18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zbrodnie kapitalizmu

Black-Sheep • 2017-02-09, 21:12
Fajna infografika z podsumowaniem wąskiego urywka historii ostatnich 100 lat.

Grafika nie uwzględnia oczywiście dziesiątek milionów ofiar kolonializmu ani imperializmu (w tym wojen), czy kosztów społecznych biedy (które się przejawiają np. w zwiększonej przestępczości). Z kolei Czarna księga komunizmu jest bardzo mało wiarygodna, nie posiada wielu źródeł i ma kiepski warsztat historyczny (zresztą kwalifikowanie stalinizmu czy zbrodni Mao na konto komunistow jest co najmniej kontrowersyjne), ale nawet przy tak korzystnych na rzecz kapitalizmu nieścisłościach to podsumowanie jest porażające.


el...........wy

2017-02-09, 21:28
A myślałem, że głupkowate ikonografiki to domena korwinistów :(

Swoją drogo ludzie z głodu czy malarii umierają głównie w Afryce, czyli kontynencie, na którym w większości miejsc nie ma mowy o kapitalizmie, tylko o rządach czarnych spod szyldu "we wuz kangz" co wypie**olą białych rolników z kraju, a potem prezydent Mokebe Mugabe prosi ich żeby wrócili bo głód. Just niggas things, nic tu patikalizm nie ma do rzeczy :D

Black-Sheep

2017-02-09, 22:03
gambler1 napisał/a:

A myślałem, że głupkowate ikonografiki to domena korwinistów :(

Swoją drogo ludzie z głodu czy malarii umierają głównie w Afryce, czyli kontynencie, na którym w większości miejsc nie ma mowy o kapitalizmie, tylko o rządach czarnych spod szyldu "we wuz kangz" co wypie**olą białych rolników z kraju, a potem prezydent Mokebe Mugabe prosi ich żeby wrócili bo głód. Just niggas things, nic tu patikalizm nie ma do rzeczy :D



Kapitalizm to gospodarka rynkowa z własnością prywatną jako dominującą formą organizacji produkcji. A zatem owszem, w przypadku Afryki można mówić o kapitalizmie. Mało tego, przez ostatnie 30 lat kraje Afryki były zmuszane do wdrażania neoliberalnego Konsensusu Waszyngtońskiego, który odegrał ważną rolę w dalszym spychaniu ich do roli taniego zaplecza surowcowego i ludnościowego dla krajów Zachodu.

Olbrzymie masy ludności opuszczają wsie i dopiero są proletaryzowane przez olbrzymie ponadnarodowe korporacje korzystające ze swojej siły monopolisty/oligopolisty. Z kolei częste autorytarne rządy zabezpieczają własność prywatną oraz zaniżają pozycję pracownika najemnego. Zyski z tego wszystkiego są oczywiście transferowane do zamożnych krajów pierwszego świata.
Tak działa imperializm i lewica odkryła to już 100 lat temu kiedy w tym czasie prawica ganiała za swoim ogonem szukając genów pasożytnictwa czy ch*j wie czego wśród ludności żydowskiej.

wudun

2017-02-09, 22:20
Black-Sheep, Czytając to co napisałeś czułem się jakbym czytał wystąpienie gomułki:D

Prawda jest taka że j***ł pies kapitalizm, za to każdy komuch zasługuje na strzał w potylice i to tylko jak za kulę zapłaci.

Belial

2017-02-09, 22:26
Black-Sheep, w końcu coś, co przyjemnie się czyta.


maxrudolf

2017-02-09, 23:12
PostFactum, jesteś wielki. Jeden obrazek wyjaśnia więcej niż 1000 słów. A walka z taką dawką głupoty, to jak misja Don Kichota. Niestety (albo stety) Internet to wolność wypowiedzi dla wszystkich. I dla teori płaskiej ziemi, ufo, kaczystów, już mnie głowa boli, a to pierwszy temat do jakiego zajrzałem.. A do neogierka to tylko mam propozycję, wygoogluj chłopie jak to czarny jezus pogonił białych z Afryki a oni po latach nędzy chcą białych z powrotem. Korporacje - zło; wszędzie wyzysk i spisek.. To wyjeb komputer (leki, jedzenie, agd, tv, stymulator penisa i rozrusznik serca dziadka), posadź marchewki i jak Cię zobaczę u lekarza to inaczej pogadamy.

~tip.top

2017-02-10, 11:22
Nie wiedziałem, że kapitalizm przenosi malarię :szczerbaty:
k***a co za brednie.

SaveTheTrees

2017-02-10, 11:59
A to napisz, gdzie na świecie panuje komunizm, cwaniaku.

el...........wy

2017-02-10, 12:02
Cytat:

Kapitalizm to gospodarka rynkowa z własnością prywatną jako dominującą formą organizacji produkcji. A zatem owszem, w przypadku Afryki można mówić o kapitalizmie. Mało tego, przez ostatnie 30 lat kraje Afryki były zmuszane do wdrażania neoliberalnego Konsensusu Waszyngtońskiego, który odegrał ważną rolę w dalszym spychaniu ich do roli taniego zaplecza surowcowego i ludnościowego dla krajów Zachodu.



I tak, i k***a nie do końca, bo jednak aby istniał kapitalizm musi istnieć o wiele więcej czynników niż oparcie gospodarki na własności prywatnej. Mówię tu o stabilnych rządach, prawie i sprawnie działającym wymiarze sprawiedliwości, kulturze społeczeństwa, sytuacji politycznej w całym regionie itp.

barto0122

2017-02-10, 12:24
Nie wiem czy żeby to zrozumieć trzeba być aż tak mądrym czy głupim? :D

mygyry

2017-02-10, 16:50
Czyli jeżeli dobrze rozumieć, to w czasie komunizmu, nikt nie umierał z wyżej wymienionych powodów?

Black-Sheep

2017-02-10, 19:27
maxrudolf napisał/a:

Korporacje - zło; wszędzie wyzysk i spisek.. To wyjeb komputer (leki, jedzenie, agd, tv, stymulator penisa i rozrusznik serca dziadka), posadź marchewki i jak Cię zobaczę u lekarza to inaczej pogadamy.



Muszę cię rozczarować, internet, komputery, technologie IPhona, elektryfikacja i cała masa innych wynalazków to WSZYSTKO wynalazki które wszystkie powstały w państwowych placówkach badawczych, więc mam nadzieję, że każdy ortodoksyjny wolnorynkowiec wyrzeknie się tych "socjalistycznych" produktów? ;)

tip.top napisał/a:

Nie wiedziałem, że kapitalizm przenosi malarię :szczerbaty:
k***a co za brednie.



k***a. Chodzi o to, że malaria jest chorobą uleczalną. Ludzkość dysponuje zasobami umożliwiającymi jej całkowite wyeliminowanie. Dlaczego więc tego nie zrobiła? Dlatego, że globalnym systemem kapitalistycznym kieruje żądza krótkoterminowego zysku. Wyciąganie milionów ludzi z biedy i leczenie ich nie jest zyskowne w krótkim terminie.

SaveTheTrees napisał/a:

A to napisz, gdzie na świecie panuje komunizm, cwaniaku.



mygyry napisał/a:

Czyli jeżeli dobrze rozumieć, to w czasie komunizmu, nikt nie umierał z wyżej wymienionych powodów?



Pozwolicie, że zacytuję przedstawiciela UNICEFu José Juana Ortiza:

Spośród 900 tysięcy dzieci umierających na świecie każdego miesiąca w wyniku biedy, żadne dziecko nie jest kubańskie. 200 milionów dzieci na całym świecie śpi każdego dnia na ulicy, a żadne z nich nie jest kubańskie. Na całym świecie 250 milionów dzieci w wieku poniżej 13 roku życia jest zmuszonych do pracy, by przeżyć. Ponad milion dzieci rocznie jest zmuszanych do prostytucji, a dziesiątki tysięcy dzieci padają ofiarą międzynarodowego handlu organami. 25 tysięcy dzieci umiera każdego dnia na odrę, malarię, błonicę, zapalenie płuc i z powodu niedożywienia. Żadne z nich nie jest kubańskie.

Jasne, są różne modele kapitalizmu. Model redystrybucji gospodarki USA różni się znacząco od modelu kapitalizmu szwedzkiego. Nie zmienia to jednak faktu, że duża część poziomu życia rozwiniętych krajów zawdzięcza temu, że słabo rozwinięte kraje są sztucznie podtrzymywane na niskim poziomie. Na dłuższą metę trzymanie tych setek milionów w biedzie nie opłaca się nikomu, ale kapitalizm jest raczej krótkowzroczny.


sumka

2017-02-10, 20:40
Co za k***a brednie, czy was już do końca popie**oliło ludzie. Ani kapitalizm ani komunizm czy żaden inny system nie zabija ludzi.Rozumice tępe k***y że ludzie tak samo jak potrafią dawać życie tak też potrafią je odbierać i wszystko zależy wyłącznie od człowieka. System jako ideologia odnosi się jedynie do postrzegania człowieka. W prostych słowach socjalizm uznaje że wszyscy ludzie są równi (maja takie same żołądki, taką samą chęć do pracy itd itp..) co z założenia jest oczywistą bzdurą ale zakłada by wszystkich traktować tak samo, natomiast kapitalizm traktuje człowieka jako jednostkę indywidualną która różni się od pozostałych (wiedzą, chęcią do pracy, itd itp...) co w skrócie sprowadza się do tego że każdy ma tyle ile jest w stanie zapracować. W obu ideologiach występują nadużycia co zawsze jest nieuniknione i nikt nie mówi że kapitalizm jest doskonały natomiast różnica zasadnicza w definicji jest taka że w kapitalizmie każdy ma stanowić samo o sobie a w socjalizmie wszyscy mają mieć tak samo by było sprawiedliwie. Ponieważ ludzie posiadają tak jak zwierzęta zakres potrzeb podstawowych (jeść,srać, spać i rozmnażać się) jest im bliżej do socjalizmu niż kapitalizmu natomiast kapitalizm pozwala rozwijać się jednostką które wykształciły w sobie coś więcej niż podstawowe potrzeby.

PS Prawackie jak i lewackie k***y powinny dostać 2 metrowego ch*ja w dupę za robienie tego typu gównianej propagandy.

maxrudolf

2017-02-10, 21:49
sumka - po Tojej wypowiedzi można wnioskować, że juz ma się do czynienia z osobą inteligentną ale forma świadczy co najmniej o niedojrzałości emocjonalnej. Albo po gimbusowemu o "niedoj***niu mózgowym". Mam nadzieję, że zniżając sie do Twojego poziomu zrozumiesz aluzję i sprawisz, że świat będzie lepszy.

Jednak masz wiele racji. Kapitalizm i Socjalizm zapisany mamy w genach i są aspekty życia które nie mogą funkcjonować bez pewnych form, które można nazwać jedną albo drugą ideologią. I to jest niezaprzeczalny fakt, o którym nie ma sensu tutaj debatować.

Debatować za to można, czy wklejane przez neogierka materiały i argumenty świadczą o:
a) inteligencji wklejającego ale ideologicznym wyborze i manipulowaniu faktami
b) frustracji neogierka, spowodowanej chamskim kapitalizmem (gdyż, np. jego rodzinny pgr zamknięto)
c) totalnej głupocie i wierze w niepoparte faktami żałosne argumenty

Ps.: w wypowiedzi o lekarzu, miałem na myśli leki.
Ps.2: Kapitalizm nie jest idealny ale wiara w marksa i lenina się nie sprawdziła. A już pomysł, że państwo takie jak Kuba to idylla i żadne dziecko tam nie zmarło z biedy.. Proszę Cię, kończ waść wstydu oszczędź. I ucz się, ucz!

SaveTheTrees

2017-02-11, 10:26
@Black-Sheep

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Powiedz, w jakim państwie panuje komunizm - nie ma żadnych podziałów, nie ma przywódcy a władza należy do ludu.

U ruskich nigdy nie było komunizmu, obawiam się, że trwale nie występował on nigdzie.
Bo to system nienaturalny, oparty na kłamstwie, że wszyscy są równi - nie ważne czy to zaszczany pijacki menel, robotnik sumiennie pracujący całe życie, osoba niepełnosprawna umysłowo i fizycznie, czy profesor, który całe życie poświęcił nauce. Oni nie są równi i ch*j, nic na to nie zaradzisz.

PS.: Ale pie**olisz o tej Kubie, gdzieś ty to wyczytał? Mój znajomy jakiś czas temu tam był, poruszał się na własną rękę. Mieszkańcom chyba się marzy inne życie...