Nie jestem przeciwnikiem kościoła, wręcz przeciwnie! Uważam, że wartości katolickie są bardzo ważne w Polsce. Zwłaszcza w czasach pedałów, ciapatych kurew i cyganerii. No ale k***a błagam, jak czytam o takich debilach to nic tylko zaj***ć. Zamiast przyciągać ludzi do kościoła tworzą przeciwny efekt... ;)

sn...........r9

2014-10-12, 21:56
No i w czym problem? Nikt nikogo nie zmusza, żeby chodził do kościoła po cokolwiek. Mi parę rzeczy tam przeszkadzało i ogólnie w ich opowiastki nie wierzę, więc po prostu ja ich ignoruję, a oni mnie. To jest ich prawo i zarazem ich ryzyko, bo katabasy dopuszczając się takich działań muszą się liczyć z możliwością utraty owieczek, może nawet na rzecz innych kościołów chrześcijańskich, których pod dostatkiem nawet w małych miasteczkach. Ich punkt widzenia jest jednak zupełnie jasny i przekonywujący dla mnie: nie można być jednocześnie katolikiem i "postępowym" lewakiem, który na kościół pluje i robi mu na przekór na każdym kroku. Tyczy się to także Ryżego ze świtą, który myśli, że może przez 5 lat wysługiwać się jewrolewakom, a na miesiąc przed wyborami pojedzie całować po cholewach watykańskiego despotę i będzie gucio.

Oczywiście niektórym to przeszkadza, bo nie od dziś wiadomo, jaka jest czerwona hołota. Niby stoją na spiżowym gruncie "światopoglądu nałukowego" (autorstwa takich w ch*j wybitnych nałukowców jak Marks i Lenin"), ale jak przyjdzie co do czego, to wrodzona głupota i tchórzostwo dają o sobie znać i mamy taki przezabawne scenki jak ta ze zdychającym (ch*j mu w dupę i kotwica w plecy) Jaruzelem, co "w obliczu nadchodzącego spotkania trzeciego stopnia" zawezwał czarownika w sutannie i "podpisał kolejną vokslistę".

A i jeszcze jedno. "Komuch" to żaden "liberał" do k***y nędzy. Ktoś, kto chce niebotycznych podatków i kontroli nad każdą dziedziną życia, jest największym wrogiem wolności, a nie żadnym liberałem.

ginx2666

2014-10-13, 00:19
Cytat:

kościelny debilizm



Uwielbiam pleonazmy.

Alonso

2014-10-13, 09:32
Jestem ateistą i nie lubię Kościoła i jego książąt, ale nie potrafiłbym odpowiedzieć na te pytania.