18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zbigniew Wodecki - Jest jedna rzecz

stalowalowa • 2015-04-14, 14:45
Ciągle się słyszy o klasykach przekładanych na rap, tym razem Zbigniew Wodecki skoczył na głębszą wodę i przełożył rap na jazz.
Użył tekstu Peji z utworu "Jest jedna rzecz" i przy akompaniamencie Konglomeratu Big Band nagrał ten utwór. Płyta "Albo Inaczej" wyszła 10 kwietnia i śpiewali na niej jeszcze m.in. Krystyna Prońko i Ewa Bem. Sam dziś przesłuchałem i byłem pod dużym wrażeniem. Warto obejrzeć to video dla zobaczenia samego efektu pracy nad takim kawałkiem.
Enjoy ;)

Kto przerzuci to do Rapowych Wypocin to jest kozojebcą (Ten kawałek z rapem prawie nie ma nic wspólnego), a kto do sucharów to totalnym bezguściem. Niech wypieprza słuchać swojego pedalskiego hałsu.

androgenius

2015-04-14, 19:09
^^ Ziemia cztery miliardy lat temu też 8-)

Kowal.

2015-04-14, 19:13
dla mnie sa 2 rodzaje "muzyki" ktore uwazam za kompletne dno i gowno ktorych nie slucham i zawsze staram sie ich unikac. 1 to jazz a na rowni z nim hip hop/rap. I w ch*ju to mam co bedziecie pisac.

ZR...........E_

2015-04-14, 19:28
choćby Freddie Mercury ożył i nagrał własną wersje tego kawałka nadal bym twierdził że to badzie kaszana bo ten tekst nie nadaje sie na covery

Ależ oczywiście

2015-04-14, 19:32
@Szatan
nic nie będziemy pisać bo mamy to w dupie.

tranzystor

2015-04-14, 19:38
stalowalowa napisał/a:

Ciągle się słyszy o klasykach przekładanych na rap, tym razem Zbigniew Wodecki skoczył na głębszą wodę i przełożył rap na jazz.
Użył tekstu Peji z utworu "Jest jedna rzecz"





Chyba skoczył na dno.

Hereticus

2015-04-14, 20:13
Wodecki niszczy całą polską scenę hiphopową, bez dwóch zdań.

wutekaRR

2015-04-14, 20:28
fajnie że się ładuje szybko . poczekam to może do jutra obejrzę

smj12

2015-04-14, 20:35
Rychu Peja w grobie sie przewraca;D

Severio

2015-04-14, 21:07
puszkaibutelka napisał/a:

Całkiem dobre, ale obiektywnie patrząc teksty to najsłabsza strona tego projektu, wokale i muzyka klasa, ale te teksty gubią rytm całej kompozycji. W ogóle teksty dwudziestoparoletnich raperów w ustach takich artystów brzmią trochę groteskowo, no ale można na to oko przymknąć jak się słyszy taki jazzik :kawa:



Myślę że to kwestia tego, że na ruszt poszły stare kawałki, które nie były jakoś bardzo zaawansowane tekstowo. Chociaż też do końca nie mogę się zgodzić, bo w innych numerach z tej płyty trzymają poziom. Czuć od nich ten pazur, nie są tak miałkie i poetyckie, które zazwyczaj śpiewają ci artyści. Ogólnie ostatnią rzeczą do jakiej można się przyczepić w rapie są teksty, które moim skromnym zdaniem deklasują te występujące w innych gatunkach muzycznych.

WyJEgErMaN

2015-04-15, 02:40
@Rinko

pie**olisz jak potłuczony. Wodecki jest i będzie dobrze śpiewał.

Fajnie to zinterpretował. Tak, a teraz zobacz ile mam piw, zrób screena i powiedz że nie mam prawa głosu.


Popeusz

2015-04-15, 09:37
Rinko... a Ty się skończysz na sadisticu...

wormgoro

2015-04-15, 12:31
Nieznany typ próbuje się wypromować przerabiając starego klasyka.
Kim on jest że ma prawo do sięgania po kawałki które tworzyły historię na naszych oczach.
Kolejna gwiazdka która wykorzystuje swoje 5 minut w TV żeby zaistnieć wykorzystując szlagiery poprzedniego pokolenia.

co do typa z długimi kudłami co tak żałośnie próbuje naśladować Mistrza Peję pozwólcie że zacytuję autora oryginału:

"Ja pie**olę twój styl, ja pie**olę twój skill
Ja pie**olę twój klip, ja pie**olę cię w ryj
Ja pie**olę twój szmal, ja pie**olę twoje bity
Ja pie**olę twoje hity, ja pie**olę takie kity"

ukcioo

2015-04-15, 15:05
stalowalowa napisał/a:

[...]Użył tekstu Peji z utworu[...]



no bo nie wyrobie...

A jak Bronek wyj***ł wtope z "nadzieją" to k***a koniec świata, j***ni intelektualisci k***a wasza mać