18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zbrodnie kapitalizmu

Black-Sheep • 2017-02-09, 21:12
Fajna infografika z podsumowaniem wąskiego urywka historii ostatnich 100 lat.

Grafika nie uwzględnia oczywiście dziesiątek milionów ofiar kolonializmu ani imperializmu (w tym wojen), czy kosztów społecznych biedy (które się przejawiają np. w zwiększonej przestępczości). Z kolei Czarna księga komunizmu jest bardzo mało wiarygodna, nie posiada wielu źródeł i ma kiepski warsztat historyczny (zresztą kwalifikowanie stalinizmu czy zbrodni Mao na konto komunistow jest co najmniej kontrowersyjne), ale nawet przy tak korzystnych na rzecz kapitalizmu nieścisłościach to podsumowanie jest porażające.


sumka

2017-02-11, 14:49
maxrudolf napisał/a:

sumka - po Tojej wypowiedzi można wnioskować, że juz ma się do czynienia z osobą inteligentną ale forma świadczy co najmniej o niedojrzałości emocjonalnej. Albo po gimbusowemu o "niedoj***niu mózgowym"



Nazywaj to jak chcesz z debilami nie można rozmawiać inaczej bo nic do nich nie dociera i choć masz racje że tak to brzmi. Największym grzechem dzisiaj ludzi intelektualnie rozwiniętych jest to że pozostają obojętni na te bzdury. Skutki tego mamy na całym świeci, populizm zaczyna królować i doprowadzimy do momentu gdzie nie będzie odwrotu.

froqer

2017-02-11, 22:50
@maxrudolf,

Cytat:

Kapitalizm nie jest idealny ale wiara w marksa i lenina się nie sprawdziła. A już pomysł, że państwo takie jak Kuba to idylla i żadne dziecko tam nie zmarło z biedy.. Proszę Cię, kończ waść wstydu oszczędź. I ucz się, ucz!



Ideę Marksa i Lenina można bardzo trwale rozgraniczyć. Lenin zingnorował jeden z najważniejszych warunków powstania komunizmu. Może w Marksa by się sprawdziła, nigdy się nie dowiemy. Osobiście wątpię. Rozwiązania utopijne w stylu oddania fabryki robotnikom się nie udały.

Natomiast idealny system polityczny nie jest możliwy, ponieważ wymaga idealnego stanu wiedzy. Jeśli posiadalibyśmy wiedzę absolutną, moglibyśmy stworzyć absolutnie właściwy system. Nasz system jest tak samo dobry jak my sami. Więc zamiast obarczać winą system, proponuję spojrzeć na siebie. Więc kiedy ktoś mówi kapitalizm zabił 100mln ludzi - proponuję MY zabiliśmy 100mln ludzi.

A już schodząc z poziomu abstrakcji. Skoro w ciągu ostatnich 5 lat zmarło 100mln - zakładam, że w poprzednich latach bywało podobnie. Idąc tym tropem można się cofnąć do okresu przed 1989r. i powiedzieć - w świecie, w którym jedną z przeważających sił był komunizm w ciągu 5 lat zginęło 100mln ludzi. A żeby było weselej - zginęło 130mln ludzi - ponieważ doliczamy sobie ofiary komunizmu w ciągu tych statystycznych 5 lat. Idąc dalej możemy obarczać winą monarchie, czy dowolnie każdy inny system. A skoro pojawia się taka rozbieżność należy znaleźć element wspólny. Takim elementem są ludzie, którzy tworzą poszczególne systemy. I pojawia nam się hasło - Ludzi zabili wszystkich ludzi. Co jest oczywiście nieprawdą, bo niektórzy umarli sami. Wniosek? Nie kapitalizm zabił 100mln, tylko 100mln umarło z różnych powodów, w ciągu 5 lat kiedy akurat na świecie dominującym pomysłem na gospodarkę był kapitalizm.
Czy na ten przykład. Postmodernizm panujący w malarstwie w jakiśtam latach, w ciągu 5 lat zabił 100mln ludzi? Co najwyżej pędzlem po jajach ich posmyrał.

Jakby się ktoś dalej czepiał. Kapitalizm zakłada wolny rynek i swobodę działalności - w czystej postaci tylko i wyłącznie taką metodę. Żaden rząd nie mógłby zmusić kogokolwiek do pomagania krajom mniej rozwiniętym, bo w czystej postaci kapitalizmu nie miałby nawet środków, żeby to zrobić samemu. Więc jedyna inicjatywa w gospodarce wynika z woli podmiotów prywatnych. Więc nie zły rząd kapitalistyczny zabija ludzi, tylko prywatni przedsiębiorcy. Ty czy ja (no ja akurat nie jestem przedsiębiorcą - nie w takim znaczeniu w każdym razie).
Natomiast komunizm kierujący się zasadą "od każdego według jego zdolności, każdemu według potrzeb" - powinien się dzielić. Niestety jakoś ominął moją uwagę fakt pomocy humanitarnej prowadzonej przez ZSRR, CHRL, Koreę Północną, Kubę. Może była - nie wiem przyznaję, a nie chce mi się sprawdzać, natomiast nie sądzę, żeby była większa niż pomoc humanitarna krajów kapitalistycznych. I jeśli tu nadal ktoś mi zarzuci błąd - przykład. W Chinach było ch*jowo. Naprawdę słabo. Generalnie bród, smród i mordowanie wróbli. A teraz jest lepiej i nikt nie zaprzeczy temu. Kiedy zaczęło się robić lepiej? Kiedy rząd CHRL zaczął wprowadzać elementy kapitalizmu do swojej gospodarki. W Chinach jest dobrze i się liczą na świecie - w Korei Płn czy na Kubie nie jest dobrze i nie liczą się wcale (tak bo są mniejsze, Japonia też jest mniejsza, dużo krajów jest mniejsze).

Nic mi więcej do głowy nie przychodzi, może jak ktoś mi odpowie, to wpadnę na coś nowego. ch*je.

EDIT:
Ale podobają mi się tagi: Śmierć, głód, imperializm. Bardzo poetyckie. Wracam do swojego kapitalistycznego browara.

Black-Sheep

2017-02-12, 08:21
maxrudolf napisał/a:

Ps.: w wypowiedzi o lekarzu, miałem na myśli leki.
Ps.2: Kapitalizm nie jest idealny ale wiara w marksa i lenina się nie sprawdziła. A już pomysł, że państwo takie jak Kuba to idylla i żadne dziecko tam nie zmarło z biedy.. Proszę Cię, kończ waść wstydu oszczędź. I ucz się, ucz!



Dorobek Marksa i Lenina to nie żadna wiara ani inne gusła, te są domeną klerykalnej prawicy. Marksizm jest nauką, falsyfikowalną wobec której można stosować metodę naukową, którą można badać i testować, zmieniać i rozszerzać. Nie ma w nim ani krzty wiary.
Pomysł, że Marks się nie sprawdził świadczy o wąskich horyzontach i w niezrozumieniu chyba o czym Marks pisał.
Bo jak można powiedzieć, że zarząd pracowniczy przedsiębiorstw się nie sprawdził kiedy od pół wieku funkcjonuje w Niemczech czy w Szwecji skutecznie zapobiegając temu, że zyski z kapitału i od pracy się rozjeżdżają? Są dziesiątki spółdzielni pracy, które rywalizują z przedsiębiorstwami prywatnymi na rynku pracy, a rolnictwo samo się organizuje w spółdzielcze grupy produkcyjne. Dzisiaj na szkoleniach z zarządzania polscy Janusze są uczeni żeby włączać pracowników w podejmowanie decyzji o firmie, bo jest to bardziej efektywne. Lewica odkryła to już 150 lat temu co kapitaliści dopiero dziś zaczynają zauważać.
Wszystkie kraje które z peryferiów kapitalizmu dołączyły do jego najbardziej rozwiniętego centrum rozwinęły się za pomocą nie żadnego wolnego rynku, tylko centralnie planowanej industralizacji, dzięki protekcjonizmowi i państwowym przedsiębiorstwom. Trzeba naprawdę wiele złej woli żeby twierdzić, że dorobek Marksa się nie sprawdził, ewentualnie być zamkniętym tylko oficjalną propagandę dotyczącą Polski.

SaveTheTrees napisał/a:

@Black-Sheep

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Powiedz, w jakim państwie panuje komunizm - nie ma żadnych podziałów, nie ma przywódcy a władza należy do ludu.

U ruskich nigdy nie było komunizmu, obawiam się, że trwale nie występował on nigdzie.
Bo to system nienaturalny, oparty na kłamstwie, że wszyscy są równi - nie ważne czy to zaszczany pijacki menel, robotnik sumiennie pracujący całe życie, osoba niepełnosprawna umysłowo i fizycznie, czy profesor, który całe życie poświęcił nauce. Oni nie są równi i ch*j, nic na to nie zaradzisz.

PS.: Ale pie**olisz o tej Kubie, gdzieś ty to wyczytał? Mój znajomy jakiś czas temu tam był, poruszał się na własną rękę. Mieszkańcom chyba się marzy inne życie...



Myślę, ze mylisz pojęcia. Żeby osiągnąć komunizm potrzeba mocy wytwórczych na dużo wyższym poziomie niż są dzisiaj, dziś możemy mówić co najwyżej o socjalizmie - systemie w którym dominującą formą organizacji produkcji są przedsiębiorstwa znajdujące się w rękach pracowników.
Wiem, socjalizm wygląda fajnie w teorii, ale w praktyce przeważnie upada pod inspirowanym przez CIA zamachem stanu. ;) Niemniej jednak możemy mówić o socjalizmie w przypadku ZSRR w czasach NEPu (do ok. 1928 roku), w Jugosławii czy na Kubie.
Też myślę, że Kubańczycy chętnie by żyli inaczej, dlatego tym większą zbrodnią jest embargo i izolowanie tej małej wysepki przez Stany Zjednoczone oraz kilkaset puczów lub zamachów na życie liderów Kuby.

Nigeria jest małym pasterskim państwem w Afryce. W latach 90 wbił do nich Międzynarodowy Fundusz Walutowy i obiecał pożyczkę pieniędzy której Nigeria pilnie potrzebowała, jednak postawił warunek, że Nigeria sprywatyzuje do tej pory publiczne usługi weterynaryjne. Efekt? Zapaść gospodarcza i tysiące ludzi wpędzone w biedę, bo mało kogo były stać na prywatnego weterynarza. ch*j w dupę waszemu kapitalizmowi.

el...........wy

2017-02-12, 09:10
Ja nie mogę blakszip :amused: piszesz coś o złej woli a sprowadzasz kapitalis do jakiś nigrostanów i biedy :amused: Myślałem, że jesteś prawilnym sadolem i trochę tu trollujesz, a okazuje się, że jesteś nie mniejszym dałnem niż większośc debili po których ciśniesz. Ehhh idę na wykop, tam jest bastion korwina oraz ultracentryzmu, który po nim ciśnie, to lepsze niż czytanie tych pierdzieluchów tutaj.

Black-Sheep

2017-02-12, 09:38
gambler1 napisał/a:

Ja nie mogę blakszip :amused: piszesz coś o złej woli a sprowadzasz kapitalis do jakiś nigrostanów i biedy :amused: Myślałem, że jesteś prawilnym sadolem i trochę tu trollujesz, a okazuje się, że jesteś nie mniejszym dałnem niż większośc debili po których ciśniesz. Ehhh idę na wykop, tam jest bastion korwina oraz ultracentryzmu, który po nim ciśnie, to lepsze niż czytanie tych pierdzieluchów tutaj.



To jedna z rzeczy z których mam największą bekę wśród kuców i innych obrońców status quo, że dla nich kapitalizm to wyłącznie USA i Wieka Brytania, a o dziesiątkach krajów i miliardach ludzi trzeciego świata które klepią biedę już udają, że nie słyszą. ;)
Usuwanie tych krajów z globalnego systemu kapitalistycznego nie ma żadnego uzasadnienia, świat to zbiór naczyń połączonych, a pierwszy świat utrzymuje swój poziom życia właśnie dzięki nim.

el...........wy

2017-02-12, 09:49
Tylko kompletni lamerzy jak blakszip promują obsrany gównem socjalizm na stronie ze śmiesznymi wypadkami z rosji :amused:

Miacholl

2017-02-12, 16:34
@Black-Sheep Biała Europa i USA gnębią Afrykę i wyzyskują czarnych. Zgadzam się w 100%. Jednak czy świat byłby lepszy gdyby np. w Holandii nie niszczono zapasów mleka w proszku, a wysyłano je do Afryki aby karmić biedne o głodne dzieci? Kontynent Afrykański ze względu na klimat nie jest w stanie wytrzymać gigantycznych ilości Afrykańczyków. Czy gdyby ich zacząć edukować, leczyć itd to wstrzymano by ich namnażanie? Ciężko powiedzieć. Wg. tego dokumentu w ciągu 5 lat zmarło 100 mln ludzi. Czyli za 50 lat kolejny 1mld (a nawet więcej bo by się rozmnażali) by zasiedlał świat gdyby nie te zgony. Rozważać więc trzeba więcej czynników niż sypanie im jedzenia i dostarczanie wody. Bo Ziemia jest coraz bardziej zaludniona i niekoniecznie jest to dobry kierunek rozwoju.
Wybacz chaos w wypowiedzi, ale jestem odrywany co chwila od klawiatury i ciężko mi się wypowiedzieć. Z chęcią podyskutuję później.

Ork.Fajny

2017-02-12, 19:23
Naczelny pseudo-lewicowy troll w akcji :amused:

lapps

2017-02-13, 02:10
Black-Sheep napisał/a:


Grafika nie uwzględnia oczywiście dziesiątek milionów ofiar kolonializmu ani imperializmu (w tym wojen), czy kosztów społecznych biedy (które się przejawiają np. w zwiększonej przestępczości). Z kolei Czarna księga komunizmu jest bardzo mało wiarygodna, nie posiada wielu źródeł i ma kiepski warsztat historyczny (zresztą kwalifikowanie stalinizmu czy zbrodni Mao na konto komunistow jest co najmniej kontrowersyjne), ale nawet przy tak korzystnych na rzecz kapitalizmu nieścisłościach to podsumowanie jest porażające.



taa... kwalifikowanie zbrodni czlonkow partii komunistycznych i miedzynarodowek komunistycznych na konto komunistow jest kontrowersyjne :facepalm:

za to kwalifikowanie smierci wszystkich ludzi na calym swiecie z powodu chorob/braku zywnosci, nawet tych mieszkajacych w krajach z systemem socjalnym(usa,uk,cala europa), albo otrzymujacych pomoc od innych panstw(afryka i trzeci swiat) na konto kapitalistow juz nie jest kontrowersyjne...

i ten k***a komunistyczny rak mentalny "umieram bo kapitalisci nie chca mi oddac czesci swoich dobr" albo "zyje w zlych warunkach bo kapitalisci nie chca sie podzielic pieniedzmi"... :facepalm:

zdychasz z glodu bo nie chce ci sie samemu zapracowac na swoj dobrobyt.

patrzysz tylko czyje dobra mozesz sobie zawlaszczyc jak ci murzyni w zimbabwe i w efekcie traca wszyscy.

j***ny czerwony rak

WieprzowinkadlaMuslimka

2017-02-13, 15:26
A jaki problem chwycić za łopatę i wykopać studnie w Afryce?
A trze dupę ruszyć, a to u lewaków-komunistów rzecz niezwykła by brać się do roboty.
Prawda jest jedna: kapitalizm zabija leniwe lewackie bydło.
A że tylko 20 mln rocznie, cóż nikt nie jest doskonały :)

Black-Sheep

2017-02-13, 20:57
lapps, no Stalin rozj***ł totalnie system stworzony przez Lenina. Ludzie pisali o tym książki, ale wystarczy wspomnieć chociażby o zlikwidowaniu takich fundamentów socjalizmu jak rady pracownicze (od których powstała sama nazwa Związku Radzieckiego). Lenin w swoim testamencie kazał wyj***ć Stalina, ale ten reakcjonista poobsadzał stanowiska swoimi kolesiami i zniweczył wolę Lenina.
Jasne, że w Polsce wszystko jest traktowane jako stalinizm, trudno się spodziewać czegoś innego po 25 latach intensywnej prawackiej indoktrynacji. Antystalinowska opozycja nigdy nie istniała, prawdziwi socjaliści tacy jak Lew Trocki zamordowani przez Stalina nie urodzili się, destalinizacja nigdy nie miała miejsca i w ogóle Gierek to to samo co Jaruzel.
Przykro mi, że dziś rodzą się tacy pożyteczni idioci systemu jak ty, którzy wolą bronić interesu dyrektorów i szefów zamiast pracowników. Ja jestem zwolennikiem, żeby każdemu płacić według jego pracy, precz z rentierami żyjącymi z posiadania "praw własności" kapitału zagarniajacymi owoce pracy pracowników.

WieprzowinkadlaMuslimka, to zabawne, bo sam Gierek postawił więcej mieszkań niż 25 lat polskiego kapitalizmu. Tego samego kapitalizmu który przez półwiecze nie był w stanie wybudować ani jednej elektrowni. To kapitaliści to leniwe bydło które żyje z rentierstwa i cudzej pracy, nawet nie są zdolni do rozwiązywania problemów które sami stwarzają. Jestem zawiedziony niskim poziomem świadomości klasowej użytkowników sadola, bronicie systemu który was jebie mocno w dupę. :roll:

sumka

2017-02-13, 22:35
Black-Sheep napisał/a:

Tego samego kapitalizmu który przez półwiecze nie był w stanie wybudować ani jednej elektrowni. To kapitaliści to leniwe bydło które żyje z rentierstwa i cudzej pracy, nawet nie są zdolni do rozwiązywania problemów które sami stwarzają. Jestem zawiedziony niskim poziomem świadomości klasowej użytkowników sadola, bronicie systemu który was jebie mocno w dupę. :roll:

Coś ci się popie**oliło bo z punktu widzenia systemu rząd jest systemem socjalistycznym gdzie posadę zdobywa się za zasługi a nie za prace i pracują tam w większości socjalistyczni idioci.

Black-Sheep

2017-02-13, 23:06
sumka napisał/a:

Coś ci się popie**oliło bo z punktu widzenia systemu rząd jest systemem socjalistycznym gdzie posadę zdobywa się za zasługi a nie za prace i pracują tam w większości socjalistyczni idioci.



Co to za zj***ne ahistoryczne korwinizmy które usiłujesz nam tu wciskać? :lol: Jeśli jeszcze możesz, to lepiej skasuj swój post, żeby nikt nie widział i się doucz.

el...........wy

2017-02-13, 23:21
jak korwinizm=chaty z gówna>>>>>>>>>socjalizm to ile to nam mówi o myśli socjalistycznej? :(