18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Zdumiewające pytania proboszcza ze Skorzewa

BigMrBlack • 2014-10-12, 16:41
Znajomości haseł partyjnych czy wyroków sądowych- takiej wiedzy od młodzieży wymaga proboszcz parafii w Skorzewie. Odpowiedzi na szereg zdumiewających pytań ks. Prałat Eugeniusz Filipski ma zweryfikować podczas egzaminu poprzedzającego bierzmowanie.

Ks. Prałat Eugeniusz Filipski z Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Skorzewie, wśród zagadnień mających przygotować do sakramentu, oprócz wiedzy dotyczącej podstawowych wartości chrześcijańskich, zadał też szereg zdumiewających pytań. Kilka z nich przytaczamy poniżej:

- Dla nas, chrześcijan, Bóg, Kościół, Ojczyzna są najwyższymi wartościami. A dla liberałów i ateistów. ..?
- Którzy ludzie chcą usunąć religię z życia Unii Europejskiej, aby zaprowadzić wszędzie ateizm publiczny?
- Kto pierwszy zażądał usunięcia krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego?
- Aktualnie działacze jakich partii są wrogami Krzyża i Kościoła?
- Czy zauważasz w telewizji ludzi nienawidzących Boga?
- Podaj przykłady, że nawet sądy coraz częściej osądzają niesprawiedliwie katolików, zasłaniając się prawem unijnym?
- Którzy Polacy nie chcą dialogu z chrześcijanami, ale tylko chcą propagować ateistyczną ideologię Brukseli?
- Jaka jest treść okrzyków bojowych SLD pod adresem Kościoła katolickiego? Podaj 14 (sic!) przykładów


Na tym jednak nie koniec- jak donosi gazeta, niektóre pytania zostały opatrzone komentarzem samego księdza proboszcza, co jak łatwo się domyśleć stanowi jedyną i niepodważalnie właściwą odpowiedź. Zatem uczeń zapytany np. o to co dla liberałów i ateistów jest najwyższą wartością? Powinien odpowiedzieć że pieniądze i chęć zysku, natomiast prezydenta Bronisława Komorowskiego i ugrupowania lewicowe, młodzież ze Skorzewa powinna traktować jako przeciwników Kościoła. W przeciwnym razie bierzmowania nie będzie.


Czyżby jakaś przymusowa indoktrynacja? :hitler:
żródło

Gnatogryz

2014-10-13, 09:36
Alonso napisał/a:

Jestem ateistą i nie lubię Kościoła i jego książąt, ale nie potrafiłbym odpowiedzieć na te pytania.

Pieprzone testy, odzwyczajają ludzi od pytań otwartych ;)

JURIJ_77

2014-10-13, 10:40
Pater patriae napisał/a:

Jestem ateistą, ale Kościół to jednak zawsze stawał po stronie Polaków




kościół zawsze stawał po SWOJEJ stronie - zdając sobie sprawę, że gdy nie będzie Polaków, nie będzie i kościoła ...

Jak mówi stare przysłowie - nie gryzie się ręki, która Cię karmi ...

Gnatogryz

2014-10-13, 10:44
Pater napisał/a:

Jestem ateistą, ale Kościół to jednak zawsze stawał po stronie Polaków

Skąd ta moda u religijnych sadoli, żeby swoje opinie wygłaszać wedle formuły "Jestem ateistą, ale" + bełkot, który nie ma sensu jeśli nie wierzysz w bogów :P

bartoszbarto

2014-10-13, 10:48
Popieram proboszcza! Jak motłoch jest za głupi i zbyt krótkowzroczny by zrozumieć kto jest wrogiem Kościoła i religii (oczywiście tylko Karolickiej) to trzeba motłoch nauczyć na pamięć. Gdyby ludzie umieli myśleć i wyciągać wnioski - proboszcz nie musiałby edukować ich w ten sposób.
Dziękuję, miłego dnia!

qwachu

2014-10-13, 10:59
sniper9 napisał/a:

A i jeszcze jedno. "Komuch" to żaden "liberał" do k***y nędzy. Ktoś, kto chce niebotycznych podatków i kontroli nad każdą dziedziną życia, jest największym wrogiem wolności, a nie żadnym liberałem.


Nie do końca, bo ludzie trochę mylą pojęcia.

Jeśli chodzi o liberalizm (swoboda praw) czy jego przeciwieństwo - konserwatyzm (regulacje prawne - w tym obyczajowe, czyli tabu, tradycja itp. - to ważne, aby nie patrzeć na samą legislację), to te pojęcia obejmują dwie główne dziedziny życia obywatelskiego: sferę gospodarczą i sferę obyczajową.

Niestety w życiu codziennym często pojmuje się liberałów tylko przez pryzmat gospodarki, niestety to troszkę bardziej złożone.

Można być konserwatywnym w sprawach obyczajowych i liberalnym gospodarczo - u nas np. KNP

Ale można być konserwatywnym w dziedzinie gospodarki i obyczajowości, czyli iść drogą PiSu i regulować wszystko i wszystkich

Albo być swobodnym obyczajowo i konserwatywnym gospodarczo: SLD, RP

W ogóle liberalnym: Tu chyba jakaś partia anarchistyczna, nie wiem, co w Polsce jest takim wyrazistym przykładem...

Można też być konserwatywny gospodarczo i mieć wyj***ne na obyczajowość, ale tylko po to, bo liczy się tylko kasa i stołki; byle się nachapać: PO, PSL

Phoenixio

2014-10-13, 17:43
no i k***a dobrze.. a co cie to boli?

Rozbrajają mnie tacy jak ty, gimboateiści. Nie wierzysz? To po ch*j ci bierzmowanie? Takiś odważny to powiedz mamusi i wszystkim, że jako ateista czegoś takiego nie potrzebujesz. Ale nie. Wszedzie pełno zjebów odważnych w internetach, a na żywo stoją w kolejce do księdza... i komentują i co chwila jakieś artykuły i nabijanie się jakby musieli się upewnić i dowartościować, że dobrze robią.. żałosne dzieciaczki :) p*zdeczki w świecie :D

Pan_Doktur

2014-10-13, 20:04
Nie rozumiem skąd u was taki ból dupy skoro większość z was to ''zagorzali'' ateiści. Jak chcą pytania tego typu co dziwny proboszcz robi niech będą, chcą ch*j wie czego? Jebie mnie to ja do tego zgromadzenia nie należę i życzę wam tego samego by was to pie**oliło bo ja do głowy nikomu nie zaglądam i nie życzę sobie sam zaglądania :roll: